صفحه 63 از 87 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 621 تا 630 , از مجموع 865
Like Tree2532تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark II

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

بردیا جان با تبریک و تشکر بابت مطلب بسیار خوبت
    ممکن هست نوعی مقایسه بین دو بادی موجودت بنویسی؟
    مطمئنم میتونی عملا خروجی این دو را با هم مقایسه کنی. درسته تست لابراتواری انجام نمیشه ولی خودش نوعی برداشته
    Delbaz و lamagra تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

واقعا مصرف D3s و 5dII یکی نیست که کسی بخواد مقایسشون کنه. اونهم مقایسه خاص مثل خروجی.
    قطار و هواپیما هردو برای جابجایی استفاده می‌شن. هردو بار و مسافر هم می‌برند ولی ابزار جداگانه‌ای هستند. مقایسه هم می‌شه کرد اینها رو باهم. میشه این:
    خیلی فرق دارند!
    yasin-m، Daruosha، Kaveh Ghobadi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

در روزگاری که G12 رو با 5d M II مقایسه میکنند ( اون هم یک سایت پرمدعا ) مقایسه این دو اونقدر ها هم تعجب آور نیست
    اصولا در دنیای دیجیتال نشد نداریم .

اما سوال من از آقای سعادت اینه که :

اگه همین الان و با تمام تجاربی که بدست آوردید , بخواید از ابتدا برای خرید دوربین به منظور عکاسی از طبیعت اقدام کنید
    باز هم دو دوربین از دو برند مختلف میخرید یا یکی از برندها رو انتخاب میکنید؟
    آیا هنوز هم اعتقاد به دوربین کنون و لنز نیکون و استفاده از کانورتر دارید؟
    کدوم برند؟
    چرا؟
    هنوز فکر میکنید که مثلا یک برند در مقابل برند دیگه دچار ضعفه ؟

یا اینکه این ضعف , در تفکر کاربر و نوع نگاه و به کار گیری تجهیزاتشه؟

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

برای عکاسی از طبیعت و منظره داشتن یک بدنه کافی است ,از هر برندی که میخواد باشه
    البته این زمانی صادق است که هر دو برند شرایط کاملا یکسانی داشته باشند
    این در حقیقت اصل مطلب است متاسفانه هرگز به آن توجه نمیشه
    بدنه ای که به درد این شاخه از عکاسی بخوره یا حتی کار آتلیه و پرتره ,در برند نیکون d3x و در برند کانن 5DmII (و یا حتی 1Ds Mark III )
    قیمت d3x چیزی در حدود 4 برابر قیمت 5dm2 در بازار امروز است.

حال انتخاب با شما!

نیکون لنزهای بسیار با کبفیتی دارد و به همان مقیاس تنوع کمتر
    لنزهای نیکون گران قیمت-تر هستند و حتی کمیاب

کیفیت لنزهای کانن در کل به پای لنزهای نیکون نمیرسد(این بدان مفهوم نیست که کانن لنزهای با کیفیتی ندارد) ولی تنوع زیادی دارند , قیمت های نسبتا مناسب تری دارند و برخلاف لنزهای نیکون به راحتی در بازار یافت میشود.
    به عنوان مثال
    لنزهای تیلت شیفت از هر دو برند

ما ایرانیها(خودم ,لطفا به کسی برنخوره) دوست داریم همه چی را یا سیاه یا سفید ببینیم. در فرهنگ ما جایی برای خاکستری 18% وجود ندارد

در چندین نوبت در تاپیکهای مختلف خواستم توضیح بدم
    برای شخص من تعصب برندی هیچ مفهو می نداره ,فقط میخوام واقعیتها را آن چنان که هستند ببینم نه آنطور که القاء میشوند و یا دوست دارم ببینم!
    در برند نیکون جای بدنه ای مانند 5dm2 کاملا خالی است ,همچنان که در برند کانن جای لنزی مانند 24-14
    حال چه اشکالی دارد که بخواهیم این دو را با هم تلفیق کنیم؟
    همین 5d از نظر Image Quality و خروجی raw از d3x برتر است با قیمتی بسیار معقول ,چرا من نوعی نتوانم از این خوان گسترده کانن (5dm2) استفاده بکنم؟
    به تصور من اینکه خودمان را اسیر و گروگان یک برند خاص بکنیم ,این جای کار اشکال دار است
    مانند آنچه که تا قبل از این حدود یک سال منتظر معرفی بدنه ای جدید و مناسب از طرف نیکون بودم(هر چند که معلوم نبود به چه قیمنی و کی معرفی خواهد شد) که البته معرفی نشد.
    ویرایش توسط Saadat : Friday 15 July 2011 در ساعت 01:26

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

کیفیت لنزهای کانن در کل به پای لنزهای نیکون نمیرسد
    شاید در مورادی این گونه باشد و در مواردی بر عکس گفته شما!
    جمله ای که شما گفتید به این معنی است که تمام لنزهای نیکون در تمام رده ها از لنزهای مشابه کنونی خود کیفیت بهتری دارند!
    Delbaz، M. Beyrami، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

گمان نمی‌کنم بطور کلی لنزهای نیکون بهتر از کانن باشد.(دوره‌ي کوتاهی نیکون همه‌ی لنزهاش رو آپدیت کرد! ولی کانن هم داره این کار رو انجام می‌ده و هم‌اکنون خیلی از لنزهاش آپدیت شده)
    این تازه شدن لنزها باعث گرانتر شدن لنزهای نیکون شد.(با تازه شدن لنزهای کانن این اتفاق برای برند کانن هم افتاده)
    نیکون ۵دی مارک ۲ ندارد.
    اوکی!
    کانن هم دی ۷۰۰ ندارد.
    احتمالا برای بسیاری(مخصوصا در صنف عکاسی آتلیه و یا صنعتی و عکاسی طبیعت) ۵دی مارک دو بسیار دوربین ارزشمندتری است. اما برای برخی دیگر دی ۷۰۰ دوربین ارزشمندتری است.
    کانن هنوز یه فول فریم سریع حرفه‌ای مانند دی۳اس ندارد.
    دی۳۰۰ اس کهنه‌تر از ۷ دی کانن است.(هرچند دوربین ارزشمندیست)
    از این دست اختلافات وجود دارد.

بطور کلی اگر کسی امروز بخواهد دوربینی برای آتلیه و یا عکاسی طبیعت و یا صنعتی بخرد(و لنز و فلاشی نداشته باشد) یقینا بهترین انتخابش 5dII خواهد بود.
    بطور کلی اگر کسی امروز بخواهد دوربینی برای عکاسی خبری، عکاسی مستند اجتماعی، عکاسی ورزشی و ... بخرید(لنز و فلاشی نداشته باشد) یقینا بهترین انتخابش دی۳ اس خواهد بود.
    حالا اگر کسی این وسط همپوشانی خاصی بین عکاسی‌های مختلف دارد باید با دقت روی نکات مثبت و منفی برندها انتخاب کند.
    ME، yasin-m، Daruosha و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

5d از نظر Image Quality و خروجی raw از d3x برتر است....
    هست؟ یا منظور D3S بوده؟
    Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

کیفیت لنزهای کانن در کل به پای لنزهای نیکون نمیرسد(این بدان مفهوم نیست که کانن لنزهای با کیفیتی ندارد)
    خدا را شکر که در بخش دوم جمله توضیح داده بودم ,شما چرا تحرف میکنی مسعود
    به عنوان مثال لنز Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L IS II که خودم هم گرفتم ,یکی از شاهکارهای کانن هست از هر جهت که نگاه کنی بهتر از همتای نیکونی خودش هست
    و یا لنز 135F2 کانن و یا بسیاری از لنزهای تله..
    ولی در اینجا صحبت من کلی بود لنزهای نیکون یه کوچولو از لنزهای کانن بهتر هستند ,هر چه باشد نیکون یکی از بزرگترین اپتیک سازهای دنیاست( از تجهیزات پزشکی مانند میکروسکوپ گرفته تا دوربینهای بسیار پیشرفته نقشه برداری..) ,حتی بدنه های نیکون کیفیت و امکانات بسیار بالایی دارند(جدای از بحث قیمت)
    در عوض کانن یکی از بزرگترین سنسور سازهای دنیاست ,شخصا عملکرد سنسورهای کانن را بهتر از سنسورهای سونی و یا حتی نیکون میدانم خصوصا پس از مشاهده خروجی 5dm2
    اینکه کنن یا نیکون تفاوتی با هم ندارند این اصلا صحیح نیست ,حتما تفاوتهایی وجود دارد و واین تفاوتها توهم هم نیستند!
    تا همین چند ماه قبل که هنوز به طور جدی درگیر مسایل خرید و مقایسه ,بازار..از هر دو برند بود نشده بودم تصور میکردم هیچ تفاوتی میان این دو برند وجود ندارد و مطمعنم که بیشتر دوستان تازه کار مانند خودم چنین برداشتی دارند ,که البته درست نیست
    این نوع نگرش غلط میتواند موجب اشتباه در انتخاب شود
    به عنوان مثال
    در شرایط حال و حاظر کسی که بخواهد عکاسی حیات وحش انجام دهد ,منطقی نیست نیکونی شود. بنا بر دلایل کاملا روشن
    و بسیار مثالهای دیگر

هست؟ یا منظور D3S بوده؟
    نه منظور همان d3x بود
    با توجه به نتایج تستهای dpreview خروجی raw فایو دی اندکی بهتر از d3x است.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    در پی تستهای دو روزه 5dmII نتایج قابل ملاحظه ای حاصل شد که برایم بسیار جالب بود حیفم آمد دوستان را نیز در جریان...
    یکی از قابلیتهای بالای فایلهای خام این بدنه امکان ریکاوری کردن مناطق تاریک در حد بسیار بالا با کمترین افت کیفیت و ایجاد نویز
    بردیا عزیز، فکر می‌کنم در این مورد این دوربین را با خودش مقایسه کرده باشی! تنها دلیلی که باعث شد با وجود ساده‌تر بودن (ارزان بودن لنزها) خرید 5DII کماکان روی خرید D700 اصرار کنم همین مسئله ریکاوری کردن جرئیات سایه بود که آن موقع فایل‌های زیادی را از هردو دوربین تست کردم. هردو دوربین در این زمینه عالی بودند اما D700 به طرز عجیبی در ریکاوری مناطق سایه موفق‌تر بود. شاید برای بعضی این قضیه مهم نباشد اما وظیفه خودم دانستم که این مسئله را یادآوری کنم.

البته این باعث نمی‌شود که برای عکاسی طبیعت 5DII‌ را دوربین بهتری ندانم.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Friday 15 July 2011 در ساعت 22:55
    yasin-m، Daruosha، Kaveh Ghobadi و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب من به جواب سوال خودم نرسیدم.مساله اینه که الان شما به اندازه همون D3X هزینه کردیدبهتر نبود از همون اول این دوربین رو تهیه میکردید؟ تا از لنز های به قول خودتون یه کوچولو با کیفیت تر نیکون روی همون بدنه نیکون استفاده کنید؟در همون تاپیک کوچ به فول فریم کسانی بودند که دوربین کنون 5D M II رو به شما پیشنهاد کرده بودندخب چرا از همون اول به این سمت کوچ نکردید؟در مورد بهتر بودن سنسور های کنونی کنون زیاد موافق نیستم . امیدوارم Patent های منتشر شده از سوی کنون مبنی بر سنسورهای سه لایه این شرکت حقیقت داشته باشه و به زودی شاهد استفاده از این سنسور ها روی بدنه های بعدی کنون باشیم. کنون در مقابل رقیبی جدی به نام سونی باید دقیق تر عمل کنه
    ویرایش توسط Delbaz : Friday 15 July 2011 در ساعت 10:22
    aidin594، SinaVT، Saeed Barikani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 63 از 87 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 ... آخرینآخرین