صفحه 27 از 181 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

پیش فرض پاسخ: بحثي در مورد كارتها

با سلام و خسته نباشيد.دوستان من يه دوربين ديجيتال دارم كه يه رم 4 گيگSD كينگستون روش هست.هفته ي پيش قسمت شد و رفتيم سرعين آستارا.جاتون خالي گردنه حيران خيلي عالي بود.حدود 600 عكسي گرفتيم و برگشتيم.شبش تو سايت خوابگاه اومديم عكس ها رو نگاه كنيم كه بعد نگاه كردن يه دفعه سيستم هنگ كرد و در عرض 1-2 دقيقه كه درست شد اثري از عكس ها نبود.من با توجه به اينكه به كامپيوتر تا حدودي اشنايي كامل دارم شوكه شدم كه اين همه اطلاعات كه حدود 2 گيگ بود چرا اينقدر زود حذف شد؟؟؟چون اگر Delete هم ميكردم حداقل 5 دقيقه طول ميكشيد كه از رم پاك بشه.رم Format هم نشده بود چون فولدر مربوط به گوشي هنوز موجوده اما عكس ها نيست.با توجه به اينكه اين عكس ها خيلي برام مهمند خواستم بدونم برنامه اي براي بازيابي عكس ها وجود داره؟؟؟؟؟؟؟و اگر ميدونيد بگيد چرا اين مشكل پيش اومده؟؟؟؟؟ممنونم
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi66_boukan نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشيد.دوستان من يه دوربين ديجيتال دارم كه يه رم 4 گيگSD كينگستون روش هست.هفته ي پيش قسمت شد و رفتيم سرعين آستارا.جاتون خالي گردنه حيران خيلي عالي بود.حدود 600 عكسي گرفتيم و برگشتيم.شبش تو سايت خوابگاه اومديم عكس ها رو نگاه كنيم كه بعد نگاه كردن يه دفعه سيستم هنگ كرد و در عرض 1-2 دقيقه كه درست شد اثري از عكس ها نبود.من با توجه به اينكه به كامپيوتر تا حدودي اشنايي كامل دارم شوكه شدم كه اين همه اطلاعات كه حدود 2 گيگ بود چرا اينقدر زود حذف شد؟؟؟چون اگر Delete هم ميكردم حداقل 5 دقيقه طول ميكشيد كه از رم پاك بشه.رم Format هم نشده بود چون فولدر مربوط به گوشي هنوز موجوده اما عكس ها نيست.با توجه به اينكه اين عكس ها خيلي برام مهمند خواستم بدونم برنامه اي براي بازيابي عكس ها وجود داره؟؟؟؟؟؟؟و اگر ميدونيد بگيد چرا اين مشكل پيش اومده؟؟؟؟؟ممنونم
    درود بر شما.

روی دوربین هم نمیتوانید عکسهای گرفته شده را ببینید؟ یعنی رم کاملا خالی شده؟ من هم چنین مشکلی با یکی از کارتهایم داشتم که مشکل در اصل از ویندوز یا از کارت خوان بود. با خرید یک کارت خوان بهتر مشکلم کاملا حل شد. ولی همان زمان هم عکسهای ذخیره شده روی کارت را میتوانستم در دوربین ببینم.
    E.Fattahi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

احتمالا Table Allocation و در واقع File Allocation Table در کارت شما آسیب دیده و قادر نیست به آدرس اون پوشه یا محتویاتش دسترسی پیدا کنه
    بهتره با نرمافزاهای مخصوص بازیابی این کار رو انجام بدید و توصیه میکنم کارت رو تا زمانی که بازیابی نکردید , داخل دوربین قرار ندید
    Kaveh Ghobadi، E.Fattahi، FoadKhanlar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1252

با سلام.مموري خالي شده و نه روي دوربين و نه روي Ram reader عكس ها رو نميشه ديد. به احتمال 99 درصد به علت ويروسي بودن سيستم عكس ها حذف شده اند.همين الان در حال بازيابي اطلاعات هستم و تا الان 40 عكس بازيابي شده كه هيچكدومشون از عكس هاي حذف شده مورد نظر نيست.
    fartow تشکر می‌کند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

با سلام.مموري خالي شده و نه روي دوربين و نه روي Ram reader عكس ها رو نميشه ديد. به احتمال 99 درصد به علت ويروسي بودن سيستم عكس ها حذف شده اند.همين الان در حال بازيابي اطلاعات هستم و تا الان 40 عكس بازيابي شده كه هيچكدومشون از عكس هاي حذف شده مورد نظر نيست.
    با سلام
    چک کنید ببینید چقدر از حجم رم اشغال شده . بعضی وقتها ویروس باعث میشه که بعضی از فولدر ها و فایلها شبیه به فایلهای سیستمی مخفی بشن و چون سیستم ویروسیه و تغیرات ریجستری توسط ویروس باعث میشه که فایلهای مخفی نمایش داده نشن فکر کنیم که رم خالیه.
    البته اینو به عنوان یه احتمال در نظر بگیرین.
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

تشکر کرده
    1252

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    با سلام
    چک کنید ببینید چقدر از حجم رم اشغال شده . بعضی وقتها ویروس باعث میشه که بعضی از فولدر ها و فایلها شبیه به فایلهای سیستمی مخفی بشن و چون سیستم ویروسیه و تغیرات ریجستری توسط ویروس باعث میشه که فایلهای مخفی نمایش داده نشن فکر کنیم که رم خالیه.
    البته اینو به عنوان یه احتمال در نظر بگیرین.

با سلام.رم كاملا خالي شده بود.يك بار فرمت كردم تا ويروس از بين بره بعد با برنامه ي Recovery my fille طي يك عمليات سه و نيم ساعته كل عكس هايي كه تو اين رم قبلا وجود داشته بازيابي شد.

اما 2 پيشنهاد دوستانه...............
    1.به هيچ سيستمي اعتماد نكنيد.
    2.هيچ وقت اقدام به فروش رم نكنيد چون من از يك رم 4 گيگ كه كل 4گيگش خالي بود 2 گيگ عكس بازيابي كردم.جالبه نه؟؟؟؟؟

از همه دوستان به خاطر اظهار نظر كمال تشكر رو دارم.
    Mashhadi Vahid و partow تشکر می‌کنند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

پیش فرض سرعت و میزان حافظه

سلام به همگی،
    چند تا سوال در مورد کارت ها:
    1- سرعت کارت ها چه مزیتی دارند؟ (به غیر از کپی کردن در کامپیوتر)
    منظورم اینه که، آیا به درد دوربین هم می خوره؟ و اینکه کارت های با سرعت بالا آیا در هر دوربینی قابل استفاده هستند؟

2- از هر میزان حافظه می توان در هر دوربینی استفاده کرد؟ (میزان حافظه های بالاتر برای دوربین های کامپکت امکان پذیر است؟)

ممنون

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

پیش فرض پاسخ: سرعت و میزان حافظه

با سلام.رم كاملا خالي شده بود.يك بار فرمت كردم تا ويروس از بين بره بعد با برنامه ي Recovery my fille طي يك عمليات سه و نيم ساعته كل عكس هايي كه تو اين رم قبلا وجود داشته بازيابي شد.

اما 2 پيشنهاد دوستانه...............
    1.به هيچ سيستمي اعتماد نكنيد.
    2.هيچ وقت اقدام به فروش رم نكنيد چون من از يك رم 4 گيگ كه كل 4گيگش خالي بود 2 گيگ عكس بازيابي كردم.جالبه نه؟؟؟؟؟

از همه دوستان به خاطر اظهار نظر كمال تشكر رو دارم.
    سلام

1- مساله ی اعتماد به هر سیستم به خود شما بر میگرده که تا چه حد به کامپیوتر وارد باشید . مثلا اگر در مموری کارت شما به هر دلیلی ویروسی وجود داشته باشد ، میتونید بدون فرمت کردن و بدون نیاز به آنتی ویروس اون رو پاک کنید . به عنوان مثال من همیشه وقتی مموری کسی رو میخوام باز کنم ، مموری رو داخل کارت خوان قرار میدم و ابتدا( قبل از اینکه از MyComputer بازش کنم ، با نرم افزار Winrar درون مموری رو چک میکنم و اگر فایل نا آشنایی مانند Autorun وجود داشته باشه ، اون رو Delete میکنم و همچنین فایلهای دیگر رو ... (Winrar خاصیتی که داره اینه که فایلهای Hiden و Super Hiden رو نشون میده و همچنین قابلیت دسترسی به تمام نقاط هارد و پارتیشن ها و مموری ها رو به ما میده )

2- دوست عزیز اینکه 2 گیگ از اطلاعات موجود روی مموری شما برگشته هم به علت فرمت ناصحیح شماست (استفاده از Quick Format ) برای فرمت کردن مموری است . درواقع شما مموری رو خالی کردین و تمیز نکردین . اگر در هنگام فرمت کردن مموری تیک Quick Format رو نزنید ، میتونید مطمعن باشید که هیچ فایلی از مموری شما قابل ریکاوری نیست .

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamsh نمایش پست ها
    سلام به همگی،
    چند تا سوال در مورد کارت ها:
    1- سرعت کارت ها چه مزیتی دارند؟ (به غیر از کپی کردن در کامپیوتر)
    منظورم اینه که، آیا به درد دوربین هم می خوره؟ و اینکه کارت های با سرعت بالا آیا در هر دوربینی قابل استفاده هستند؟

2- از هر میزان حافظه می توان در هر دوربینی استفاده کرد؟ (میزان حافظه های بالاتر برای دوربین های کامپکت امکان پذیر است؟)

ممنون
    1- یکی از بزرگترین مزیتهایی که یک مموری کارت پر سرعت دارد همون سرعت بالای Read & write (خواندن و نوشتن ) اون توی کامپیوتر هست .
    میشه گفت سرعت بالا به درد هر دوربینی نمیخوره . در واقع به درد دوربینهایی میخوره که با کیفیت خیلی زیاد ( مثلا Full HD )و با فشرده سازی خیلی کم فیلم میگیرند و یا دوربینهایی که چند فریم بر ثانیه عکسهای Raw با حجم زیاد ثبت میکنند و ... (کارتهای معمولی سرعتی حدود 4مگابایت بر ثانیه دارند که برای صارف معمولی کفایت میکند )
    بله . مموری کارتهای پرسرعت (فکر کنم) در همه دوربینها قابل استفاده هستند .

2- خیر . بعضی از دوربینها برای استفاده از مموری ، محدودیت دارند که این محدودیتها معمولا مشخص شده است . مثلا دوربینهای کامپکت جدید ( تولید شده طی یکی دو سال اخیر ) تا 4 گیگابایت و در برخی موارد تا 8 گیگابایت و یا بیشتر را ساپورت میکنند که در بسیاری از موارد این مقدار کافیست .

موفق باشید
    E.Fattahi و hesamsh تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

ممنون،
    چطور بفهمم که کارت پر سرعت به کار دوربینم میاد یا نه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

اگر در هنگام فرمت کردن مموری تیک Quick Format رو نزنید ، میتونید مطمعن باشید که هیچ فایلی از مموری شما قابل ریکاوری نیست .
    البته در این مورد نکته‌ای را عرض کنم که تفاوت Quick Format و Format فقط در انجام chkdsk برای یافتن بدسکتورهای احتمالی حین فرمت است که این عمل هنگام فرمت سریع انجام نمی‌شود و تاثیری بر روند حذف اطلاعات یا بازیابی آتی آنها ندارد.

برای حذف مطمئن اطلاعات می‌توانید از نرم‌افزارهایی که با بازنویسی چندباره روی داده‌های قبلی آنها را غیر قابل بازیابی می‌کنند استفاده کنید.
    rezafh تشکر می‌کند.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

صفحه 27 از 181 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین