صفحه 50 از 366 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

اصولا این ترکیب 190XPROB + 322RC2 و یا 055XPROB یکی از جذاب ترین ترکیب هایی است که ممکن است بشود با خود همیشه حمل کرد.کار راه انداز و عالی و با کیفیت ...

این 322RC2 هد بسیار جذابی است و جز معدود هد هایی است که با هر فردی هماهنگ می شود.این هد قابلیت دست چپ و یا دست راست بودن را دارد ( براحتی و با تعویض یک پیچ ) و یا اینکه می توان کارهای جالبی با ان انجام داد.لوازم جانبی فراوانی هم برای آن وجود دارد مثل دکمه شاتر برای کانن و نیکون و .....
    Amir Mohebi، FARID و Navid7h تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    ...
    در مورد سه پایه.
    پیشنهاد شما برای سه پایه ای که نقاط ضعف 190 را نداشته باشد چیست ؟...
    متاسفانه من اطلاع زیادی از سه‌پایه‌هایی در این اندازه ندارم، یعنی چیزی که در اندازه‌ی ۱۹۰ باشد و همه‌ی این امکانات را هم فراهم کند نمی‌شناسم و استفاده‌ نمی‌کنم، اما در سه‌پایه‌های بزرگتر، خیلی خیلی زیاد از Manfrotto 475B راضی هستم، اینقدر که دو تا از این سه‌پایه دارم. با این‌که با سه‌پایه‌های زیادی کار کرده‌ام اما این سه‌پایه با توجه به قابلیت‌هایی که دارد و وزنش، بهتر از همه‌ی سه‌پایه‌های حتی خیلی بزرگتر استودیویی که استفاده کرده‌ام عمل می‌کند. بسیار سریع است، Column وسطی‌اش Geared است و پایه‌هایش با این‌که رسماً Air Cushioned نیستند -یعنی آن‌طور که سه‌پایه‌های نور هستند- اما کاملاً محافظت شده‌هستند و می‌شود به‌راحتی و با کمی شل کردن ضامن‌ها به آرامی و با وزن خود تجهیزات آن‌ها را کنترل کرد. بسیار سه‌پایه‌ی خوبی است که بیش‌از آن‌چه از آن انتظار می‌رود عمل می‌کند، با نصب یک میله‌ی افقی و بالانس وزن می‌توان به‌راحتی تا ۱۵ کیلو‌گرم تجهیزات را روی آن سوار کرد و بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.

شاد باشید.
    Amir Mohebi، A_Maddah، yasin-m و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

سلام
    من از هد 488rc2 استفاده میکنم
    و نکته ای که در مورد هدهای بال هد به نظرم میرسه اینه که بشه حرکت افقی هد را بصورت جدا کنترل کرد (علاوه بر خود توپی) مثل همین 488
    نکاتی رو هم آقای کاوه رنجبر در مورد هد بالها گفتند نکاتی جالب بودند ولی در کل آدم عادت میکنه (سختی تنظیم بر روی یک نقطه و تجسم 3 بعدی اون)

اما کلا دقت بالا ندارن این هدها و تنظیم دقیق اونها سخته
    بخصوص اگر دوربین سنگینی روشون نصب باشه
    Amir Mohebi، A_Maddah و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    سلام و ممنون از راهنمایی

صادقانه بگویم، دلیل انتخاب 322 برای من تنها این است که از سال‌ها کشتی گرفتن با پیچ‌های هد سه‌پایه خسته شده‌ام و به دنبال سرعت زیاد و راحتی استفاده هستم و بهایش که هد بزرگ و سنگین هست را حاضرم بپردازم. حالا اگر به نظر شما یا دوستان اصولاً این نوع برداشت اشتباه است - با توجه به تجربه دوستان در استفاده از 322 - ممنون می‌شوم که شما یا دوستان دیگر مسئله را بیش‌تر موشکافی کنند تا دچار اشتباهی نشوم.

(وقتی وحید عزیز در مورد 488 گفت که برای آزاد کردن هد نیاز به کار با دو پیچ (اهرم) است، به کلی از آن ناامید شدم و خودم را درحال کشتی گرفتن با 488 مجسم کردم!)
    سلام:

امیر جان در مورد قسمت بولد شده توضیح بیشتری میدهید؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

امیر جان در مورد قسمت بولد شده توضیح بیشتری میدهید؟
    بله قربان! البته من عرض کردم اهرم، گویا ضامن صحیح‌تر است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    در مورد هد 488 هم علیرغم اینکه امکان پن و پانوراما را میدهد, اما کار کردن با آن به راحتی 486 نیست , چون در 486 با آزاد کردن یک ضامن هد در تمام جهات میچرخد, اما در 488 باید با هر دو ضامن برای رسیدن به حالت مورد نظر کار کرد.
    البته دقیقاً نفهمیدم که در یک بال‌هد که قابلیت پن دارد، اگر به تنهایی نخواهیم پن کنیم، و یک حرکت آزاد مورد نظرمان باشد (بی ترس از بهم خوردن وضعیت فعلی دوربین) چه نیازی به ور رفتن با ضامن پن هست؟

برداشت من این بود که هد 488 یک هد 486 است بعلاوه این که پن خالص را هم با ضامنی مستقل انجام می‌دهد و مادامی که به این ضامن دست نزنیم،‌ با یک 486 تمام عیار طرف هستیم...درست است؟

پی نوشت: یکی از مشکلات عمده من با با‌ل‌هد‌ها همان است که آقای امدادی گفتند، تنظیم دقیق آن‌ها سخت به نظر می‌آید و با دوربین سنگین، موقعیت‌های کلافه کننده‌ای بوجود می‌آورد
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

برداشت من این بود که هد 488 یک هد 486 است بعلاوه این که پن خالص را هم با ضامنی مستقل انجام می‌دهد و مادامی که به این ضامن دست نزنیم،‌ با یک 486 تمام عیار طرف هستیم...درست است؟
    سلام امیر خان
    من نمیدونم چرا وحید اینطوری گفته ولی 488 دقیقا قابلیتش همینه یعنی یک هد 486 که ضامن جدا برای پن بهش اضافه شده

و اگر برای خرید بین این 2 مدل مردد موندید حتما 488 رو انتخاب کنید چون ارزش پول بیشتر رو داره
    Amir Mohebi، A_Maddah، Mashhadi Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پی نوشت: یکی از مشکلات عمده من با با‌ل‌هد‌ها همان است که آقای امدادی گفتند، تنظیم دقیق آن‌ها سخت به نظر می‌آید و با دوربین سنگین، موقعیت‌های کلافه کننده‌ای بوجود می‌آورد
    سلام

دقیقا ً برداشت من هم از این هد تا قبل از کار کردن با آن همین بود, ولی موقعی که با هد 488 محمد کار کردم, دیدم که برای تغییر وضعیت هد , اول باید ضامن پن را آزاد کرد, وضعیت افقی مورد نظر را بدست آورد و بعد با ضامن دوم بقیه کار را انجام داد , اگر اشتباه میکنم؛ محمد امدادی عزیز تصحیح کند.

موقعیت مورد استفاده هم اینطوری بود:

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    سلام امیر خان
    من نمیدونم چرا وحید اینطوری گفته ولی 488 دقیقا قابلیتش همینه یعنی یک هد 486 که ضامن جدا برای پن بهش اضافه شده

و اگر برای خرید بین این 2 مدل مردد موندید حتما 488 رو انتخاب کنید چون ارزش پول بیشتر رو داره
    محمد, درست یادمه وقتی نتونستم دوربین رو تراز کنم , گفتی اول اون پیچ پن رو باز کن, بعد ...... :confused:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Amir Mohebi، A_Maddah و Navid7h تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من هم به خاطر ترس از اين موضوع اذيت كردن بال هد ها در تنظيم دقيق ( مخصوصا در مكروگرافي كه يكي از دلايل وجودي سه پايه هستند) هد 804 را انتخاب كرده ام. روي هم رفته هم راضي ام.
    Amir Mohebi، A_Maddah و Navid7h تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

امیر عزیز اگر مایل بودید یک نیم نگاهی به HYDROSTATIC BALL HEADS بیاندازید شاید ارزش بررسی داشته باشند

به نسبت هد های سنگینی در قیاس با موارد بحث شده در چند پست اخیر هستند. تا حدودی هم گران. البته این احتمال هست که من گران خریده باشم، اگر نظرتان روی بال هد هست ( با مزایا و معایب ) ارزش بررسی دارند

موفق باشید
    Amir Mohebi، Navid7h، Anoosh-Em و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    امیر عزیز اگر مایل بودید یک نیم نگاهی به HYDROSTATIC BALL HEADS بیاندازید شاید ارزش بررسی داشته باشند

به نسبت هد های سنگینی در قیاس با موارد بحث شده در چند پست اخیر هستند. تا حدودی هم گران. البته این احتمال هست که من گران خریده باشم، اگر نظرتان روی بال هد هست ( با مزایا و معایب ) ارزش بررسی دارند

موفق باشید
    من هم فکر کنم این HYDROSTATIC BALL HEADS خیلی راحت باشن ولی اگر اشتباه نکنم قیمت 2 برابر یا بیشتر دارن

اما در مورد نکته ای که وحید عزیز میگه در مورد هد 488 :
    اینکه وقتی هدی ball Head است با توجه به طراحی که اصولا داره باید به هر طرف بتونه حرکت کنه اما وقتی ما میخواهیم به صورت پرتره استفاده کنیم باید آکس شیار محفظه نگهدارنده توپی عمود به لنز باشه دیگه
    (تو عکسی که آقای قشقایی گذاشته یک شیار معلومه)

وحید همونطور که تو عکس معلومه (کوپه قطار) وقتی میخواستی پرتره بگیری من گفتم ضامن رو آزاد کن تا آکس شیارها تو حالتی قرار بگیره که میله نگهدارنده دوربین روی بال هد وقتی داخل شیار میره پوزیشن پرتره رو داشته باشه

در مدل 486 فکر کنم برای پرتره گرفتن باید کل 3پایه رو چرخوند که آکس شیارها درست قرار بگیرن نسبت به سوژه
    Amir Mohebi، SBadri، A_Maddah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

صفحه 50 از 366 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 150 ... آخرینآخرین