صفحه 42 از 141 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید پرینتر جوهرافشان

نقل قول نوشته اصلی توسط tina25 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید بزرگ وار به خصوص آقای قبادی عزیز.من چند کارتریج اپسون r290 چه مادیران و چه اورجینال اپسون رو شکافتم و حسابی همه جا رو جوهری کردمولی به یک چیز هایی رسیدم که فکر کنم به درد همه بخوره و به یک سری سوالات که امیدوارم جواب بگیرم:cool:
    .اول از همه ان که کارتریج مادیران با اورجینال خیلی فرق داره.پشت چیپ ست اورجینال دو جامپر وجود داره که چیپ رو به دستگاهی شبه فشار سنج یا چیزی شبه اون وسل میکنه.فشار سنج با یک فنر نگه داری میشه و سر جاش مهکم می استه..این دستگاه شبه فشار سنج تشکیل شده از دو قطعه بسیار کوچک مسی است که هر کدام نیم دایره هستند و بین این دو نیم دایره سوراخی با وجود آوردند که جوهر باید قبل از خروج از سوراخ اصلی کارتریج از اون رد بشه و به هد برسه. این دستگاه به همراه چیپ کارتریج صطح جوهر درون کارتریج را به پرینتر اعلام میکند.واسه همینه که وقتی کارتریج اورجینال نزدیک به تمام شدنه اول علامت تعجب میزنه و بعد ارور اتمام جوهر رو میده.ولی کارتریج مادیران در کل دارای 3 سوراخ میباشد که یک سوراخ در پایین برای انتقال جوهر به هد که با پوشش شیشه ای مسدود شده و وقتی کارتریج ر جا میزنی پاره میشود. و دو سوراخ در بالا وجود دارد که یکی که با پوشش زرد رنگی پوشیده شده و قبل از مصرف کارتریج باید کنده شود مخصوص عبور هوا و دیگری که زیر کاغذ آبی رنگ است و با در پوش لاستیکی پوشیده شده برای پر کردن جوهر توسط کارخانه است(تو هر کودوم فوت کنید از اون دو تا دیگری جوهر میزنه بیرون ولی توسیه میکنم مثل من این کار را انجام ندهید:biggrin::biggrin:). چیپ ست کارتریج های مادیران از نظر الکترونیکی خیلی پیچیده تر از چیپ ست کارتریج اورجینال است. چیپ ست مادیران اصلا با جوهر تماس ندارد و با توجه به مدار پرینتی که شما میگیرید یا تمیز کردن نازل رو انجام میدهید مقدار مصرف جوهر رو حدس میزنه و به پرینتر اعلام می کند در واقع اگر شما یک کارتریج نو بخرید و چیپ اون رو با کارتریج قدیمی تعویز کنید جوهر پر رو کاملا خالی اعلام کرده ولی جوهر کاملا خالی رو پر اعلام میکنه در واقع مخزن جوهر کارتریج تقریبا هیچ کارس. من با این که 4 تا از کارتریج های اصل رو شکافتم ولی بجز سوراخ اصلی که پایین کارتریج است سوراخ دیگه ای پیدا نکردمم و ان خیلی برام عجیب بود. حالا سوال من اینه که آیا چیپ ست نوی کارتریج مادیران را جایی میفروشند؟ اگر میفروشند کجا؟ و این که چگونه میتوان چیپ را هک کرد که همیشه جوهر را پر قلمداد کند؟:confused::confused::confused:
    والله محال چیپ ست های مادایران در بازار وجود داشته باشند.مگر اینكه با مدیرعامل مادایران پسر خال باشیم!

اما بنده در آر 270 چیپ ست هایی جوهر های خالی رو بعضی وقت ها باز یابی كرده ام یعنی از اونها برای جوهر هایی كه اشكال داشته و یا شناسایی نمی شدند استفاده می كردم.گاهی جواب می داد.

و اما جوهر های اصلی اپسون...

اگر كیت های جوهر اكترنال رو از نزدیك دیده باشید و اونها رو بررسی كنید متوجه می شوید كه یكی از جوهر را را به مخزن متصل كرده اند كه یك دكمه ریست هم بر روی آن قرار دارد و كه جوهز ابتدا وارد این مخزن می شود بعد مثلا وارد یكی كه اكثرا مشكلی است می شود تا همیشه نشانگر ژرینتر جوهر ها را ژر نشان دهد و گاهی نیاز به ریستارت دارد ( به وسیله دكمه ای كه بر روی ان وجود دارد )
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد Negative 35 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نظر دوستان در مورد این سوال

سلام دوستان.من سپهر هستم 25 ساله دانشجوی ارشد تئاتر و هنر.خوشحالم كه تو این جمع هستم.

تبریك میگم برای این فروم كامل و حرفه ای.

من مثل شما عزیزان حرفه ای نیستم.یه دوربین دبلیو 200 سونی دارم که با اون عکاسی میکنم.بد نیست.تازه

کارم!

عکاسی رو دوست دارم و ادامه خواهم داد اما فعلا مشکلات زندگی و وقت...

از شما دوستان میخوام کمکم کنین.من یه پرینتر میخوام برا چاپ عکسام.چون بیشتر عکسام با خانومم هست

جای مطمئنی رو نمیشناسم که بدم چاپ کنن(اگه سراغ دارین دریغ نکنین.ممنون)

برا همین یه پرینتر که موقع چاپ عکس اذیت نکنه.به عبارتی کیفیت خوبی داشته باشه.سایزش نهایت همون

آ4.

عده ای به من اپسون رو پیشنهاد دادن.دی پی ای بالا به همراه هزینه ی جوهر كم.
    كانن كیفیت عالی ولی مواد مصرفی كمی گران.
    اچ پی كیفیت خوب و فراوانی مواد در بازار.

دوستانی هم اشاره كردن به پرینترهای ترمال.كیفیت عالی اما سایز كوچك كه مشكلی نیست در برابر كیفیت

بالاشون.

بودجه ای هم كه برای این كار گزاشتم 200.000 تومن هست.حالا با توجه به علاقه و تجربتون و كیفیت دوربینم

منتظرم كه راهنماییم كنین.پیشاپیش از لطف همتون ممنونم

تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: نظر دوستان در مورد این سوال

Epson R390

CANON IP 6700(9600*2400 dpi

اکثر پرینترهای ترمال 300*300 دی پی ای هستند و در مواردی 600*300 هم در کانن وجود دارد.پس علت این تفاوت

قیمت ها چیست؟؟فقط تفاوت اندازه ال سی دی؟؟

منتظر نظر شما بزرگواران هستم.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ضمن خیر مقدم خدمت جنابعالی و همان طور كه در پیام خصوصی عرض كردم پاسخ سوالاتتون رو در لابلای صفحات این تاپیك خواهید یافت ولی به عنوان نمونه در مورد تفاوت قیمت ها باید عرض كنم نكات بسیاری در قیمت پرینتر ها دخیل اند.

مثلا پرینتر های hp ارزانترند ولی قیمت جوهرهای آنها بالاست و به عبارتی سرمایه ی اولیه ی پایین ولی هزینه ی چاپ هر صفحه یا عكس بیشتر . در مقابل، پرینتر های اپسون گرانترند ولی جوهر های ارزانتر ( ایرانی) دارند.

برخی از پرینتر ها در مدل های بالاتر حرفه ای تر هستند و به عبارتی heavy duty ترند و عمر بیشتر و دقت بالاتری دارند ( منظورم dpi نیست البته) و ده ها عامل دیگر.
    Kaveh Ghobadi و Super Oli تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    0

سلام.حق با شماست.من صفحات رو مطالعه کردم و متوجه شدم داشتن یک پرینتر خوب جوهر افشان نیازمند

رسیدگی مرتب به هد و کارتریج و ... است و در اکثر موارد باید استفاده داشت تا جوهر آن رو به خشکی نرود.باید

در خرید کارتریج از اصل بودن آن مطمئن شد و ....شما دوستان حرفه ای هستید اما من دیگه وقت ندارم که شروع

کنم به درگیری و یاد گرفتن این مسائل!!!!

با اجازتون تصمیم گرفتم یک پرینتر ترمال بگیرم.حالا اگه یه لطفی بکنین و بگین کدوم مدل با این بودجه بهتره و همچنین

توضیحی یا لینکی برای مواد مصرفی .شرمندم میکنین.

راستی یک مرکز چاپ مطمئن هم اگر سراغ دارین ممنون میشم.منزل ما اقدسیه هست.اگه این حوالی باشه بهتره.

موفق باشید.

Gmd
    Gmd آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط negative 35 نمایش پست ها
    سلام.حق با شماست.من صفحات رو مطالعه کردم و متوجه شدم داشتن یک پرینتر خوب جوهر افشان نیازمند

رسیدگی مرتب به هد و کارتریج و ... است و در اکثر موارد باید استفاده داشت تا جوهر آن رو به خشکی نرود.باید

در خرید کارتریج از اصل بودن آن مطمئن شد و ....شما دوستان حرفه ای هستید اما من دیگه وقت ندارم که شروع

کنم به درگیری و یاد گرفتن این مسائل!!!!

با اجازتون تصمیم گرفتم یک پرینتر ترمال بگیرم.حالا اگه یه لطفی بکنین و بگین کدوم مدل با این بودجه بهتره و همچنین

توضیحی یا لینکی برای مواد مصرفی .شرمندم میکنین.

راستی یک مرکز چاپ مطمئن هم اگر سراغ دارین ممنون میشم.منزل ما اقدسیه هست.اگه این حوالی باشه بهتره.

موفق باشید.
    دوست عزیز
    به شما اکیدا" توصیه میکنم به هیچ عنوان فکر اپسون را نکنید مگر اینکه اعصاب پولادین ، کفش آهنین و وقت زیاد و............ داشته باشید ، یا حتما" از جوهر اصلی استفاده کنید ( تازه باز هم مقداری از موارد ذکر شده را باید داشته باشید ) ، که در این صورت بهترین گزینه کانن میباشد.
    به هرحال امیدوارم بهترین و مناسبترین خرید را داشته باشید و از خرید خود پشیمان نشوید.
    با آرزوی موفقیت
    nar355 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

یك نظر بسیار كارشناسانه!

دوست عزیز به این لینك مراجعه كنید و مقاله ابتدایی را هم مطالعه فرمایید

http://www.akkasee.com/forum/showthr...newpost&t=6960
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Gmd
    Gmd آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh ghobadi نمایش پست ها
    یك نظر بسیار كارشناسانه!

دوست عزیز به این لینك مراجعه كنید و مقاله ابتدایی را هم مطالعه فرمایید

http://www.akkasee.com/forum/showthr...newpost&t=6960
    با سلام و احترام
    لینک مورد اشاره در مورد پرینتر حرارتی بود ( یا شاید من متوجه نشدم ).

كاربر آشنا Sarmaee آواتار ها
    تشکر کرده
    65

سلام
    کیفیت جوهرهایی که برای مخزن اکسترنال یا کارتریج قابل شارژ به کار می رود نسبت به کارتریج های مادیران چه طور است؟

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط sarmaee نمایش پست ها
    سلام
    کیفیت جوهرهایی که برای مخزن اکسترنال یا کارتریج قابل شارژ به کار می رود نسبت به کارتریج های مادیران چه طور است؟
    به طور دقیق هیچ كسی تا قبل از اینكه این جوهر ها را در آزمایشگاه ازمایش كند نمی تواند نظر دهد.

اما جوهر هایی كه با مارك vox عرضه می شوند تقریبا کیفیت خوبی دانرد و شبیه جوهر های مادایران هستند.
    Sarmaee تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 42 از 141 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 ... آخرینآخرین