صفحه 197 از 366 نخستنخست ... 97 147 187 193 194 195 196 197 198 199 200 201 207 247 297 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,961 تا 1,970 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

دوستان از این پلت فورم ها واسه نگه داشتن نوت بوک کجا میشه پیدا کرد؟ حدود قیمت هم دارین؟

41W-HlaMtRL.jpg

البته فقط اون صفحه نگه دارنده منظورمه، سه پایش که فرقی نمیکنه.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

هد 496rc2 از بندر عباس به قيمت ٢٠٠ خريداري شد، واسه پرتره به نظر خوب ميرسه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

دوستان کسی با ونگارد Alta Pro 263AP کار کرده؟
    آلومینیومی هست با هد ph32
    من یک سه پایه می خوام که سریع بشه تنظیمش کرد و تعداد زوایایی هم که میده زیاد باشه.
    وزنش هم نسبت به مدل کربنیش فقط حدود ۳۰۰ گرم بیشتره ولی قیمتش نصفه حدودا.
    ویرایش توسط Mehdi : Tuesday 27 August 2013 در ساعت 21:15
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    دوستان کسی با ونگارد Alta Pro 263AP کار کرده؟
    آلومینیومی هست با هد ph32
    من یک سه پایه می خوام که سریع بشه تنظیمش کرد و تعداد زوایایی هم که میده زیاد باشه.
    وزنش هم نسبت به مدل کربنیش فقط حدود ۳۰۰ گرم بیشتره ولی قیمتش نصفه حدودا.
    سلام

در مورد سه پایه متاسفانه تجربه ای ندارم و از مدل 263AT استفاده میکنم.(که اگر زوایای عجیب و غریب میبندید انتخاب ایده آل و مستحکمی هم هست)
    ولی هد PH32 ، هد جالبی نیست.
    من با 808RC2 به گمانم اگر اشتباه نکنم کار کردم نسبت به این هد جدا بهتر هست.

مشکلات:

-عدم وجود دسته ی سوم برای چرخش هد/Panning ، که باید خودتون بچرخونید و قابل کنترل نیست گرچه قفل دارد ولی اگر قفل کنید هد آماده ی بیرون آمدن میشود :)
    -دسته های بلند باعث میشن نتونید توی کیف با دسته ها هد رو قرار بدید و هر دفعه باید باز کنید و ببندید.
    -استحکام مناسبی ندارد و به حد خیلی کمی لق میزند.
    -بالا و پایین کردن/Tilting محدود به کمتر از 90 درجه هست که مشکل تقریبا بزرگی هست که میخواین مستقیم از زمین یا از آسمان بگیرید.
    به دلیل این مشکلات کنترل کردن سه پایه بر وفق مراد نخواهد بود و مسلما بعد از مدتی دلزده خواهید شد.

البته برای یک هد 3 محوره ی ارزان قیمت مورد بدی نیست ولی با چند هزارتومان هزینه ی بیشتر
    مدل مانفروتو کاملا ارزش خرید بیشتری دارد.

اگر در مورد سه پایه هم سوالی دارید در خدمتم :)
    Mehdi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    سلام

در مورد سه پایه متاسفانه تجربه ای ندارم و از مدل 263AT استفاده میکنم.(که اگر زوایای عجیب و غریب میبندید انتخاب ایده آل و مستحکمی هم هست)
    ولی هد PH32 ، هد جالبی نیست.
    من با 808RC2 به گمانم اگر اشتباه نکنم کار کردم نسبت به این هد جدا بهتر هست.

مشکلات:

-عدم وجود دسته ی سوم برای چرخش هد/Panning ، که باید خودتون بچرخونید و قابل کنترل نیست گرچه قفل دارد ولی اگر قفل کنید هد آماده ی بیرون آمدن میشود :)
    -دسته های بلند باعث میشن نتونید توی کیف با دسته ها هد رو قرار بدید و هر دفعه باید باز کنید و ببندید.
    -استحکام مناسبی ندارد و به حد خیلی کمی لق میزند.
    -بالا و پایین کردن/Tilting محدود به کمتر از 90 درجه هست که مشکل تقریبا بزرگی هست که میخواین مستقیم از زمین یا از آسمان بگیرید.
    به دلیل این مشکلات کنترل کردن سه پایه بر وفق مراد نخواهد بود و مسلما بعد از مدتی دلزده خواهید شد.

البته برای یک هد 3 محوره ی ارزان قیمت مورد بدی نیست ولی با چند هزارتومان هزینه ی بیشتر
    مدل مانفروتو کاملا ارزش خرید بیشتری دارد.

اگر در مورد سه پایه هم سوالی دارید در خدمتم :)
    ممنون از جواب.
    263AP در واقع همون 263at هست با هد ph32 که با هم میفروشند.
    میتونم بدنه را همون 263at بگیرم با هد مانفرتو؟به هم میخورند؟
    در مورد هدهای سه چهته هم فرمایش شما صحیح است.من از هدهای خلبانی یا جوی استیکی هم بدم نمیاد منتها باهاشون کار نکردم.میترسم خیلی دقیق نباشن.
    مثلا 324rc2 چطوره؟
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

ممنون از جواب.
    263AP در واقع همون 263at هست با هد ph32 که با هم میفروشند.
    میتونم بدنه را همون 263at بگیرم با هد مانفرتو؟به هم میخورند؟
    در مورد هدهای سه چهته هم فرمایش شما صحیح است.من از هدهای خلبانی یا جوی استیکی هم بدم نمیاد منتها باهاشون کار نکردم.میترسم خیلی دقیق نباشن.
    مثلا 324rc2 چطوره؟
    سلام

در واقع خیر ، مدل AP قابلیت اصلی بیرون اومدن قطعه ی وسطی رو ندارد همچنین استحکام مدل AT
    در مورد هد هم مشکلی نیست ، 90 درصد هد ها پیچ استاندارد میخورند که اکثر سه پایه هارو شامل میشه
    مواردی هم که سازگار نیستند ، تبدیل رو درش قرار میدن.

من هم هدی که در نظر دارید انتخاب کردم مدل 324 ، چند ویدئو از کار با این هد گرفتم نسبت به مدل شیک خود ونگارد عملکرد بسیار بهتری داره
    مدل های ونگارد GH100 200 300 هست که متاسفانه مشکل اساسی بر سر سفت بودن دستگیره هست.
    حتی با شل کردن Friction Level هم این دستگیره هنوز به شدت سفت هست ؛ موقعی از این موضوع مطمئن شدم که ویدئویی از یک شخص بزرگ هیکل
    دیدم که حتی با قدرت زیاد به سختی این هد رو حرکت میداد و جالبه ویدئو های دیگه نیز ، این بخش ازشون یا Cut شده و یا توی کادر نیست.

هد مشابه مانفروتو هد بسیار مناسبی هست و با تغییر میزان Friction تغییرات کوچیک و ریز هم به کادر میتونید بدید.
    Mehdi و Niaz تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    سلام

در واقع خیر ، مدل AP قابلیت اصلی بیرون اومدن قطعه ی وسطی رو ندارد همچنین استحکام مدل AT
    در مورد هد هم مشکلی نیست ، 90 درصد هد ها پیچ استاندارد میخورند که اکثر سه پایه هارو شامل میشه
    مواردی هم که سازگار نیستند ، تبدیل رو درش قرار میدن.

من هم هدی که در نظر دارید انتخاب کردم مدل 324 ، چند ویدئو از کار با این هد گرفتم نسبت به مدل شیک خود ونگارد عملکرد بسیار بهتری داره
    مدل های ونگارد GH100 200 300 هست که متاسفانه مشکل اساسی بر سر سفت بودن دستگیره هست.
    حتی با شل کردن Friction Level هم این دستگیره هنوز به شدت سفت هست ؛ موقعی از این موضوع مطمئن شدم که ویدئویی از یک شخص بزرگ هیکل
    دیدم که حتی با قدرت زیاد به سختی این هد رو حرکت میداد و جالبه ویدئو های دیگه نیز ، این بخش ازشون یا Cut شده و یا توی کادر نیست.

هد مشابه مانفروتو هد بسیار مناسبی هست و با تغییر میزان Friction تغییرات کوچیک و ریز هم به کادر میتونید بدید.
    خب پس انتخاب من شد Vanguard 263at + 324rc2 اگر به هم بخورند.
    نظرتون درباره مانفرتو 190xprol چیه؟تقریبا با ونگارد مشخصاتش یکیه منتها قیمتش را در ایران نمیدونم چنده.
    من فیبر کربن برام گرونه و میخوام حتما قطعه وسطی هم بیرون بیاد که ماکرو و نزدیک زمین مشکلی نداشته باشه.

ممنون

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نظرتون درباره مانفرتو 190xprol چیه؟تقریبا با ونگارد مشخصاتش یکیه منتها قیمتش را در ایران نمیدونم چنده.
    من فیبر کربن برام گرونه و میخوام حتما قطعه وسطی هم بیرون بیاد که ماکرو و نزدیک زمین مشکلی نداشته باشه.

ممنون
    در مورد نزدیک شدن به زمین مدلی که گفتین (AP) مشکلی با این موضوع نداره
    چون به صورت معکوس میتونید دوربین رو ببندید ولی اگر بودجه ی مدل ونگارد که حدود 430 هزارتومن هست رو دارید مسلما انتخاب بهتری هست.

مانفروتو قیمت بالاتری به گمانم دارد.
    اول قصد خرید مانفروتو رو داشتم منتهی استحکام این سه پایه بنظر من کمی از مدل ونگارد کمتر هست.
    از دید من این مدل ونگارد چیزی مانند سه پایه های شکست ناپذیر Gitzo هست منتهی با استحکام و دوام مسلما کمتر که شامل قیمت کمتر هم خواهد شد.
    البته مورد آخر رو تا قبل از افتادن سه پایه به زمین مطمئن نبودم که خوشبختانه بعد از برخوردش با زمین و جان سالم بدر بردن اطمینان بیشتری پیدا کردم.
    Mehdi تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

ممنون
    من 263AT را دارم. ميله وسط بيرون مي‌آيد و به صورت افقي قرار مي گيرد و دوربين را مي توان بسيار به زمين نزديك كرد. من با 263At كار ماكرو زياد كرده ام. البته مشكل وزن نسبتاً زياد آن است كه استفاده از آن را براي حمل در طبيعت دشوار مي كند و در سفرهاي عكاسي در دراز مدت خسته كننده است.
    Mehdi، D.Daneshmand و میثم مطوری تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

من تلفنی از یکی از فروشگاهها پرسیدم.یک نگاهی انداخت و گفت هد 324rc2 به ونگارد نمیخوره.
    مبدلی که گفتید هست؟از کجا میشه تهیه کرد؟