صفحه 49 از 87 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 865
Like Tree2532تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark II

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 5D MK II

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    سلام

از دوستانی که در تهران هستند و این دوربین و لنز 105-24 را دارند درخواستی دارم . حقیقتش اینه که من این دوربین دارم ولی از کیفیت عکسها به خصوصی landscape اصلا رضایت ندارم. نمونه عکس را برای یکی از عزیزان همین فروم فرستادم مشکل سافت بودن عکسهایم را تایید کردند و ایشان فرمودند که از یک سوژه با هر 2 تا دوربین عکس بگیر تا معلوم بشه ایراد از دوربین منه یا لنز یا اینکه 5D II همینه که هست.... حقیقتش اینکه من بیشتر به خاطر تعریفی که از خروجی این دوربین شده بود به سمت این بادی رو آوردم.در آخر اگه دیدم مشکل از دوربین هست که برم سراغ گارانتی.تمام عکسها را حالت استاندارد picture style با شارپنس 3 میگیرم. متاسفانه عکس ها کمی سافت هستند . با بقیه لنز ها هم این مسئله هست.
    ممنون میشم که دوستانی که این دوربین را دارند وقتی را برای تست کردن این دوربین در اختیار بنده قرار دهند.
    (از مدیران هم عذرخواهی میکنم چون نمیخواستم تاپیک اضافی باز کنم و گفتم بهترین جا برای مطرح کردن درخواستم همین مبحث است).
    متشکرم.
    اگر برایتان مقدور است چندتا از عکس‌هایی که به نظرتان با توجه به شرایط عکاسی می‌بایست شارپ باشند را Upload کنید (البته CR2) و مشخص کنید که کدام نقطه از عکس را باید در فکوس کامل داشته باشید.

* ضمناً شارپنس 3 کم است!
    Chik تشکر می‌کند.
    .

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    سلام

از دوستانی که در تهران هستند و این دوربین و لنز 105-24 را دارند درخواستی دارم . حقیقتش اینه که من این دوربین دارم ولی از کیفیت عکسها به خصوصی landscape اصلا رضایت ندارم. نمونه عکس را برای یکی از عزیزان همین فروم فرستادم مشکل سافت بودن عکسهایم را تایید کردند و ایشان فرمودند که از یک سوژه با هر 2 تا دوربین عکس بگیر تا معلوم بشه ایراد از دوربین منه یا لنز یا اینکه 5D II همینه که هست.... حقیقتش اینکه من بیشتر به خاطر تعریفی که از خروجی این دوربین شده بود به سمت این بادی رو آوردم.در آخر اگه دیدم مشکل از دوربین هست که برم سراغ گارانتی.تمام عکسها را حالت استاندارد picture style با شارپنس 3 میگیرم. متاسفانه عکس ها کمی سافت هستند . با بقیه لنز ها هم این مسئله هست.
    ممنون میشم که دوستانی که این دوربین را دارند وقتی را برای تست کردن این دوربین در اختیار بنده قرار دهند.
    (از مدیران هم عذرخواهی میکنم چون نمیخواستم تاپیک اضافی باز کنم و گفتم بهترین جا برای مطرح کردن درخواستم همین مبحث است).
    متشکرم.
    با سلام

به احتمال زیاد مشکل شما فقط در 24-35 م م باید باشد و نیز زمانی که در فواصل بیش از 7 الی 8 متر فوکوس میکنید و فوکوس نزدیک به فاصله infinity هست
    Chik تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    با سلام

به احتمال زیاد مشکل شما فقط در 24-35 م م باید باشد و نیز زمانی که در فواصل بیش از 7 الی 8 متر فوکوس میکنید و فوکوس نزدیک به فاصله infinity هست
    سلام

حمیدجان توضیح بیشتری میدی؟ این مشکل برای چیست؟ تو یک سری خاص اینجوریست؟
    .

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    سلام

حمیدجان توضیح بیشتری میدی؟ این مشکل برای چیست؟ تو یک سری خاص اینجوریست؟
    تقریبا برای بیشتر مدل ها این مشکل وجود داره
    در 24-70 ها این مشکل فاحش تر است
    majid-ms و Vahid تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

متشکرم.
    سلام:

من خیلی اطمینان ندارم این موضوع درست باشد. یعنی به بیانی دیگر پارامترهای دیگری این میان بی شک دخیل خواهد بود.

فرضا این ارزیابی روی چاپ بوده است یا مانیتور؟ اطمینان از فکوس بوده است یا فکوس دستی بوده؟ اگر لنزی مشکل بک یا فران فکوس داشته باشد با 5DII تا حدودی قابل تصحیح خواهد بود و مواردی از این دست .

منتها صحبت کلی پیرامون این موضوع در فروم ها بوده که لنز کیت دوربین 5DII جدای از مشکلی خاص ( وین یت ) در گوشه های تصویر افت کیفیت ( تا حدودی محسوس ) دارد نسبت به لنز 70-24 و ..

بنظرم میباید حتما اطمینان داشته باشید. که تمامی این نکات رعایت میشود.

فرضا یکی از عوامل تاثیر گذار در وضوح یک عکس لرزش دست است، طبق یک حساب سرانگشتی یک بخش بر فوکال لنت محدوده شاتر مورد نیاز جهت یک عکس بدون تاثیر لرزش خواهد بود. منتها شاید این احتمال باشد با دوربین هایی به مگاپیکسل بالا که متعاقبا بزرگنمایی بالاتری در اختیار خواهند گذاشت تاثیر لرزش روی عکس محسوس تر باشد. یا حتی زاویه دید روی مانیتور اگر که خود مانیتور را بعنوان یک پارامتر تقریبی در کیفیت لحاظ کنید. (فرض میکنیم عکسهایتان را چاپ میکنید. و بطور تجربی میدانید تصویر روی مانیتور ممکن است حاصل آن چه چیزی روی چاپ باشد... و مواردی از این دست)

میتوان این انتظار را داشت که تصویر با 10 مگاپیکسل روی مانیتور با 21 مگاپیکسل روی همان مانیتور و همان زاویه دید تصویر از یک جنس نباشد. چون یکی از عوامل تاثیر گذار در وضوح یک تصویر فاصله دید خواهد بود.

مالتی فکوس استفاده شده یا از تک نقطه فکوس در مرکز؟

خلاصه کلام آنکه قصد رد نظر دوستان نیست صرفا اشاره به پارامترهای تاثیر گذار دیگریست که ممکن است رد پای آنها یا دیده نشده یا بیش از آنچه که نیاز باشد به آنها اهمیت داده شده است.

-------------

علاوه بر مواردی که کاوه عزیز اشاره کرد. اگر میخواهید ابتدا به ساکن از این مجموعه اطمینان داشته باشید فکوس دستی در 10 ایکس زوم گوشه های تصویر را در وضوح بیاورید ( یا هر جایی از سنسور که میخواهید مد نظرتان باشد برای ارزیابی رفتار لنز و دوربین و ... ) و روی 3 پایه در حالت لایو ویو مد 1 با تایمر ثبت را انجام بدید (ترجیحا فایل خام)

یک روش دیگر استفاده از کامپیوتر در انجام ثبت با بزرگنمایی بیشتر و دقت عمل بیشتر ...

با روش هایی از این دست حداقل خطای انسانی ممکن است در حداقل های خود باشد.

اگر بازهم نتیجه مشابه بود میباید دنبال جواب های دیگری باشید.

موفق باشید
    Kaveh Ghobadi، majid-ms و Chik تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

House Season Finale Filmed Entirely with Canon 5D Mark II
    http://www.petapixel.com/2010/04/09/...on-5d-mark-ii/

در رابطه با ضبط کامل یک قسمت از یک سریال با
    24-70mm and 70-200mm l
    و 5DII
    Babak Borhani، Kamal، Rouzbeh Ehsani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط elend نمایش پست ها
    http://www.petapixel.com/2010/04/09/...on-5d-mark-ii/

در رابطه با ضبط کامل یک قسمت از یک سریال با
    24-70mm and 70-200mm l
    و 5DII
    در همون آدرس:

ظاهرا يك قسمت نيست بلكه يك فصل (season ) كامل از سريال پر طرفدار ( 82 ميليون نفر بيننده در دنيا ! ) به نام House هست كه در 66 كشور از سال 2008 داره پخش ميشه و اين سيزن آخرشو با mark II فيلمبرداري كردن.

نكاتي كه كارگردان اشاره كرده:

- برتري اين دوربين در دستيابي به عمق ميدان بسيار كم نسبت به دوربينهاي فيلمبرداري معمول
    - استفاده راحتتر markII در مكانهاي تنگ نسبت به دوربينهاي معمول چون گفته كه اكثرا روي دست يا سه پايه كوچك گرفته شده!
    - از لنزهاي پرايم كنون نيز استفاده كرده.
    - از مموري كارت هاي 18 گيگي استفاده كرده.
    - تنها مشكلي كه عنوان كرده فوكوس سخت با اين لنزها بوده و ابراز اميدواري كرده كه لنزهاي cine-style داره ساخته ميشه كه اين مشكلو نخواهند داشت.....
    Kamal، Elend و Snow-Leopard تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

جالبه كه dpreview هم به اين نكته اشاره كرده
    ترجمه ماشيني
    کانن 5d mark II تبدیل شده است اولین ویدئویی که قادر به فیلم DSLR کل قسمت از سری primetime ایالات متحده است. ، Greg Yaitanesمدیر شبکه رسانهای فاکس سريال درام پزشکی' خانه '،' استفاده از دوربین ، انتخاب از لنزهای نخست کانن ، 24 - 70mm و 70 - 200mm لنز به ساقه آخر فصل. صحبت از طریق توییتر ، او گفت که این برای رسیدن به عمق میدان و نگاه ثروتمندتر. وی همچنین گفت که او احساس می کند آن را در آینده.

کد HTML:
    http://www.dpreview.com/news/1004/10041302canon5dIhouse.asp
    Snow-Leopard تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    ...

ظاهرا يك قسمت نيست بلكه يك فصل (season ) كامل از سريال پر طرفدار ( 82 ميليون نفر بيننده در دنيا ! ) به نام House هست كه در 66 كشور از سال 2008 داره پخش ميشه و اين سيزن آخرشو با mark II فيلمبرداري كردن.
    ...
    سلام،

خیر، یک قسمت است، قسمتِ آخرِ سری ۶ -که می‌شود یک‌صد و سی و دومین قسمت این سریال که از سال ۲۰۰۴ پخش می‌شود- و دوشنبه ۲۷ اردیبهشت نمایش داده می‌شود.

شاد باشید.
    Kaveh Ghobadi، Chik و Snow-Leopard تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

سلام
    من دوربینمو یک سالی میشه خریدم ولی فقط یه بار اون اوایل آپدیت کردم اگه حالا آخرین ورژن Firmware رو نصب کنم دیگه نیازی به باقی Firmware را نیست؟

صفحه 49 از 87 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 ... آخرینآخرین