صفحه 30 از 181 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: کارت حافظه (Memory Card )

من، هم کارت‌ 133 ترنسند دارم و هم سندیسک ExtremeIV . شاید سرعت عکاسی پیاپی در ترنسند چندان تفاوتی نداشته باشد ( که آن را هم مطمئن نیستم) اما مشکل اینجاست که مثلا وقتی شما 10-12 تا عکس پی در پی با سرعت بالا می گیرید، ذخیره اینها روی کارت ترنسند، خیلی بیشتر طول می‌کشد. و این دیر آماده شدن دوربین باعث شد که من چند بار سوژه هایم را از دست بدهم. همچنین سرعت مرور عکسها در دوربین و سرعت انتقال عکسها به کامپیوتر هم کمتر از سندیسک است.
    A_Maddah، yasin-m، rodentia و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا Mohammad.d آواتار ها
    تشکر کرده
    67

اگه کسی از قیمت Cf 4 و 8 گیگ اطلاع داره لطف کنه بگه
    ممنون

...
    چی شد پست من منتقل شد ؟ !
    چه میهمانان بی درد سری هستند مردگان ، نه به دستی ظرفی را چرک میکنند ، نه به حرفی دلی را آلوده ، تنها به شمعی قانعند و اندکی سکوت ...

حسین پناهی

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    کی گفته کارتهای CF درایو هستند! به کارتهایی که شکل CF هستند و درایو هستند micro drive میگن که داخلشون مثل هارد دیسک کامپیوتره. و از نظر من CF خیلی بهتر از micro drive هست چون میکرو درایو ها در مقابل تکون خوردن شدید و لحظه ای دوربین و همچنین قرار گیری در محیط های مغناطیسی بسیار حساس هستند. و یکی از مشکلات دیگه اونها مصرف بسیار زیاد باطری هست.

من الان یک CF ۱۳۳X transcend 8Gb بر روی دوربین 40d دارم. دوربین 40d و دوربین d300 از لحاظ سرعت عکاسی پیاپی تقریبا نزدیک به هم هستند و من که مشکلی در استفاده از این کارت حافظه با دوربین 40d نداشتم. هنگام ذخیره فایل raw و jpg در بالاترین رزولیشن تا حدود ۱۲ تا عکس پیاپی تونستم بگیرم. که بعد از اون ذخیره سازیش چیزی حدود ۲۰ ثانیه طول میکشه. و البته قبل از ۲۰ ثانیه به نسبتی که بافر خالی بشه باز هم میشه عکس گرفت.
    شما یا مطالعه نداری یا فرا موش کردی اون چیزی که شما میگی زیپ به هش میگن شبیه فلاپی هجمش در هدود 250m - 400mبیشتر لیتوگرافی ها ازش استفاده می کنن یک سری از این مدل رو با دستگاهش هنوز از زمانی که چاپخانه خودم رو جمع کردم دارم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

شما یا مطالعه نداری یا فرا موش کردی
    این مساله دقیقا به جنابعالی بر می‌گردد. گفته‌های جناب فرساد صحیح هستند.

شاید سرعت عکاسی پیاپی در ترنسند چندان تفاوتی نداشته باشد
    در مرحله اول عکاسی پی‌در پی که عکسها در بافر دوربین قرار می گیرند، سرعت عکاسی پی‌درپی ربطی به سرعت کارت ندارد. اما بعد از پر شدن بافر، امکان ادامه عکاسی یا سرعت عکاسی پی در پی، وابسته به سرعت کارت خواهد شد.
    Arash، Amir Mohebi، Babak Borhani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    شما یا مطالعه نداری یا فرا موش کردی اون چیزی که شما میگی زیپ به هش میگن شبیه فلاپی هجمش در هدود 250m - 400mبیشتر لیتوگرافی ها ازش استفاده می کنن یک سری از این مدل رو با دستگاهش هنوز از زمانی که چاپخانه خودم رو جمع کردم دارم

The Microdrive is a brand name for a miniature, 1-inch hard disk designed to fit in a CompactFlash (CF) Type II slot. The release of similar drives by other makers has led to them often being referred to as 'microdrives'. However, 'microdrive' is not a genericized trademark[1] and manufacturers other than IBM up to 2003 and Hitachi after do not officially refer to these drives as Microdrives. Some other companies such as Sony have licensed the name and sell re-branded versions, others such as Seagate have their own designs which fit in the same form factor.

These drives fit into any CompactFlash II slot; however, they may consume more power than flash memory (currents on the order of 190 mA, peak 310 mA, at 3.3 V) and therefore may not work in some low-power devices (e.g. handheld computers). Nevertheless, they have some benefits over flash memory in terms of the way data is stored and manipulated. Microdrives can store 8 GB or more, but must be formatted for a file system which supports this capacity, such as ext3 or NTFS which might not be supported by older CompactFlash hosts. To avoid this problem, the operating system may partition a drive so that each filesystem is smaller than 4Gb.

کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Microdrive
    http://en.wikipedia.org/wiki/CompactFlash
    متاسفانه عکسی از CF باز شده پیدا نکردم ولی ۱۰۰ درصد مطمئن باشید که داخل چیزی جز چند تا دونه RAM وجود نداره.

CompactFlash was originally built around Intel's NOR-based flash memory, but it has switched over to NAND.[2] CF is among the oldest and most successful formats, and has held to a niche in the professional camera market especially well. It has benefited from having both a better cost to memory-size ratio than other formats for much of its life, and generally from having available capacities larger than other formats.

کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/CompactFlash

جناب روشن عزیز ببخشید پستمون همزمان شد!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    nmroshan، Arash، Minoosepehr و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من هنوز یک microdrive یک گیگابایت دارم. اگر درست یادم باشه خریده ۳۸۰ هزارتومان براش پول داده بودم!(شاید هم ۲۸۰)
    اصلا دیگه یادم نیست چند سال گذشته از اون موقع.
    این درایوها از لحاظ سایز هم با CFهای معمولی فرق دارند.(چچاق تر هستند.)
    هنگام استفاده صدا می‌دهند. دقیقا صدای هارد. تمامی مشکلاتی که برای هاردها اتفاق میافتد را هم دارند. که دوستان فرمودند.
    نسلشون هم برای دوربینهای عکاسی منقرض شده!
    استفاده ای که از این درایوها میشه بیشتر در دستگاههایی مثل Mp3پلایرهایی است که ظرفیتهایی حدود ۳۰، ۶۰ گیگابایت و یا بیشتر دارند.

نسل زیپ درایو و جز درایو و اینها هم منقرض شده!(البته گمانم iomega هنوز هم داشته باشه و تولید کنه... همانطوری که دیسک درایو احتمالا هنوز تولید میشه!)
    با بودن درایوهای یو اس بی ۳۲ گیگابایت و بیشتر و دی وی دی و سی دی و ....
    گمان می‌کنم بیش از ۵ سال باشد که بصورت عمومی از این دستگاهها استفاده نمی‌شود.
    yasin-m و farhad44 تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    نسل زیپ درایو و جز درایو و اینها هم منقرض شده!(البته گمانم iomega هنوز هم داشته باشه و تولید کنه... همانطوری که دیسک درایو احتمالا هنوز تولید میشه!)
    يادش بخير حدود 13 سال پيش اولين مديايي كه براي بك آپ گيري فايلهاي شركت خريديم يك Tape Streamer مارك سوني بود كه در جاي درايو CD نصب مي شد و مثل نوارهاي مغناطيسي ( كاست هاي موسيقي و ويديو) بايد عقب جلو مي كرديش تا در پايان جاي خالي DATA هات رو كپي كني و براي پيدا كردن مجدد DATA هم بايد عين نوار هي عقب و جلو مي كردي تا پيداش كني.

خلاصه خيلي چيز احمقانه اي بود. اينقدر كه بيشتر از چند بار ازش استفاده نكرديم و خيلي خيلي زود منقرض شد و جاي خودش رو به Zip Drive هاي iomega داد ولي اون هم چند سالي بيشتر تو بورس نموند و بعدا جاي خودش رو به DVD و هارد هاي اكسترنال و ... داد.

هر چند ربطي به كارت حافظه نداشت اما بي ربط هم نبود و آخر شبي خاطره اي بود كه زنده شد و گفتم به اشتراك بگذارم.
    Arash، Persian، Kourosh Kahal و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    یه رم 4گیگ ترنسد دارم با دوربین کانن a590 حدود 3.2گیگ عکس فیلم گرفتم حالا که با رم ریدر رم رو باز میکنم 1.6 گیگ از عکس هاوفیلم هام نیست حجمش هست ولی خودش نیست الان کهرم رو با رم ریدر باز می کنم 1.6 گیگ پر نشون می ده اما هیچی نمایش داده نمی شه
    فایل هیدن هم فعال کردم ولی نشون نمی ده
    چی کار کنم؟
    با نرم افزار های ریکاوری بیفتم به جونش

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_08 نمایش پست ها
    با سلام
    یه رم 4گیگ ترنسد دارم با دوربین کانن a590 حدود 3.2گیگ عکس فیلم گرفتم حالا که با رم ریدر رم رو باز میکنم 1.6 گیگ از عکس هاوفیلم هام نیست حجمش هست ولی خودش نیست الان کهرم رو با رم ریدر باز می کنم 1.6 گیگ پر نشون می ده اما هیچی نمایش داده نمی شه
    فایل هیدن هم فعال کردم ولی نشون نمی ده
    چی کار کنم؟
    با نرم افزار های ریکاوری بیفتم به جونش
    قبل از هر كاري با يك رم ريدر ديگر امتحان كنيد. بعضي وقتها بعضي رم ريدر هاي بي نام و نشان ( يا مارك دارهايي كه ايراد داشته باشند) از اين اتفاقا براشون ميفته.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    قبل از هر كاري با يك رم ريدر ديگر امتحان كنيد. بعضي وقتها بعضي رم ريدر هاي بي نام و نشان ( يا مارك دارهايي كه ايراد داشته باشند) از اين اتفاقا براشون ميفته.
    فکر نکنم مشکل از رم ریدر باشه چون تو خود دوربین هم همین اتفاق میوفته

صفحه 30 از 181 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 130 ... آخرینآخرین