صفحه 33 از 181 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

پیش فرض پاسخ: میشه از رم میکرو به جای اس دی استفادده کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط roben نمایش پست ها
    می خواستم بپرسم میشه از رم میکرو اس دی با خشاب به جای رم اس دی در دوربین استفاده کرد؟
    اگه کسی از دوستان تجربه داره خوشحال میشم راهنمایی کنه
    سلام.من خودم دو رم micro دارم که با convertor SD دارم ازش به عنوان رم SD استفاده میکنم.

ولی واسه من که دردسر زیادی داشته.
    وقتی رم رو داخل دوربین قرار میدم دوربین رم رو نمیشناسه و میگه CARD EROR.تا حالا 3 convertor هم گرفتم تا ببینم مشکل از کجاست ولی همه اینجوری بودن.به احتمال زیاد مشکل ارتباط بین رم و covertor هست.
    چون وقتی رم رو با ضربه فشار میدم و به اصطلاح خوب جا میوفته کار میکنه.
    بعضی اوقات کار هم میکنه و در حال استفاده دوربین خاموش میشه و وقتی که دوباره روشن میکنم مینویسه card eror.
    ولی هر کاری کردم از اون 3 تا convertor دو تاش تحت هیچ شراطی کار نکردن.اون یکی تحت عملیات کوبیدن به دیوار کار میکنه.
    خلاصه تا حدی منو اذیت کرده که مجبور شدم 6 گیگ رم رو کنار بزارم و برم یک رم SD بخرم تا از شر convertor راحت بشم.
    در کل من با توجه به تجربه ی بد خودم اصلا پیشنهاد نمیکنم.
    farhad44 و roben تشکر می‌کنند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: کارت حافظه (Memory Card )

سلام

دوست عزيز كار نشد ندارد و هر مموري كارد كوچكي را ( از ميكرو SD تا MMC و ... ) مي شود با خشاب تبديل، به SD مبدل كرد ولي استفاده از اين تركيب را براي عكاسي ابدا توصيه نمي كنم چون احتمال خرابكاري و از دست رفتن عكس ها خيلي زياد است.

خود من يك مموري Dual Voltage RS-MMC يك گيگا بايت چند سال پيش براي موبايلم خريده بودم به 40.000 تومان و چون موبايل را عوض كردم الان آنرا با تبديل استفاده مي كنم ولي كجا ؟ در دوربين عكاسي ؟ ابدا . اون رو فقط در FM Transmitter اتوموبيلم استفاده مي كنم. يعني جايي كه از بين رفتن اطلاعات هيچ اهميتي ندارد و مي شود اطلاعات رو دوباره از روي منبع اصلي كپي كرد.
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد roben آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با تشکر از راهنمایی دوستان
    راستش مموری اس دی را با یه سری مطلب واسه پرینت داده بودم به بچه ها و اونم ..............
    حالا دیشب که می خواستم عکس بگیرم رم نداشتم و موندم با یه رم میکرو موبایل
    این بود که چون این کارو نکرده بودم گفتم از نظر دوستان استفاده کنم
    کارمون راه افتاد
    بازم تشکر

كاربر جديد masnes آواتار ها
    تشکر کرده
    10

برام سوال بود که یه کول دیسک سریعتره یا کارت SD یا میکرو SD ؟ البته همش بستگی داره، نوع کول دیسک زمین تا آسمون فرق داره مثلا OCZ Rally 2 خیلی با Kingstone فرق داره، یا مثلا کلاس سرعت خیلی از کارتهای حافظه اصلا مشخص نشده روش. حتی در یک کلاس مشخص مثلا همین Class 6 خودش 8 مدل داره که در زیر می بینید: ( ستون دوم سرعت بر حسب mb/s هستش؛ نقل از en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital_card آورده شده )

40x 6.0 6
    66x 10.0 6
    100x 15.0 6
    133x 20.0 6
    150x 22.5 6
    200x 30.0 6
    266x 40.0 6
    300x 45.0 6

من خودم اومدم دست بکار شدم یه تست انجام دادم: یه فایل 852 مگابایتی رو با برنامه Total Commander ( شبیه نورتون کامندر عهد بوق ) کپی کردم روی مموری مورد تست و با همون از روش برگردوندم رو هارد. این برنامه این قابلیت رو داره که سرعت رو بطور متوسط نشون میده

کد:
     http://www.ghisler.com/download.htm
    سه چیز رو تست کردم:

1 - Transcend JetFlash TS4GJFV30 یه کول دیسک 4 گیگ ترنسند که تو بازار خیلی زیاده.
    2 - Toshiba SDHC Class 2 4GB یه مموری اس دی کلاس 2 ( استاندارد ) توشیبا 4 گیگ.
    3 - PNY MicroSDHC 4GB Class 6 با گارانتی اهتمام.

کد:
    http://img2.*******.info/files/39bm0s7sw3opfuv36n7s.jpg
    این هم شد نتیجه عجیب بدست اومده ( آزمایش در شرایط یکسان با یک Mempry Reader Transcend P8 انجام شده و دو سه بار هم تکرار کردم ):

کد:
    http://img2.*******.info/files/w12gk3133jvwsz8ko3mv.jpg
    سرعت نوشتن روی او کول دیسک ترنسد بسیار پایینه! توجه داشته باشین که مادربرد USB2.0 هستش و با چندتا پورت USB مختلفش تست کردم.
    توشیبا با اینکه کلاسش 2 هست از کلاس 6 پی ان وای سریعتره! حالا سوال اینجاست که : آیا اساسا میکرو اس دس از اس دی کندتره؟

نتایج تست با نرم افزار HD Tune Pro 3.50 هم اینجاست:
    http://www.4shared.com/file/13013670...Benchmark.html
    ویرایش توسط masnes : Friday 4 September 2009 در ساعت 16:03 دلیل: تبديل عكسها به لينك به خاطر مشكل tinypic
    vishtasp، farhad44، E.Fattahi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13937

سلام

1- بله اساسا ميكرو SD در شرايط مساوي از SD كند تره و سرعت بالاش در بازار موجود نيست (تقريبا تمام مموري هاي PNY موجود در بازار تقلبي است). طبيعي هم هست چون براي موبايل ساخته مي شه و سرعت بالا لزومي نداره.

2- كول ديسك هاي نرنسند V30 پايين ترين مدل كول ديسك هاي ترنسند است با قيمت هاي بسيار پايين. اگر كول ديسك سريعتر مي خواهيد بايد از مدل هاي گرانتر و خيلي سريعتر استفاده كنيد.

مثلا مدل 185 سرعت خواندن حدود 30 مگابايت بر ثانيه و نوشتن حدود 25 مگابايت بر ثانيه دارد:

ضمنا خود سازنده مي گه :

*Note:
    Speed may vary due to host hardware, software and usage
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 4 September 2009 در ساعت 14:12
    Persian، vishtasp، E.Fattahi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها

2- كول ديسك هاي نرنسند V30 پايين ترين مدل كول ديسك هاي ترنسند است با قيمت هاي بسيار پايين. اگر كول ديسك سريعتر مي خواهيد بايد از مدل هاي گرانتر و خيلي سريعتر استفاده كنيد.

مثلا مدل 185 سرعت خواندن حدود 30 مگابايت بر ثانيه و نوشتن حدود 25 مگابايت بر ثانيه دارد:

ضمنا خود سازنده مي گه :

*Note:
    Speed may vary due to host hardware, software and usage

البته اینجا جای فلاش نیست .
    ولی انصافا من با فلاش های زیادی کار کردم ولی یه 4 ماه هست 8GIG OCZ rally 2 رو با قیمت 33 تومن خریدم.الان هم یه کینگستون و یه ترنسند معمولی دارم.
    همشون یه طرف این OCZ یه طرف.فوق العادست.کافیه یک بار باهاش کار کنید اونوقت هر مارک دیگه رو بیخیال میشید.
    تا جایی که من شنیدم مارک ocz به هیچ مارک دیگه ای قابل مقایسه نیست.
    ترنسند وقتی پر میشه زود زود هنگ میکنه.اما این ocz هنگ اینا تو کارش نیست.
    سرعتش هم فکر کنم 15 رایت و 20 read هست.البته دقیق یادم نیست.

کد:
    http://www.ocztechnology.com/products/flash_drives/ocz_rally2_usb_2_0_dual_channel_flash_memory_drive
    vishtasp، farhad44، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض تاثیر استفاده از کارتهای SD کلاس 4 و 6

سلام،

آیا استفاده از کارتهای SDHC کلاس 4 به جای کلاس 6 میتونه باعث بشه که سرعت Burst کمتر از چیزی باشه که در اسپک ها نوشته شده؟ به طور کلی سرعت بیشتر کارتهای کلاس 6 نسبت به کلاس 4 کجا تفاوت محسوسی ایجاد میکنه؟
    آرش شاهکار

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    293

پیش فرض پاسخ: تاثیر استفاده از کارتهای SD کلاس 4 و 6

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    سلام،

آیا استفاده از کارتهای SDHC کلاس 4 به جای کلاس 6 میتونه باعث بشه که سرعت Burst کمتر از چیزی باشه که در اسپک ها نوشته شده؟ به طور کلی سرعت بیشتر کارتهای کلاس 6 نسبت به کلاس 4 کجا تفاوت محسوسی ایجاد میکنه؟
    سلام
    اول اينجا رو ببينيد
    کد PHP:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page13.asp 
    حالا سرعت مموري شما هرقدر هم كه باشه، دوربينتون بر اساس حجم بافر (يه جور حافظه داخلي با سرعت بالا كه سازنده در دوربين شما قرارداده) با همون سرعت نهايي شروع به عكاسي پياپي ميكنه تا وقتي بافر پر بشه كه تعداد عكسهاي گرفته شده در اين حالت بستگي به حجم اونها داره، وقتي بافر پر بشه اونوقت سرعت عكاسي پياپي در حد سرعت كارت حافظه شما مياد پايين. همينطور بعد از گرفتن هر عكس يا بعد از گرفتن شات‌هاي پياپي دوربين يه مدت زماني رو صرف ذخيره عكس(ها) ميكنه كه اينجا هم هر قدر سرعت كارت حافظه شما بيشتر باشه، زمان صرف شده كمتره، اين مورد هم بخصوص در هنگام عكاسي پياپي بيشتر خودش رو نشون ميده.

زت مزيد
    ویرایش توسط kopoly : Saturday 5 September 2009 در ساعت 15:00 دلیل: اشتباه تايپي
    vishtasp و E.Fattahi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا vishtasp آواتار ها
    تشکر کرده
    72

کد HTML:
    (تقريبا تمام مموري هاي PNY موجود در بازار تقلبي است)

شما مطمئنيد?

حتی آنهايی که گارانتی شرکت اهتمام را دارد ?

البته يک نکته عجيب در پک PNY اين بود که پک کاملا بسته وپرس شده نيست و ميشه راحت بدون بريدن
    بسته بندی کارت SDHC را از جاش در آورد!
    masnes تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط vishtasp نمایش پست ها
    کد HTML:
    (تقريبا تمام مموري هاي PNY موجود در بازار تقلبي است)

شما مطمئنيد?

حتی آنهايی که گارانتی شرکت اهتمام را دارد ?

البته يک نکته عجيب در پک PNY اين بود که پک کاملا بسته وپرس شده نيست و ميشه راحت بدون بريدن
    بسته بندی کارت SDHC را از جاش در آورد!
    سلام

ولله خودشون منكرند :

کد:
    http://www.ictnews.ir/portal//default.aspx?tabid=152&conid=1087&mID=1548
    ولي من خودم چندين نمونه ي تقلبي تا به حال چه در دست دوستان و چه در ويترين مغازه ها ديده ام.
    vishtasp تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

صفحه 33 از 181 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 133 ... آخرینآخرین