صفحه 49 از 366 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر آشنا MamuMehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    39

Post پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaclimber نمایش پست ها
    درود
    دوستان من یه سه پایه باوزن کم میخوام قیمتش هم تا 50 هزار تومن باشه ممنون میشم راهنماییم کنید.
    یه منو پاد هم معرفی کنید لطفا
    اگه مثل من اول راهید SOMITA 3520 رو پیشنهاد میکنم

قیمت بسته به فروشگاه از 000/14 تا 000/30 هم قیمت گرفتم

جنس بدنه آلومینیوم ، رنگ سفید نقره ای ، ارتفاع مناسب ، ارزان و شیک و خیلی سبک ، یکسال گارانتی

واسه آماتور جماعت و دوربین های SLR-Like عالیه . پرداخت 000/14 تومان برای این سه پایه واقعاً ارزشش رو داره. بگردی شاید پایین از این

قیمت هم گیرت بیاد.
    SIAMAK™ تشکر می‌کند.

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

نقل قول نوشته اصلی توسط MamuMehdi نمایش پست ها
    اگه مثل من اول راهید SOMITA 3520 رو پیشنهاد میکنم

قیمت بسته به فروشگاه از 000/14 تا 000/30 هم قیمت گرفتم

جنس بدنه آلومینیوم ، رنگ سفید نقره ای ، ارتفاع مناسب ، ارزان و شیک و خیلی سبک ، یکسال گارانتی

واسه آماتور جماعت و دوربین های SLR-Like عالیه . پرداخت 000/14 تومان برای این سه پایه واقعاً ارزشش رو داره. بگردی شاید پایین از این

قیمت هم گیرت بیاد.
    علاوه بر این مدل تا 50 تومن میشه SOMITA FT6662 با قیمت حدود 45 تومن و یه کم بیشتر SOMITA FT692T یا قیمتی حدود 65 رو پیشنهاد داد که من خودم همین دومی رو دارم , برای سطح متوسط کاملا عالیه و اگه انتظارات خارق العاده نداشته باشین جوابگوی شما خواهد بود کیفیتش هم به نسبت قیمتش انصافا خوبه ;)
    jebrahim و MamuMehdi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا MamuMehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    39

Post پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    علاوه بر این مدل تا 50 تومن میشه SOMITA FT6662 با قیمت حدود 45 تومن و یه کم بیشتر SOMITA FT692T یا قیمتی حدود 65 رو پیشنهاد داد که من خودم همین دومی رو دارم , برای سطح متوسط کاملا عالیه و اگه انتظارات خارق العاده نداشته باشین جوابگوی شما خواهد بود کیفیتش هم به نسبت قیمتش انصافا خوبه ;)
    در کل فکر کنم این برند SOMITA کیفیت قابل قبول و قیمت پایینی داره. دوستان اگر برند های مناسب دیگه

رو می شناسن (زیر 000/50 تومان) لطفاً معرفی کنن.

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

من ترکیب 190XPROB+486RC2 را دارم که گفته بودم اگر الآن میخواستم دوباره خرید کنم 055XPROB+488RC2 را میگرفتم , در مورد 055 که نظرم عوض شد ( چون خیلی سنگینتر و بزرگتر است و به درد حمل و نقل نمیخورد (به نظر من) مگر اینکه قصد استفاده در آتلیه را داشته باشید) , در مورد هد 488 هم علیرغم اینکه امکان پن و پانوراما را میدهد, اما کار کردن با آن به راحتی 486 نیست , چون در 486 با آزاد کردن یک ضامن هد در تمام جهات میچرخد, اما در 488 باید با هر دو ضامن برای رسیدن به حالت مورد نظر کار کرد.

یک نکته هم برای دوستانی که به دنبال سه پایه های سبک هستند و حاضرند برای این سبکی, مبلغ بیشتری را صرف خرید سه پایه های کربنی بکنند:

مدتی قبل در فروشگاهی, یک سه پایه کربنی مانفروتو رو به تنهایی دستم گرفتم که به نظرم اختلاف وزن آن با مثلا ً 190 خودم خیلی قابل توجه آمد, اما وقتی که یک هد روی آن بسته شود (حتی یک بال هد سبک) دیگر آن اختلاف وزن چشمگیر نیست و به نظرم آن همه اختلاف قیمت را نمیتواند توجیه کند!! در واقع وزن هد میتواند سبک بودن خود سه پایه را تحت الشعاع قرار دهد!

البته فکر میکردم این فقط نظر خودم است که چند روز پیش با یکی دیگر از دوستان که این قضیه را دوباره بررسی کردیم, دیدم ایشون هم همین نظر رو داشتند. :)
    من سه پایه اسلیک 400 DX داشتم 10 بار بیشتر استفاده نکردم و فروختم.190 X ROB گرفتم به همراه هد 322. مدتی بعد 190 هم فروختم و 190 MF4 گرفتم.
    برای خرید سه پایه باید نوع عکاسی ،محل هایی که عکاسی می کنیم و لنزهای مورد استفاده رو در نظر بگیریم.
    مثلا" برای کسی که مسیر هایی را پیاده باید طی کند تا به سوژه هایش برسد 50 گرم هم تعییین کننده هست.
    برای خود من اختلاف بین 190 MF4 و 190XPROB خیلی بوده هست.هم وزن و هم حجم و هم راحتی جابجایی.

اما وقتی که یک هد روی آن بسته شود (حتی یک بال هد سبک) دیگر آن اختلاف وزن چشمگیر نیست و به نظرم آن همه اختلاف قیمت را نمیتواند توجیه کند!!
    یعنی چه؟ متوجه نشدم.
    ا توجه به تحقیقات و حرف‌های دوستان، با وحود بزرگی 322RC2 (که داخل هیچ کیفی جا نمی‌گیرد) از راحتی استفاده‌اش نمی‌توان گذشت و فعلاً تصمیم خریدم با این هد است.
    جناب محبی الان هد 322 دارم ولی احتمالش خیلی زیاد هست که یک 488 بگیرم (البته این مدل + در نظر داشتم که الان دیگه تو بازار نیست ولی پیشتر 80 هزار تومان در دسترس بود).حجم و وزن کمتری دارد و تحمل و دقت بیشتر.جابجایی آسان تر هم به دنبال دارد.
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط yasin-m نمایش پست ها
    یعنی چه؟ متوجه نشدم.
    یعنی اینکه وزن کل سه پایه ترکیبی از وزن سه پایه + وزن هد است !

بذارین با مثال بگم, سه پایه 190XPROB به تنهایی 1800 گرم وزن دارد, و سه پایه 190CXPRO4 (مشابه کربنی مدل قبلی) به تنهایی 1340 گرم وزن دارد, یعنی 25% سبکتر است.

حالا با اضافه کردن هد 322RC2 که 700 گرم وزن دارد, ترکیب اولی 2500 گرم و دومی 2040 گرم خواهند شد, یعنی ترکیب کربنی 18% سبکتر خواهد بود , به عبارت دیگر وزن هــد میتواند آنقدر در این ترکیبها موثر باشد که عملا ً سبکتر بودن سه پایه را کمرنگ کند.

البته ممکن است توجیه من کاملا ً اشتباه باشد, ولی به نظر من در موقع خرید سه پایه های کربنی, باید هــدی را که میخواهیم روی آن سوار کنیم در نظر بگیریم.

و برای شخص من, 450 گرم وزن کمتر, ارزش 200 هزار تومان پرداخت اضافه را ندارد.

:)
    Amir Mohebi و siamak77 تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها

وزن هــد میتواند آنقدر در این ترکیبها موثر باشد که عملا ً سبکتر بودن سه پایه را کمرنگ کند.

البته ممکن است توجیه من کاملا ً اشتباه باشد, ولی به نظر من در موقع خرید سه پایه های کربنی, باید هــدی را که میخواهیم روی آن سوار کنیم در نظر بگیریم.

:)
    درست میفرمایین
    مسلما" انتحاب هد هم بایستی بر همون اساس صورت بگیرد.

و برای شخص من, 450 گرم وزن کمتر, ارزش 200 هزار تومان پرداخت اضافه را ندارد.
    خوب همونطور که عرض کردم که انتخاب هرکس بسته به شرایطش متفاوت خواهد بود.شاید برای کسی 450 گرم و چند سانتی متر طول کمتر، ارزشش را داشته باشد.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط yasin-m نمایش پست ها
    جناب محبی الان هد 322 دارم ولی احتمالش خیلی زیاد هست که یک 488 بگیرم (البته این مدل + در نظر داشتم که الان دیگه تو بازار نیست ولی پیشتر 80 هزار تومان در دسترس بود).حجم و وزن کمتری دارد و تحمل و دقت بیشتر.جابجایی آسان تر هم به دنبال دارد.
    سلام و ممنون از راهنمایی

صادقانه بگویم، دلیل انتخاب 322 برای من تنها این است که از سال‌ها کشتی گرفتن با پیچ‌های هد سه‌پایه خسته شده‌ام و به دنبال سرعت زیاد و راحتی استفاده هستم و بهایش که هد بزرگ و سنگین هست را حاضرم بپردازم. حالا اگر به نظر شما یا دوستان اصولاً این نوع برداشت اشتباه است - با توجه به تجربه دوستان در استفاده از 322 - ممنون می‌شوم که شما یا دوستان دیگر مسئله را بیش‌تر موشکافی کنند تا دچار اشتباهی نشوم.

(وقتی وحید عزیز در مورد 488 گفت که برای آزاد کردن هد نیاز به کار با دو پیچ (اهرم) است، به کلی از آن ناامید شدم و خودم را درحال کشتی گرفتن با 488 مجسم کردم!)
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    4861

امیر عزیز
    شک نکنید که راحتی کار کردن با هد 322 با هد دیگر به دست نمی آید.
    تنها به سه دلیل من دوست دارم هد دیگری هم در کنار این داشته باشم .یکی این که اولا" در استفاده از لنزهای سنگین مجبور خواهید بود که پیچ تنظیم گردش هد را محکم کنید که هد زیر بار لنز پایین نیاید و با عوض کردن دوربین و لنز سبکتر سفت بودن اهرم رو احساس خواهید کرد که دوباره به حالت نرمال باید برگردونین.
    دوم اینکه گاهی برای ثبت کادر های دقیق ممکن است پس از تنظیم کادر ، کمی جابجایی داشته باشین.
    و سوم حجم هد هست.
    nmroshan، Amir Mohebi، A_Maddah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    سلام و ممنون از راهنمایی

صادقانه بگویم، دلیل انتخاب 322 برای من تنها این است که از سال‌ها کشتی گرفتن با پیچ‌های هد سه‌پایه خسته شده‌ام و به دنبال سرعت زیاد و راحتی استفاده هستم و بهایش که هد بزرگ و سنگین هست را حاضرم بپردازم. حالا اگر به نظر شما یا دوستان اصولاً این نوع برداشت اشتباه است - با توجه به تجربه دوستان در استفاده از 322 - ممنون می‌شوم که شما یا دوستان دیگر مسئله را بیش‌تر موشکافی کنند تا دچار اشتباهی نشوم.

(وقتی وحید عزیز در مورد 488 گفت که برای آزاد کردن هد نیاز به کار با دو پیچ (اهرم) است، به کلی از آن ناامید شدم و خودم را درحال کشتی گرفتن با 488 مجسم کردم!)
    سلام،

من مدت زیادیست که این مجموعه‌ی 322RC2 و 190XPROB و MBAG70 را برای عکاسی بیرون استفاده می‌کنم و تقریباً هیچ مشکلی ندارم، البته این سه‌پایه و سر سه‌پایه کمی با سختی در کیف جا می‌شوند، اما در نهایت جا می‌شوند و زیپ هم با کم شیطنت! قابل بستن است. اما به‌طور خاص:

۱- حدس می‌زنم این سر سه‌پایه، سر سه‌پایه‌ی خیلی خوبی باشد. از این‌جا می‌گویم که من هیچ‌وقت نتوانسته‌ام با هیچ نوع از Ball Headها ارتباط برقرار کنم، یعنی به‌طور فلسفی آن‌ها را نمی‌فهمم! برای استفاده‌هم این‌قدر با هد ور می‌روم تا آخر آن‌چیزی که می‌خواهم را پیدا کنم، اما شخصاً به‌نظرم Ball Head برای هیچ‌نوع عکاسی مناسب نیست (که صد البته نظر شخصی است و فقط برای خودم محترم است!). به هر حال این Headایست که من بیرون می‌برم و به‌ظاهر هم از آن راضی هستم. مشکل اصلی من با این سرسه‌پایه -به‌جز Ball Head بودن- Quick Release Plate آن است. به‌نظرم این Plate مدل 200PL-38 که به این سرسه‌پایه می‌خورد کوچک‌تر از اندازه‌ی مورد نیاز است و اگر دوربین کمی بزرگ یا سنگین باشد این Plate به هیچ‌وجه Reliable نیست و به‌راحتی می‌چرخد، مگر این‌که بیش از حد مقعول آن را سفت کنید که باز هم با کمی فشار روی دوربین می‌چرخد... اما خوب، به عنوان Ball Head، کنترل خوبی روی سرسه‌پایه دارید، البته، در میان Ball Headها من به‌جز این فقط با Arca B1 کار کرده‌ام که به نظرم این سر سه‌پایه، ابزار قابل استفاده‌تری است. به‌ترین سر سه‌پایه‌ای که من استفاده کرده‌ام، Manfrotto 405 است که حتی از ۴۰۰ام هم از آن راضی‌ترم. بسیار دقیق، Reliable و مستحکم است و در عین این‌که Geared است، امکان آزاد کردن چرخ دنده‌ها و تنظیمات بسیار سریع را هم می‌دهد. سرعت کار کردن من با ۴۰۵ بسیار بیشتر از ۳۲۲ است، اما به‌خاطر وزن، در اکثر مواقع ناچار به بیرون بردن ۳۲۲ هستم.

۲- ۱۹۰ سه‌پایه‌ی بسیار خوبی است. خیلی بیشتر از آن‌چه که گفته‌شده وزن را به‌صورت کاملاً Stable تحمل می‌کند، سریع است و بسیار انعطاف‌پذیر. تنها نقطه‌ضعفی که من می‌بینم این است که پایه‌ها ضامنِ بادی ندارند، یعنی اگر در حالی که وزن روی سه‌پایه است، یکی از این قفل‌ها را آزاد کنید، آن پایه با سرعت بسته می‌شود در صورتی که انتظار است مثل خیلی از سه‌پایه‌های دیگر آرام و با یک حالت ضربه‌گیر بسته شود که اینطور نیست. ستون وسطی هم به‌نظرم خیلی زود شل می‌شود، یعنی امکان این نیست که طوری آن را شل کرد که به آرامی پایین بیاید و وقتی که شل شد، ناگهان سقوط می‌کند، اما به‌نظرم برای سه‌پایه‌ای در این قد و قواره این رفتار عادی باشد.

شاد باشید.
    nmroshan، Amir Mohebi، A_Maddah و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام،
    ۲- ۱۹۰ سه‌پایه‌ی بسیار خوبی است. خیلی بیشتر از آن‌چه که گفته‌شده وزن را به‌صورت کاملاً Stable تحمل می‌کند، سریع است و بسیار انعطاف‌پذیر. تنها نقطه‌ضعفی که من می‌بینم این است که پایه‌ها ضامنِ بادی ندارند، یعنی اگر در حالی که وزن روی سه‌پایه است، یکی از این قفل‌ها را آزاد کنید، آن پایه با سرعت بسته می‌شود در صورتی که انتظار است مثل خیلی از سه‌پایه‌های دیگر آرام و با یک حالت ضربه‌گیر بسته شود که اینطور نیست. ستون وسطی هم به‌نظرم خیلی زود شل می‌شود، یعنی امکان این نیست که طوری آن را شل کرد که به آرامی پایین بیاید و وقتی که شل شد، ناگهان سقوط می‌کند، اما به‌نظرم برای سه‌پایه‌ای در این قد و قواره این رفتار عادی باشد.

شاد باشید.
    با سلام

جناب کاوه ممنون از نوشتن تجربیات مفیدتون

در مورد سه پایه.
    پیشنهاد شما برای سه پایه ای که نقاط ضعف 190 را نداشته باشد چیست ؟ (ضامن بادی و شل بودن ستون وسط)

متشکرم.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 49 از 366 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 149 ... آخرینآخرین