صفحه 19 از 72 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 718
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon EOS 500D / Rebel T1i / Kiss X3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 500D

سلام
    من بتازگی یه 500d گرفتم توی مغازه با اینکه در کارتن بسته بود و خود دوربین رو کاملا نگاه کردم ولی لنز داخل کارتن لنز 18-55 بدون لرزشگیر بود - توی مغازه طرف توی ویترینش یه 450 داشت که روش لنز با لرزشگیر داشت اونو بهم داد منم انگار مسخ شده بودم قبول کردم.
    میخواستم بدونم که لنز این دو دوربین با هم فرق میکنند؟ و اینکه ژاپنی و غیر ژاپنی داره یا نه؟ از کجا میشه فهمید؟
    میترسم که باطری اصلی رو هم عوض کرده باشند البته روی باطری نوشته ساخت ژاپن و کیفیت چاپش هم خوبه میشه جایی اینو چک کرد؟
    یه سوال دیگه اینکه چطور میتونم بفهمم سرعت مموری کارتم چقدره؟ توی دوربین سرعت انتقال عکسها خوبه ولی تو مموری ریدر خیلی کنده تقریبا پنج برابر کندتره.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

روی کارتن دوربین شما حتما نوشته شده که چه لنز کیتی همراه اون هست!

s_hosein1 تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط s_hosein1 نمایش پست ها
    سلام
    من بتازگی یه 500d گرفتم توی مغازه با اینکه در کارتن بسته بود و خود دوربین رو کاملا نگاه کردم ولی لنز داخل کارتن لنز 18-55 بدون لرزشگیر بود - توی مغازه طرف توی ویترینش یه 450 داشت که روش لنز با لرزشگیر داشت اونو بهم داد منم انگار مسخ شده بودم قبول کردم.
    میخواستم بدونم که لنز این دو دوربین با هم فرق میکنند؟ و اینکه ژاپنی و غیر ژاپنی داره یا نه؟ از کجا میشه فهمید؟
    میترسم که باطری اصلی رو هم عوض کرده باشند البته روی باطری نوشته ساخت ژاپن و کیفیت چاپش هم خوبه میشه جایی اینو چک کرد؟
    یه سوال دیگه اینکه چطور میتونم بفهمم سرعت مموری کارتم چقدره؟ توی دوربین سرعت انتقال عکسها خوبه ولی تو مموری ریدر خیلی کنده تقریبا پنج برابر کندتره.
    سلام

اصولاً لنز کیت 500D باید 18-55 IS باشد؛ روی جعبه رو هم نگاه کنید؛
    کد:
    http://chronicles.dereklim.com/wp-content/uploads/2009/07/canon-eos-500d.jpg
    و خیر لنز دو دوربین تفاوتی با هم ندارد؛ اگر هم ژاپنی و غیر ژاپنی داشته باشد، از لحاظ کیفیت تفاوتی با هم نخواهند داشت.

اگر از رم ریدر با کیفیتی (برند مناسبی مانند Transcend) استفاده می‌کنید، نباید کندی خاصی احساس کنید، از صحت رم‌ریدر و رم خود اطمینان حاصل کنید.

پیروز باشید.

* با مبین عزیز خط رو خط شدیم
    s_hosein1 تشکر می‌کند.
    .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

روی جعبه لنز کیت رو با لرزشگیر عنوان کرده به همین دلیل هم از فروشنده یه لنز با لرزشگیر گرفتم.
    در مورد باطری چکار کنم؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط s_hosein1 نمایش پست ها
    روی جعبه لنز کیت رو با لرزشگیر عنوان کرده به همین دلیل هم از فروشنده یه لنز با لرزشگیر گرفتم.
    در مورد باطری چکار کنم؟
    زیاد سخت نگیرید!اگر باتری شما درست کار میکنه نباید جای نگرانی باشه!
    بهتر هست از جایی خرید کنید که معتبر هست!
    اجناس تقلبی هر روز به اجناس اصل شبیه تر میشن و تشخیص اونها سخت تر!
    برای اطمینان میتونید به یه شرکت یا فروشگاه معتبر مراجعه و یک نمونه از باتریهای اونها رو ببینید و با باتری خودتون مقایسه کنید!
    و یا باتری خودتون رو به اونها نشون بدید و بپرسید که اصل هست یا نه؟
    ولی هیچ کدوم از این کارها کاملا قابل اطمینان نیستن! و همون بهتر هست که قبل از خرید به محل و اعتبار فروشگاه و یا شرکت توجه کنید.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    چرا 500d با وجود مگا پیکسل بیشتر ولی تصاویرشو که من تو Cameralabs دیدم هم نسبت به D5000 اندکی سافت تر بود و حتی به نظر می رسید 1000d هم تصاویر شارپ تری داره.
    اونجا اشاره کرده بود که علت عدم تطابق لنز کیت و سنسوره و در صورت داشتن لنزی با اپتیک بهتر تصاویررش شارپنس بهتری از d5000 خواهد داشت. من گمان می کردم که لنز بیخودیه لنز کیت، ولی وقتی ریویوی اون تو photozone رو مثلا در مقایسه با همین دو لنز 17-85 و 17-55 باقیمت حدود 400 و 1000 دلار مقایسه می کردم به نظر لنز خوبی میاد حتی شاید در مواردی بهتر از 17-85 و نتایج تست رزولوشن این لنز کیت هم به نظر خوب بود.

میشه بگید منظور از لنزی با کیفیت اپتیک مناسب برای 500 دی چه لنزی می تونه باشه؟
    تو فايل هاي rawنيكون عملكرد بهتري داره ولي توjpegكنن بهتر عمل كرده البته با لنزهاي كيت نميشه قضاوت درستي كرد براي مقايسه در حالت برابر jpeg ميتونيد به اين لينك بريد
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page21.asp

كاربر آشنا a.parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    178

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad225 نمایش پست ها
    تو فايل هاي rawنيكون عملكرد بهتري داره ولي توjpegكنن بهتر عمل كرده البته با لنزهاي كيت نميشه قضاوت درستي كرد براي مقايسه در حالت برابر jpeg ميتونيد به اين لينك بريد
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page21.asp
    تست dpreview از لنز کیت استفاده نشده و همه از لنز 50 استفاده گردیده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط a.parsa نمایش پست ها
    تست dpreview از لنز کیت استفاده نشده و همه از لنز 50 استفاده گردیده
    اولين چيزي كه تو لينك مشخص هست نوع لنزشونه كه جفتشون 50مم هستن:)
    من گفتم رو حساب لنز كيت نميشه قضاوت درستي كرد

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

من که شخصا با این سنسور 15 مگاپیکسلی 500d و این استدلال که لازمه از لنز با کیفیتی استفاده بشه تا مزایای خودشو نشون بده کنار نمیام.

اولش فکر می کردم لنزکیتش چیز بیخودی باشه ولی بعد متوجه شدم درسته لنز کیته و قیمت ارزونی داره اما به لحاظ اپتیکی همچین چیز بیخودی هم نیست و تقریبا میشه اون رو در سطح متوسط دونست و شاید از بسیاری از لنز های غیر کیت معمول و رایج مورد استفاده کاربران این کلاس از دوربین حداقل اپتیک بهتری داره.

بنابراین منظور از لنز با کیفیتتر یک لنز واقعا مرغوب و گرانقیمت هستش. شاید عقیده من درست نباشه و البته عمومیت هم نداره ولی دوربین هایی در این کلاس مخاطبیش معلومه و اغلب کسانی هستند که یا تازه می خوان به SLR ورود کنن و یا خیلی هم حرفه ای نیستند. بنابراین لنزهای مورد استفاده این دسته از مخاطبین هم معلومه پس این سنسور و این استدلال که مثلا بری لنز سری L بخری تا شارپنست از دوربینی که رزولوشنش سه مگاپیکسل از خودش کمتره کمی بیشتر بشه در غیر این صورت باید انتظار رزولوشن و شارپنس کمتری رو داشته باشی زیاد برای مخاطبین این کلاس از دوربین ها معقول به نظر نمی رسه. در حالی که شاید اگه از یه سنسور 12 مگاپیکسلی استفاده میشد به لحاظ قیمتی هم بسیار رقابتی تر میشد.

تازه این رو هم در نظر بگیرید که نویز نیکون D5000 در ایزوهای بالا به طور قابل ملاحظه و مشهودی پائین تره که شاید یه دلیلش همین چگالی پیکسل بالاتره 500d نسبت به d5000 باشه.
    ویرایش توسط delagah : Tuesday 25 August 2009 در ساعت 13:26

كاربر آشنا rezabeigi آواتار ها
    تشکر کرده
    36

سلام بچه ها يه سوال داشتم به نظرتون 40d بهتره يا d500 اين بازار slr عجب تنوعي داره؟؟

صفحه 19 از 72 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین