صفحه 37 از 57 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 562
Like Tree710تشکر

موضوع: Canon EOS 40D

كاربر همراه farhad.b آواتار ها
    تشکر کرده
    950

پیش فرض پاسخ: همه چیز درباره Canon 40D

نقل قول نوشته اصلی توسط شهروز 84 نمایش پست ها
    سلام
    کابرد اصلی برای استفاده در فوکوس کردن روی اجسام متحرکه که با شصت اونو نگه می دارین و خیلی راحت تر از نصفه فشار دادن دکمه ی شاتره .
    یه نکته ی دیگه اینکه برای فعال کردن اتوفوکوس تو حالت لایو ویو اول باید در منوی custom functions در قسمت c.fn III suto focus /driving و بعد اگه اشتباه نکنم باید گزینه ی ششم که AF during liveview باشه رو فعال (enable ) کنید.

البته خود من هم مشتاق هستم کاربردای دیگه ی این کلید و مواردی رو که می تونه تو گرفتن عکس کمک کنه ، توسط یکی از دوستان با تجربه گفته بشه.
    دوست عزیز البته من تجربه کافی مثل بقیه اساتید ندارم اما کانن 40 دی تحت هیچ شرایطی در لایو ویو اتو فوکوس نداره!! شما اگر در C.FnIII رفته و گزینه 6 AF during live view shooting رو enable کنید تنها میتوانید دکمه AF-ON رو در لایو ویو فعال کنید این به این معنیه که اگر گزینه 6 فعال باشد در لایو ویو با نگه داشتن AF-ON و قطع لحظه ای لایو ویو تا شنیدن صدای فوکوس , میتوانید فوکوس داشته باشید و اگر گزینه 6 ( AF during live view shooting ) فعال نباشد در لایو ویو با زدن دکمه AF-ON هیچ اتفاقی نمی افتد!
    ..
    در ضمن برای استفاده از فوکوس برای اجسام متحرک شما وارد منوی بالای دوربین میشوید ( AF-DRIVE ) و سپس گزینه AL Servo رو انتخاب کنید...

طبق گفته دفترچه دوربین

AL servo AF for Moving Subjects
    This AF mode is for moving subjects when the focusing distance keeps changing.while you hold down the shutter button halfway , the subject will be focused continuously
    - The exposure is set at the moment the picture is taken
    - in the creative zone modes , AF is also possible by pressing the < AF-ON> button
    farhad44، Jesmi و Papiyoon تشکر می‌کنند.
    فرهاد بابايي
    www.farhadbabaei.com
    تصویر ,زاده ذهن است;عکس,زاده ی قلب

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

راجب دکمه ی AF-ON , اگر مدتی ازش استفاده کنید عادت عکاسیتون عوض میشه و معمولا" خیلی جاها سرعت کار رو زیاد میکنه مثلا" در حالت single و برای نمونه عکاسی پرتره, شما روی چشمها فکوس میکنید با یک بار فشار دادن و رها کردن AF-ON و منتظر pose دلخواهتون میمونید و با رسیدن اون لحظه شاتر رو فشار میدید.. اینطوری دیگه احتمال از دست رفتن اون لحظه به خاطر تاخیر فکوس یا پیدا کردن چشمها از بین میره.. (البته باید توجه داشت که عملکرد فکوس دکمه ی شاتر باید غیر فعال باشه وگرنه توفیری نداره)
    در حالت continues هم با نگه داشتن اون دکمه عملیات فکوس رو انجام میدید و هر موقع بخواید شاتر میزنید بدون اینکه ترسی داشته باشید ازینکه در کدام حالت تقدم است و شاتر رو مقدم میبینه دوربین یا فکوس که احتمال از دست رفتن اون موقعیت از بین میره..

اینجا رو هم بخونید بد نیست, هر چند به طور خاص D300 رو مثال زده ولی عملکرد ها مشابه هستن.
    Hajiabadi، Shahrouz، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد زرندی

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

Question پاسخ: همه چیز درباره Canon 40D

سلام خدمت همه دوستان عزیز

یه سوال داشتم : قیمت کنونی کنون 40 دی چقدره ؟ و با توجه به ورود 50 دی به نظر شما مناسب ترین زمان خرید چه زمانی است ؟؟؟

و یه سوال دیگه که با اینکه یه کمی بی ربطه ولی گفتم دو تا پست نزنم ... البته نظر با مدیران محترم فروم است :

برای عکاسی تکسچر ( جزئیات ) جهت سه بعدی سازی یک سوئیت هتل نیاز به یک لنز خوب و شارپ دارم ( کیفیت تصویر سه بعدی برای مشتری از اهمیت خاصی برخوردار است ) با توجه به موارد زیر پیشنهاد شما چیست ؟

1- کمبود فضا ( سوئیت حدود 50 متری )
    2- گستره زیاد جرئیات ( از دیوار گرفته تا کنده کاری چوبی و فرش و ... )
    3- قیمت مناسب و رنج مطلوب .
    4- دوربین مورد نظر کنون 40 دی دوستم است .
    5- لنز رو باید خودم بخرم تا ایشالله در آینده استفاده کنم ...

ممنون می شم زود جواب بدید چون کار تا کمتر از سه روز دیگه باید استارت بخوره ...

و 6 - مرکز خرید مطمئن ... پدر مادر دار و منصف !!!!! ( اگه بود ) ضمن اینکه برای خرید می تونم به تهران بیایم ...

قربون همه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: آخرین قیمت تجهیزات جنبی

اول تشکر از عدم پاسخگویی دوستان..
    دوم Eye Cup پیدا کردم .. تعمییر گاه مرکزی کنن ساختمان الومینیوم..
    سوم کسی از دوستان شارجر CG 580 کنن برای فروش داره؟؟ به صورت دست دوم .. قیمت نو؟؟ درجه 1 و درجه 2..
    کسی با این شارجر مشکل نداشته؟؟ شارجر کیت 40D هست.. برای بنده سوخت!! تعمییر گاه مرکزی 35 هزار تومان هزینه تعمیر اعلام کرد!!مدل دیگری شارجر هم هست؟؟
    راه حلی .. راهنمایی..؟؟
    ممنون میشم..

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: آخرین قیمت تجهیزات جنبی

سلام: من با شارژر فابریک این دوربین مشکلی نداشتم. مگر قیمت نو این شارژر چقدره که هزینه تعمیر 35 هزارتومان شده؟ شما اطمینان دارید سوخته است. شاید ایراد از جایی دیگر باشد.

پ.ن اگر در تاپیک 40D صحبت کنیم هم من راحتتر هستم هم برای کسانی که بعدا مطالب را میخوانند امکان استفاده بهتری دارند ( با توجه به موضوع بحث ) ارادتمند شما دوست خوب

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

Canon EOS 40D owner hacks camera, records silent movie

کد:
    http://www.engadget.com/2008/09/24/canon-eos-40d-owner-hacks-camera-records-silent-movie/
    Minoosepehr، farhad44، Jesmi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر همراه Jesmi آواتار ها
    تشکر کرده
    1713

کد:
    http://chdk.setepontos.com/index.php/topic,2259.0.html
    Minoosepehr، Mashhadi Vahid و farhad44 تشکر می‌کنند.
    حمید جسمی

تشکر کرده
    5125

سلام: دوستان فکر میکنید تو ایران کسی پیدا بشه که Low Pass Filter را از روی این دوربین بردارد؟ آیا همین کار کافیست برای عکاسی اینفرارد یا برای اینکار نیاز به مدی فای کردن بخصوصی است ( فرض را بر استفاده از لنزهای مناسب این سبک قرار دهیم )

تشکر کرده
    5125

ادامه پست قبل یک موردی یادم آمد جایی میخواندم Lpf را اگر برداریم دقت فکوس بهم میریزد! نمیدانم این مورد چقدر صحت دارد.... در مورد این موضوع هم اگر کسی از دوستان اطلاعاتی دارد ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    539

با سلام ، در دوربين من تعداد Remaining shots در حالت Basic zone و Creative zone‌ متفاوت نشان داده ميشود مگر در حالتي كه درCreative zone ، ايزو روي Auto‌ يا 800 تنظيم گردد. درحاليكه در دفترچه راهنماي دوربين ذكرشده است سايز تخميني عكس بر اساس ISO 100 محاسبه شده است. آيا در همه 40D ها چنين موردي است يا اشكالي نرم افزاري در دوربين من وجود دارد. با تشكر از پاسخ احتمالي.

صفحه 37 از 57 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین