صفحه 16 از 34 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 333
Like Tree626تشکر

موضوع: اکستنشن تیوب / Extension Tube

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

استفاده از اكستنشن هاي بدون اتصال براي دوربينهاي كنون خيلي آزار دهنده است ، لنزهاي كنون امكان كنترل ديافراكم را بصورت مكانيكي ندارن ( مثل نيكون زبانه اي براي كنترل ديافراكم ندارن) و بايد از روش هاي غير متعارف استفاده كرد كه توصيه نميشود.
    Afshin.Prt، Dariush Chegini و .mojtaba. تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    استفاده از اكستنشن هاي بدون اتصال براي دوربينهاي كنون خيلي آزار دهنده است ، لنزهاي كنون امكان كنترل ديافراكم را بصورت مكانيكي ندارن ( مثل نيكون زبانه اي براي كنترل ديافراكم ندارن) و بايد از روش هاي غير متعارف استفاده كرد كه توصيه نميشود.
    دقیقا به همین دلیل و اینکه کنترل دیاف رو داشته باشم ، ترجیح میدم که هزینه بیشتر رو متحمل بشم و مدل کانکتور دار رو تهیه کنم . اما این مشکل ماونت EF-S بودن لنز کمی به شک انداختتم.
    مطلبی در یکی از سایت های خارجی پیدا کردم که با کمی تغییر در ساختمان داخلی EXT.Tube ، اون رو از ماونت EF به ماونت EF-S تبدیل کرده بود (لینک منبع). چندتایی از مدلهایی که سرچ کردم تو اینترنت هم نوشته بودن که جوابگو نیست ولی مدلهای جدیدترشون گویا این امکان رو دارن و مشکلی نیست ... با چند تا فروشگاه هم تماس گرفتم و تایید کردن که مشکلی نداره اما هنوز شک دارم.

كاربر آشنا sezarsf آواتار ها
    تشکر کرده
    392

دوستان عزیز ! من به اکستنشن تیوپ گرفت ولی یه مشکل مسخره دارم که برای ماکروگرافی از حشرات همش در حال فرار هستن! چجوری ثابتشون میکنید ؟‌

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

نقل قول نوشته اصلی توسط sezarsf نمایش پست ها
    دوستان عزیز ! من به اکستنشن تیوپ گرفت ولی یه مشکل مسخره دارم که برای ماکروگرافی از حشرات همش در حال فرار هستن! چجوری ثابتشون میکنید ؟‌
    حشراتو میتونی بکشی و یا فریز کنی و در جای مناسب ازشون عکس بگیری.موفق باشی
    sezarsf تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

دوست من عکاسی از حشرات نیاز به صبر و حوصله ی فراوان دارد. سعی کنید خیلی آرام به سوژه ها نزدیک شوید تا فرار نکنند.
    ..
    Dariush Chegini، .mojtaba.، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    اگر می خواهید از حشرات در طبیعت عکاسی کنید به صبر و حوصله فراوان نیاز دارید. ضمناً با توجه به اینکه حشرات خونسرد هستند و در دمای پائین تحرک کمتری دارند بهتر است در ساعات اولیه صبح که هوا خنک تر است عکاسی کنید. سعی کنید بوته ها، شکوفه ها و گل هائی را که حشرات در اطراف آنها جمع می شوند شناسائی کنید و در نزدیکی آنجا با حداقل حرکت ممکن بمانید و از فرصت ها برای عکاسی استفاده کنید. در محل هائی که آب راکد وجود دارد حشرات بیشتری یافت می شود. محل های مناسب را شناسائی کنید. به نظرم در هر روز عکاسی 5-6 ساعت بایستی وقت بگذارید.
    ارادت
    Canon!، A.Khandan، iman mehr و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    زیاد هم آزار دهنده و غیر متعارف نیست سهیل جان فقط کافیست زمانی که لنز به صورت صحیح روی دوربین وصل است دیاف را دلخواه را تنظیم کنیم بعد دکمه ی کوچکی که روی دوربین کنار لنز پایین سمت چپ وجود دارد را فشار می دهیم در این حالت تا زمانی که دکمه تحت فشار باشد دیاف به همان اندازه که انتخاب کرده ایم بسته می ماند. حالا کافیست در همین حالت که دکمه را نگه داشته ایم لنز را از دوربین جدا کنیم. دیاف در همان اندازه که انتخاب کرده ایم می ماند ...
    4339_orig.jpg

كاربر جديد .mojtaba. آواتار ها
    تشکر کرده
    174

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Khandan نمایش پست ها
    زیاد هم آزار دهنده و غیر متعارف نیست سهیل جان فقط کافیست زمانی که لنز به صورت صحیح روی دوربین وصل است دیاف را دلخواه را تنظیم کنیم بعد دکمه ی کوچکی که روی دوربین کنار لنز پایین سمت چپ وجود دارد را فشار می دهیم در این حالت تا زمانی که دکمه تحت فشار باشد دیاف به همان اندازه که انتخاب کرده ایم بسته می ماند. حالا کافیست در همین حالت که دکمه را نگه داشته ایم لنز را از دوربین جدا کنیم. دیاف در همان اندازه که انتخاب کرده ایم می ماند ...
    4339_orig.jpg
    سلام
    من دیافراگم رو از قبل تنظیم کردم و شاتر رو فشار دادم و بعد لنز رو به صورت معکوس بستم. یعنی الان که من اون دکمه کوچک رو فشار ندادم دیافراگم در اون حالت نمی مونه یعنی حتما باید دکمه رو از قبل فشار بدهیم؟؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    سلام
    من دیافراگم رو از قبل تنظیم کردم و شاتر رو فشار دادم و بعد لنز رو به صورت معکوس بستم. یعنی الان که من اون دکمه کوچک رو فشار ندادم دیافراگم در اون حالت نمی مونه یعنی حتما باید دکمه رو از قبل فشار بدهیم؟؟
    بله. آن دکمه کوچک که DOF Preview یا دکمه پیش نمایش عمق میدان نام دارد، باعث بسته شدن تیغه های دیافراگم می شود. دکمه را فشرده نگهدارید و حتماً دوربین را در همان حالت خاموش کنید. بعد لنز را باز کنید.
    A.Khandan، iman mehr، eternal و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    سلام
    در دوربینهای کانن اگر لنز از بدنه جدا بشود دیافراگم در بازترین حالت خود می ماند .اما اگردکمه پیش نمایش عمق را فشار بدهید دیافراگم در اندازه ی انتخاب شده قرار میگیرد. و در همان حالت که دکمه را فشار داده اید لنز را از بدنه جدا کنید(دوربین باید روشن باشد)
    حتماً دوربین را در همان حالت خاموش کنید. بعد لنز را باز کنید.
    جناب چگینی اگر دوربین درآن حالت خاموش شود این عملکرد غیر فعال میشود و دیاف لنز به بازترین حالت خود برمیگردد.پس باید لنز در حالیکه دوربین روشن است و دکمه پیش نمایش عمق تحت فشار است ازبدنه جداشود.
    saeed2vfx، emad zare و .mojtaba. تشکر می‌کنند.

صفحه 16 از 34 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین