صفحه 218 از 366 نخستنخست ... 118 168 208 214 215 216 217 218 219 220 221 222 228 268 318 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,171 تا 2,180 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    من تا بحال با سه پایه های حرفه ای کار نکردم. بدنبال تجربه تلخی که از خرید سه پایه ازران(بر خلاف عادت همیشگی) داشتم، قصدم بر آن شد که تا500-600 ت هزینه کنم. با گشتی در تاپیک و بازار به این نتیجه رسیدم که اگر تمایل به استفاده از مانفروتو را داشته باشم با این مبالغ کاری نمیتوان از پیش برد!! لذا ناچارا بودجه را تا حدود 1ت افزایش خواهم داد البته با هد.
    مجددا تکرار میکنم که تابحال هیچ تجربه خاصی با این برند و هد های آن نداشتم. مدل های 190xprob و 055xprob را در بازار دیدم که با توجه به اختلاف قیمت ناچیز، بنظرم 055 خیلی بهتر بود.
    و همچنین یکی 2تا هد من جمله 322. خوب کار با هدهای جوی استیکی خیلی راحته ولی ظاهرا معایبی من جمله عدم تنظیم برای پانوراما داره.. نمیدونم در عمل باید چه انتخابی داشته باشم!!
    با توجه به نیاز به عکاسی منظره و آسمان شب، دوربین و لنز معمولی نهایتا 2ک.گ و همچنین بودجه، پیشنهاد دوستان چیست؟
    تفاوت سری آلومینیومی با کربنی در عمل؟
    پیشاپیش سپاس
    دوست عزیز همون طور که دوستمون فرمودن سه پای های 055 خیلی سنگینند و واقعا حمل اونها رو سخت می کنند. اگر چیزی ماندگار با بیشترین پایداری می خواهید من مدل 190 CXPRO3 رو پیشنهاد می کنم. اصولا سه پایه هایی که 3 قسمتی هستند پایدار تر از سه پایه هایی هستند که 4 قسمتی هستن. به دلیل اینکه در سه پایه های چهار قسمتی اون پایه ای که با زمین تماس داره از همه نازکتره و پایداری سه پایه رو کم میکنه.

قیمت این سه پایه چیزی حدود 1100 تا 1200 هست. جنس فیبر کربن بر خلاف سبک بودنش بسیار بسیار مقاوم هست حتی از آلومینیوم. تو هوای سرد که دست انسان در اثر سرما به سه پایه های آلومینیومی می چسبه همچین چیزی به دلیل ماهیت فیبر کربن وجود نداره و با خیال راحت و هر جا خواستید می تونید حمل کنید. این سه پایه قابلیت افقی شدن هم داره و می تونید عکاسی ماکرو هم با این سه پایه انجام بدید.

در مورد هد های جوی استیکی که فرمودید عکاسی پانوراما رو با مشکل مواجه می کنند بنده موافق نیستم. می تونید جهت تراز دوربین با سطح افق از خود تراز الکترونیکی دوربین هم استفاده کنید که دقیق تر هم هست. بنده با استفاده از همین تراز و با دوربین روی دست پانوراماهای زیادی ثبت کردم.
    mehran2190، iman sabbaghian، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز همون طور که دوستمون فرمودن سه پای های 055 خیلی سنگینند و واقعا حمل اونها رو سخت می کنند. اگر چیزی ماندگار با بیشترین پایداری می خواهید من مدل 190 CXPRO3 رو پیشنهاد می کنم. اصولا سه پایه هایی که 3 قسمتی هستند پایدار تر از سه پایه هایی هستند که 4 قسمتی هستن. به دلیل اینکه در سه پایه های چهار قسمتی اون پایه ای که با زمین تماس داره از همه نازکتره و پایداری سه پایه رو کم میکنه.

قیمت این سه پایه چیزی حدود 1100 تا 1200 هست. جنس فیبر کربن بر خلاف سبک بودنش بسیار بسیار مقاوم هست حتی از آلومینیوم. تو هوای سرد که دست انسان در اثر سرما به سه پایه های آلومینیومی می چسبه همچین چیزی به دلیل ماهیت فیبر کربن وجود نداره و با خیال راحت و هر جا خواستید می تونید حمل کنید. این سه پایه قابلیت افقی شدن هم داره و می تونید عکاسی ماکرو هم با این سه پایه انجام بدید.

در مورد هد های جوی استیکی که فرمودید عکاسی پانوراما رو با مشکل مواجه می کنند بنده موافق نیستم. می تونید جهت تراز دوربین با سطح افق از خود تراز الکترونیکی دوربین هم استفاده کنید که دقیق تر هم هست. بنده با استفاده از همین تراز و با دوربین روی دست پانوراماهای زیادی ثبت کردم.
    4 تکه190 سه پایه قابل حمله ولی حتی نزدیک توان 055 هم نیست و از همه لحاظ 055 برنده است
    در مورد سبکی وقتی بحث کربن باشه 055 رو ترجیح میدم چون اختلاف وزنی با 190 ندارد
    در مورد آلومینیوم ها 190 چندان جالب نیست(ارتفاع کم در برابر وزن زیاد)
    همه چیز به کاربری برمیگردد
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

ضمن تشکر از پاسخ دوستان
    فارغ از بحث قیمت، آیا بنظرتان حداکثر ارتفاع 146س کمی کوتاه نیست برای بعضا شرایط خاص؟ تازه نمیدونم در حداکثر ارتفاع، تعادل این سه پایه ها به چه صورت است و آیا قابل اعتماد است یا خیر؟
    در ثانی احساس میکنم وزن 1.3 ک این مدل، برای حمل و جابجایی خوبه ولی برای فرضا اوقاتی که وزش باد داشته باشیم، آن وزن بیشتر 055 کمکی در حفظ تعادل بیشتر نخواهد داشت؟
    نظر شما چیست؟
    در مورد هد هم بنظرم با جوی استیکی ها بیشتر حال کنم، فرق 322 و 327 با این اختلاف قیمت چیه؟ چون حقیقتا از جنس 322 اصلا خوشم نیامد، یعنی حس کردم جنسش پلاستیک بی کیفیت هست، ضمنا آن غلتک اصلی قسمت زیرین هد(نمیدونم اسمش چیست) دارای روغن نسبتا زیادی بود که باعث شد دستم هم کثیف بشه، احتمالا 1 سره هم باید این روغن کاری تکرار بشه دیگه؟
    باز هم سپاس از شما

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

بله ارتفاعش کمه وزن کم با یک ضربه کوچک نقش زمین میشود ولی کیف رو آویزانش کنید حله
    بازم باید نیازتون رو بسنجید 1 ساعت بیشتر نمیشود 55 را حمل کرد(البته به قوای بدنی شما وابسته است)
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    4 تکه190 سه پایه قابل حمله ولی حتی نزدیک توان 055 هم نیست و از همه لحاظ 055 برنده است
    در مورد سبکی وقتی بحث کربن باشه 055 رو ترجیح میدم چون اختلاف وزنی با 190 ندارد
    در مورد آلومینیوم ها 190 چندان جالب نیست(ارتفاع کم در برابر وزن زیاد)
    همه چیز به کاربری برمیگردد
    اختلاف وزن این دو سه پایه 0.5 کیلو هست که شاید در گفتار و نوشتار عدد ناچیزی به نظر برسد اما تا دو سه پایه رو از نزدیک دستتون نگیرید و تست نکنید متوجه اختلاف فاحش اونها نخواهید شد.

کلا فلسفه تولید سه پایه های فیبرکربنی بر اساس وزن کمتر و قابلیت حمل بیشتر و استحکام بیشتر هست و مطمئن باشید که با یه نسیم یا باد ملایم 190 هم استحکام بالایی دارد. تنها تفاوت این دو سه پایه زمانی معلوم میشود که در شرایطی بسیار چالش بر انگیز مثل هوایی با باد شدید شبیه به تند باد و ... معلوم میشود والا در شرایط نرمال هم 190 هم همان استحکام 55 را داراست چرا که ذات فیبر کربن استحکام و محکم بودن مثال زدنی اون هست و بیدی نیست که با این باد ها بلرزد.

نتیجه:

1. اگر قدتان بیشتر از 170 هست و همچنین وزن تجهیزاتتون بیشتر از 5 کیلو خواهد شد، سه پایه 055 مناسب شماست.
    2. اگر قدتان کمتر از 170 هست و همچنین وزن تجهیزاتتون هم کمتر از 5 کیلو خواهد شد، سه پایه 190 مناسب شماست.

اختلاف قیمت گرانتر 190 هم نسبت به 55 به دلیل سبک بودن 0.5 کیلویی اون هست که حدود 170 تومن هست.

در مورد استحکام هم خیالتون تخت تخت باشه چرا که هر دو سه پایه بهترین محافظت رو از تجهیزاتتون خواهند کرد.

در مورد هد هم بنظرم با جوی استیکی ها بیشتر حال کنم، فرق 322 و 327 با این اختلاف قیمت چیه؟ چون حقیقتا از جنس 322 اصلا خوشم نیامد، یعنی حس کردم جنسش پلاستیک بی کیفیت هست، ضمنا آن غلتک اصلی قسمت زیرین هد(نمیدونم اسمش چیست) دارای روغن نسبتا زیادی بود که باعث شد دستم هم کثیف بشه، احتمالا 1 سره هم باید این روغن کاری تکرار بشه دیگه؟

در مورد دوست عزیزی که هد 322 رو نپسندیده بودند باید عرض کنم که بنده این هد رو دارم و فوق العاده ازش راضی هستم. نتیجه ای که من بهش رسیدم اینه که کلا تمامی محصولات مانفروتو چه ارزان چه گران چه حرفه ای چه اماتور در کلاس خودشون جزو بهترینها هستند. از لحاظ استحکام، کیفیت ساخت و همچنین کیفیت مواد به کار رفته.

در مورد گریس هم چون تو کارخونه و توسط عوامل انسانی به بال هد زده میشه طبیعتا مقدار اون هم کم و زیاد خواهد شد. طبق کاتالوگ خود مانفروتو این گریس به این سادگی ها و به این زودیها از بین نمیره ولی اگر در اثر استفاده ممتد و طولانی مدت احساس کردید که حرکت بال هد همراه با اصطکاک هست کافیه تا کمی گریس معمولی به بال هد بمالید تا مشکل بر طرف بشه. احتیاج به هیچ گونه روغن کاری و گریس کاری اضافی هم نیست مخصوصا برای اون قسمت friction یا همون غلتطک که باعث افزایش و کاهش اصطکاک هم میشه هیچ گونه روغن کاری نیاز نیست.
    mehran2190، iman sabbaghian، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

دوستان نمایندگی یا محلی که مدل های مختلف مانفروتو رو داشته باشه سراغ دارند؟
    گشتی که در بازار زدم خیلی تک و توک مدل های ارزان قیمت را دیدم و نمیشد به جمع بندی رسید.
    سپاس

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    در این عنوان نظرات نسبتا موافقی برای سه پایه های اسلیک خواندم.
    آیا تجربه ای از این مدل دارید؟
    Slik Sprint 150 w/SBH-150DQ
    در مورد این مدل ارزان بنرو چطور؟
    Benro A-150EXU
    وزن بار من حدود 1 کیلو خواهد بود و نوردهی در حد زیر 10 دقیقه. سوال این است که پایه ها قابل اطمینان هستند یا ممکن است پس از مدتی از هم گسیخته یا "وا بروند."
    کیت سه پایه کوچک و ارزان برای قدهای بلند! محصولات بنرو (شامل MeFoto Globe Trotter) و منفرتو (befree) بیش از $200 خواهند بود. دو نمونه ارزانی که لیست کرده بودم قیمتی حدودا یک چهارم دارند و شاید برای یک دوربین بدون آینه برای شروع مناسب باشند. من این دو نمونه را امتحان کردم. نمنونه بنرو a-150EXU بسیار لرزان بود و با Quick-Release سر آن هم مشکل داشتم (پس از چند بار استفاده گیر کرد). نمونه اسلیک اسپرینت استوارتر بود و باتوجه به قیمت و کارایی آن را خریداری کرده ام! اگر چندسالی کار کند محصول بسیار خوبی برای شرایطی که عنوان کردم خواهد بود.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

کسی جایی رو سراغ داره که این تک پایه رو داشته باشن ؟ دیروز یه مغازه تو پاساژ جوانمرد بود ولی قیمت خیلی بالایی میداد .

2.jpg

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان من برای سه و پایه هد حدود 400,450 در نظر گرفتم برای دوربینی مثل 60d با لنز ۱۸-۱۳۵
    پیشنهادتون چیه؟چیز بدرد بخوری میشه گیر آورد.
    در ضمن وقتی جمع میشه خیلی بزرگ نباشه ،بشه به کوله وصلش کرد و سه چهار ساعتی پیاده روی کرد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

mefoto A1350
    filtrmiltr تشکر می‌کند.