صفحه 38 از 112 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 7D

سلام
    ببخشید خروجی پایین دیگه چه صیغه ایه.؟
    دوستانی که از این مدل دوربین استفاده میکنن بسیار بسیار راضی هستند.
    لطفا" در هنگام طرح چنین مسائلی حتما" نمونه های مشکل دار رو جهت نظر دادن دوستان در پست ارسالی خود قرار بدید.
    مورد dpi مربوط به داستان چاپ میشه.آیا منظورتون ازخروجی پایین در مورد چاپ هست.:confused:
    Ali Talebi تشکر می‌کند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پاسخ پست 368
    سلام دوست عزیز نه تنها مشکلی برای استفاده از لنزهای مختلف وجود نداره بلکه قشنگی فیلمبرداری با slr اینه که مستونی از لنزهای حرفه ای استفاده کنی.
    البته نکته مهم برای فیلمبرداری اینه که باید لنز مورد استفاده تا جای ممکن لنز سریعی باشه (دیافراگم بازی داشته باشه مثلا f1.8) چون به شدت روی کیفیت تصویر خروجی تاثیر میذاره
    اگه دقت کرده باشید دوربین های فیلمبرداری هم غالبا دارای لنزی با دیافراگم باز هستند که علت آن هم این است که هنگام فیلمبرداری تور محیط های مختلف به شدت در تصویر ضبط شده موثر است و اگه لنز دوربین سریع نباشه هنگامی که از یک محیط تاریک و بعد محیط روشن فیلمبرداری میشه چندین ثانیه طول میکشه تا تصویر از حالت سفیدی به حالت عادی برگرده (عکس این قضیه هم صادق است)
    پس توجه کنید که اگرچه از تمامی لنزها میتوان برای فیلمبرداری استفاده کرد اما لنزهای سریع بسیار بسیار نتیجه بهتری میدهند.
    موفق باشید

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط rima نمایش پست ها
    من از مطالعه مباحث و مطالب دوستان به علت اینکه دارای اطلاعات زیادی در مورد عکاسی نیستم و تازه به جمع اس ال ار دارها پیوستم و قبلا از طریق عکاسی با دوربین های کامپکت مقداری مطلب یاد گرفتم به خاطر همین از اساتید می خوام روشن کنن که بالاخره این خروجی پایین 7 دی ما از نظر تراکم یا همون dpi می تونه یه نقص باشه یا نه چون در بعضی از سایتها که مطالعه میکردیم اونو به عنوان یه ایراد مطرح کردن؟؟؟
    خیر. نه در مشاهده روی مونیتور ونه در زمان چاپ هیچ تفاوتی نداره که خروجی این دوربین 75dpi باشه یا 300dpi چون تعداد پیکسل در کل ثابته. وقتی عکسی با ابعاد بزرگ چاپ کنید این تعداد پیکسل روی سطحی بزرگتر و با تراکمی کمتر گسترده میشوند و وقتی کوچکتر چاپ کنید همین تعداد پیکسل روی سطحی کوچکتر و با تراکمی بیشتر. حالا خروجی دوربین با هر تراکمی که میخواهد باشد.
    اون سایت هم اون مطلب رو از روی ناآگاهی محض نوشته
    nmroshan، ARASH II، A_Maddah و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    قبل از اینکه سوال کنید در فروم جستجو نمیکنید. وقتی هم دوستان لینک مستقیمش را جلوی چشمتان میگذارند به خود زحمت نمیدهید بروید و آن را بخوانید. چطور انتظار دارید کسی به شما جواب بدهد؟
    با سلام
    بنده از شما انتظار پاسخی نداشته ام دوست عزیز
    دوستان همه لطف کردند و جواب مرا دادند
    با تشکر از نوع برخورد شما

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid Khalili نمایش پست ها
    با سلام
    بنده از شما انتظار پاسخی نداشته ام دوست عزیز
    دوستان همه لطف کردند و جواب مرا دادند
    با تشکر از نوع برخورد شما
    فکر میکنم این سومین بار هست که شما پاسخی شبیه این را بعد از پاک شدن دوباره ارسال میکنید!
    اگر قوانین فروم را میخواندید گفتگوی بین دو نفر در تاپیک (آن هم بی ربط به موضوع)ممنوع است! و فکر میکنم به همین دلیل هم پستهای شما پاک میشوند!دلیل اصرار شما برای ارسال دوباره چیست؟

در ضمن فکر میکنم وقتی بحثی را در تالار گفتگو که عمومی هست مطرح میکنید نه از کسی میتوانید انتظار ارسال پاسخ را داشته باشید و نه عکس آن را!
    raffi، Hamid-P، Hamid Moradi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط Behin Nazem نمایش پست ها
    خیر. نه در مشاهده روی مونیتور ونه در زمان چاپ هیچ تفاوتی نداره که خروجی این دوربین 75dpi باشه یا 300dpi چون تعداد پیکسل در کل ثابته. وقتی عکسی با ابعاد بزرگ چاپ کنید این تعداد پیکسل روی سطحی بزرگتر و با تراکمی کمتر گسترده میشوند و وقتی کوچکتر چاپ کنید همین تعداد پیکسل روی سطحی کوچکتر و با تراکمی بیشتر. حالا خروجی دوربین با هر تراکمی که میخواهد باشد.
    اون سایت هم اون مطلب رو از روی ناآگاهی محض نوشته
    ممنون از جناب بهین ناظم که خیالمون رو از این بابت راحت کردین، بد جوری مارو مردد کرده بود .
    فقط از حضرت عالی یه سوالم در مورد خرید لنز 15-85 داشتم . می خواستم نظرتون رو در مورد خرید این لنز برای 7دی بدونم که ایا این لنز و تهیه کنیم بهتره یا 17-55 رو ؟البته مورد استفاده ما کلیست و در موارد کاری مختلف فقط از نظر کلی شما کدومو بهتر میدونین و فکر میکنین ماندگار تر هست؟

تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط rima نمایش پست ها
    یه سوالم در مورد خرید لنز 15-85 داشتم . می خواستم نظرتون رو در مورد خرید این لنز برای 7دی بدونم که ایا این لنز و تهیه کنیم بهتره یا 17-55 رو ؟البته مورد استفاده ما کلیست و در موارد کاری مختلف فقط از نظر کلی شما کدومو بهتر میدونین و فکر میکنین ماندگار تر هست؟
    اگر من باشم قطعآ انتخابم 85-15 خواهد بود چون چندان نیازی به دیافراگم 2.8 در رنج 55-17 حس نمیکنم. برعکس، دامنه بیشتر فاصله کانونی 85-15، بخصوص در سمت واید آن خیلی بدردم میخوره. بجای خرید 55-17، انتخاب من 85-15 + 85 اف 1.8 است.
    85-15 لنز بسیار شارپ و خوش ساختیه و فقط کمی CA بالایی داره که براحتی در فوتوشاپ قابل اصلاحه.
    A_Maddah، Mashhadi Vahid، shabab و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر آشنا Ahura آواتار ها
    تشکر کرده
    25

سلام
    تعدادی از دوستان عزیز نظر بنده را نسبت به 7دی در مقبل نیکون دی300 جویا شده بودند که در سایت خودم یا با پیغام خصوصی به بعضی جواب دادم ولی فکر میکنم قرار دادن آن در اینجا هم شاید برای تعدادی از دوستان دیگر مفید باشد.

ابتدا باید بگویم که آنچه مینویسم یک مرور علمی نیست چراکه نه تجهیزات لازم برای یک مرور و مقایسه علمی را دارم و نه علم آنرا. در واقع نوشته های زیر برداشت شخصی و گاه سلیقه ای است و لذا هر نظر متفاوت و حتی متضاد با این نوشته ها را پیشاپیش میپذیرم.
    من حدود 1.5 سال است که با دوربین Nikon D300 عکاسی میکنم و اخیرا حدود 2 هفته است که از Canon EOS 7D استفاده میکنم. عمده زمینه فعالیت من هم عکاسی از طبیعت ( شامل ماکرو، منظره و حیات وحش ) و بیش از همه عکاسی از پرندگان بوده است.
    حالا که این مطلب را مینویسم، هر دو دوربین روی میز و جلوی من هستند.
    در نگاه اول ( به سلیقه من ) D300 دوربین شکیل تر و زیباتریست. کمی هم مستحکمتر بنظر میرسد، هنگامیکه با ناخن به بدنه D300 ضربه میزنم احساس میکنم به یک فلز توپر و یکپارچه ضربه میزنم ولی در مورد 7D حس میکنم به یک ورقه ی ضخیم فلزی ضربه زده ام.
    زمانیکه دوربین را برای عکس گرفتن در دست میگیرم ، دستگیره 7D نسبت به D300 بهتر در دستان من جا میگیرد ولی زمانیکه دوربین را موقع حمل در کنار بدنم با یک دست در دست میگیرم، D300 تعادل بهتری دارد و روی 4 انگشت راحت تر و مطمئن تر از7D قابل نگه داشتن و حمل است.
    صدای شاتر در 7D خیلی خفیفتر است ( البته کمی مزحک است که بگویم بی شباهت به صدای شلیک هفت تیرهای اسباب بازی که تیرهای بادکش دار پرتاب میکنند نیست ) و ارتعاش بسیار کمتری ایجاد میکند ( زمانیکه دوربین را با یک تله بلند برروی یک سه پایه ضعیف میبندم و با استفاده از تایمر شات میزنم، D300 روی سه پایه برای لحظاتی حرکت و نوسان میکند ولی 7D بیحرکت میماند. )
    کار کردن با نمایش زنده در7D خیلی ساده تر، کم صدا تر و عملی تر از D300 است. به علاوه سرعت فوکوس Contrast Detection در 7D به وضوح بهتر از D300 میباشد.
    در مورد کیفیت عکس و میزان نویز بهتر است به سایتهایی مثل dpreview مراجعه شود اما آنچه میتوانم بگویم اینکه شخصا نویز7D در حساسیتهای بالاتر از 1600 را کمی قابل تحملتر میدانم.
    در حالت Auto ISO، دوربین D300 امکان تعیین حداقل سرعت شاتر و حداکثر ISO را به عکاس میدهد که من در عکاسی از پرندگان در حال پرواز از آن بسیار استفاده میکردم ولی چنین انتخابی در حالت Auto ISO در 7D امکانپذیر نیست که این مسئله فلسفه وجودی Auto ISO را در این دوربین زیر سوال میبرد و تا حد زیادی از کارایی آن میکاهد.

در مورد سرعت و دقت فوکوس این دو دوربین نمیتوانم مقایسه قابل اعتمادی انجام دهم، چرا که لنزهای مشابهی برای تست آنها در اختیار ندارم.
    آنچه در مورد اوتوفوکوس 7D میتوانم بگویم آنست که سرعت و دقت اوتوفوکوس این دوربین همراه با لنز Canon 400 f5.6 L واقعا خیره کننده است. هنگامیکه اولین بار دوربین را به طرف یک کاکایی در حال پرواز گرفتم و با سرعت 8 فریم بر ثانیه، تعداد 20 عکس متوالی و در شرایط نوری نسبتا بد گرفتم، واقعا برایم غیر قابل باور بود که حدود 15 عکس از 20 عکس کاملا در فوکوس هستند. این در حالی بود که در ترکیب D300 و لنز Sigma 100-300 F4 HSM ، در حالت عکاسی متوالی با سرعت 6 فریم در ثانیه و حالت فوکوس ممتد، اغلب تنها اولین فریم فوکوس مناسبی داشت و هیچیک از شاتهای متوالی بعدی در فوکوس نبودند. بهمین خاطر من در زمان استفاده از ترکیب فوق الذکر، همیشه از حالت تک فریم و اوتوفوکوس ثابت استفاده میکردم.
    در واقع این اولین باری است که اوتوفوکوس ممتد دوربینی را ( البته با در نظر گرفتن لنزهایی که در اختیار داشته ام ) کاملا موثر و قابل استفاده میبینم. (البته یکی از دوستان ساکن کانادا هر دو دوربین را با لنزهای 300 اف 2.8 امتحان کرده بود و بیان میکرد که اوتوفوکوس D300 با لنز 300 به نظرش کمی سریعتر از7D رسیده است.)

سخن آخر اینکه هر دو دوربین جزئ بهترینها هستند ولی اگر برای عکاسی از پرندگان بین دو مدل دوربین فوق الذکر مردد هستید و کمتر از 5 میلیون میخواهید هزینه کنید، توصیه من اکیدا Canon EOS 7D است. ولی این توصیه نه بخاطر برتری 7D نسبت به D300، بلکه بخاطر وجود لنز ارزشمند Canon 400 f5.6 L در برند کانن است. متاسفانه نیکون هیچ تله با کیفیتی در رنج قیمت زیر 4.5 میلیون تومان ندارد.
    با سپاس برای توضیح جامع.
    کدامیک از این دو دوربین دارای weather sealing بهتری هستند.؟ کیفیت ساخت کدامیک بهتر است؟
    ممنون
    adnan_honar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahura نمایش پست ها
    با سپاس برای توضیح جامع.
    کدامیک از این دو دوربین دارای weather sealing بهتری هستند.؟ کیفیت ساخت کدامیک بهتر است؟
    ممنون
    D300 بدنه خوش ساخت تری داره ولی جای قرار گرفتن دکمه های 7دی را بیشتر میپسندم بخصوص دکمه تنظیم ایزو ( بجز دکمه روشن و خاموش که مهم نیست )
    در مورد weather sealing من چیزی نمیتوانم بگویم. ظاهرا هردو weather sealing خیلی خوبی دارن.
    A_Maddah، A. Mohammadi، barca007 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

D300 بدنه خوش ساخت تری داره ولی جای قرار گرفتن دکمه های 7دی را بیشتر میپسندم بخصوص دکمه تنظیم ایزو ( بجز دکمه روشن و خاموش که مهم نیست )
    در مورد weather sealing من چیزی نمیتوانم بگویم. ظاهرا هردو weather sealing خیلی خوبی دارن.

درود

منتظرم ماندم تا جناب ناظم رعایا پاسخ بفرمایند چون ایشان از هر دو بدنه اطلاع دارند. بنده فقط میتوانم در مورد سیلینگ D300 بگم که چندی پیش شرایطی پیش آمد غیر منتظره در شمال زندگی کردن و اغلب ایام سال باران

زیر باران تند که 5 دقیقه اش برای از سرتا پا خیش شدن کافی بود نیم ساعتی عکاسی کردم. دوربین که هیچی میترسیدم دچار برق گرفتگی بشم . از همه جای دوربین آب میریخت ، اما باید بگم این موضوع راحت انجام شد . بعد از آن دیگر خیالم از بابت سیلینگ خوبی که شنیده بودم راحت شد ، چون بعضی وفتها میان ادعا های کارخانه با تجربه واقعی تفاوتهایی هست. که خوشبختانه نبود.

داشتم با خودم فکر میکردم بد نبود اگر المان جلوی لنز برف پاکن میداشت :biggrin:

انوش
    A_Maddah، Behin Nazem، A. Mohammadi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 38 از 112 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 ... آخرینآخرین