صفحه 36 از 141 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

Post پاسخ: راهنمای خرید پرینتر جوهرافشان

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    سابق بر این و حتی در آر 270 هم شرکت متوجه می شد که کیت جوهر استفاده شده است و به راحتی تشخیص میداد.

اما یک توصیه...

اول اینکه بنده با آر270 حدود 10000 برگ پرینت گرفتم و مشکلی با هد نداشتم ( اگر با آن درست رفتار کنید )

و بعد از 10000 پرینت که برای شما سودی در حدود 3 برابر پول پرینتر خواهد داشت شما نیاز به یک جنرال سرویس دارید که حدود 15 هزار تومان هزینه دارد.اگر هم نیازمند تعویض هد شوید در حدود 45 هزار تومان هزینه باید بپردازید.

پس به صرفه است و بهترین کار این است که هنگام مراجعه به نمایندگی بگویید که کیت جوهر بر روی آن نصب بوده است.
    آقا کاوه واقعا ممنونم . از بس جواباتون جامع و کامل هستش آدم دوست داره سوال های بیشتری بپرسه :::big grin::: امیدوارم آخرین سوالم باشه و دیگه وقتتون رو نگیرم
    جنرال سرویس چیه ؟ و هزینه هد آر290 واقعا 45 تومانه ؟ پس چی میگن قیمتش تا حد خود پرینتر هم میرسه !
    سوال آخر هم اینکه یعنی با وصل کردن پمپ دیگه مادیران هیچ حدماتی به ما نمیده و به وصورت کلی گارانتی باطل میشه ؟:confused:
    باز هم ممنون که وقت و اطلاعاتتون رو به ما اعضای انجمن میدید . تشکر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید پرینتر جوهرافشان

جنرال سرویس!

یعنی اینکه هد را تنظیم کنند و اگر کمی به یک سمت متمایل شده است به جای اول بازگردد.همین طور شیلنگ تخلیه جوهر را تست کنند که نکند جوهر در آن خشک شده باشد و عمل تمیز کردن هد و مکش جوهر از هد ناقص باشد.همین طور عمل مکش جوهر را تست می کنند که کامل باشد و چند سرویس دیگر...

هد های پرینتر های جدید اپسون چند قسمتی هستند و یک کیت هم به آنها متصل است.

در اکثر موارد کیت و هد جوهر سیاه و سفید و زرد با مشکل مواجه می شود که با تعویض آن قسمت ( یا هد و یا کیت و یا هر دو ) مشکل بر طرف می شود.

در حال حاضر قسمت 4 هد و کیت آنها روی هم حدود 70 تا 90 هزار تومان قیمت دارد که به نظر به صرفه است.

در صورتی که از پرینتر بدرستی استفاده شود و در یک زمانبندی معین عمل پاک کردن هد و نازل چک انجام شود پرینتر با مشکل مواجه نمی شود.

بنده در طی تجربه ای که دارم اکثرا هد مشکی و زرد و کیت آنها ( بخصوص کیت ) با مشکل مواجه می شود که حدود 30 تا 50 تومان هزینه برایتان خواهد داشت.

آن کیت هم یک شمارنده در داخل خود دارد ( یک چیپست و یا چیزی مثل آن ) که بعد از یک تعداد معین ( حدود 8 تا 10 هزار برگ پرینت از کار می افتد ( گاهی هم اینطور نیست )

در ضمن یک مشکلی که اکثر دوستان با آن مواجه می شوند و از روی عدم آگاهی است مشکل با کاغذ کش پرینتر است.یعنی مکانیزیم کشیدن کاغذ یا از کار می افتد و یا بدرستی انجام وظیفه نمی کند و مثلا از نصفه کاغذ پرینت می کند.

این مشکل از آنجا ناشی می شود که شما دایما کاست کاغذ را پر از کاغذ کنید و سنسور ها دایما کاست را پر از کاغذ تشخیص دهند.

بنده پیشنهاد می کنم هر زمان قصد پرینت داشتید کاغذ ها را ( بسته به وزن و گرم کاغذ ) در دسته های 5 تا 25 تایی در پرینتر قرار دهید و بعد از انجام کار کاغذ ها را خارج کنید.
    AliMohammadi، M.irani، Award و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام

این تاپیک رو میخوندم که یادم افتاد حدود 7 و 8 ماه میشود که از پرینتر استفاده نکرده ام.:::big grin:::
    پرینتر را روشن کردم ببینم اصلا سالم هست یا نه که دیدم کارتریج ها خالی خالی هستند!
    حالا سوال:
    اگر الان برم کارتریج بخرم هد سالم است و کار میکند؟
    زنگ زدم مادیران قیمت کارتریج را بپرسم گفت مدل پرینتر شما قدیمی است و ما قیمت نداریم.:confused:
    کاوه جان شما قیمت دارید؟ (R300)
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    علی محمدی

تشکر کرده
    14101

والله علی جان شما جز مرتدین هستی!

ما هی می گیم به پرینتر هاتون برسین.روشن اش کنید.سرویس کنید.نازل چک کنید.هد را تمیز کنید.شما که خودی هستی.

قضیه شده عین ما چه یاران چشم یاری داشتم ...

اول اینکه قیمت متاسفانه ندارم.اما اگر جوهر هم بگیرید احتمالا هد خشک شده باشد.بهتر است اگر قصد دارید پرینتر را نگه دارید آن را به یک نمایندگی ببرید و سرویس کنید و بعد برای جوهر پول پرداخت کنید.شاید مشکلی داشته باشد و هزینه خرید جوهر را بدهید و باز هم پرینتر مشکل داشته باشد.

اما قیمت باید حدود 12 هزار تومان باشد.
    Persian، AliMohammadi و Award تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

Wink پاسخ: راهنمای خرید پرینتر جوهرافشان

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    جنرال سرویس!

یعنی اینکه هد را تنظیم کنند و اگر کمی به یک سمت متمایل شده است به جای اول بازگردد.همین طور شیلنگ تخلیه جوهر را تست کنند که نکند جوهر در آن خشک شده باشد و عمل تمیز کردن هد و مکش جوهر از هد ناقص باشد.همین طور عمل مکش جوهر را تست می کنند که کامل باشد و چند سرویس دیگر...

هد های پرینتر های جدید اپسون چند قسمتی هستند و یک کیت هم به آنها متصل است.

در اکثر موارد کیت و هد جوهر سیاه و سفید و زرد با مشکل مواجه می شود که با تعویض آن قسمت ( یا هد و یا کیت و یا هر دو ) مشکل بر طرف می شود.

در حال حاضر قسمت 4 هد و کیت آنها روی هم حدود 70 تا 90 هزار تومان قیمت دارد که به نظر به صرفه است.

در صورتی که از پرینتر بدرستی استفاده شود و در یک زمانبندی معین عمل پاک کردن هد و نازل چک انجام شود پرینتر با مشکل مواجه نمی شود.

بنده در طی تجربه ای که دارم اکثرا هد مشکی و زرد و کیت آنها ( بخصوص کیت ) با مشکل مواجه می شود که حدود 30 تا 50 تومان هزینه برایتان خواهد داشت.

آن کیت هم یک شمارنده در داخل خود دارد ( یک چیپست و یا چیزی مثل آن ) که بعد از یک تعداد معین ( حدود 8 تا 10 هزار برگ پرینت از کار می افتد ( گاهی هم اینطور نیست )

در ضمن یک مشکلی که اکثر دوستان با آن مواجه می شوند و از روی عدم آگاهی است مشکل با کاغذ کش پرینتر است.یعنی مکانیزیم کشیدن کاغذ یا از کار می افتد و یا بدرستی انجام وظیفه نمی کند و مثلا از نصفه کاغذ پرینت می کند.

این مشکل از آنجا ناشی می شود که شما دایما کاست کاغذ را پر از کاغذ کنید و سنسور ها دایما کاست را پر از کاغذ تشخیص دهند.

بنده پیشنهاد می کنم هر زمان قصد پرینت داشتید کاغذ ها را ( بسته به وزن و گرم کاغذ ) در دسته های 5 تا 25 تایی در پرینتر قرار دهید و بعد از انجام کار کاغذ ها را خارج کنید.
    باز هم خیلی ممنون از جواب کاملتون . خیلی استفاده کردم
    من انشاالله این هفته که میاد میرم برای خرید . اگر مشکلی پیش اومد حتما دوباره مزاحمتون میشم . :::big grin:::

كاربر جديد moshtagh آواتار ها
    تشکر کرده
    20

ببخشيد آقا قبادي من يكبار اين سوال را پرسيدم اما هنوز جواب نگرفتم و الان هم احساس ميكنم وسط يك بحث حرفه اي پريده ام اما چون بايد براي كارم تصميم بگيرم باز ميپرسم: پرينترهاي Pixma pro كانون حالا 9000 يا 9500 براي يك كار نيمه حرفه اي شركتي (يعني تهيه عكسهاي خاص صنعتي براي كاتالوگ ) با وجود هزينه بالايي كه دارند آيا كارآمد هستند يا خير؟ (كيفيت چاپ و حفظ رنگهاي اصلي در اين كار خيلي مهم است چون بايد محصولات را با رنگهاي واقعي و طبيعي نشان بدهد)
    بازم شرمنده اگر سوالم بي ربط است؟

تشکر کرده
    14101

در مورد سری حرفه ای کانن Pixma Pro باید عرض کنم که جز بهترین پرینتر های جوهرافشان دنیا هستند.مدل 9000 که مدتی با اون کار کدرم شگفت انگیز بود.مدل 9500 چند مشکل دارد!یکی از آنها کیفیت شگفت انگیز آن است و بعد از آن دیگر با هیچ پرینتری راضی نمی شوید!

ولی!

این سری مقداری هزینه بالایی دارند و شما برای خرید یک سری کامل از جوهر های این مدل های حداقل پول 2 یا 3 پرینتر متوسط را باید پرداخت کنید!

مدل 9500 هم که مدل جدید تر است هنوز کارتریج هایش به صورت عمده وارد بازار نشده و کسانی که خریداری کرده اند با مشکل نبودن جوهر مواجه شده اند.

در کنار این مدل ها می توانید به R800 و R1800 و R1900 فکر کنید.

بنده به عنوان کسی که با اکثر این مدل ها کار کرده ام باید بگویم که کیفیت مثلا R1800 و Pixma Pro 9000 بسیار بسیار به هم نزدیک است و همین طور در مورد R1900 و Pixma Pro 9500

اما جوهر های اپسون ( به دلیل وجود نمایندگی رسمی ) در دسترس تر است ( به غیر از مدل R1900 ه به هیچ وجه در بازار وجود ندارد )

اما...

اگر هزینه های جانبی این مدل های ( جوهر و کاغذ ) بر می آید بهترین انتخاب در مورد پرینتر جوهر افشان است و مشابه انها وجود ندارد...
    moshtagh تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

کاوه جان، سری کامل جوهرهای R800، R1800 و Epson 1400 الان چه قیمتی دارد؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    14101

جناب روشن همان طور که خودتان بهتر از بنده اطلاع دارید جوهر های Epson UltraChrome Hi-Gloss دارای تکنولوژی خاص و منحصر به فردی است و متاسفانه هنوز شرکت های چینی آنها را تولید نمی کنند.اکثر جوهر ها ساخت مکزیک و لهستان و اسپانیا هستند و قیمت ها در ایران بشدت بالا است.در خارج از کشور در حدود 10 هزار تومان ( هر کدام ) ولی در ایران در حدود 18 تا 25 هزار تومان ( بسته به بازار که اگر کمیاب باشد گران تر می شود و اگر تازه وارد شده باشد ارزان می شود ) قیمت دارم ( جوهر های R1800 مد نظر است ) یک بار هم مجبور به پرداخت 34 هزار تومان برای هر کارتریج شده ام ( مدتی نایاب بود ) اما قیمتی که نمایندگی های مادایران عرضه می کنند همان 18 تومان بود ( تا اواخر بهمن پارسال ) اما با توجه به افزایش قیمت جوهر های ارزان از 5 هزار تومان به 7 هزار تومان به نظرم این جوهر ها هم در نمایندگی ها باید گران شده باشند.

اطلاع دقیق را فردا خدمتتان عرض خواهم کرد.

جوهر های R1900 هم که به هیچ وجه در بازار نیست.دوستی در مجتمع پایتخت برایمان به صورت چمدانی از دبی وارد کرد و هر کدام را 40 تومان حساب کرد.

این قضیه در مورد جوهر های Canon Pixma Pro 9500 هم صادق است و متاسفانه خریداران این مدل نمی توانند جوهر را تهیه کنند.
    nmroshan و حسام تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

سلام
    من مدتی است که این تاپیک را دنبال می کنم و از صحبت های کاوه عزیز بسیار استفاده می برم. قصد خرید پرینتر دارم به همین دلیل همه پست های تاپیک را دقیقا مطالعه می کنم. ولی اخیرا بحث ها خیلی حاشیه ای شده است. مثلا این چند پست اخیر. فکر می کنم کمی روند تاپیک از مسیر خارج شده. لیکن بحث های صورت گرفته بسیار مهم و آموزنده هستند. کاش در تاپیکی منحصر به پرینتر های اپسون این مباحث مطرح می شد تا در این مورد تاپیکی جامع داشته باشیم و از سوی دیگر برای کسی که می خواهد روی برند ها کار کند و در مورد مقایسه آنها اطلاعاتی بدست آورد کار ساده باشد.
    کاوه جان باز هم از شما به خاطر اطلاعاتی که در اختیار دیگران می گذارید تشکر می کنم.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

صفحه 36 از 141 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 136 ... آخرینآخرین