صفحه 50 از 141 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

کسی نمیگه چیکار کنم که عکسهام به سرخی متمایل نشه؟:confused::confused::confused::confused:

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط tina25 نمایش پست ها
    کسی نمیگه چیکار کنم که عکسهام به سرخی متمایل نشه؟:confused::confused::confused::confused:
    این موضوع به بسیاری از عوامل بستگی دارد.

بخصوص نوع کاغذ و پروفایل پرینتر و .....

شما بر روی چه نوع کاغذی و با چه مشخصاتی چاپ می کنید؟
    tina25 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    این موضوع به بسیاری از عوامل بستگی دارد.

بخصوص نوع کاغذ و پروفایل پرینتر و .....

شما بر روی چه نوع کاغذی و با چه مشخصاتی چاپ می کنید؟
    summit hight glossy photo paper
    عذر میخام آقای عبادی. شما جایی رو تو اهواز میشناسین که برای r290 تانک نصب بکنه؟

تشکر کرده
    14101

summit hight glossy photo paper
    عذر میخام آقای عبادی. شما جایی رو تو اهواز میشناسین که برای r290 تانک نصب بکنه؟
    متاسفانه خیر...اما بعضی از نمایندگی هایی که قدری به اصول حرفه شان اعتقا ندارند در ضهرستان ها این کار را انجام می دهند.

و بعد اینکه شما در هنگام چاپ از چه پروفایلی استفاده می کنید؟و اینکه کاغذ شما چه پروفایلی را پیشنهاد داده است؟
    tina25 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    متاسفانه خیر...اما بعضی از نمایندگی هایی که قدری به اصول حرفه شان اعتقا ندارند در ضهرستان ها این کار را انجام می دهند.

و بعد اینکه شما در هنگام چاپ از چه پروفایلی استفاده می کنید؟و اینکه کاغذ شما چه پروفایلی را پیشنهاد داده است؟
    چون یکی از نازلهام کمی کثیف شده وقتی روی photo میزارم خطهای باریکی روی عکس ها میندازه واسه همین از best photo :biggrin::biggrin:استفاده میکنم

تشکر کرده
    14101

چون یکی از نازلهام کمی کثیف شده وقتی روی photo میزارم خطهای باریکی روی عکس ها میندازه واسه همین از best photo :biggrin::biggrin:استفاده میکنم
    خوب اول اینکه حتما نازل چک و هد کلین انجام دهید تا کثیفی هد کاملا برطرف شود.

دوم اینکه در زمان انتخاب نوع کاغذ کدام مورد را انتخاب می کنید منظور بنده این بود.نه نوع چاپ بلکه نوع کاغذ که به صورت دیفالت بر روی Plan Paper است برای کاغذ های گلاسه باید بسته به نوع کاغذ از کاغذ های Glossy و یا Utra Glossy استفاده کنید.ایم مورد بسیار بسیار در خروجی تاثیر دارد.همراه کاغذ ها و یا روی جلد آنها نوشته می شود از کدام گزینه استفاده کنید.

و سوم اینکه تیک Print Enhance فعال باشد و تیک Fast Print برداشته شده باشد تا مشکل خط خط شدن برطرف شود.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

سلام آقای قبادی عزیز
    ممنون از اینکه جوابمو تو تاپیک "کارتریج فتو" دادید و اینکه اطاعت قربان! از این به بعد تو این تاپیک پست میزنم.
    (البته قبلا" همین کارو کردم اما چون کسی جوابمو نداد یه تاپیک دیگه ایحاد کردم)
    من یه سوال دارم که شاید مسخره باشه اما چون نمیدونم میپرسم:
    اینطور که من دیدم تراکم چاپ پرینترها معمولا به چند روش مشخص میشه. مثلا" 600 dpi یا در جای دیگه دیدم 1400 * 1400 dpi یا در یک لابراتوار تکنسینشون به من گفت چون رزولیشن دستگاهمون 300 dpi هست باید عکسهات 300 dpi باشن. البته من مقالات موجود در سایتو خوندم و تا اونجا که اطلاع دارم عکسهایی که رزولیشنشون 300 dpi هست برای چاپ با کیفیت عالی مناسبه. اما اینکه در مشخصات یک پرینتر نوشته تراکم 600 dpi منظور اینه که تصاویری که چاپ میکنه در هر اینچ 600 پیکسل میزنه؟ اگر اینطور باشه با این رزولیشن عکسهای یک دوربین 5 مگا پیکسل کوچکتر از سایز 10*15 چاپ میشه!
    سولا دیگه اینکه منظور از اینکه رزولیشن پرینترو به صورت ضرب دو عدد بیان میکنن چیه؟
    بازم خیلی خیلی ممنونم
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_exme نمایش پست ها
    من یه سوال دارم که شاید مسخره باشه اما چون نمیدونم میپرسم:
    اینطور که من دیدم تراکم چاپ پرینترها معمولا به چند روش مشخص میشه. مثلا" 600 dpi یا در جای دیگه دیدم 1400 * 1400 dpi یا در یک لابراتوار تکنسینشون به من گفت چون رزولیشن دستگاهمون 300 dpi هست باید عکسهات 300 dpi باشن. البته من مقالات موجود در سایتو خوندم و تا اونجا که اطلاع دارم عکسهایی که رزولیشنشون 300 dpi هست برای چاپ با کیفیت عالی مناسبه. اما اینکه در مشخصات یک پرینتر نوشته تراکم 600 dpi منظور اینه که تصاویری که چاپ میکنه در هر اینچ 600 پیکسل میزنه؟ اگر اینطور باشه با این رزولیشن عکسهای یک دوربین 5 مگا پیکسل کوچکتر از سایز 10*15 چاپ میشه!
    سولا دیگه اینکه منظور از اینکه رزولیشن پرینترو به صورت ضرب دو عدد بیان میکنن چیه؟
    بازم خیلی خیلی ممنونم
    سلام
    جواب سوالمو در همین فروم پیدا کردم
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...3&postcount=11
    جالب بود. البته یه سوال دیگه دارم. بنابر این هرچه رزولیشن بالاتری انتخاب بشه جوهر بیشتری مصرف میشه. درست نیست؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

با سلام خدمت اقای قبادی و تمام دوستان. مثل همیشه سوالی از خدمتتون داشتم. با این که هد پرینترم تمیزه ولی هر کاری میکنم باز روی عکس هام خطهای باریکی میفته ولی قبلا این طور نبود. فکر می کنید علتش چیه؟ در زمن من از تانک جوهر استفاده می کنم و برای چاپ از خود نرم افزار پرینتر استفاده می کنم. پرینتر من R290 اپسون هستش. با تشکر از شما آقای قبادی و تمام دوستان که جواب منو میدن.:confused::confused:

تشکر کرده
    14101

در تنظیمات ببینید که گزینه Print Enhance تیک خورده باشد.

در قسمت Advance هم گزینه Fast تیک اش برداشته شده باشد.

از گزینه های Text و Draft هم استفاده نکنید و فقط از Photo و Best Photo استفاده کنید.ببینید فرقی می کند و یا نه؟
    tina25 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 50 از 141 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین