صفحه 8 از 34 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 333
Like Tree626تشکر

موضوع: اکستنشن تیوب / Extension Tube

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    در برخی از extension tube ارزان قیمت که کانکتور ندارند نمی توانند بین دوربین و لنز ارتباط برقرار کنند در نتیجه اوتو فوکوس و لرزه گیر .. از کار می افتد
    پیروز باشید
    Javid تشکر می‌کند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

اکستنشن تیوب اگر اتصالات لازم برای اتوفوکوس را داشته باشد اصطلاحا اتوماتیک نامیده می شود. من سری اکستنشن تیوب کنکو شامل 12، 20 و 32 میلیمتر برای نیکون رو دارم. بسته به نوع لنز مورد استفاده کیفیت کاربری متفاوت است. با لنز 70-300 همگی خوب و اتوفوکوس به راحتی انجام میشود. با لنز 55-200 گاهی وسط کار ارور لنز میده و باید لنز را تکون بدی تا دوباره شناسایی بشه. کاربریش در مقایسه با لنز ماکرو بد نیست. اما لنز ماکرو خودش یه چیز دیگه اس، نوع غیر اتوماتیکش شما همه تنظیمات رو باید دستی انجام بدی و احتمالا بعد از کلی ازمایش و خطا بشه باهاش عکسهای خوبی گرفت. اگر سئوال خاصی دارید بپرسید تا اگر بدونم جواب بدم. با توجه به عکسی که می بینم نوع غیر اتوماتیکش باید نور رسانی بهتری داشته باشه چون دهانه بازتری نسبت به اتوماتیک دارد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    تاپيك تله كانورتور را تا آخر خواندم و تنها چند مورد درباره اين مقوله extension tube بحث شده بود با اجازه من براي جلوگيري از تداخل سوالم رو اينجا مي پرسم.
    چند وقت پيش يكي از اين اكستنش تيوبهاي ارزان قيمت خريدم بدون نام و نشان:

اصلا انتظار نداشتم اين قطعه ارزان قيمت اين همه در عكاسي ماكرو مفيد واقع بشه و از نتيجه خيلي راضي هستم. نكته منفي كه وجو داره كيفيت ساخت خيلي پاييني داره و هر بار كه مي بندم روي لنز شديدا احساس عذاب وجدان دارم مخصوصا در قسمت اتصال 24-105 نازنين يك خط ريز انداخت كه باعث شد قيد اين وسيله رو بزنم و نهايتا رو 18-55 استفاده كنم. هر چند كه سمت دوربين هم خيلي خوب بسته نميشه و براي باز كردن از لنز هم گيره خيلي بدي روي اون تعبيه شده.
    دنبال چند مورد با كيفيت تر گشتم و 3 مورد برخورد كردم يكي Kenko يكي Vivitar يكي هم خود Canon
    متاسفانه در سايتهاي ايراني اثري از اين لوازم نديدم و تا جايي هم كه به نظر مي رسه كسي تجربه داشتن اين وسايل رو اينجا مطرح نكرده. چند نكته براي بنده مهم هست يكي كيفيت ساخت و بعد هم IS ، اتو فكوس و كنترل ديافراگم. خود كنون به دليل كوتاه بودن 25mm به نظر نمياد بهتر از kenko باشه اگر از دوستان كسي تجربه استفاده از اين مدلها رو داشتند در خصوص اينكه كجا پيدا ميشه محدوده قيمت و كدومش توصيه ميشه توضيح بدهند ممنون ميشم.
    Javid، omid mohebbi و data تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

اکستنشن تیوب اگر اتصالات لازم برای اتوفوکوس را داشته باشد اصطلاحا اتوماتیک نامیده می شود. من سری اکستنشن تیوب کنکو شامل 12، 20 و 32 میلیمتر برای نیکون رو دارم. بسته به نوع لنز مورد استفاده کیفیت کاربری متفاوت است. با لنز 70-300 همگی خوب و اتوفوکوس به راحتی انجام میشود. با لنز 55-200 گاهی وسط کار ارور لنز میده و باید لنز را تکون بدی تا دوباره شناسایی بشه. کاربریش در مقایسه با لنز ماکرو بد نیست. اما لنز ماکرو خودش یه چیز دیگه اس، نوع غیر اتوماتیکش شما همه تنظیمات رو باید دستی انجام بدی و احتمالا بعد از کلی ازمایش و خطا بشه باهاش عکسهای خوبی گرفت. اگر سئوال خاصی دارید بپرسید تا اگر بدونم جواب بدم. با توجه به عکسی که می بینم نوع غیر اتوماتیکش باید نور رسانی بهتری داشته باشه چون دهانه بازتری نسبت به اتوماتیک دارد
    در تکمیل فرمایشات دوست عزیزمون بنده هم عرض میکنم که ممکنه گاها اتوفوکوس جواب نده ( که اینطور که من از دوستان شنیدم فوکوس دستی در این نوع عکاسی بیشتر توصیه میشه ) اما لرزه گیر رو خواهید داشت که خودش خیلی مهمه. بنده هم کانکتور دار کنکو رو دارم. روی برخی لنزها خیلی خوب کار میکنه و روی بعضی ها نه. اما توی ویدئوهای کارل تیلور هم که اموزش عکاسی میدادن با اینکه لنز ماکرو هم به همراه داشتند اما بیشتر با اکستنشن کار میکرد و طبق گفته خودشون در نبود لنز ماکرو این اکستنشن میتونه مفید و کارآمد باشه
    Kaveh Ghobadi و Javid تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

یا من خیلی کم دقت هستم یا سایت یک مشکلی دارد. بارها اکستشن تیوب را با حالتهای مختلف در سایت جستجو کردم و هر بار تنها موضوع مرتبط تله کانورتور بود. به هر حال از دوستان ممنون یک بار این تاپیک را از اول مطالعه می کنم اگر جواب نبود برای پاسخ مجدد مزاحمتون میشم.
    امير
    Instagram

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

دوستان آيا در مدلهلي Kenko لرزه گير لنز قابل استفاده است؟ ظاهرا كنترل ديافراگم و اتو فكوس (در مورد اتوفكوس ظاهرا نميشه خيلي حساب باز كرد) دارند.
    سوال ديگر كجا و چه حدود قيميتي براي كنون پيدا مي شود؟
    امير
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

مدلی که میخرید باید اتوماتیک باشد تا اتوفوکوس و کنترل دیاف و لرزه گیر را داشته باشد. چون مدل کنکو غیر اتوماتیکش هم وجود دارد. ضمنا میشه رو اتوفوکوس کاملا حساب کرد. فقط بسته به کیفیت لنز کیفیت اتوفوکوس هم متفاوت است. رو لرزه گیر اصلا حساب نکنید به 2 دلیل. اولا وقتی تیوب را می بندی باید از 3 پایه استفاده کنی چون کمترین لرزش عکس را خراب می کنید. دوم لرزه گیر با تیوب خوب کار نمیده. من در بازار ناصرخسرو از چند فروشگاه پرسیدم داشتن. یکی که ارزونتر بود گرفتم ولی الان آدرسش یادم نیست.
    دوستان آيا در مدلهلي Kenko لرزه گير لنز قابل استفاده است؟ ظاهرا كنترل ديافراگم و اتو فكوس (در مورد اتوفكوس ظاهرا نميشه خيلي حساب باز كرد) دارند.
    سوال ديگر كجا و چه حدود قيميتي براي كنون پيدا مي شود؟
    Javid تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

با شما موافقم. موتور جستجوی سایت خیلی ضعیف و غیر اختصاصی است
    یا من خیلی کم دقت هستم یا سایت یک مشکلی دارد. بارها اکستشن تیوب را با حالتهای مختلف در سایت جستجو کردم و هر بار تنها موضوع مرتبط تله کانورتور بود. به هر حال از دوستان ممنون یک بار این تاپیک را از اول مطالعه می کنم اگر جواب نبود برای پاسخ مجدد مزاحمتون میشم.
    Javid و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

من قبلا هم اشاره کردم که کانکشن ها فقط ارزش کنترل دیافراگم و حفظ اگزیف مربوط به لنز را دارند که البته کنترل دیافراگم بسیار مهم است
    به فکر استفاده از لرزشگیر و یا اتوفکوس نباشید .
    Mashhadi Vahid، Javid، data و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

تجربه ای که من در استفاده از اکستنشن تیوب کنکو داشتم این بود که روی اتو فوکوس به هیچ وجه حساب نکنید ( لرزشگیر هم که واضح است اصلا ً کار نخواهد کرد).

لنزهای مورد استفاده هم 105-18 و 200-80 بود.
    Javid، Afshin.Prt، M. Beyrami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

اولین بار که با اکستنشن تیوب آشنا شدم توسط یکی از دوستان سایت بود. بعدا برای یکی از دوستانم خریدم و چند بار که خودم تست کردم یکی هم واسه خودم خریدم برای من روی همه لنزهام لرزه گیر لنز کار میکنه. اما با تست رینگ معکوس روی دوربین خودم به نظر من رینگ معکوس به قیمت 15000 تومن میتونه بزرگنمایی بهتری بهم بده اما مشکلات تنظیم دیافراگم و نداشتن اگزیف رو هم داره. و باید از همون ابزار معروف ( چوب کبریت ) برای باز نگه داشتن دیافراگم استفاده کرد ( البته گویا در لنزهای کانن میشه با تنظیم دیافراگم و باز کردن لنز اینکار رو بدون تغییر کردن دیافراگم انجام داد ) دوستان کانن کار اگه اشتباه میکنم اصلاح کنن. چون لنزهای نیکون برای باز کردن دهنه لنز باید اهرم اون رو که مکانیکی هستش با دست یا نوار چسب یا چوب کبریت باز نگه داشت
    Mashhadi Vahid و Javid تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

صفحه 8 از 34 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین