صفحه 186 از 213 نخستنخست ... 86 136 176 182 183 184 185 186 187 188 189 190 196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,851 تا 1,860 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    نظر دادن در مورد اصل یا تقلبی بودن شارژ دادن سخته!
    ولی لیبل پشتش مشخص کرده خروجی این شارژر برای دو باطری قلمی 1000mA هست که یعنی دوباطری 2000mA وقتی کاملا خالی باشه باید حدود 2:30 زیر شارژ بمانند تا چراغ سبز بشه!
    و برای دو باطری نیم قلمی 600mA هست که با توجه به mA باطری می توان زمان حدودی را تخمین زد. (مثلا 1200 باید حدود 2:30 طول بکشخ)
    درخصوص سبک بودن شارژر ملاک خوبی برای اصل یا تقلبی دانستن شارژر نیست!
    در ضمن مشخصاتی که برای این شارژ ذکر شده شامل موارد زیر می شود
    • Charges 1-4 AA/AAA Ni-MH/Ni-Cd Batteries
    • 6 Level Charge Protection
    • - dv Cut-Off
    • Over Temperature Protection
    • Timer Control Protection 3.5 hours(1-2 cells) or 7 hours (3-4 cells)
    • Reverse Polarity Protection
    • Over Current and Short Circuit Protection
    • Defective and Non-rechargeable Battery Detection
    • Low Battery Current Leakage
    • Worldwide Use AC100~240V 50/60Hz
    • LED Indicators
    که توضیحات فارسیش هم تقریبا این خواهد بود (یک فروشگاه تو نت زده)

در کل بنظرم ممکنه باطری شما هنوز کامل شارژ نشده بوده! با توجه به اینکه سازنده مدعی این هست که سیستم قطع داره می شه دو تا باطری را برای مدتی نزدیک 12 ساعت زیر شارژ گذاشت ببینید فرقی نمی کنه؟ (دمای باطری ها را در زمانهای متفاوت چک کنید تغییر داره یا نه؟)
    آقا ممنونم از جواب کاملی که دادین.
    حق با شما بود. چراغش خیلی زود سبز میشه !
    همون باطریهایی که نصفه شارژ شده بود رو دوباره گذاشتم توو شارژ . به 20 دقیقه نکشید که چراغش سبز شد. ولی گذاشتم 2 ساعت دیگه موند .
    الان تست کردم شارژش کامله !
    البته واسه باطری قلمی هم تست کردم . باطری قلمی مشکلی نداره . به موقع سبز میشه .
    دوستانی که این شارژر رو دارند دقت کنن واسه شارژ 2باطری نیم قلمی ( 1000mA - 800mA) اگه کامل خالی باشه حدود 1:30 تا 2:30 ساعت طول میکشه شارژ کامل شه .
    واسه شارژ دو باطری قلمی ( 2200mA - 2700mA) هم حدود 2:40 تا 3:30 زمان میبره.
    حالا اگر زودتر چراغش سبز شد بدونید که سر کاریه !!!
    اگر هم 4 تا باتری زدید که زمانش دو برابر میشه .
    داداش بازم ممنون.
    msh2200، yaghoobi، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام و خسته نباشید
    من دوربین کانن 7d خریدم ولی وقتی باطری رو شارژ میذارم چراغ نارنجی رنگی چشمک میزنه و همین طور چشمک زن میمونه لطفا راهنمایی کنید که مشکل کجاست ؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

شارژ خوب هم واقعا نعمتیه!

من قبلا یک شارژ Hannel داشتم که از قضا بعد از دو الی 3 سال به مشکل خورد! و دیگه هم بعد از ان درست کار نکرد
    دوستانی که تجربه استفاده از شارژر را دارند که از قضا خوب هم جواب داده لطفا معرفی کنند.
    حداقل به عنوان سندی در فروم موجود باشه بد نیست!
    من خود در پیگیری که کردم به این مدل رسیدم قیمتش هم تو بازار 87 هزار تومان هست!
    Camelion UltraFast

در ضمن کسی این مدل را تا به حال دیده؟ و قیمت داره؟
    Camelion Solar Charger

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1534 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    من دوربین کانن 7d خریدم ولی وقتی باطری رو شارژ میذارم چراغ نارنجی رنگی چشمک میزنه و همین طور چشمک زن میمونه لطفا راهنمایی کنید که مشکل کجاست ؟
    مدل شارژرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط majidyeganeh16 نمایش پست ها
    آقا ممنونم از جواب کاملی که دادین.
    حق با شما بود. چراغش خیلی زود سبز میشه !
    همون باطریهایی که نصفه شارژ شده بود رو دوباره گذاشتم توو شارژ . به 20 دقیقه نکشید که چراغش سبز شد. ولی گذاشتم 2 ساعت دیگه موند .
    الان تست کردم شارژش کامله !
    البته واسه باطری قلمی هم تست کردم . باطری قلمی مشکلی نداره . به موقع سبز میشه .
    دوستانی که این شارژر رو دارند دقت کنن واسه شارژ 2باطری نیم قلمی ( 1000mA - 800mA) اگه کامل خالی باشه حدود 1:30 تا 2:30 ساعت طول میکشه شارژ کامل شه .
    واسه شارژ دو باطری قلمی ( 2200mA - 2700mA) هم حدود 2:40 تا 3:30 زمان میبره.
    حالا اگر زودتر چراغش سبز شد بدونید که سر کاریه !!!
    اگر هم 4 تا باتری زدید که زمانش دو برابر میشه .
    داداش بازم ممنون.
    این هم Datasheet مربوط به شارژرهای Camelion
    ویرایش توسط Mehdi Rojaie : Wednesday 13 August 2014 در ساعت 10:46 دلیل: ادغام پست ها
    majidyeganeh16 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام
    کسی از دوستان تا حالا از این مدل شارژر استفاده کرده؟ شرکت معتبری هست؟
    مشکلم باهاش اینه که حس میکنم زود شارژ میشه.حدود 20 دقیقه دوتا باتری رو فول میزنه. دفعه اول که میزاشتم تو دوربین اخطار باتری میداد ولی دو سه بار پشت سر هم که این کارو کردم به نظر میرسه باتری فول شارژ شده. از باترها هم خیلی مطمئن نیستم چون چند بار با شارژر متفرقه بی کیفیت بیشتر از 12 ساعت شارژ شدن که البته ناموفق بوده. ممکنه آسیبب دیده باشن؟

DSC_05991.JPG
    DSC_06001.JPG

پ ن: الان که دارم این پست رو ارسال میکنم اینجا داره زلزله میاد.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

درود
    آقا مصطفی من شارژر سونی و باطری سونی استفاده میکردم خیلی عالی بودن حداقل 1000 بار شارژ و دشارژ میشن
    شارژراش دو مدل داره یه مدل معمولی که 2 الی 3 ساعت (بسته به نوع باطری و میلی آمپرش ) شارژ میکنه که معمولا نقره ای رنگن
    و مدل quick که خیلی سرع شارژ میکنه و حدودا 30 دقیقه طول میکشه برای 2 تا باطری 3A البته مدل بزرگتر هم داره که این مدل Quick معمولا بدنشون سفیده
    اگر پیداشون کردم ازشون عکس میذارم
    شب خوش

شارژ خوب هم واقعا نعمتیه!

من قبلا یک شارژ Hannel داشتم که از قضا بعد از دو الی 3 سال به مشکل خورد! و دیگه هم بعد از ان درست کار نکرد
    دوستانی که تجربه استفاده از شارژر را دارند که از قضا خوب هم جواب داده لطفا معرفی کنند.
    حداقل به عنوان سندی در فروم موجود باشه بد نیست!
    من خود در پیگیری که کردم به این مدل رسیدم قیمتش هم تو بازار 87 هزار تومان هست!
    Camelion UltraFast

در ضمن کسی این مدل را تا به حال دیده؟ و قیمت داره؟
    Camelion Solar Charger

مدل شارژرتون چیه؟

این هم Datasheet مربوط به شارژرهای Camelion
    ببخشید الان یادم اومد اون مدلی که شما دنبالش هستید رو یه فروشگاهی زیر همکف پاساژ امجد داره تقریبا همه محصولات این برند رو اونجا دیدم جالبه توی بسته های این محصول هدیه هم داشت من از باطریهای AAA معمولیش خرید کردم توی هر بستش یه خودکار عطری جیبی خیلی خوشگل داشت
    در مورد اون دوستمون هم که دزفول تشریف دارن بگم امیدوارم اتفاق خاصی نیوفته ولی من اگر جای شما بودم امشبو پای نت بیدار می موندم
    شب خوش
    ویرایش توسط Mehdi Rojaie : Monday 18 August 2014 در ساعت 23:03 دلیل: ادغام پست ها
    msh2200 و mostafa_1366 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

دوستان اگه لطف کنید آدرس یه فروشگاه معتبر ( تهران ) رو برای خرید باتری های کملیون در پ.خ اعلام کنید ممنون میشم .

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif azizzadeh نمایش پست ها
    درود
    آقا مصطفی من شارژر سونی و باطری سونی استفاده میکردم خیلی عالی بودن حداقل 1000 بار شارژ و دشارژ میشن
    شارژراش دو مدل داره یه مدل معمولی که 2 الی 3 ساعت (بسته به نوع باطری و میلی آمپرش ) شارژ میکنه که معمولا نقره ای رنگن
    و مدل quick که خیلی سرع شارژ میکنه و حدودا 30 دقیقه طول میکشه برای 2 تا باطری 3A البته مدل بزرگتر هم داره که این مدل Quick معمولا بدنشون سفیده
    اگر پیداشون کردم ازشون عکس میذارم
    شب خوش

ببخشید الان یادم اومد اون مدلی که شما دنبالش هستید رو یه فروشگاهی زیر همکف پاساژ امجد داره تقریبا همه محصولات این برند رو اونجا دیدم جالبه توی بسته های این محصول هدیه هم داشت من از باطریهای AAA معمولیش خرید کردم توی هر بستش یه خودکار عطری جیبی خیلی خوشگل داشت
    در مورد اون دوستمون هم که دزفول تشریف دارن بگم امیدوارم اتفاق خاصی نیوفته ولی من اگر جای شما بودم امشبو پای نت بیدار می موندم
    شب خوش
    سونی متاسفانه به شدت دارای موارد تقلبیه و از همه بدتر اینکه این قابلیت های مدل فوق را نداره!

در خصوص پاساژ امجد هم قیمت نگرفته بودید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان تا حالا از این مدل شارژر استفاده کرده؟ شرکت معتبری هست؟
    مشکلم باهاش اینه که حس میکنم زود شارژ میشه.حدود 20 دقیقه دوتا باتری رو فول میزنه. دفعه اول که میزاشتم تو دوربین اخطار باتری میداد ولی دو سه بار پشت سر هم که این کارو کردم به نظر میرسه باتری فول شارژ شده. از باترها هم خیلی مطمئن نیستم چون چند بار با شارژر متفرقه بی کیفیت بیشتر از 12 ساعت شارژ شدن که البته ناموفق بوده. ممکنه آسیبب دیده باشن؟

پ ن: الان که دارم این پست رو ارسال میکنم اینجا داره زلزله میاد.
    مدلی که نوشتید و عکسش را فرستاید (طبق اطلاعات پشت شاژر) توانایی شارژ بیشتر از 1800mA را آن هم بصورت تک باطری نداره!
    در پایین شارژر (جایی که نوشته باطری آلکانایل را شارژ نکنید! ذکر کرده ظرفیت های دیگر باطری را با آن شارژ نکنید!
    بهتره به فکر تهیه باطری 1800mA و یا شارژ جدید باشید!
    در مورد زلزله هم عجیب نیست! با آن زلزله 6.2 ریشتری که صبح حتی توی استان مرکزی هم احساس شده حداقل باید به فکر سه ماه پس لرزه باشید! (خدا را شکر از هم وطنان عزیزمون کسی کشته نشده!)
    شاد باشید
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

سونی متاسفانه به شدت دارای موارد تقلبیه و از همه بدتر اینکه این قابلیت های مدل فوق را نداره!

در خصوص پاساژ امجد هم قیمت نگرفته بودید؟
    دوست گرامی سونی رو از پایتخت خریدم ورودی پاساژ هم ژاپن داشت هم مالزی که من مالزی خریدم ولی خیلی عالیه
    متاسفانه قیمت نگرفتم ولی آخر هفته یه سر میرم ناصر خسرو اونجا هم میرم براتون قیمت میگیرم اگر مدل خاصی مورد نظرتون هست بفرمایید خوشجال میشم بتونم کمکی بکنم
    آدرس رو براتون پیام خصوصی میکنم
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif azizzadeh نمایش پست ها
    دوست گرامی سونی رو از پایتخت خریدم ورودی پاساژ هم ژاپن داشت هم مالزی که من مالزی خریدم ولی خیلی عالیه
    متاسفانه قیمت نگرفتم ولی آخر هفته یه سر میرم ناصر خسرو اونجا هم میرم براتون قیمت میگیرم اگر مدل خاصی مورد نظرتون هست بفرمایید خوشجال میشم بتونم کمکی بکنم
    آدرس رو براتون پیام خصوصی میکنم
    قیمت سونی که تهیه فرمودید چقدر شد؟ و آیا قابلیت شارژ NI-CD هم داره یا فقط NI-NH شارژ می کنه! (فکر کنم ای شارژری باشه که شما خریداری کردید!)
    در ضمن من شخصا دنبال این شارژر هستم که البته تا به حال تو ایران ندیدم!
    Alpha Power Battery Charger BC-9009

و یا این مدل از Camelion که البته قبلا هم گفته بودم!
    Camelion UltraFast
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

مدلی که نوشتید و عکسش را فرستاید (طبق اطلاعات پشت شاژر) توانایی شارژ بیشتر از 1800mA را آن هم بصورت تک باطری نداره!
    در پایین شارژر (جایی که نوشته باطری آلکانایل را شارژ نکنید! ذکر کرده ظرفیت های دیگر باطری را با آن شارژ نکنید!
    بهتره به فکر تهیه باطری 1800mA و یا شارژ جدید باشید!
    در مورد زلزله هم عجیب نیست! با آن زلزله 6.2 ریشتری که صبح حتی توی استان مرکزی هم احساس شده حداقل باید به فکر سه ماه پس لرزه باشید! (خدا را شکر از هم وطنان عزیزمون کسی کشته نشده!)
    شاد باشید
    سلام فکر کنم دارید اشتباه میکنید این چیزی که پشت شارژر نوشته جریان خروجی کل شارژر هست که ربطی به ظرفیت باتری که میتونه شارژ کنه نداره. این ظرفیت هرچی بالاتر باشه فقط روی تعداد و زمان شارژ باتری ها تاثیر داره. مثلا همین شارژری که خودتون اسم بردید camelion BC-0907 فقط 2200ma خروجی داره. که طبق اطلاعات سایت سازنده میتونه یه باتری 2700ma رو تو 1.3 ساعت شارژ کنه، اگه شما دوتا باتری با این ظرفیت روی شارژر بزارید چون جریان روی ترمینالها تقسیم میشه زمان شارژ دوبرابر قبل میشه. و همینطور هر چقدر ظرفیت باتریها کمتر باشه زمان شارژ هم کمتر میشه.
    و اما چیزی که پشت شارژر من نوشته اولی درباره اینه که باتریهای معمولی غیر شارژی رو باهاش شارژ نکنید که من برای تست این کارو کردم و شارژر خودش error داد و جریان رو قطع کرد و اما جمله دوم "Don't mix charge differnt specifications or capacities batteries" راستش من انگلیسیم زیاد خوب نیست ولی فکر میکنم منظورش اینه که باتریهای مختلف با ظرفیت های متفاوت رو با هم دیگه شارژ نکنید.
    در باره مشکل زود شارژ شدن باتریها با شارژرهای سریع هم توی اینترنت سرچ کردم ظاهرا یه مشکل شایع هست.یه دلیلش میتونه خرابی باتری یا نوع باتری باشه که با این شارژها سازگار نیستن دلیل دیگش هم میتونه دمای بالای محیط باشه.
    msh2200، Mehdi Rojaie، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105