صفحه 22 از 33 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 329
Like Tree354تشکر

موضوع: Canon Powershot SX20 IS

كاربر جديد maxel134 آواتار ها
    تشکر کرده
    119

پیش فرض پاسخ: Canon Powershot SX20 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با تشكر از دوستان.ما يه نويز گفتيمو همه نظرات در مورد فلاش داده شد.اگه ممكنه در مورد اصل سوال من دوستان نظرات بيشتري بدن كه موندم وسط خريد اين دو دوربين.

آقا sx20 بخر
    Canon SX20 Is, و پلاریزه تقلبی UV / Tripod FT-330G/ VANGUARD/

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با تشكر از دوستان.ما يه نويز گفتيمو همه نظرات در مورد فلاش داده شد.اگه ممكنه در مورد اصل سوال من دوستان نظرات بيشتري بدن كه موندم وسط خريد اين دو دوربين.
    دوست عزیز تنوع این دوربینها به علت تنوع سلایق و تنوع کاربرد هست در مورد سلیقه که فرمودید ولی در مورد کاربرد چیزی نگفتید؟
    اگر کاربرد گرفتن عکسهای یادگاریه و گاهی طبیعت sx210 اما اگر قراره به عنوان یک دوربینی که بیشتر به عکاسی حرفه ای تر نزدیک باشه sx20 مطرح میشه هر دو در کلاس خودشون خوب هستند نویز در محیط با نور مصنوعی مثل مهتابی یا تنگستن همیشه وجود داره و شبها هم که بیشتر البته هنوز در گالری عکسی مربوط به اولی ندیدم اما سنسور این دو باید مشابه باشه بنابراین
    210 برای خونه و یادگاری و طبیعت و مسافرت و دوستان مناسبتره و برای استفاده همسر محترم شما گزینه بهتریه هم از نظر سلیقه و هم کاربرد و هم سبکتر بودن و در دست بهتر جای میگیره و جاهای بیشتری میتونه همراهتون باشه و در واقع برای استفاده خانگی اما اینو بگم که من یه استاد عکاسی هم میشناسم که یه همچنین دوربینی فکر کنم 120 داره و برای توجه کمتر در اجتماع ازش استفاده میکنه
    اما 20 دوست داشتنی برای عکاسی تکمیلیتر مناسبتره و به خصوص اگر قراره بعدا حرفه ای کار کنید پیشنهاد میشه اما خودش به تنهایی هم عالیه و افراد زیادی استفاده میکنن و راضی هستند
    در کل انتظار معجزه نداشته باشین حتی 5 دی هم اگر استفاده کننده خوبی نداشته باشه عکسش بد میشه
    اما نکته اصلی اینه که اگر همسر شما زیاد اهل عکاسی حرفه ای نیست 210 مناسبتره چون اگر 20 بخرین زیاد استفاده نخواهد کرد
    M. Ali Farajian، shenasi، raya و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    توضیحات کامل را مجید عزیز دادند
    دوست گرامی از لحاظ کیفیت عکس تفاوت بسیار اندک است و در شرایط عادی اصلا قابل تشخیص نیست .
    فقط در نوع کاربرد و اندازه متفاوت هستند و این صد در صد به علایق شخصی شما بستگی دارد . اگر فقط همسر محترمتان میخواهند از دوربین استفاده کنند 210 کمی مناسبتر و توجیبی تر است اما اگر دوست دارید دوربینی بگیرید که همه جوره باهاش عکاسی کنید و هیچ جا کم نیاره حتما 20 را بگیرید
    موفق باشید
    M. Ali Farajian، Madjidm و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر جديد ferii malek آواتار ها
    تشکر کرده
    15

سلام

اولا از همه شما ممنون که با این تاپیک منو برای خرید این دوربین راهنمایی کردین .

و یه سوال هم داشتم اونم اینکه کلا این دوربین چند درصد از انتظارات شما رو توی شب براورده کرده ؟؟؟؟
    موفق باشید

تشکر کرده
    119

نقل قول نوشته اصلی توسط ferii malek نمایش پست ها
    سلام

و یه سوال هم داشتم اونم اینکه کلا این دوربین چند درصد از انتظارات شما رو توی شب براورده کرده ؟؟؟؟
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز.

یک نکته که باید مورد توجه قرار بدید، سطح انتظار شما از دوربین، تجربیات قبلی شما در عکاسی و اهداف شما یرای آینده است.

به عنوان مثال اگر شما قبلا یک دوربین 4 مگا پیکسل 3 سال قبل رو داشتید و عکاسی رو با اون تجربه کرده اید، قطعا کیفیت این دوربین شما را بسیار راضی می کند. ولی اگر قرار هست که اولین دوربین ما شما باشه و شما مقایسه خودتون رو با عکس های دوستان حرفه ای که با دوربین های SLR دوستان انجام بدید ، از سطح رضایت شما کاسته خواهد شد.

اما در کل باید بگم که این دوربین در مقایسه با رقبای خودش از کمترین میزان نویز برخوردار هستش و در صورتیکه مدتی با دوربین کار کنید و به توانای های آن آشنا بشوید می تواند عکسهای بسیار خوبی بگیرید.. در ضمن همونطور که دوستان دیگه هم فرمودند تمامی دوربین های compact و SLR Like در نور کم داری نویز هستند.

من یک نمونه عکس از ماه گرفتم که شما می توانید کیفیت اون را مشاهده و با پست های دیگر دوستان مقایسه کنید تا به کیفیت قابل قبول ای دوربین پی ببرید
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=64
    M. Ali Farajian و ferii malek تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط ferii malek نمایش پست ها
    سلام

موفق باشید
    سلام دوست عزیز:)

همون طور که دوستمون گفتند مبنای مقایسه هر فرد، ملاک او برای اعلام نظرش در مورد هر چیزی خواهد بود خصوصا وقتی که یک موضوع کاملا نسبی باشد و قرار باشد نسبت به یک نمونه بهتر سنجیده شود. به همین خاطر ممکن است نظرات متفاوتی دریافت کنید.
    من فکر می کنم منظور شما عکاسی در نور کم باشد و به همین خاطر فکر نمی کنم نمونه عکسی از جسم پر نوری مثل ماه که دوستمون گذاشتند برای مقایسه عکاسی در نور کم این دوربین مناسب باشد.

من فکر می کنم عکاسی در نور کم این دوربین در حد متوسطی است (کمی قدرت بیشتر در فلاش این دوربین نسبت به کامپکت ها، شاید باعث شود در عکاسی با فلاش کمی بهتر عمل کند و گرنه از نظر سایز سنسور برتری ندارد)
    من با ایزوی 200 و با استفاده از فلاش عکس های قابل قبولی در فضای خونه می گیرم. در فضای بیرون هم با تنظیم قدرت فلاش و رعایت فاصله مناسب تا سوژه می توان به نتایج خوبی رسید ولی به طور کلی فلاش این دوربین ها هم زیاد قوی نیست و نباید انتظار زیادی از آنها داشت. من توی خونه همیشه سعی می کنم تمام لامپ های اتاق رو روشن کنم تا از حداکثر نور محیطی استفاده کنم و کمبود های این دوربین رو تا حدی جبران کنم. به هر حال چیزی که قطعی است این است که در شب مجبورید ایزو رو بالا ببرید و با توجه به رفتار نویزی این دوربین (و سایر دوربین های با این سایز سنسور)، نباید توقع داشته باشید که به همان خوبی روز عکاسی کند.

اما اگر بخوام به صورت درصد بیان کنم برای من که SX20 اولین دوربین بوده است 60 درصد از انتظارات من را در نور کم برآورده کرده است چون همان طور که قبلا هم در این تاپیک گفته ام در اوایل با فلاش این دوربین مشکلاتی داشتم که به مرور به آن عادت کرده ام و راه حل هایی برای آن پیدا کردم.

موفق باشید
    ویرایش توسط M. Ali Farajian : Thursday 3 June 2010 در ساعت 13:10
    maxel134 و ferii malek تشکر می‌کنند.
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

Arrow پاسخ : پاسخ: SX20 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Ali Farajian نمایش پست ها
    تو سایت کانن برای SX10 سه سطح کیفیت تصویر (N,F,SF) جزء تنظیمات قابل انتخاب دوربین معرفی شده و گفته شده که در بهترین کیفیت (SF) عکس ها حجمی بیش از 4 مگابایت خواهند داشت اما برای SX20 تنها دو سطح N و F معرفی شده و عکس ها در بهترین کیفیت (F) فقط 3 مگابایت حجم دارند. با توجه به اینکه این دوربین جدید 12 مگاپیکسلی است پس چرا حجم عکس ها کاهش یافته است ؟؟!
    با سلام خدمت دوستان،
    1- در اوايل معرفي SX20 پرسش دقيق و اساسي فوق از سوي جناب فرجيان مطرح شده كه اگر به موقع بررسي و پاسخ داده مي‌شد، شايد خيلي مسايل و از جمله علت نارضايتي اغلب كاربران روشن مي‌گرديد.
    2- من شخصاً در ابتداي معرفي SX20، با توجه به افزايش درجه تفكيك‌پذيري از 10 به 12 مگاپيكسل در همان حسگر و با همان پردازشگر، وقتي مطلع شدم كه كيفيت عكسهاي SX20 همانطور كه حدس زده بودم، پايينتر از SX10 است، فوراً نسبت به خريد SX10 اقدام كردم.
    3-در مطالعه مشخصات SX20 در همان زماني كه مشغول ارزيابي براي انتخاب بودم، متوجه موضوع حذف Superfine و حجم پايين و غيرعادي عكسها در SX20 شده بودم، اما تصورم اين بود كه به دليل عدم كارايي مود فشردگي Normal، اين پردازش حذف و عناوين SuperFine و Fine قديم، به ترتيب به Fine و Normal تبديل شده و چون دو دوربين در اندازه‌هاي بزرگ و متوسط عكسها (L، M1، M2) فاقد رزولوشن مشترك هستند، امكان مقايسه دقيق نداشتم تا آن كه امروز براي توضيح به دوستي كه از اين مدل خريداري كرده بود، با مراجعه به جدول حجم فايل سايزهاي 1600×1200 و نيز 480×640 در دفترچه راهنماي SX20 و مقايسه آن با SX10 در كمال تعجب متوجه شدم كه حجم Fineها و Normalها در دو مدل برابر است و حالت فشردگي Superfine بدون تعارف حذف شده‌است. حالا با توجه به پردازشگر يكسان و حجم دقيقاً برابر پيشگفته چه نتيجه‌اي مي‌توان گرفت؟ اگر اشتباه نكنم، اين نتايج : "1) بهترين عكسهاي SX20 حداكثر در حد وضعيت Fine در SX10 است كه به دليل تعداد پيكسل بالاتر به اين حد نيز نمي‌رسد. 2) همچنين به همين دليل ممكن است عكسهاي SX20 داراي جزئيات كمتري حتي نسبت به عكسهاي مدلهاي قديمي‌تر از سري A باشد."
    4- اگر اشتباه مي‌كنم، دوستان مطلع لطف كنند و مرا از اين اشتباه و دارندگان SX20 را از نگراني حاصل از اين نوشته برهانند.
    با سپاس و پوزش
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Canon Powershot SX20 IS

سلام
    بچه ها من دوربینم (6 ماهه گرفتم) موقع زوم با سرعت کم یه صدایی داره که مثل صدای فنر می مونه (از اول داشت این صدا رو)، دوربینم گارانتی آفومار هستش حالا فایل صداشم که با موبایل از بدنه ی دوربین گرفتم آپلود کردم شما گوش کنید اگه صداش طبیعی نیست ببرم گارانتی.
    (تو فایل، اولش با سرعت زیاد زوم کردم که صداش طبیعیه اما بقیه فایل با سرعت زوم کمه) ،اونقدر صداش بلند نیست اما موقع فیلم برداری بدجوری روی اعصاب می ره. فکر می کنم ایراد از موتورش باشه. ممنون می شم راهنماییم کنید. مرسی

http://www.mediafire.com/file/ndxmjy...A100710002.amr

تشکر کرده
    119

سلام دوستان
    اخیرا سایت dpreview یک بررسی کامل و حرفه ای از 9 دوربین SLR Like با زوم اپتیکال بالا انجام داده که بسیار سودمند و جالب است. نکته قابل توجه هم انتخاب sx20 به عنوان یکی از بهترین ها می باشد. حتما مطالعه کنید. لینک مطلب:

http://www.dpreview.com/reviews/q110superzoomgroup
    yousefmon، M. Ali Farajian و ferii malek تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام خدمت همه دوستان و با پوزش از اين كه شايد پست قبلي من برخي از دارندگان SX20 را نگران يا نااميد كرده باشد، لازم است مژده بدهم كه بر اساس مقايسه‌اي اخيراً كه بين چند نمونه عكس گرفته شده توسط يكي از دوستانم در وضعيتهاي F و SF مدل SX10 انجام داديم، تفاوت در كيفيت و جزئيات فاحش نبوده و در بررسي معمولي چشمي با درشتنماييهاي مختلف به هيچ وجه تناسب با اختلاف حجم فايل در دو حالت ندارد و در نور معمولي روز حداكثر تا حدود 10درصد اختلاف ميان دو مود تخمين زده مي‌شود. به عبارت ديگر اقدام شركت كنون در حذف SF توجيه دارد.
    faryadprs، M. Ali Farajian و Hassan.K تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 22 از 33 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین