صفحه 221 از 366 نخستنخست ... 121 171 211 217 218 219 220 221 222 223 224 225 231 271 321 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,201 تا 2,210 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    به نظرتون حداقل چیزی که باید به عنوان یه سه پایه خوب و ماندگار بخرم چیه؟
    درود تا جناب چگینی پاسخ دهند بنده مختصر راهنمایی بکنم.

اول از همه وزن دوربین و لنزهایی که قراره روی سر سه پایه سوار شوند رو در نظر داشته باشید با این کار و اعمال فیلتر بسیاری از گزینه ها حذف خواهند شد مثلا من با حسابی که کردم متوجه شدم هیچ وقت وزن دوربین با لنزش بیشتر از 5 کیلو نخواهد شد بنابراین دور سه پایه هایی که تحمل وزن 8 کیلو رو داشتند خط کشیدم.

مساله بعدی وزن خود سه پایه هست که طبیعتا هر چقدر سبکتر باشه قابل حمل تره. سه پایه های فیبر کربنی در عین گرانی بهتر از سه پایه های دیگر هستند. به دلیل وزن کمتر، Damping Time کمتر و پایداری بیشتر در عین سبکی، جنس بهتر و بسیار بسیار مقاوم و سخت حتی مقاوم تر از آلومینیوم، عدم سرد شدن بیش از حد و چسبیدن دست به یدنه در هوای بسیار سرد.
    توجه داشته باشید که سه پایه هایی که سه قسمتی هستند بهتر از چهار قسمتی ها هستند به دلیل اینکه اولا با ارتفاع گرفتن مرکز ثقل سه پایه از زمین، پایداری اون هم کمتر میشه که البته این موضوع به قد شما هم بستگی دارد اما اگر قدتان طوری هست که هم سه قسمتی جواب دهد هم چهار قسمتی، حتما سه قسمتی بگیرید. مزایای دیگر زمان کمتر در باز و بسته کردن گیره ها هست.
    msh2200، Ali M.Rezaei، S_Mahdi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود تا جناب چگینی پاسخ دهند بنده مختصر راهنمایی بکنم.

اول از همه وزن دوربین و لنزهایی که قراره روی سر سه پایه سوار شوند رو در نظر داشته باشید با این کار و اعمال فیلتر بسیاری از گزینه ها حذف خواهند شد مثلا من با حسابی که کردم متوجه شدم هیچ وقت وزن دوربین با لنزش بیشتر از 5 کیلو نخواهد شد بنابراین دور سه پایه هایی که تحمل وزن 8 کیلو رو داشتند خط کشیدم.

مساله بعدی وزن خود سه پایه هست که طبیعتا هر چقدر سبکتر باشه قابل حمل تره. سه پایه های فیبر کربنی در عین گرانی بهتر از سه پایه های دیگر هستند. به دلیل وزن کمتر، Damping Time کمتر و پایداری بیشتر در عین سبکی، جنس بهتر و بسیار بسیار مقاوم و سخت حتی مقاوم تر از آلومینیوم، عدم سرد شدن بیش از حد و چسبیدن دست به یدنه در هوای بسیار سرد.
    توجه داشته باشید که سه پایه هایی که سه قسمتی هستند بهتر از چهار قسمتی ها هستند به دلیل اینکه اولا با ارتفاع گرفتن مرکز ثقل سه پایه از زمین، پایداری اون هم کمتر میشه که البته این موضوع به قد شما هم بستگی دارد اما اگر قدتان طوری هست که هم سه قسمتی جواب دهد هم چهار قسمتی، حتما سه قسمتی بگیرید. مزایای دیگر زمان کمتر در باز و بسته کردن گیره ها هست.
    ممنون بابت توضیحاتتون
    من پس از اعمال کلیه فیلترهایی که به ذهنم می رسید به اون دو گزینه رسیدم و عاملی که بسیاری از گزینه ها رو حذف کرد مساله بودجه بود. مسلما هرچه بودجه بیشتر باشه گزینه های بیشتری وجود داره که میشه ابعاد فنیشون رو مقایسه و یکیو انتخاب کرد. اما با بودجه حدود 300 تومن، فقط این دو گزینه رو قابل تامل دیدم. در هر صورت اگه به این نتیجه برسم که خرید سه پایه گرونتر منطقی تره حتما همین کار رو خواهم کرد.
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

درود
    دو مورد در فرمایشات شما بنظرم اومد گفتم مطرح کنم:
    1. در مورد حداکثر بار مطمئن، دوستان قبلا پیشنهاد داده بودن که نصف آن چیزی که از طرف سازنده اعلام شده استفاده شود. یعنی مثلا اگر تحمل 5ک داشته باشد بهتر است تا 2.5 ک حساب باز کنیم.البته نمیدانم در مورد برندی مثل مانفروتو هم آیا این موضوع صادق است یا خیر!
    2. در مورد 3یا4 قسمتی بودن پا، فرمایش شما درسته ولی عنایت داشته باشید که یکی از اهداف آن، کمتر بودن ارتفاع سه پایه در حالت بسته است که شاید برای کسی آن مثلا 8س.م هم مهم باشد.
    ارادت
    msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود
    دو مورد در فرمایشات شما بنظرم اومد گفتم مطرح کنم:
    1. در مورد حداکثر بار مطمئن، دوستان قبلا پیشنهاد داده بودن که نصف آن چیزی که از طرف سازنده اعلام شده استفاده شود. یعنی مثلا اگر تحمل 5ک داشته باشد بهتر است تا 2.5 ک حساب باز کنیم.البته نمیدانم در مورد برندی مثل مانفروتو هم آیا این موضوع صادق است یا خیر!
    2. در مورد 3یا4 قسمتی بودن پا، فرمایش شما درسته ولی عنایت داشته باشید که یکی از اهداف آن، کمتر بودن ارتفاع سه پایه در حالت بسته است که شاید برای کسی آن مثلا 8س.م هم مهم باشد.
    ارادت
    ضمن این که در صحبتی که با یکی از دوستان باتجربه داشتم، ایشون نظرش این بود که چهار تکه بودن پایه باعث میشه قسمت های انتهایی پایه قطر کمتری داشته باشند و بالطبع از استحکام و ثبات کاسته بشه. لذا از این منظر چهارتکه بودن سه پایه مزیت که نیست هیچ، ایراد هم محسوب میشه.
    msh2200، ata_m3 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ضمن این که در صحبتی که با یکی از دوستان باتجربه داشتم، ایشون نظرش این بود که چهار تکه بودن پایه باعث میشه قسمت های انتهایی پایه قطر کمتری داشته باشند و بالطبع از استحکام و ثبات کاسته بشه. لذا از این منظر چهارتکه بودن سه پایه مزیت که نیست هیچ، ایراد هم محسوب میشه.
    البته به شرکت سازنده و جنس و آلیاژ هم ربط داره!
    مثلا پایه های کربنی که ماهیتا خاصیت میرا دارند شاید در این حوزه مشکلات کمتری داشته باشند.
    ولی در مجموع استفاده بیشتر از اتصالات خود به تنهایی بحث افزایش استهلاک را داره که خودش داستان جدیدی محسوب می شود!
    ارادتمند
    ata_m3، Dariush Chegini، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

در چهار قسمتی منفراتو سری های 190 و 55 لرزش کمی در بیشینه ارتفاع بیشتر میشود ولی حمل و نقل آسانتر ضمن اینکه کارآیی در ارتفاع کم و حالت ماکرو بیشتر میشود
    در مدل آلومینیومی بدلیل کاهش ارتفاع قیمت ها مزیت جدیدی اضافه میشود که در ارتفاع پایین کاهش خم شدگی و در نتیجه لرزش مداوم کمتر است
    Dariush Chegini و mehran2190 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1254

سلام
    کسی از دوستان میتونه اطلاع رسانی کنه که آیا سه پایه های زیر قابلیت تعویض هد دارند یا خیر؟
    ممنون
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Friday 12 September 2014 در ساعت 13:53

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

ونگارد داره ولی باید تبدیل بگیری ظاهرا کسی نخریده که دقیق بگه
    من مدل سومی رو نمیگیرم چون مدل جدیدش اومده
    اولی هم خیلی قدیمی شده ولی هدش اگر b1 باشه خوبه ولی این d1 داره
    بنرو دارای قابلیت جداشدن هد است
    With the head mounting set screws you could be assured of an extra level of security when you attach the head to the tripod’s top plate. The head mount thread size of the Benro A1580F is 1/4"-20 and 3/8"-16.
    ویرایش توسط siosha : Friday 12 September 2014 در ساعت 14:12
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    ونگارد داره ولی باید تبدیل بگیری ظاهرا کسی نخریده که دقیق بگه
    من مدل سومی رو نمیگیرم چون مدل جدیدش اومده
    اولی هم خیلی قدیمی شده ولی هدش اگر b1 باشه خوبه ولی این d1 داره
    بنرو دارای قابلیت جداشدن هد است
    With the head mounting set screws you could be assured of an extra level of security when you attach the head to the tripod’s top plate. The head mount thread size of the Benro A1580F is 1/4"-20 and 3/8"-16.
    همه قدیمی میشن، حتی اونایی که الان جدیدن
    مهم اینه که در اون حدی که می خوایم کارآیی داشته باشن. محدودیت مالی گاهی باعث میشه قدیمی ترها رو انتخاب کنیم.
    پس شما دومی رو انتخاب می کنید.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

همه قدیمی میشن، حتی اونایی که الان جدیدن
    مهم اینه که در اون حدی که می خوایم کارآیی داشته باشن. محدودیت مالی گاهی باعث میشه قدیمی ترها رو انتخاب کنیم.
    پس شما دومی رو انتخاب می کنید.
    بله