صفحه 19 از 34 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 333
Like Tree626تشکر

موضوع: اکستنشن تیوب / Extension Tube

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    بحث اكستندر مربوط به اين تابيك نيست اما توجه داشته باشيد كه اكستندر ها روي همه لنزها جواب نميدهند اخيرا لنز ١٥_٨٥ را به همراه تله كانورتور مارك ماتين تست كرديم اما تله كانورتور اصلا روي ١٥_٨٥ بسته نشد و المانهاي داخلي لنز مانع ميشدن.
    تا جائی که می دانم تله کانورتر فقط با لنزهای فول فریم (EF) کار می کند.
    Digital Lover و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

ممنون میشم اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح بفرمایند:

کاربرد ا.ت تنها برای کاهش کمترین فاصله فوکوس هست و تاثیری بر فاصله کانونی ندارد......یعنی لنز 85 که بنده دارم و نزدیکترین فاصله فوکوس اوون 80س م هست با قرار دادن فلان مم اکستنشن تیوب تنها کمترین فاصله فوکوس اوون کاهش پیدا میکنه و همچنان لنز 85 باقی میمونه.........

عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    ممنون میشم اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح بفرمایند:

کاربرد ا.ت تنها برای کاهش کمترین فاصله فوکوس هست و تاثیری بر فاصله کانونی ندارد......یعنی لنز 85 که بنده دارم و نزدیکترین فاصله فوکوس اوون 80س م هست با قرار دادن فلان مم اکستنشن تیوب تنها کمترین فاصله فوکوس اوون کاهش پیدا میکنه و همچنان لنز 85 باقی میمونه.........

Digital Lover، saeed2vfx و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    بله همينطوره
    ممنون میشم مرحمت بفرمایید با ذکر 2 مثال (مثلا 22مم و 30 مم) بفرمایید تاثیر اوونها بر نزدیکترین فاصله کانونی لنز 85مم چند میشه؟ تشکر

(یک مقدار خسته و همچنین کم حوصله هستم برای گشتن جواب سوال در این تاپیک یا اینترنت ....قبول زحمت بفرمایید)
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    ممنون میشم مرحمت بفرمایید با ذکر 2 مثال (مثلا 22مم و 30 مم) بفرمایید تاثیر اوونها بر نزدیکترین فاصله کانونی لنز 85مم چند میشه؟ تشکر

(یک مقدار خسته و همچنین کم حوصله هستم برای گشتن جواب سوال در این تاپیک یا اینترنت ....قبول زحمت بفرمایید)
    دقيقا نميتوانم محاسبه كنم البته فكر ميكنم راهي براي بدست آوردن اين جواب بصورت دقيق باشد ( رياضيات )
    درصورتي كه كمترين فاصله فوكوس لنز شما ٥٠ سانتي متر باشد ٣٠ ميليمتر اكستنشن تيوب ميتواند اين فاصله را به ٢٥ سانتي متر يا كمتر برساند.
    تقريبا يك لنز ماكرو خواهيد داشت البته با ديتيل كمتر اما قابل قبول ، فوكوس بي نهايت را هم از دست ميدهيد.
    Digital Lover، saeed2vfx و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

دوستان ایا سایتی یا اموزشی هست که بتونیم اندازه دقیق اکستنشن تیوب ها رو داشته باشیم ؟ چون من دسترسی به کارگاهی دارم که میتونه برای از این قید تجهیزات رو بسازه اما باید بهش اندازه و رقم بدم . کسی اکستنشن اش رو میتونه اندازه بزنه و ارقام اش رو برام بگذاره ممنون اش میشم

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaxex نمایش پست ها
    دوستان ایا سایتی یا اموزشی هست که بتونیم اندازه دقیق اکستنشن تیوب ها رو داشته باشیم ؟ چون من دسترسی به کارگاهی دارم که میتونه برای از این قید تجهیزات رو بسازه اما باید بهش اندازه و رقم بدم . کسی اکستنشن اش رو میتونه اندازه بزنه و ارقام اش رو برام بگذاره ممنون اش میشم
    چه اندازه هایی دوست عزیز؟ اگر منظورتان اندازه های ماونت هست که میتوانید از روی دوربین و همچنین انتهای لنزتان این اندازه ها را به دست آورید و اگر منظورتان ارتفاع اکستنش تیوب است ، باید خدمتتان عرض کنم که محصولات شرکت های مختلف اندازه های مختلفی دارند. فرضا مدلی که بنده دارم در سه سایز 13مم ، 21مم و 31مم میباشد.
    پیشنهاد میکنم اگر برایتان مقدور است ، به نحوی اتصالات خلفی لنز و بادی را دراکستنشن برقرار کنید که بتوانید کنترل آپرچر را در اختیار داشته باشید.
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

براي محاسبه طول اكستنشن براي رسيدن به يك بزرگنمائي خاص، از رابطه زير استفاده مي شود:
    M= (LE+TE)/F
    كه در آن TE طول اكستنشن تيوب ، LE اكستنشن ذاتي لنز ، M بزرگنمائي و F فاصله كانوني لنز است.
    در مرحله اول بايستي اكستنشن ذاتي لنز را حساب كنيم براي اين كاربايدحداكثر بزرگنمائي لنزي را كه مي خواهيم از آن استفاده كنيم بدانيم كه معمولاً در اطلاعات لنز موجود است مثلاً براي لنز 50mm f/1.8 II‌ كانن حداكثر بزرگنمائي 0.15 است با استفاده از رابطه بالا مي توانيم اكستنشن ذاتي لنز 50 كانن را محاسبه كنيم
    1- محاسبه اكستنشن ذاتي لنز (ML بزرگنمائي لنز است):
    ML=LE/F--> 0.15=LE/50--> LE=7.5 mm
    2- با داشتن اكستنشن لنز و براي رسيدن به بزرگنمائي 1x با اين لنز، طول اكستنشن تيوب را محاسبه مي كنيم:
    M=(LE+TE)/F--> 1= (LE+TE)/50--> LE+TE=50mm --> TE=42.5mm
    پس براي رسيدن به بزرگنمائي 1x با لنز 50mm f/1.8 II‌ كانن به اكستنشن تيوب با طول 42.5 ميليمتر نياز خواهد بود.

پي نوشت: فرمول هاي فوق فقط براي لنزهاي پرايم صادق است ومن تا به حال فرمولي براي لنزهاي زوم پيدا نكرده ام.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Wednesday 10 July 2013 در ساعت 12:13
    Javid، Mehrdad-PL، Amir Abdolpanah و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Khandan نمایش پست ها
    در دوربینهای کانن اگر لنز از بدنه جدا بشود دیافراگم در بازترین حالت خود می ماند .اما اگردکمه پیش نمایش عمق را فشار بدهید دیافراگم در اندازه ی انتخاب شده قرار میگیرد. و در همان حالت که دکمه را فشار داده اید لنز را از بدنه جدا کنید(دوربین باید روشن باشد)
    جناب چگینی اگر دوربین درآن حالت خاموش شود این عملکرد غیر فعال میشود و دیاف لنز به بازترین حالت خود برمیگردد.پس باید لنز در حالیکه دوربین روشن است و دکمه پیش نمایش عمق تحت فشار است ازبدنه جداشود.

دوست عزیز در حالتی که دکمه عمق میدان رو فشار دادید باطری رو خارج کنید . دیاف ثایت میماند . احتیاجی به روشن بودن و خازج کردن لنز نیست
    Kane تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6919

دو نمونه عکس تهیه کردم تا دوستان تاثیر اکستنشن تیوب را ببین
    عکس اول در کمترین فاصله فوکوس لنز Sigma 180mm f3.5 EX گرفته شده

1.jpg

و عکس دوم همان لنز Sigma 180mm f3.5 EX به همراه 36 میلیمتر اکستنشن تیوب ، دوربین تا حد ممکن به سوژه نزدیک شده و این کمترین فاصله فوکوس به همراه اکستنشن است ( به همراه اکستنشن تقریباً 15 سانتی متر توانستم MFD را کاهش دهم )

2.jpg
    msh2200، ahmadi_panah، a.g g.a و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 19 از 34 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین