صفحه 9 از 87 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 865
Like Tree2532تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark II

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: Canon 5D MK II

ایزو 12800

[IMG]http://www.*******.info/files/l6euf5nwbgsu689u1s6y.jpg[/IMG]

کراپ از سایز اصلی دوربین

[IMG]http://www.*******.info/files/fndfd0koj8l6hl2ldhkg.jpg[/IMG]

کراپ از معادل 12 مگاپیکسل

[IMG]http://www.*******.info/files/7rm0jwj6hfuhgb8mz1yz.jpg[/IMG]

کراپ از معادل 10 مگاپیکسل

[IMG]http://www.*******.info/files/bfa0kedylyg3lmvoapju.jpg[/IMG]
    nmroshan، ME، ARASH II و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

ایزو 6400

[IMG]http://www.*******.info/files/r5pojctqk0k2yuladuqt.jpg[/IMG]

کراپ از سایز اصلی

[IMG]http://www.*******.info/files/vqymaakczdwmh2vbkzzm.jpg[/IMG]

کراپ از معادل 12 مگاپیکسل

[IMG]http://www.*******.info/files/2ngbyuzzb3b0j5nj1sd9.jpg[/IMG]

کراپ از معادل 10 مگاپیکسل

[IMG]http://www.*******.info/files/638mbh8x5vf1d3kl73ee.jpg[/IMG]

خوب امیدوارم عکسها باعث بهم ریختن صفحات نشوند فقط خواستم مواردی را که دیدم دوستان هم ببینند. و اینکه تا جاییکه شد عکسها را با حجم کم قرار دادم. و اینکه الزاما این عکسها کاملا بیانگر رفتار نویز این دوربین نیست. شاید مواردی با همین تنظیمات در شرایط نوری دیگر بد یا خوب باشد..... اما آنچه که مسلم است ایزو 12800 و 25600 این دوربین برای استفاده در شرایط نوری بد.... عکسهای ریسایز شده آن بنظر من قابل استفاده هستند. یک نکته دیگر اینکه فکر کنم عکسها نویز ریداکشن داشتند. حجم عکس اول با ایزو 25600 بیش از 16 مگ بود و دیگر اینکه بس که امروز دنبال مشخصات و کارایی این دوربین بودم حالم از این دوربین بهم خورد الان ساعت چنده ؟

شب خوش
    ME، ARASH II، ajjadesa و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

سلام،

بابا چقدر سخت می‌گیرید!
    ابزارو نیاز مصرف کنندش تعیین میکنه و بس.

صحبت‌های جوزا هم در رابطه با این دوربین، در مقام یک استفاده کننده جالبه.
    دوربین ظاهرا برای تمامی اعضای سرویس عکاسان حرفه‌ای کانن فرستاده شده.

کد:
    http://www.juzaforum.com/forum-en/viewtopic.php?f=2&t=2772

صفحه دوم لینک بالا هم ایشون جمله‌ای عنایت فرمودند:

I'd say the 5D2 is about 2 stop better than the 50D (and 1-1.5 stop better than 1DsIII)
    :biggrin:
    nmroshan، ME، Pooriya_Online و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجتبی ناظمی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط JiNi نمایش پست ها
    آرش جان
    شما اگر به نوشته های من مراجعه کنید هیچ کجا نگفتم این دوربین "بد" است یا حتی به نسبت بد است...
    با ورود یک کالا به بازار از چند جهت می شود در موردش بحث کرد. یکیش بحث کیفیت است اما یک بحث همیشگی و مهم هم داستان مارکتینگ است که همه نوشته من مربوط بود به این حوزه که متاسفانه مباحث کیفی در جواب مطرح شد در حالی که مارکتینگ تنها به کیفیت ارتباط ندارد. در بحث مارکتینگ هم مسلماً ممکن است چیزی که نوشته ام صحیح نباشد اما عدم صحت آن را نمی شود با نکیه بر این دوربین و فارغ از بازار به اثبات رساند.
    شما اشاره کرده اید به تغییر سیستم فوکوس و نورسنجی و تغییر LCD و درزبندی و...اینها از دید من تنها improvement هستند و نه شاخصه این دوربین. حرف من این بود که این دوربین با همه خوب و عالی بودنش هیچ چیز جدیدی را طرح نکرده و حتی improvement ها هم در حدی نیستند که در مارکتینگ هم بتوانند مشوق خوبی باشند. چه برای کسی که 5D دارد و چه برای کسی که 40D با کلی لنز دارد و چه برای کسی که به تبلیغات برندی توجهی ندارد و می خواهد دوربینی در این سطح را انتخاب کند.
    بحث فوق فقط بحث مارکتینگ است نه کیفیت دوربین که چطور وقتی هنوز عکس های قابل اعتمادی از این دوربین برای تست عرضه نشده می توان در مورد کیفیت آن حرف زد. در بحث کیفیت تنها به این نکته اشاره کردم که باید دید(این باید دید هم به معنای پیش بینی بد بودن کنون نیست!) کنون با این تعداد پیکسل روی سایز ثابت سنسور چطور مواجه شده که متاسفانه در جواب، مقایسه دیگری ارسال شد.
    اما شما سوال کرده اید که این دوربین چه چیزی باید می داشت که حالا ندارد؟
    در جواب باید بگویم که خیلی وقت است که ابتدا تکنولوژی عرضه می شود و بعد نیاز به آن به وجود می آید و این تکنولوژی های جدید هم صرفاً در جهت مارکتینگ عرضه می شوند و ارائه شاخصه برای کالا. اما من 5DMK2 را فاقد شاخصه ارزیابی کردم. که باز تاکید می کنم در بحث هزارتوی مارکتینگ هم ممکن است کاملاً اشتباه کنم.
    اینکه می گویم طرفداری طرفداران کنون مهم نیست هم در همان حوزه مارکتینگ است و...
    سوال اصلی همان است که مطرح کردم که باید دلیل ارائه کرد برای اینکه چرا یک کاربر باید در این رده این دوربین را انتخاب کند؟ اگر می خواهد از مناظر عکس بگیرد و در استودیو چرا A900 را نگیرد که هم رزولوشن بالاتری دارد و هم قابلیت های آن حرفه ای تر است در حالی که در انتخاب لنز یا استفاده از لنزهای قدیمی اش هم دستش بازتر است....توجه کنید که صرفاً در حوزه مارکتینگ بحث می کنم...
    نمی دانم شاید پیشتر در این حوزه بحث نمی شده...
    آرش عزیز
    تجمیع این خصایص در یک بدنه، یک شاخص و یک ویژگی ارزشمند محسوب نمی‌شود؟ حتی اگر قیمت را در نظر نگیریم.
    هم از لحاظ مارکتینگ و هم از لحاظ فنی، این مساله به نظر من یک قدم به جلو جدی در محصولات Canon‌ است.
    Arash، ME، ARASH II و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

یک چیزی که خیلی نظر منو جلب کرده اینه که در تمام فیلم های نمونه دوربین ثابته و محدوده فکوس اصلاً تغییر نمیکنه. حتی اون خانمها حرکتهاشون مشکوکه. انگار بهشون گفتن تا جایی که میتونید حرکت نداشته باشید.

احتمالاً برای فیلمبرداری در حال حرکت و یا از سوژه هایی با حرکت تسبتاً تند یه مشکلاتی در فکوس وجود داره. کیفیت دو فیلم که در DP قرار داده شده واقعاً عالیه (از نظر ابعاد دو برابر مانیتور منه) ولی اونها هم ثابت هستن.

واقعاً نمیشه امکان فکوس ممتد رو که در دوربینهای کامپکت مثل آب خوردن قرار دادن اینجا هم باشه؟:confused:

این که برای نشان دادن کیفیت از فیلمهایی با حداقل حرکت استفاده میکنن درست. ولی از بین 10 فیلم میبایست 2 فیلم هم در حرکت فیلمبرداری میشد تا بشه بررسی کرد. فعلاً باید منتظر نمونه های بیشتری باشیم.
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 18 September 2008 در ساعت 09:49 دلیل: تركيب دو پست به علت زمان اديت كم
    تورج فارسی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اين اظهار نظر Juza در مورد ويديو هم جالبه :

Video: the video mode works as a "P" mode: the camera choose both the shutter speed and the aperture; you can choose the exposure compensation and all image parameters (white balance, saturation, sharpness). The ISO setting is choosen by the camera; the sample videos I have taken were at 12800 and they were super clean, almost no noise! They looked at ISO 100 photos!
    1 minute of video is 200MB, so with a 32 GB (=29.8 GB) compact flash you can store up to 2 h 30 minutes of video (but every single video is max 30 min/ 4GB).
    The image stabilizer is always active, while the AF works only as contrast detection AF - it is better to focus manually.

I have even taken a video with the 85mm, the super thin depth of field is spectacular in video...something that camcorders unders $ 20,000 can only dream!

اين حرف ها ما را ياد نظرات جناب روشن عزيز مي اندازند كه امكان فيلمبرداري با لنزهاي عكاسي و سنسور بزرگ چه مزيت جالب و جديدي است ( تا قبل از اون من يكي درك درستي از اين مزيت نداشتم) و اينكه در هر بار مي شه 30 دقيقه فيلم گرفت هم عالي است.
    nmroshan، ME، ARASH II و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    امكان فيلمبرداري با لنزهاي عكاسي و سنسور بزرگ چه مزيت جالب و جديدي است
    به قوله یکی از دوستان این خودش در حد ظهور پدیده عکاسی دیجیتاله و یک انقلاب در زمینه فیلمه

همین امکان فیلمبرداریش ( که در آینده حتما کاملتر خواهد شد) چند برابر 2700 تا میارزه

شاید خیلیها این دوربین رو بخرند که بتونن از این امکان فیلمبرداری استفاده کنند

فکر کنین فیلمی رو که میشه مثلا با لنز ماکرو گرفت

راستی آیا بین فیلم گرفتن میشه هر لحظه که خواسته باشیم عکس هم بگیریم ؟
    nmroshan، yasin-m، Mashhadi Vahid و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

راستی آیا بین فیلم گرفتن میشه هر لحظه که خواسته باشیم عکس هم بگیریم ؟
    بله. امکانش هست.

اين حرف ها ما را ياد نظرات جناب روشن عزيز مي اندازند كه امكان فيلمبرداري با لنزهاي عكاسي و سنسور بزرگ چه مزيت جالب و جديدي است ( تا قبل از اون من يكي درك درستي از اين مزيت نداشتم) و اينكه در هر بار مي شه 30 دقيقه فيلم گرفت هم عالي است.
    فرهاد جان اون موقع که این حرفها را می‌زدم، تقریبا نزدیک بود مرا به جرم این حرفها در فروم کتک بزنند.:::big grin:::
    Arash، Amir Mohebi، ME و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

از دست نرفتن فکوس موقع فیلمبرداری، مخصوصا صحنه های سریع، نکته خیلی مهمیه. من نمونه فیلمها رو ندیدم، کسی از دوستان اطلاعی داره؟
    Tooraj تشکر می‌کند.
    محمد منتظری

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

فعلا روی فوکوس این دوربینها در هنگام فیلمبرداری نباید حسابی باز کرد.
    غیر از اینکه سنسورها برای چنین فوکوسی حاضر نیستند... گمان می‌کنم رینگهای فوکوس لنزهای عکاسی ضربه می‌زند و در لحظه فوکوس می‌کند و نمی‌تواند با آرامش جسم متحرک را فوکوس نگاه دارد.

مشخصات دوربین را به یکی از دوستان می‌گفتم و گفتم فقط مشکل فوکوس دارد خندید و گفت متر می‌کنی! فوکوس می‌کشی! این ویدئو ها همه را تنبل کرده!
    دیدم راست می‌گوید... کسی که استفاده حرفه‌ای از این دوربین داشته باشه مشکلی نخواهد داشت. چون برخورد حرفه‌ای هم خواهد کرد.
    nmroshan، ME، Pooriya_Online و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 9 از 87 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین