صفحه 23 از 36 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 353
Like Tree387تشکر

موضوع: چاپ عكس ديجيتال

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی نمایش پست ها
    من مدتی هست پرینتر اپسون 1410 خریدم وهرروز با آن تعداد 20تا30 عکس A4چاپ میکنم ضمنآ تانکر جوهر نیز نصب کردم که خیلی اذیتم میکنه .تازگیها جوهر روی عکس خشک نمیشه .وخطهای خیلی ریزی روی عکس مشخص میشه ...تو تنظیمات قبل از چاپ نمیدونم کدوم گزینه که نوع کاغذ رو مشخص میکنه انتخاب کنم چون هر گزینه رو انتخاب میکنم تو چاپ هیچ تعغییری انجام نمیشه ...اگر مرا یاری کنید ممنون میشم
    سلام دوست عزیز
    به فروم عکاسی خوش اومدید
    بفرمائید که روی کاغذ عکس پرینت میگیرید یا کاغذ تحریر؟ نوع جوهر مورد استفاده رو هم بفرمائید. (خشک نشدن می تونه به دلیل جوهر نامرغوب باشه)
    و نکته دیگه اینکه بهتره هر چند وقت یکبار هد پرینتر رو از طریق تنظیماتش، تمیز کنید و نازل چک بگیرید.
    ویرایش توسط M.Meghdari : Saturday 30 June 2012 در ساعت 11:38
    yaghoobi و behzad_milad تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

با مطالبی که عنوان کردید معلوم میشه اطلاعات لازم رو برای چاپ پرینتر ندارید . شما بعد از چندین صفحه چاپ باید پرینتر رو هد کلینر کنید . این مورد باعث میشه خطوطی که در چاپ دیده میشن از بین برن و کیفیت چاپ تا حدودی بهتر بشه . و اما درمورد خشک نشدن جوهر این نکته رو درنظر داشته باشید که سرعت چاپ بستگی داره به نوع کاغذ و میزان جوهر کاغذ لزوما بانوع کاغذ کم و زیاد میشه در تنظیمات چاپگر شما گزینه ای وجود داره به نام High Speed که سرعت چاپ رو بیشتر میکنه اما میتونه کیفیت کار رو کمتر کنه و اگه کیفیت و نوع کاغذ رو اشتباهی قرار بدبد جوهر به میزان زیادی روی کاغذ قرار میگیره که این مورد میتونه مشکل ساز باشه . نوع کاغذ مورد استفاده رو میتونید از روی بسته کاغذ پیدا کنید . با انتخاب نوع دقیق کاغذ میزان کیفیت چاپ و میزان کاتریج برای چاپ نیز مشخص میشه و مشکل شما نیز به این صورت برطرف میشه .
    M.Meghdari تشکر می‌کند.
    Nikon D600

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

در مورد ظهور عکس دیجیتال که در صفحه اول اشاره شده اگر ممکنه بیشتر توضیح بفرمایید
    آیا کاری هست که بشه در خونه انجامش داد ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

مجددا سلام به همه اساتید
    من بعد از چند هفته بالاخره رفتم همون عکاسی که قبلا گفتم که پرینترش این بود : epson model :412a r295
    یه تحقیقی هم که کردم به نظرم باز p50 از اینی که گفتم بهتره
    حالا میخواستم ببینم نظر دوستان چیه که به جای چاپ عکس تو بیرون ، این دستگاه (p50) رو بگیرم ؟
    بعد هزینه تموم شده هر عکس حدودا چقدر میشه ؟
    چون همونجا که قیمت کردم ، هر عکس رو 250 تومن چاپ (نه پرینت) می کرد که من فکر می کردم خیلی بیشتر از این حرفا باشه
    ولی تو خونه حدس خودم یه چیزی حدود 300 تا 400 میشه ؛ البته بدون احتساب هزینه اولیه ؛ عکسی هم که میگم سایزش متوسطه (شاید یک چهارم A4)
    حالا بار با این تفاسیر ممنون میشم راهنمایی کنید که چه کار کنم آخر ؛ چون هم سر کیفیت و موندگاری عکس چاپ شده با پرینتی موندم و هم اینکه زیاد خوشم نمیاد که کل آلبوم های شخصیم رو یه جا بدم به یکی...

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

لطفن پاک شود.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اگرچه برخی کارشناسان با خلق تصاویری که وضوحشان،‌ بیشتر از میزان وضوحی است که چشم انسان قادر به دیدن است،‌ موافق نیستند، اما پرینتر رنگی جدید با وضوح 100.000 دی.پی.آی تحسین همه را برانگیخته است.
    تا به حال در مورد فواید و مضرات فناوری‌هایی که وضوح تصویر آنا بالاتر از چیزی است که چشم انسان قادر به تشخیص آن است، بحث‌های فراوانی به میان آمده است، مثلا در مورد دوربین‌ها یا اسکنرهایی که با تعداد پیکسلی عکس بگیرند که خیلی بیشتر از توان تفکیک چشم ما قرار بگیرد. بسیاری تلاش برای رسیدن به چنین امکاناتی را بی‌معنا می‌یابند. وقتی چشم ما تا حد مشخصی از وضوح را می‌بیند، بیشتر از آن به چه دردی می‌خورد؟ اما گروهی از محققان در سنگاپور بی‌توجه به این بحث‌ها، باز به دنبال تصاویر با وضوح بسیار بالا هستتند و به سراغ چاپگرها (پرینترها) رفته‌اند.
    به گزارش پاپ‌ساینس،این محققین اعلام کرده‌اند که به پرینتر لیزری رنگی با بالاترین میزان وضوح ممکن دست یافته‌اند که تصویر متداول لنا برای آزمایش را با وضوح 100هزار دی.پی.آی چاپ می‌کند.
    nnano.2012.128-f4-01.JPG

برای دیدن عکس بزرگتر پیوند زیر را ببینید :
    http://www.nature.com/nnano/journal/...012.128-f4.jpg

اما چرا می‌گوییم وضوح این تصویر از محدودیت وضوح چشم بالاتر است؟ به گفته محققین، اگر قرار باشد هر کدام از پیکسل‌ها در واقع از نقاط نوری کوچک تشکیل شده باشند، ‌آن وقت آن‌ها به راحتی روی هم تاثیر می‌گذارند و باعث انکسار نور می‌شوند. نتیجه رسیدن به تصویری با تعداد پیکسل‌هایی است که حتی به متوسط تعداد واقعی هم نمی‌رسد. بنابراین تصویر نه تنها واضح‌تر نمی‌شود،‌ بلکه تار هم می‌شود و وضوح خود را از دست می‌دهد.

در روش جدید، هر کدام از این پیکسل‌ها یک صفحه در ابعاد نانو، ساخته شده از طلا و یا نقره است که بر یک پایه کوچک ثابت شده‌اند. رنگ‌ها به واسطه تنظیم قطر این صفحه‌ها و نیز فضای بین هر صفحه با صفحه کناری خلق می‌شوند. در این حالت، اثری به نام تشدید پلاسمون به وجود می‌آید که توسط چشم مانند سایه‌های متفاوت دریافت و ادراک می‌شود. اگر برایتان جالب است که اطلاعات بیشتری در مورد این پروژه داشته باشید،‌ به این آدرس مراجعه کنید. اطلاعات جالبی در مورد رنگ،‌ نور و علم نانو در این مقاله هست که ممکن است تا به حال، آن‌ها را نشنیده و نخوانده باشید.

به نقل از خبرآنلاین
    ویرایش توسط کوروش : Wednesday 15 August 2012 در ساعت 17:14
    yaghoobi و Ali Bayati تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من یه پرینتر p50 گرفتم که دارای مخزن هم هست.مشکلی که الان باهاش دارم این هست که وقتی چندتا عکس توی یه صفحه میچینم ( مثلا 6تا عکس 3*4) کیفیت چدتا از عکسها گاهی تغییر میکنه مثلا احساس میکنم عکس تیره تر شده یا رنگ قرمز اون بیشتر شده.
    تنظیمات من توی فتوشاپ بصورت زیر هست
    کاغذ a4 و رزولیشن 600 و گاهی 800
    فرمت عکس psd rgb
    و تنظیمات پرینتر به این صورت
    best photo
    و کاغد epson glossy perimum
    , enhanced color

ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کدوم یک تنظیمات میتونه باشه.
    در ضمن گزینه rendering intent زمانی که ctrl+p رو میزنیم باید روی کدوم گزینه باشه؟

كاربر همراه r0otsharp آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام دوستان عزیز

می خواستم بدونم آتلیه هایی که کارهاشون رو روی ورق های آلبوم دیجیتالی چاپ می کنن یا برروی سیلک و از این براق ها به چه صورت هست؟؟؟ کجا باید برای چاپ شیمیایی اقدام کرد؟؟؟ آیا خودمون می شه دستگاهش رو بخریم؟؟؟

باتشکر احسان
    Nikon D90 | AF-S 18-105 F3.5-5.6 | AF 50mm F1.8D | Haida UV Filter 67mm

احسان فراهانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    چرا بعد از انجام چاپ های تیره روی کاغذ های فتو photo matt - photo satin - photo glassy
    برای پاک کردن آن جای دستمال یا دست بروی چاپ می افتد؟
    چه روشی را برای پایدار ماندن چاپ بر روی این نوع از کاغذ ها پیشنهاد میدید؟
    دستگاه چاپی که من دارم z6100 عرض 150 هستش
    کاغذ هایی هم که استفاده می کنم Axon هستند و خاصیت ضد آب را نیز دارند.
    چاپ ها واقعاً خیلی زیبا جلوه میدهند تنها مورد لکه دار شدن آن است
    خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

سلام.نمیدونم سوالمو دارم جای درستی‌ می‌پرسم یا نه؟! ۳تا عکس به لابراتوار عکس آریا سفارش داده بودم در ابعاد ۲۰.۳۰ وقتی‌ عکسارو تحویل گرفتم دیدم که حدود ۲۵ میلی‌متر از بالای عکس بریده شده و نیستش! با اینکه قبلا با همین ابعاد به جای دیگه سفارش داده بودم و این اتفاق در حد ۲میلی‌متر بود که قابل قبول بود.وقتی‌ تماس گرفتم گفتن که چون توی این ابعاد چاپ کردی اینجوریه و مثلا اگه ۲۰.۲۵ چاپ میکردی اینجوری نمی‌شد؟! بعدم گفت بخاطر ابعاد عکس دوربینته که اینجوریه!(۳۶۴۸.۲۷۳۶)پیکسل.ح لا می‌خوام بدونم واقعا اینجوریه و اگه اینجوریه یعنی‌ همه‌جا اینطوریه؟ یعنی‌ واقعا نمی‌شه یه عکسو در این ابعاد جا داد؟ کلا من قانع نشدم... اگه کسی‌ راهنمایی کنه ممنون میشم.

صفحه 23 از 36 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین