صفحه 31 از 62 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 611
Like Tree1523تشکر

موضوع: Canon EOS 70D

كاربر همراه Majid.No آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    البته فکر میکنم در حالت دوم، فلاش اول برای نورسنجی فلاش انجام میشه و قبل از باز شدن شاتر انجام میشه
    در حالت اول هم که فلاش نورسنجی (preflash) و فلاش اصلی پشت سر هم زده میشه
    سلام
    به نظر می رسد نور سنجی وقتی که شاتر را تا نیمه فشار می دهید به همراه فوکوس انجام می شود و نیازی به فلاش نیست. در شرایطی هم که نور کم باشد با نیمه فشار دادن شاتر فلاش چند نور از خود خارج کره و نور سنجی انجام می شود و نیازی به فلاش اصلی نیست
    meisam194 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط شهریاری حسن نمایش پست ها
    سلام
    به نظر می رسد نور سنجی وقتی که شاتر را تا نیمه فشار می دهید به همراه فوکوس انجام می شود و نیازی به فلاش نیست. در شرایطی هم که نور کم باشد با نیمه فشار دادن شاتر فلاش چند نور از خود خارج کره و نور سنجی انجام می شود و نیازی به فلاش اصلی نیست
    اون فلش های پشت سر هم مربوط به فکوس و برای کمک به فکوس کردن فلش ميزنه
    اون تک فلش قبل از عکس مال نور سنجيه
    اگر شما دکمه * رو بزنيد همون موقع فلش ميزنه و نور سنج قفل ميشه و تا عکس نگيريد ديگه فلش نميزنه
    Dariush Chegini، Mahdi.A.Tabar، Majid.No و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

سلام دوستان من 70دي تازه گرفتم و دوست دارم باهاش عکسهاي ماکرو بگيرم ولي توي توضيحات دوربين نوشته که حالت ماکرو ندارد.ميخواستم بدونم ميتونم باهاش عکس ماکرو بگيرم يا نه؟ويه سوال ديگه اينکه يه لنز ميخوام که جزييات بسيار ريز حشرات رو تو عکس کاملا نشون بده.از کدام لنز ماکرو بايد استفاده کنم؟ببخشيد سوالم طولاني بود.ممنون ميشم اگه راهنمايي کنيد.

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam194 نمایش پست ها
    سلام دوستان من 70دي تازه گرفتم و دوست دارم باهاش عکسهاي ماکرو بگيرم ولي توي توضيحات دوربين نوشته که حالت ماکرو ندارد.ميخواستم بدونم ميتونم باهاش عکس ماکرو بگيرم يا نه؟ويه سوال ديگه اينکه يه لنز ميخوام که جزييات بسيار ريز حشرات رو تو عکس کاملا نشون بده.از کدام لنز ماکرو بايد استفاده کنم؟ببخشيد سوالم طولاني بود.ممنون ميشم اگه راهنمايي کنيد.
    دوست عزیز با توجه به توضیحاتی که نوشتید، شاید بهتر بود دوربین ارزان تری تهیه میکردید ...
    عکسبرداری ماکرو عموما از قابلیت های مربوط به لنز است نه دوربین. لنزهای ماکرو هم با هدف نمایش جزئیات تولید شده اند با مقداری تفاوت در شارپنس و بوکه. میماند اینکه چه فاصله کانونی مناسب رنج کاری شما باشد.
    بابک مهرافشار، Jalal Parsa و meisam194 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

اگر می خواهید عکس ماکروگیرید باید از لنزهای ماکرو استفاده کنید و با این دوربین هم مثل هر دوربین dslr دیگری می توان عکس ماکروگرفت.
    اگر می خواهید عکس ماکرو با بزرگنمائی 1:1 و با جزیئات بسیار زیاد بگیرید (مثلاً عکس از یک زنبور که روی گل نشسته است) بهترین راه استفاده از لنز ماکرو است (هر چند راه های دیگری مثل استفاده از فیلتر ماکرو، اکستنشن تیوب و لنز معکوس هم وجود دارد)
    اگر می خواهید عکس ماکرو با بزرگتمائی خیلی زیاد بگیرید(مثلاً از سر یک زنبور) چند راه دارید:
    1- استفاده از لنر ماکرو mp-e 65 کانن که بزرگنمائی 5:1 دارد
    2- استفاده از لنز معکوس با فاصله کانونی حدود22 الی 28
    3- اسفاده از اکستنشن تیوب با طول زیاد
    4- استفاده ازفیلتر ماکرو بر روی لنز ماکرو
    ولی باید توجه داشته باشدی که این روش عکاسی اولاً برای عکاسی از حشرات زنده در طبیعت تقریباً ناممکن است و ثانیاً به دلیل عمق میدان بسیار کم باید از روش فوکوس استکینگ استفاده کنید یعنی چندین عکس با فوکوس های متفاوت از سوژه بگیرید و بعد با نرم افزار این عکس ها را یکپارچه کنید.
    توصیه من خرید یک لنزن ماگرو است و پیشنهادم لنزهای زیر:
    Sigma 105mm Macro
    Tamron 90mm Macro
    Canon 100 mm Macro
    Caqnon 100mm L Macro
    yaghoobi، parsa_ut، Majix و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    دوست عزیز قابلیت ماکرو به دوربین ارتباطی نداره شما باید لنز ماکرو تهیه کنید .
    meisam194 تشکر می‌کند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر همراه Majid.No آواتار ها
    تشکر کرده
    644

سلام
    مبارکتون باشه. بهتر اول با لنز کیت 18-135 عککاسی کنی تا هم با با دوربین اشنا بشی هم اینکه قابلیتهای لنز را بشناسی. با این لنز کیت هم می توانی از پروانه یا زنبو رهای بزرگ عکسهای خوبی بگیری . کار با لنز ماکر سخت است چون بحث نورپردازی و سه پایه های خاص و صبر حوصله زیاد می طلبه. این عکس هم من از پروانه با همین لنز کیت گرفتم.
    114.jpg

Reza Partomatin، Mahdi.A.Tabar و abas216 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    230

درود دوستان.۷۰دی تا چه ایزویی عکسهاش بدون نویز هست؟

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک مهرافشار نمایش پست ها
    درود دوستان.۷۰دی تا چه ایزویی عکسهاش بدون نویز هست؟
    سلام
    دوست عزیز بسته به شرایط نوری این موضوع متغیره و نمیشه بطور کلی در موردش نظر داد
    ولی معمولا از ایزو 400 نویز ها شروع میشن و تا ایزو 2000 قابل تحملا.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    230

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز بسته به شرایط نوری این موضوع متغیره و نمیشه بطور کلی در موردش نظر داد
    ولی معمولا از ایزو 400 نویز ها شروع میشن و تا ایزو 2000 قابل تحملا.
    راستش ۷۰دی منو تو زمینه نویز نا امید کرده. ازش انتظار بیشتری داشتم. در مقابل ۶۰دی نویز بیشتری مشاهده میشه تو عکسام

صفحه 31 از 62 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین