صفحه 319 از 366 نخستنخست ... 219 269 309 315 316 317 318 319 320 321 322 323 329 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,181 تا 3,190 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر همراه abehrooz آواتار ها
    تشکر کرده
    610

ممنون دوست عزیز نظرتون در خصوص ونگارد 2563 AT چی هست ؟ در حالت صلیبی قابلیت های بیشتری داره نسبت به 190 قدیمی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط abehrooz نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز نظرتون در خصوص ونگارد 2563 AT چی هست ؟ در حالت صلیبی قابلیت های بیشتری داره نسبت به 190 قدیمی
    درود
    نهایتا چقدر قصد دارید هزینه کنید؟
    استفادتون در چه زمینه ای هست دقیقا؟
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

نقل قول نوشته اصلی توسط abehrooz نمایش پست ها
    این سه پایه قدیمی مشهور ونگارد هم بسیار سه پایه محکم و بادوامی هست با قیمت 478 برای پایه و هد سه جهته 300 تومانی Vanguard PH-32 و مدل پاینتر Vanguard PH-12 هست که قیمت نزده بود هد های ونگارد گرونتر از سایر برندهای دیگه هست البته کیفیتشم بالاست.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من قصد خرید سه پایه برای دوربین نیکون دی 7100 دارم
    حرفه ای نیستم و بیشتر عکاسی طبیعت کار میکنم و قصد خرید لنز برای عکاسی ماکرو هم دارم
    ترجیهم اینه که همراه هد باشه و بنظرم کار کردن با نگهدارنده پن تیلت راحت تر از بال هد باشه
    قیمت هم هرچه کمتر بهتر ولی شعار یکبار برای همیشه هم مدنظرم هست :دی
    ممنون

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط captaintsubasa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قصد خرید سه پایه برای دوربین نیکون دی 7100 دارم
    حرفه ای نیستم و بیشتر عکاسی طبیعت کار میکنم و قصد خرید لنز برای عکاسی ماکرو هم دارم
    ترجیهم اینه که همراه هد باشه و بنظرم کار کردن با نگهدارنده پن تیلت راحت تر از بال هد باشه
    قیمت هم هرچه کمتر بهتر ولی شعار یکبار برای همیشه هم مدنظرم هست :دی
    ممنون
    درود
    قابلیت ماکرو باعث تغییر قابل توجه قیمت سه پایه خواهد شد که لازمه صحبت در مورد آن مشخص کردن رنج قیمته!
    با این حال باتوجه به نیاز شما به پن هد، گزینه های زیر به ترتیب پیشنهاد می شوند.

Vangurad Espod Plus 233AP
    Vanguard Alta CA 203AP
    Hahnel Traid 60 lite
    این مدل بنرو هم هست که البته قیمتش کمی بالاتر از مدلهای قبلیه!
    Benro A500FHD2
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

سلام بنده تابحال از هدويديويي استفاده ميكردم. قصدخريد هددارم ولي مدتي هست كه سردرگم موندم. مصطفي خان لطف كردن توضيحات كاملي دادن درخصوص مدلهاي مختلف ولي يه سوال كلي دودلم كرده. باتجربه اي كه دراستفاده داشته ايد بين چندنوع مختلف هدعكاسي كدام يك رو پيشنهادميكنيد وچه مزايايا معايبي دارن؛ سه محوره، 3way ، توپي، جوي استيك! ، ومشخصا پيستوله اي هاي ونگارد(كه شاترهم دارند!) و...
    ***صفحات خيلي زياد شدن وخواندن همه انها واقعا مشكل شده!
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    قابلیت ماکرو باعث تغییر قابل توجه قیمت سه پایه خواهد شد که لازمه صحبت در مورد آن مشخص کردن رنج قیمته!
    با این حال باتوجه به نیاز شما به پن هد، گزینه های زیر به ترتیب پیشنهاد می شوند.

Vangurad Espod Plus 233AP
    Vanguard Alta CA 203AP
    Hahnel Traid 60 lite
    این مدل بنرو هم هست که البته قیمتش کمی بالاتر از مدلهای قبلیه!
    Benro A500FHD2
    ممنون
    قیمت تا 500-600 کمی بالاتر کمی پایین تر مشکلی نیست.فقط بدرد کارم بخوره و تو آینده هم تا حدی جوابگو نیازم باشه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    سلام بنده تابحال از هدويديويي استفاده ميكردم. قصدخريد هددارم ولي مدتي هست كه سردرگم موندم. مصطفي خان لطف كردن توضيحات كاملي دادن درخصوص مدلهاي مختلف ولي يه سوال كلي دودلم كرده. باتجربه اي كه دراستفاده داشته ايد بين چندنوع مختلف هدعكاسي كدام يك رو پيشنهادميكنيد وچه مزايايا معايبي دارن؛ سه محوره، 3way ، توپي، جوي استيك! ، ومشخصا پيستوله اي هاي ونگارد(كه شاترهم دارند!) و...
    به کاربری شما بستگی دارد اگر در محیط بیرون استفاده می کنید هر چقدر سبکتر بهتر در استدیو تفنگی ها بهتر هستند
    3 محوره هم در زمانی که تراز بودن و یا ثبات یا حرکت در یک محور اهمیت اساسی دارد مفید است
    msh2200 و kiavash تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط captaintsubasa نمایش پست ها
    ممنون
    قیمت تا 500-600 کمی بالاتر کمی پایین تر مشکلی نیست.فقط بدرد کارم بخوره و تو آینده هم تا حدی جوابگو نیازم باشه
    درود
    اگر قابلیت ماکرو را حتما می خواهید تا 1 اگر توان هزینه کردن دارید MK190XPRO4-3W بهترین گزینه برای شماست!
    ونگارد هم سه پایه Vanguard Alta Pro 263AT را داره که بدون هد عرضه می شه و با یک بال هد یا پن هد متوسط حدود 800 تمام خواهد شد.

اما اگر محدودیت بودجه وجود داره و نهایتا تا 600 الی 700 خواهد بود بنظرم سراغ بنرو بروید
    مدل Benro A1980T بدون هد دور و بر 300 هست که با یک هد حدود 600 الی 700 خواهد شد و برای کار ماکرو هم مناسبه

اگر هم ماکرو براتون خیلی مهم نیست، برای سبک شده سه پایه سراغ همان می فوتو ها سری 1350 بروید که بنظرم کامل و تمام هست و همه جا هم کارتون را راه می اندازد.
    ارادتمند
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    شما لطف دارید نسبت به بنده!
    مطالب مختصر را دوستمون توضیح دادند.
    اما تجربه شخصی خودم را عرض می کنم.
    بال هد باتوجه به اینکه در هنگام تنظیم دوربین باید توسط دست نگه داشته شود مزیت و معایب خاص خودش را داره و البته هد سه جهته هم به همین ترتیب که قصد دارم جدا از هم توضیح بدم.
    در مورد هد های تفنگی تجربه شخصی ندارم ولی با یکی از دوستان صحبت می کردیم از لغ شدن به مرور زمان و کاهش دقتشون ناراضی بود و بیشتر برای دوربین های سبک و بخصوص فیلم برداری پیشنهاد می کرد.
    تقریبا به ندرت در بین عکاسان حرفه ای در تصاویر مشاهده می شه این نوع هد برای عکاسی مورد استفاده واقع بشه.
    حجیم شدن مجموعه سه پایه در کنار محدودیت خاص خودش از دیگر مواردی هست که شخصا به سمت این هد تمایلی پیدا نکردم.

اما در خصوص بال هد ها (تاکید می کنم این موارد نتایج شخصی تست بنده است)
    مزیت ها:
    نتظیم سریع و ساده و بدون دردسر
    داشتن کنترل دستی بر دوربین در هنگام تنظیم که دقیقا مانند هزمانی که شما بدون سه پایه کادر می بندید مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
    تحمل وزن نسبتا بالاتر نسبت به پن هد ها
    امکان کنترل نرمی و سفتی حرکت کلگی که البته در هد های جدید پن هم ایجاد شده ولی در هد های قدیمی به ندرت یافت می شد.
    امکان استفاده و کادر بندی یک باره در صورت تهیه سیستم کفشک سوئیسی که قابلیت تغییر زاویه کارد از لنداسکیپ به لانگ شات را بدون نیاز به دستکاری پیچ تنظیم های هد فراهم می کنه.
    اما معایب
    بزرگترین ضعف بال هد در واقع مزیتشه! یعنی اینکه شما در هنگام تنظیم کادر مجبور هستید همزمان دوربین را با دست کنترل کنید! این مسئله موجب درگیر شده دو دست در هنگام کادر بندی می شه.
    اگر بال هد فاقد تراز باشه تنظیم کادر بسیار طاقت فرسا خواهد بود و دردسر های خاص خودش را داره
    سیستم قفل و کنترل سفتی اکثر بال هد های مطرح و معتبر بصورت هیدرولیکی و یا چیزی شبیه به آن هست که نیاز به مراقبت در داره و نباید به هیچ عنوان توسط افراد غیر متخصص باز بشه.
    سیستم های بال هد معمولا صرفا نقشه داخلیشون قابل مشاهد هاست و برخلاف پن ها کمتر نقشه و تریتب باز شدن هد را می توانید پیدا کنید. این مسئله شاید در تعمیرات جزئی دردسر ساز بشه (البته این یک فرضیه است)
    بدلیل اینکه سیستم قفل و کنترل سفتی هد معمولا در بال هد ها مشترکه، این قابلیت ممکنه در گذر زمان باعث ایجاد مشکلاتی مثل سفتی ناخواسته و یا عدم قفل کامل سه پایه شود (البته در دراز مدت منظور بنده چیزی نزدیک به 5 الی 10 ساله) و نیاز به سرویس کامل را می طلبد.
    بال هد ها علی رغم داشتم تحمل وزن بالا، گزینه مناسبی برای کادر بندی لنزهای تله و سوپر تله شاید نباشند. به این دلیل که کنترل کادر بردی در آنها مشکل بوده و همچنین در صورت نیاز به تغییر کادر بدلیل سنگینی لنز، احتمال کنترل آن روی بال هد سخت می شود. مضاف بر اینکه بال هد های دارای تحمل وزن خیلی بالا، دارای توپی یا بال نسبتا بزرگ و در نتیجه هد حجیم و سنگینی هستند.

اما پن هد و یا 3Way هد ها!
    مزایا
    کنترل حول کلیه محور های xyz بدون نیاز به گرفت دوربین بطور مداوم و تنها با گرفتن دستگیره
    قابلیت تنظیم هر محور بصورت مجزا که به مدد وجود تراز ها برای هر محور تنظیم بسیار دقیق را در اختیار شما قرار خواهد داد.
    امکان تمیز کاری ساده تر هد نسبت به بال هد و بدون ترس از باز کردن آن
    بدلیل مجزا بودن کنترل محور ها قابلیت استفاده از لنزهای تله و دوربین های دوچشمی در این سری هد به مراتب بیشتر از بال هد ها خواهد بود.
    در سری های جدید هم قابلیت Fraction باعث شده مشابه بال هد ها قابلیت کنترل سفتی سه پایه فراهم باشه.
    اما معایب.
    سنگین بودن هد نسبت به وزن قابل تحول
    حجیم بودن نسبت به بال هد ها در مقایسه وزن قابل تحمل
    قدر مانور محدودتر در هنگام کادر بندی نسبت به بال هد ها
    سخت تر بودن کادر بندی در حالت ماکرو نسبت به بال هد

این مواردی بود که بنده شخصا در استفاده از هر دو نوع هد مشاهده کردم.
    اما نکته نهایی این هست که این شما هستید که باید ببینید بیشتر به کدام یک نیاز دارید!
    عکاسی منظره شاید هر دو مورد کار راه انداز بشه.
    در عکاسی با لنز تله شخصا پیشنهادم 3w هست. بخصو که اگر قصد استفاده از سه پایه برای دوربین دو چشمی حجیم را داشته باشید که اصلا نباید شک کنید.
    اما اگر موارد خاص مطرح نباشه، باید خودتون بررسی کنید ببینید با کدام بیشتر راحت خواهید بود.
    بال هد گزینه بسیار مناسبی برای عکاسی عمومی هست. بخصوص مدلی مثل 054q2 که دیگه هم کم حجمه و هم کامل و حرفه ای.

ارادتمند
    yaghoobi، Nima Sadigh، davoud maani و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات