صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 73
Like Tree129تشکر

موضوع: Canon EOS-1Ds Mark III

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: معرفي غول جديد كنون EOS-1Ds Mark III

باز سر كاريم انگار :confused:

يادمه ايشون در تاپيك ديگري گفته بودند پدرشون عكاس هستند. كسي كه مي ره مارك تري مي خره خودش هم مي دونه چه لنزي براش بگيره . ضمن اينكه آدم از 350 دي كه نمي پره روي مارك 3 (به خصوص اینكه پسر 5D داره) پس احتمالا ايشون (پدر) مشكل انتخاب لنز ندارند حالا اين كه چرا ایشون (پسر) چنین سوالی پرسیدند چیزیه كه باعث شد من جمله ی آغازین پست رو بنویسم.
    ویرایش توسط farhad44 : Wednesday 19 March 2008 در ساعت 09:24 دلیل: اضافه كردن پاراگراف دوم !
    Minoosepehr، mahyar، Amir Tavakoli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد RoOozbeh آواتار ها
    تشکر کرده
    10

اول از همه از بچه هایی که کمک کردن آقا بهنام و کاوه عزیز که ارادت داریم بهشون متشکرم
    راستش هدف از خرید این دوربین این بوده که ما مشکل چاپ عکس 2 متر در 1 متر در باغ رو داشتیم
    چون دوربین 5D جوابگو نبود...همچنین دوربین آتلیه phase one p20 رو هم در باغ نمیتونستیم بیاریم و به دوربین 135
    نیاز بودش در نتیجه این دوربین خریداری شد البته مشکلات دیگه هم داشتیم
    چند روز پیش به دلیل نبود یه دوربین ساپورت کننده و همزمانی 2 مجلس عروسی ضربه بزرگی خوردیم در نتیجه به
    فکر دوربین ساپورت افتادیم
    شاید واسه بسیاری از دوستا سوال پیش بیاد یه شخص تازه کار چطور همچین دوربینای حرفه ای دستشه باید به حضورشون برسونم که اولا صحبتام سر کاری نیست(در خطاب به فرهاد عزیز) در صورت نیاز میتونم ثابت کنم
    پدر من از عکاسان قدیم تهران هست و ایشون نسبت به سیستم دیجیتال و شناختشون کمی ضعیفا ولی از لحاظ عکاسی
    آتلیه پتره و نورپردازی بسیار قوی هستن..همچنین در ضمینه چاپ دستی و رنگ شناسی و بسیاری چیزهای دیگه..از عکاسای مطرح تهرانن
    در نتیجه من یه مقدار دارم واسشون تحقیق میکنم تا چه لنزی مناسب این دوربین هست
    البته میخواستیم لنز

کد:
    70-200  mm 1:2.8 is usm
    رو که رو 5d ازش استفاده میكردیم رو بزاریم كه فعلا دست نگه داشتیم تا یه لنز بهتر برداریم
    در مورد كاربرد لنز هم كه بهتره تله باشه مثل همین 70-200 كه در باغ میخوایم بیشتر ازش استفاده كنیم
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    ُسلام دوست عزیز.....
    همان طور که می دانید این دوربین شکلات یا آبنبات نیست که دست هر کسی پیدا شود...
    این دوربین رو افرادی با نیاز های خاص تهیه می کنند و مشخص است که اولین دوربینی نیست که به دست می گیرند.
    ممکن است اگر این دوربین رو به آدم معمولی بدهید حتی نتواند دکمه ی شاترش را پیدا کند
    بنابراین امیدوارم با دانش این دوربین را خریده باشید......

اولین لنزهایی که برای این دوربین واجب است:
    یعنی اگر این لنزها رو تهیه نکنید در حق این دوربین ظلم کرده اید
    EF16_35
    EF 70_24
    EF 105_24
    EF 70_200
    EF100_400
    EF135mm f 2
    85mm f/1.2
    EF50mm f/1.4
    EF35mm f/1.4
    حق با شماست این دوربینو تو تهران تعداد انگشت شماری دارن
    و دوربین بسیار حرفه ای هست
    راستشو بخواین من 1 سال بیشتر نیست كه بصورت پراكنده با عكاسی رابطه بر قرار كردم
    رشته اصلی من مهندسی عمران هست و به صورت دانشگاهی و تئوری با عكاسی آشنا نیستم
    ولی باید قبول كرد با تجهیزات دیجیتال عكاسی بسیار آسون و راحت شده و مثل قدیم نی:confused:
    منم با نیمچه زبونی كه بلد بودم كامل به منو ها و آبشن های دوربین تونستم تسلط پیدا كنم مقداری
    هم كامپیوتر بلدیم كه كارمو راه میندازه
    استاد در مورد این لنزها كه نام بردین مزیت هاشون نسبت بهم چیه؟میتونید ریویویی در مور لنزهای مناسب برای
    این دوربین از سایت های معتبر به من بدین تا بخونم
    و یه سری سایت در این ضمینه معرفی كنید

تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز...

دقیقا سوال شما چیست؟بنده هنوز متوجه نشدم!

منظور این است كه یك دوربین مارك 3 دارید و بدنبال لنز هستید؟

كاربرد لنز چیست؟محدوده قیمت چیست؟
    سلام
    خوبین... من تو تاپیك قبلمم به شما زحمت دادم
    الان تقریبا رو تمام آپشنهای دوربین تسلط دارم
    بله مارك 3 خریدیم
    كاربرد لنز برای عكاسی outdoor و باغ و برای عکسهایی با طول 2 در 1 هست
    محدوده قیمت بهتره 1 تا 2 ملیون باشه
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم:)
    Kaveh Ghobadi و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط RoOozbeh نمایش پست ها
    سلام.....................
    بله مارك 3 خریدیم
    كاربرد لنز برای عكاسی outdoor و باغ و برای عکسهایی با طول 2 در 1 هست
    محدوده قیمت بهتره 1 تا 2 ملیون باشه
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم:)
    خوب دوست خوب بین این درخواست شما در قسمت نقطه چین(((كاربرد لنز برای عكاسی outdoor و باغ............................................ ............................................... و برای عکسهایی با طول 2 در 1 هست
    محدوده قیمت بهتره 1 تا 2 ملیون باشه)))
    .
    .
    n تا گزینه دیگه هم وجود داره! من پیشنهاد میدم چند نمونه از عكسهایی كه عمدتا خواهید گرفت رو اینجا بزارید با توجه به این موضوع كه پدر شما عكاس مطرحی است با نظر ایشان اون عكس ها رو انتخاب كنید ( از عكسهای قبلیتون میگم اگر آنالوگ بوده اسكن كنید بزارید) در یك روز دوستانی هستند كه دقیق اون لنز مورد نیاز رو واستون پیشنهاد كنند. در یك باغ عكسهای مختلفی با فیلد آو ویوو های متفاوت تری و مینیمم ماگزیمم فوكال لنت های متعددی با نورهای متغیری.. و و و و و و و میشه عكس گرفت...... فقط یادتون باشه مسولیتی خطیر به گردنتونه! در حق این دوربین( با استفاده از لنزهای نامناسب) نباید ظلم كنید
    .
    ارادتمند
    RoOozbeh و Super Oli تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    10

[IMG]http://i29.*******.com/nwbsxd.jpg[/IMG]

[IMG]http://i31.*******.com/29px8v9.jpg[/IMG]

امروز وقتی جوابا رو خوندم احساس خوبی كه راجع به فروم عكاسی داشتم به كل از بین رفت:(
    دوستان تو تاپیك قبلیم خیلی كمك كردن البته یه كم هم به خاطر 5D قاطی كردن(چون اولین دوربینم بود)
    جالبه كه من ابتدایی ترین سوالات رو تو فروم خارجی میزارم و بدون هیچ معطلی جواب میشنوم ولی باید تو فروم
    خودمون اول اثبات كنیم همچین دوربینی داریم بعد طرح مسله كنیم:confused:
    حالا یكی میاد میگه این دوربین شكلات آبنبات نی
    یكی میاد میگه سره كاریه ...پشت بندشم 100 نفر تنكس میدن
    من خودم میتونستم برم 2 تا سرچ تو یاهو كنم و كلی ریویو در مورد لنزهای مناسب واسه این دوربین پیدا كنم اما
    سوالمو اینجا مطرح كردم چون فكر میكردم عكاسای ایرانی پشت همن و بهم كمك میكنن فكرشو نمیكردم اینطور باشه
    و مطمئنا عكاسی یه كار گروهی هست و نیازمندیم كه از تجربیات دیگران استفاده كنیم
    خواستم این حرفا رو زده باشم كه حداقل بعضی ها از بد بینی درآن.....

========================================
    ادیت:

امیدوارم به اندازه اون پست اقا فرهاد در بالا به این پست هم تنکس داده بشه
    چون 2 ساعت اینا رو از بقچه بندیشون درآوردم
    ویرایش توسط RoOozbeh : Wednesday 19 March 2008 در ساعت 21:53
    Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli، ashkan 78 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    خوب دوست خوب بین این درخواست شما در قسمت نقطه چین(((كاربرد لنز برای عكاسی outdoor و باغ............................................ ............................................... و برای عکسهایی با طول 2 در 1 هست
    محدوده قیمت بهتره 1 تا 2 ملیون باشه)))
    .
    .
    n تا گزینه دیگه هم وجود داره! من پیشنهاد میدم چند نمونه از عكسهایی كه عمدتا خواهید گرفت رو اینجا بزارید با توجه به این موضوع كه پدر شما عكاس مطرحی است با نظر ایشان اون عكس ها رو انتخاب كنید ( از عكسهای قبلیتون میگم اگر آنالوگ بوده اسكن كنید بزارید) در یك روز دوستانی هستند كه دقیق اون لنز مورد نیاز رو واستون پیشنهاد كنند. در یك باغ عكسهای مختلفی با فیلد آو ویوو های متفاوت تری و مینیمم ماگزیمم فوكال لنت های متعددی با نورهای متغیری.. و و و و و و و میشه عكس گرفت...... فقط یادتون باشه مسولیتی خطیر به گردنتونه! در حق این دوربین( با استفاده از لنزهای نامناسب) نباید ظلم كنید
    .
    ارادتمند
    تا اونجایی كه من میدونم پدرم لنزی برای این دوربین میخواد كه اولا هم بتونه باغ رو بگیره و ثانیا عكس پتره در آتلیه
    با نورهای تیز و كلاسیك(سافت باكس كار نمیكنه)بگیره.... حالا بهترین لنزه ممكنه چی هست؟
    منظورتون از نورهای متغیری كه میگین چی هست تو باغ كه نور طبیعی هست و نور مصنوعی نمیدیم البته شاید اگر هوا ابری بود از
    رفلكتور استفاده كنیم ...اما از اونجایی كه دمه ظهری تو باغ عكاسی میكنیم نور طبیعی هست
    در مورد لنز باغ هم من اینطور فكر میكنم كه باید لنزی با سرعت بالا و دیافراگم بزرگ باشه كه سوژه رو از دارو درخت بكشه
    بیرون ..چون عكسای باغ عكسای شلوغی هستن .....و تله بهتره باشه چون عكس ها با لنزای واید كمی فلت هستن
    در مورد گذاشتن كارهای قبلی باید به عرضتون برسونم كه عكس بی سوژه (عروس و داماد) دمه دست ندارم كه بزارم
    سیستم قبلی هم كه در باغ ازش استفاده میكردیم 5D بوده
    در مورد فیلد آو ویو کمی توزیع میدین ...منظورتون عمق میدان هست و زوایای عکاسی؟فارسیش که میشه زمینه های دید یا شاید چیز دیگر....

كاربر همراه
    تشکر کرده
    599

Exclamation پاسخ: معرفي غول جديد كنون EOS-1Ds Mark III

سلام
    ناراحت شدن نداره. قبول کنین که سوالتون یه جوری بود خب به دنبالشم جوابا یه جور خاصی میشن!!!نا سلامتی ما ایرونی هستیم.:biggrin:
    به نظرم بهتر بود با یه مقدمه دیگه شروع میکردین (مالکیت اون غول تشر رو میگم!!!)چون شما مایلین با بقیه مشورت کنین.
    در هر حال به نظر من نیازی نیست چیزی رو ثابت کنین ،یعنی اصلا درست نیست یه جوری برخورد بشه که طرف فکر کنه داره مواخذه میشه. اینجا یه محیط مجازیه و ما ذهنیت درستی راجع به شخصیت افراد نداریم،(باستثنای بچه هایی که تو گردهماییهاو حضوری بیشتر با هم آشنا میشن که اونم یه چیز نسبیه) تعداد تنکس هایی هم که به یه موضوع میدن فقط و فقط نظر شخصیه اعضاست، همینو بس.
    خلاصه اینکه مواظب احساساتتون باشین .:cool:

فعلا...........

یه چیز دیگه :
    سال نو مبارک
    سينااكبرنيا

تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyashariat61 نمایش پست ها
    سلام
    ناراحت شدن نداره. قبول کنین که سوالتون یه جوری بود خب به دنبالشم جوابا یه جور خاصی میشن!!!نا سلامتی ما ایرونی هستیم.:biggrin:
    به نظرم بهتر بود با یه مقدمه دیگه شروع میکردین (مالکیت اون غول تشر رو میگم!!!)چون شما مایلین با بقیه مشورت کنین.
    در هر حال به نظر من نیازی نیست چیزی رو ثابت کنین ،یعنی اصلا درست نیست یه جوری برخورد بشه که طرف فکر کنه داره مواخذه میشه. اینجا یه محیط مجازیه و ما ذهنیت درستی راجع به شخصیت افراد نداریم،(باستثنای بچه هایی که تو گردهماییهاو حضوری بیشتر با هم آشنا میشن که اونم یه چیز نسبیه) تعداد تنکس هایی هم که به یه موضوع میدن فقط و فقط نظر شخصیه اعضاست، همینو بس.
    خلاصه اینکه مواظب احساساتتون باشین
    فعلا...........
    خوبه خودتونم میگین فروم مجازیه و بازخواست قرار دادن امری غیر منطقی
    مقدمه چی؟میخوای اولش یه بیت شعر بگم بعد وشگنم بزنم:biggrin:
    سوالا جور خاصی نبود هیچ كس تو زمینه دیجیتال فول و آپدیت نیست چون هر روز یه سیستم جدید میاد
    نقل قول از شما:نا سلامتی ما ایرونی هستیم
    من فك كنم مشكل همین جاس
    در هر حال به نظر من نیازی نیست چیزی رو ثابت کنین
    ولی انگار پست ها و تنكس های بچه ها چیز دیگه ای رو ثابت میكنه
    البته امیدوارم یه مقدار بچه ها بیشتر رعایت كنن:)

خلاصه اینکه مواظب احساساتتون باشین .:cool:
    این تهدید بود یا همدردی
    =================================
    به هر حال اگر من تازه كار هم یه مدت این دوربین دستم باشه اطلاعات مفیدی از عملكردش میتون بهتون بدم
    خلاصه نیومدیم اینجا كه بقول شما از هم بازخواست كنیم

سال نو شما هم مبارک

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط RoOozbeh نمایش پست ها
    در مورد لنز باغ هم من اینطور فكر میكنم كه باید لنزی با سرعت بالا و دیافراگم بزرگ باشه كه سوژه رو از دارو درخت بكشه
    بیرون ..چون عكسای باغ عكسای شلوغی هستن .....و تله بهتره باشه چون عكس ها با لنزای واید كمی فلت هستن
    در مورد فیلد آو ویو کمی توزیع میدین ...منظورتون عمق میدان هست و زوایای عکاسی؟فارسیش که میشه زمینه های دید یا شاید چیز دیگر....
    .
    .
    Canon EF 85mm f1.2L USM Mark II
    Canon EF 135mm f/2.0L USM
    واسه كارهای پرتره
    .
    .
    .
    Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM
    واسه باغ
    .
    .
    البته من متوجه نشدم "سوژه رو از دارو درخت بكشه بیرون یعنی چی" اگر منظور زومه كه درست میگویید اگر منظور پرسپكتیو است كه نه... واسه این دوربین باید خرید لنز خوبی انجام داد. خودتون رو محدود به پول نكنید.
    .
    .
    .
    ضمنا این آقا فرهاد ما فرد بسیار محترمی است. پیشهاد میدم احساسی به قضایا برخورد نكنید. من نمیدونم در مورد 5دی چه بحث هایی شده ولی اینرو مطمین هستم اگر تو فروم های خارجی مورد اشاره شما همچین جوابی به شما به فرضا محال هم بدهند....... هیچ كسی پیدا نمیشه كه در جواب پاسخی مثل شما بده.....(من وخیلی از دوستان فروم شب و روز در اون فروم ها در حال گشت و گزاریم) اگر عكس هم قرار نمیدادید من جواب سوال رو میدادم. چون فلسفه فروم ریفرنسی است برای دوستان. ارادتمند
    Minoosepehr و Pouyashariat61 تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین