صفحه 6 از 33 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 329
Like Tree354تشکر

موضوع: Canon Powershot SX20 IS

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: Canon Powershot SX20 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_maf نمایش پست ها
    در حین کار با این دوربین علاوه بر اینکه در محیط بیرون با Chromatic Aberrations در حاشیه های پر نور مواجه می شم در محیط بسته هم وقتی از فلاش استفاده می کنم باز هم در بعضی از حاشیه ها این تغییر رنگ قابل مشاهده است (البته فقط وقتی عکس ها در حالت فول سایز مشاهده می شوند محسوس است) آیا راهی برای کاهش این اثر و یا اصلاح نرم افزاری آن وجود دارد و اگر وجود دارد آیا کاملا از بین می رود یا نه؟
    بله این مشکل به صورت نرم افزاری قابل حل است، اما اینکه کاملا رفع میشود یا خیر بستگی به خود عکس دارد. در مقالات سایت یک مقاله هست که به همین موضوع پرداخته، اما در حال حاضر با جستجوی سریعی که انجام دادم آن را نیافتم. نتیجه اش این است که استفاده از کنترلهای موجود ACR یا لایت روم برای حذف CA هم دقت مناسبی دارد و هم آسان است.

من تاکنون روی عکس JPEG چنین اصلاحی انجام نداده ام تا ببینم اثرات مخربش روی فایلهای JPEG چیست، اما مطمئناً اگر مشکل حاد باشد نتیجه از عکس اولیه بسیار بهتر خواهد بود.
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

پیش فرض Canon Powershot SX20 IS

سلام
    من وقتی از فلاش استفاده می کنم (البته در محیط بسته) رنگ ها در عکس ها گرم تر می شه و صورت افراد رو می سوزونه و تیره می کنه، من از مود کاملا اتومات دوربین استفاده می کنم ولی نمی دونم چرا این مشکل پیش می آید اگه کسی راهنمایی کنه ممنون می شم .
    پیرو پست قبلی، من همچنان با این مشکل روبرو هستم و به این نتیجه رسیدم که گرم شدن رنگ ها نتیجه مستقیم اشتباه در وایت بالانس است که دوربین به طور خودکار و البته هوشمندانه برای عکاسی با فلاش انتخاب می کند و با تنظیمات دستی قابل حل است ولی برای من سوال شده که آیا همه صاحبان این دوربین این مشکل را دارند ؟؟ در ضمن در وایت بالانس دستی دوربین نیز مودی برای عکاسی با فلاش در نظر گرفته شده است که به محض انتخاب آن نیز رنگ ها گرمی خاصی به خود می گیرند. لطفا کسانی که این دوربین را خریده اند اگر این مشکل را دارند مطرح کنند تا من از صحت و سلامت دوربین مطمئن شوم.
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

كاربر آشنا MamuMehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    39

Wink پاسخ: Canon Powershot SX20 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_chz نمایش پست ها
    سلام
    مي خواستم ببينم ايا اين دوربين كابلي همراهش هست كه يك سر او mini hdmi باشه و سر درگر اون hdmi براي اتصال به tv چون من توي مشخصاتشخوندم فقط خروجي mini Hdmi داره

کابل MiniHDMI اصولاً جزء متعلقات جانبیه و خودتون باید زحمت تهیه اونو بکشین ، نه فوجی نه کانن و نه پاناسونیک

در دوربینهایی که از فیلمبرداری HD پیشتیبانی میکنند این کابل را همراه دوربین عرضه نمی کنند.

بالاخره یکی پیدا شد Mini HDMI را عرضه کنه :

...
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Friday 1 January 2010 در ساعت 03:34 دلیل: حذف لینک لخت و تبلیغاتی
    behrooz_chz و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

در زیر نکاتی رو که از دفترچه SX20 برام جالب بود رو آوردم شاید برای اونایی که حوصله خواندن دفترچه رو ندارن هم مفید باشه:
    1- من بارها در سایت ها دیده بودم که افراد از بند نداشتن درپوش لنز این دوربین شکایت می کنند ولی با دیدن دفترچه و طریقه نصب آن روی بند گردنی خوشحال شدم چون زبانه پشت درپوش لنز مخصوص نصب روی بند گردنی است.(ولی حواستون باشه که زیاد محکم نیست و با گیر کردن به لباس کنده می شود و بعد هم پیدا کردن آن معرکه است)
    2- وقتی دوربین روشن است با نگه داشتن دکمه SET برای چند لحظه ساعت بر روی صفحه ظاهر می شود که با چرخاندن کلید چرخشی رنگ آن نیز تغییر می کند ولی وقتی دوربین خاموش است باید در حین نگه داشتن دکمه SET دکمه On/Off را نیز زد تا ساعت ظاهر شود.
    3- وقتی سایز عکس ها روی S قرار می گیرد تا 80x بدون افت کیفیت می توان زوم کرد (البته دوربین همون کار کراپ کردن را انجام می دهد)
    4- در حین استفاده از Face Self-Timer اگر چهره جدیدی شناخته نشود بعد از 30 ثانیه شاتر رها می شود.
    5- یکی از Shortcut هایی که می شود برای دکمه -S- تعریف کرد این است که بدون خاموش کردن دوربین، مونیتور را خاموش کرد و دوربین به حالت استند بای می رود (آخرین گزینه) .
    6- هود لنز را می توان در مواقعی که کاربرد ندارد بر عکس روی لنز سوار کرد و همیشه بدون اینکه جایی بگیرد به همراه داشت.
    7- علاوه بر اینکه می توان از عکس های گرفته شده نیز برای عکس Start-up استفاده کرد یکسری عکس با صداهای زمینه مختلف نیز در نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می شود وجود دارد.

ببخشید اگر همه رو یاد داشتید :biggrin: ;)
    مرسي خيلي جالب بود
    من هفته پيش يكي خريدم با گارانتي افومار و رم 16 گيگ كداك و كيف و شارژ هوشمند سوني و كيف و فيلتر ماوراء بنفش و خش گير ال سي در و كابل ميني اچ دي ام اي سوني 570 تومان زوم عالي داره به نظر من هر چند من عكسهاي مود p رو به عكسهاي مود auto ترجيح ميدم
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_chz نمایش پست ها
    مرسي خيلي جالب بود
    من هفته پيش يكي خريدم با گارانتي افومار و رم 16 گيگ كداك و كيف و شارژ هوشمند سوني و كيف و فيلتر ماوراء بنفش و خش گير ال سي در و كابل ميني اچ دي ام اي سوني 570 تومان زوم عالي داره به نظر من هر چند من عكسهاي مود p رو به عكسهاي مود auto ترجيح ميدم
    طی پست های خصوصی که من با بهروز جان داشتم متوجه شدم که برخلاف بسیاری از منابع، که نصب فیلتر را بر روی sx20 منوط به استفاده از تبدیل برای این دوربین می کنند امکان نصب آن بدون تبدیل بر روی رزوه داخلی لنز وجود دارد.
    این دوست عزیز از فیلتر های مارک Canon استفاده کردند ولی هنوز مدل آن را نمی دانم و امیدوارم مدل و سایز آن را نیز قید کنند ولی فکر می کنم باید 52 میلی متری باشد.
    یک سوال دیگر هم از این دوست دارم که آیا امکان استفاده همزمان از فیلتر و هود وجود دارد یا نه؟
    در ضمن با سرچی که در اینتر نت کردم در بخش نظرات یک سایت مطلبی را خواندم که نوشته بود فیلتر 52 میلی متری روی این دوربین نصب می شود ولی به خوبی روی آن فیت نمی شود و فرد دیگری نیز کاملا از آن راضی بود (پست 57 و 58 لینک زیر)

http://www.photographyblog.com/revie...view/comments/

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

با سلام
    از زحمات و راهنمايي هاي هم ممنون. من چند روزييه با SX20 آشنا شدم و کيفيت عکساشو توي سايتاي مختلف ديده ام و خوب بوده
    ولي نمونه اي از فيلماشو نديده ام . اگه کسي آدرس فيلم يا خودشو داره ممنون ميشم برام آپلود کنه .
    توي سايت کانن ديدم نوشته روي 4 گيگ نيم ساعت HD , يک ساعت VGA ميشه فيلم گرفت آيا درسته ؟

ضمنا قيمت اصفهان 400 بود.

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid112 نمایش پست ها
    با سلام
    از زحمات و راهنمايي هاي هم ممنون. من چند روزييه با SX20 آشنا شدم و کيفيت عکساشو توي سايتاي مختلف ديده ام و خوب بوده
    ولي نمونه اي از فيلماشو نديده ام . اگه کسي آدرس فيلم يا خودشو داره ممنون ميشم برام آپلود کنه .
    توي سايت کانن ديدم نوشته روي 4 گيگ نيم ساعت HD , يک ساعت VGA ميشه فيلم گرفت آيا درسته ؟

ضمنا قيمت اصفهان 400 بود.
    با سرچ "sx20 sample video" در گوگل می تونید به نتایج زیادی برسید ولی چند نمونه تو آدرس زیر هست :

http://www.paulstravelpictures.com/C...eos/index.html

حجم فایل های ویدئویی HD بسیار بالاست و این دوربین در یک مموری 8 گیگابایتی حدود 42 دقیقه ضبط می کند .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

علي آقا ممنون . و آيا كيفيت فيلم و صدا عملا خوبه و صدا با تصوير سينك هست يا نه ؟
    اگه VGA فيلم بگيرم كيفيتش توي كامپيوتر چطوره ؟

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid112 نمایش پست ها
    علي آقا ممنون . و آيا كيفيت فيلم و صدا عملا خوبه و صدا با تصوير سينك هست يا نه ؟
    اگه VGA فيلم بگيرم كيفيتش توي كامپيوتر چطوره ؟
    خواهش می کنم
    من خیلی با این دوربین فیلم نگرفتم ولی تا این لحظه مشکلی از نظر سینک صدا و تصویر ندیدم و فکر نکنم این مشکل بین دوربین هایی با این کیفیت و رنج قیمتی رایج باشه. کیفیت صدا هم خیلی خوبه.
    از نظر کیفیت تصویر آن شک نکنید و خیالتون جمع باشه که کیفیت تصویر عالی است ولی تنها مشکلی که در حین فیلمبرداری با آن مواجه شدم ضبط شدن صدای زوم لنز است ولی کمتر نظر رو جلب می کنه مگر محیط کاملا ساکت باشه. موتور لنز این دوربین اولتراسونیک است ولی صدای خیلی کمی رو همیشه داره و در حین فیلم برداری نیز به کاربر اجازه زوم سریع داده نمی شود و زوم به آرامی و نرمی صورت می گیرد که فکر می کنم فقط به خاطر کاهش صدای لنز در حین فیلمبرداری است.
    در حالت VGA هم کیفیت تصویر بسیار خوب است و من هم به دلیل حجم بسیار بالای فایل های HD عملا کمتر از این کیفیت استفاده می کنم و بیشتر VGA فیلمبرداری می کنم.
    ویرایش توسط M. Ali Farajian : Tuesday 5 January 2010 در ساعت 13:28
    saeid112 و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

طی پست های خصوصی که من با بهروز جان داشتم متوجه شدم که برخلاف بسیاری از منابع، که نصب فیلتر را بر روی sx20 منوط به استفاده از تبدیل برای این دوربین می کنند امکان نصب آن بدون تبدیل بر روی رزوه داخلی لنز وجود دارد.
    این دوست عزیز از فیلتر های مارک Canon استفاده کردند ولی هنوز مدل آن را نمی دانم و امیدوارم مدل و سایز آن را نیز قید کنند ولی فکر می کنم باید 52 میلی متری باشد.
    یک سوال دیگر هم از این دوست دارم که آیا امکان استفاده همزمان از فیلتر و هود وجود دارد یا نه؟
    در ضمن با سرچی که در اینتر نت کردم در بخش نظرات یک سایت مطلبی را خواندم که نوشته بود فیلتر 52 میلی متری روی این دوربین نصب می شود ولی به خوبی روی آن فیت نمی شود و فرد دیگری نیز کاملا از آن راضی بود (پست 57 و 58 لینک زیر)

http://www.photographyblog.com/revie...view/comments/
    سلام
    بله فيلتر ماوراءبنفش رو من با مارك كانون خريدم و براحتي روي رزوه داخلي لنز قرار گرفت البته خوب خيلي محكم قرار نمي گيره و اگه يكم كشيده بشه مثلا موقع قرار دادن در كيف ممكنه از جاش در بياد كه فقط يكبار اين اتفاق افتاد و در بقيه موارد مشكلي نداشت
    هود رو كلا من گذاشتم كنار و استفاده نميكنم جون بيشتر حالت نمايشي داره
    در مورد مارك و سايز هم من الان تهران نيستم و سر كار هستم حدود 20 روز ديگه بر ميگردم و بهتون مارك و سايز فيلتر رو ميگم من از جمهوري خريدم 15 تومان
    M. Ali Farajian و SHOK53 تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 33 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین