صفحه 28 از 181 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: بحثي در مورد كارتها

نقل قول نوشته اصلی توسط akkass نمایش پست ها
    البته در این مورد نکته‌ای را عرض کنم که تفاوت Quick Format و Format فقط در انجام chkdsk برای یافتن بدسکتورهای احتمالی حین فرمت است که این عمل هنگام فرمت سریع انجام نمی‌شود و تاثیری بر روند حذف اطلاعات یا بازیابی آتی آنها ندارد.

برای حذف مطمئن اطلاعات می‌توانید از نرم‌افزارهایی که با بازنویسی چندباره روی داده‌های قبلی آنها را غیر قابل بازیابی می‌کنند استفاده کنید.
    فقط در حالت Low Level Format هست که امکان ریکاوری نیست..
    شما چه Quick Format رو بزنین چه نزنین فرقی نمیکنه ..
    rezafh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

SD-XC معرفي شد!

(eXtended Capacity)
    شركت مادر SD امروز در نمايشگاه 2009 CES از توليد نسل جديد كارتهاي SD خبر داد كه قابليت افزايش حجم ذخيره سازي تا 2 ترابايت (2000 گيگا بايت) و سرعت انتقال اطلاعات تا 104 مگابايت بر ثانيه را دارد ( در آينده نزديك به 300MB/s خواهد رسيد).

شايد يكي از مهمترين هدفهاي اين نوع كارت، صاحبان SLR هاي مجهز به قابليت فيلمبرداري باشد. اين كارتها از چارك (ربع) اول 2009 قابل تهيه خواهند بود.

nmroshan، Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Talking مموری کارتهای 2 ترا بایتی SDXC !!!

سلام

نسل جدید مموری های SD با نام SDXC در CES امسال معرفی شدند .
    این مموریها با گنجایش 32 تا 2000 گیگابایت ( 2 ترا بایت) تولید خواهند شد .
    در یک مموری 2 ترابایتی اگر اشتباه نکنم میشه 20.000 فایل غیر فشرده (raw عکس خام ) ذخیره کرد یا 40.000 عکس با کیفیت خوب (8 - 12 مگاپیکسل) ذخیره کرد و یا حدود 95 ساعت فیلم با کیفیت Full HD ضبط کرد و ...

علاوه بر ظرفیت بسیار زیاد این مموریها ، ویژگی قابل توجه دیگری که دارند ، سرعت خواندن و نوشتن این نوع مموریهاست .

فعلا این مموریها سرعت انتقال اطلاعاتی تا 104 مگابایت بر ثانیه دارند که پیشبینی شده این سرعت تا پایان سال 2009 به 300 مگابایت بر ثانیه افزایش یابد .

(سرعت و ظرفیتی برابر با هارد دیسکهای فعلی )

کد:
    http://www.networkworld.com/news/2009/010809-new-sd-standard-will-allow.html
    - - -

مثل اینکه با پست جناب قدیری همزمان شد .

ببخشید نخواستم پست جدیدی ارسال کنم و از ویرایش استفاده کردم .
    سوالاتی داشتم :
    1- آیا این مموری در دوربینهای فعلی قابل استفاده خواهند بود ؟
    (مثلا دی90 یا 450دی و یا ... که میتونن از همه انواع کارتهای SD استفاده کنند .)
    2- فرمت این نوع کارتها چطور خواهد بود ؟ آیا از Fat 32 استفاده خواهند کرد و یا احیانا NTFS و یا ... ؟
    3- برای خواندن و نوشتن کارتها در PC فکر کنم باید کارت خوان ها هم تغییر کنند ، درسته ؟
    (چون من دیدم بعضی کارت خوان ها مثلا تا 2 گیکابایت و یا ... رو ساپورت میکنند . )

ممنون
    ویرایش توسط rezafh : Thursday 8 January 2009 در ساعت 17:28 دلیل: صرفه جویی !!! D:
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: مموری کارتهای 2 ترا بایتی SDXC !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سوالاتی داشتم :
    1- آیا این مموری در دوربینهای فعلی قابل استفاده خواهند بود ؟
    (مثلا دی90 یا 450دی و یا ... که میتونن از همه انواع کارتهای SD استفاده کنند .)
    2- فرمت این نوع کارتها چطور خواهد بود ؟ آیا از Fat 32 استفاده خواهند کرد و یا احیانا NTFS و یا ... ؟
    3- برای خواندن و نوشتن کارتها در PC فکر کنم باید کارت خوان ها هم تغییر کنند ، درسته ؟
    (چون من دیدم بعضی کارت خوان ها مثلا تا 2 گیکابایت و یا ... رو ساپورت میکنند . )
    سلام

هنوز جايي در مورد قابليت استفاده دوربينهاي فعلي از اين نوع كارت چيزي گفته نشده، ولي امكان اينكه دوربينهاي جديدتر و پيشرفته تر كه امكان استفاده از SD-HC را دارند، بتوانند از SD-XC هم استفاده كنند هست.
    چنانكه S3 IS كه اسمي از SD-HC در مشخصات آن وجود نداشت،به خوبي با آن سازگار بود و مشكلي نداشت.

در مورد كارتخوان هم به نظرم اگر كارتخواني با يك نوع كارت سازگار باشد (مثلا" SD يا MُS) همه كارتهاي آن تيپ را ميپذيرد، يعني اگر با تكنولوژي SD-HC سازگاري داشته باشد، ديگر 2GB با 16GB فرقي نميكند.

ولي در ارايه مشخصات از سوي سازنده؛ جنبه احتياط رعايت ميشود، مثلا" در كارتخوان SONY-S1 در مورد ظرفيت كارتهاي SD-HC قابل پذيرش نوشته شده:

کارت حافظه SDHC ----------- تا 8 گیگابایت(بطور استثنایی تا32 گیگابایت)
    کد:
    http://www.sony-asia.com/product/mrw62e?site=hp_fa_IR_i
    و اينهم فكر ميكنم جواب سوال 2 باشد:
    The SDXC specification uses Microsoft’s exFAT file system to support its large capacity and interoperability in a broad range of PCs, consumer electronics and mobile phones. The exFAT system was designed for increased compatibility with flash media, from portability of data to interoperability with multiple platforms and devices on removable media.
    Kaveh Ghobadi و rezafh تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

البته این نکته را هم تذکر دهم که از ابتدای نیمه دوم سال 2009 پورت های USB 3.0 عرضه می شوند و احتمالا کارت خوان های آینده دارای سرعت بیشتری برای انتقال داده ها هستند.

فکر کنید 2ترابایت را با USB 1.0 انتقال دهیم

دنیای عجیبی است!

هنوز هم یک عدد مموری 8مگابایت دارم که همین چند سال پیش با کلی ذوق و شوق به 40 هزار تومان خریدم!!!

یک سال دیگر 2 ترابایت را می خریم 25 هزار تومان ( احتمالا ترنسند اش!!!!!...!!!! )
    alimha، farhad44، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

سلام دیروز رفتم ولیعصر از نمایندگی ترنسند یه SDHC خریدم 10 تومن class 6 بود 4گیگ. sd هم کلا نداشت چه معمولی چه 133x .خب رم ریدر m5 هم که میخاستم نداشت. حالا من یه سوالی دارم این sdhc class6 ظاهرا حدواقل سرعت خوندن ونوشتن اون 6 مگ بایت بر ثانیه است . خب حداکثرش چقدره؟؟؟ چون 6 مگ میشه 40 ایکس سرعتش بخاط راینکه هر ایکس 150 کیلو بایت است
    Class 6: minimum sustained DTS of 6MB/sec (40x Speed)
    خب حالا ماکزیمم سرعتش چیه؟ چون کارت مموری اس دی 133 ایکس هم تو بازاز گیر میاد منتها 15 تومنی هست ولی sdhc رو 10 خریدم!!!

در ضمن یه بنچمارمارک از مموری هاتون با این مرافزاری که براتونم میزارم بگیرید تابهتر بشه تصمیم گرفت:biggrin:

اینم نرمافزار هست

حذف لینک به علت قرار ندادن در تگ کد
    ویرایش توسط Persian : Monday 27 April 2009 در ساعت 18:55

ary
    ary آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    57

یک مقایسه بین حافظه های sdhc توسط tomshardware
    تست با یک سیستم مبتنی بر زئون اینتل و کارت ریدر transcend m5 انجام گرفته.
    حافظه هایی که تست شده اند:

Kingston, Lexar, OCZ, Patriot, PNY, Sandisk, Silicon Power , Transcend

در مقاله تاکید شده که صرف class بالاتر دلیل بهتر بودن اون حافظه نیست. چه بعضی از
    حافظه های class 4 از class6 بهتر عمل کرده اند(سرعت نوشتن)
    http://www.tomshardware.com/reviews/...card,2143.html
    Mashhadi Vahid و picolo تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mh.attari آواتار ها
    تشکر کرده
    75

سلام دوستان برای دوربین sx1 کنون که قابلیت فیلم برداری hd داره چه کارتی بگیرم وبا چه ظرفیتی؟

كاربر جديد talarha آواتار ها
    تشکر کرده
    8

پیش فرض درخواست راهنمایی در مورد مموری SD و رم ریدر

با سلام
    از دوستان گرامی 2 سوال داشتم که پیشاپش از اینکه تجارب ارزشمندتان را در اختیارم قرار می دهید سپاسگزارم.
    1- قصد خرید کارت SD با برند اینتگرال را دارم، کسی شناختی در مورد این رم دارد؟ قیمت مناسبی دارد.
    2-قصد خرید رم ریدر دارم. چه برندی تهیه کنم؟ دو برند ترنسند و سیلیکون پاور را دیده ام.
    با سپاس مجدد

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

پیش فرض پاسخ: درخواست راهنمایی در مورد مموری SD و رم ریدر

نقل قول نوشته اصلی توسط talarha نمایش پست ها
    با سلام
    از دوستان گرامی 2 سوال داشتم که پیشاپش از اینکه تجارب ارزشمندتان را در اختیارم قرار می دهید سپاسگزارم.
    1- قصد خرید کارت SD با برند اینتگرال را دارم، کسی شناختی در مورد این رم دارد؟ قیمت مناسبی دارد.
    2-قصد خرید رم ریدر دارم. چه برندی تهیه کنم؟ دو برند ترنسند و سیلیکون پاور را دیده ام.
    با سپاس مجدد
    سلام
    من همراه دوربینم (دی90) قبل از عید یه مموری کارت SD 8 گیگ اینتگرال گرفته بودم که همراهش یه کارت ریدر تک کاره هم بود .
    متاسفانه مموری خراب شد ولی کارت ریدر کار میکنه :biggrin:
    (خیلی ساده هم خراب شد . مموری توی دوربین درست بود ، از دوربین خارج کردم و به وسیله ی ریدر خودش عکسها رو به کامپیوتر انتقال دادم و بعد دوباره روی دوربین انداختم و کار نکرد . نه فرمت شد و نه دیگه ریدر اونو باز کرد . البته مثل اینکه 5 سال گارانتی داره و شنبه میخوام زنگ بزنم و ببینم قبول میکنند یا نه !!! )
    و حالا تصمیم دارم ترنسند بگیرم چون فکر میکنم مطمعن تر هست و گارانتی همیشگی داره
    هدفم از ارسال این پست هم این بود که بگم همیشه مارک معتبر رو ترجیح بدید تا مشکلی پیش نیاد

موفق باشید
    partow و talarha تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

صفحه 28 از 181 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 128 ... آخرینآخرین