صفحه 17 از 34 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 333
Like Tree626تشکر

موضوع: اکستنشن تیوب / Extension Tube

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Khandan نمایش پست ها
    جناب چگینی اگر دوربین درآن حالت خاموش شود این عملکرد غیر فعال میشود و دیاف لنز به بازترین حالت خود برمیگردد.پس باید لنز در حالیکه دوربین روشن است و دکمه پیش نمایش عمق تحت فشار است ازبدنه جداشود.
    درست می فرمائید جناب خندان. الآن امتحان کردم ولی باز کردن لنز در حالتی که دوربین روشن است و در کنتاکت های محل اتصال لنز و دوربین ولتاژ وجود دارد ریسک دارد. من به شخصه این ریسک را انجام نمی دهم. به نظرم استفاده از لنزهای با ریگ تنظیم دیافراگم دستی راحت تر و بدون ریسک است.
    A.Khandan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

درست می فرمائید جناب خندان. الآن امتحان کردم ولی باز کردن لنز در حالتی که دوربین روشن است و در کنتاکت های محل اتصال لنز و دوربین ولتاژ وجود دارد ریسک دارد. من به شخصه این ریسک را انجام نمی دهم. به نظرم استفاده از لنزهای با ریگ تنظیم دیافراگم دستی راحت تر و بدون ریسک است.
    بنده که اینکار رو زیاد انجام دادم و خوشبختانه مشکلی پیش نیامده . ...البته اگر لنزبا ریگ تنظیم دیاف دستی باشد که بهتر است
    Dariush Chegini و darkness_land تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر جديد .mojtaba. آواتار ها
    تشکر کرده
    174

دوستان من الان قصد خرید یک ست کامل اکستنشن تیوب رو دارم ولی نمی خوام خرج زیادی انجام بدم. اگر یک ست کامل بگیرم که امکان فکوس خودکار رو بهم نده و ارتباط الکتریکی برقرار نباشه با توجه به اینکه با لنز معکوس کار می کنم در کیفیت کارم و عکس ها تاثیری داره. به علاوه آیا این نوع ست های اکستنشن تیوب به بدنه صدمه می زنه؟؟؟؟؟؟
    من قصد دارم Phottix 3 Ring Macro Extension Tube رو بخرم که سه تیوب 9 و 16 و 30 میلیمتری داره. آیا مشکلی داره این ست؟
    اگر اکستنشن تیوب بهتری سراغ دارید ممنون می شم بگید .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    دوستان من الان قصد خرید یک ست کامل اکستنشن تیوب رو دارم ولی نمی خوام خرج زیادی انجام بدم. اگر یک ست کامل بگیرم که امکان فکوس خودکار رو بهم نده و ارتباط الکتریکی برقرار نباشه با توجه به اینکه با لنز معکوس کار می کنم در کیفیت کارم و عکس ها تاثیری داره. به علاوه آیا این نوع ست های اکستنشن تیوب به بدنه صدمه می زنه؟؟؟؟؟؟
    من قصد دارم Phottix 3 Ring Macro Extension Tube رو بخرم که سه تیوب 9 و 16 و 30 میلیمتری داره. آیا مشکلی داره این ست؟
    اگر اکستنشن تیوب بهتری سراغ دارید ممنون می شم بگید .
    اکستنشن به بنده لطمه نمی زنه. اگر دیاف روتنظیم نکنی مجبوری با بازترین حالت دیاف لنز عکاسی کنی و با توجه به اینکه اکستنشن باعث میشه عمق میدانت کم بشه دیاف باز این عمل رو تشدید میکنه .اگر اکستنشن شما قابلیت تنظیم دیاف رو فراهم نمیکنه مجبورید به روشی که بنده در پست 160 توضیح دادم عمل کنید.
    Dariush Chegini و .mojtaba. تشکر می‌کنند.

كاربر جديد .mojtaba. آواتار ها
    تشکر کرده
    174

من چند مورد جستجو کردم الان می خواستم ببینم میشه به جای extension tube یک extension bellows بگیرم یا نه؟ از نظر کارایی تا اونجایی که مطالعه کردم تفاوتی ندارن ولی برای شروع عکاسی ماکرو با لنز معکوس شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟؟؟ من یک extension bellows با قیمت 2.800 پیدا کردم که از این لحاظ به خاطر قیمت فکر کنم اون رو بخرم. سوال دیگم اینه که آیا این extension bellows همان ریل فکوس هست؟؟؟ و دست آخر برای خرید extension bellows نیاز به سه پایه و هد مخصوص هست؟؟؟؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    من چند مورد جستجو کردم الان می خواستم ببینم میشه به جای extension tube یک extension bellows بگیرم یا نه؟ از نظر کارایی تا اونجایی که مطالعه کردم تفاوتی ندارن ولی برای شروع عکاسی ماکرو با لنز معکوس شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟؟؟ من یک extension bellows با قیمت 2.800 پیدا کردم که از این لحاظ به خاطر قیمت فکر کنم اون رو بخرم. سوال دیگم اینه که آیا این extension bellows همان ریل فکوس هست؟؟؟ و دست آخر برای خرید extension bellows نیاز به سه پایه و هد مخصوص هست؟؟؟؟؟
    به نظر منextension bellowsبهتره هرچند تا به حال از این وسیله استفاده نکرده ام اما دو تا کارایی رو تو این وسیله میبینم هم اکستنشنه و هم ریل و میتونه کار هر دو رو انجام بده اگر extension bellowsکه شما می خواهید خریداری کنید از نوع ریل دار باشد میشه روش به عنوان یک اکستنشن +ریل فوکوس حساب کرد.و این برای استک کردن چند شات بسیار مفید است
    Dariush Chegini و .mojtaba. تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

پیش فرض Helicoid Macro Zoomer

درود

آیا از دوستان کسی با این وسیله کار کرده ؟ و آیا از اکستشن تیوب بهتر عمل میکنه? 120 دلار (430 هزار تومن!) می ارزه؟ فکر میکنم کار ریل فوکوس رو انجام بده!

mcheteos.jpg

این هم نگاره :
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    درود

آیا از دوستان کسی با این وسیله کار کرده ؟ و آیا از اکستشن تیوب بهتر عمل میکنه? 120 دلار (430 هزار تومن!) می ارزه؟ فکر میکنم کار ریل فوکوس رو انجام بده!

mcheteos.jpg

این هم نگاره :
    به احتمال زیاد دقت extension bellows را نداشته باشد.
    ولی از extension bellows خیلی جمعوجورتر است!
    در ایران جائی برای فروش دیده اید؟
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    درود

mcheteos.jpg

این هم نگاره :
    سلام
    اکستنشن تیوب با طول متغیر بین 46 تا 68 میلیمتر دارای اتصالات الکتریکی که طول آن را می توان به نرمی تغییر داد. به نظرم خیلی خوب است. فقط به نظرم 48 میلیمتر تا 68 کمی زیاد است اگر از 20 م م بود شاید بهتر می بود. البته به نظرم کار ریل فوکوس را انجام نمی دهد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان و اساتید
    سه تا سوال دارم
    1-با لنز 18-135 و دوربین 7دی کنن مینونم با لنز معکوس عکاسی ماکرو کنم ؟
    2- تو لنز معکوس فرقی بین 18-135 و 18-55 هست ؟
    3 -یه اکستنشن تیوپ از یکی از دوستان امانت گرفتم . با لنز 18-135 چرا تصویر مات میده ؟؟؟

مشکل مات بودن شدن حل شد
    موند دو تا سوال 1 و 2.

صفحه 17 از 34 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین