صفحه 11 از 72 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 718
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon EOS 500D / Rebel T1i / Kiss X3

كاربر جديد moh-ahm آواتار ها
    تشکر کرده
    83

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 500D

سلام
    این اولین پست من در این سایت پر محتوا هستش.
    من از یک ماه پیش قصد خرید این دوربین یعنی 500D رو دارم و تقربیا تحقیق کاملی در این مدت درباره این دوربین کرده ام اما به یک مشکل برخوردم که تا حدودی دلسردم کرده و این مشکل hot pixel در ایزو های بالاست.
    در این سایت مقاله ای در مورد hot pixel خوندم که نوشته بود در زمان نوردهی طولانی و در نقاط تاریک در ایزو های بالا به وجود میاد اما یک چیزی رو متوجه نشدم که این مشکل فقط در حسگر های CCD وجود داره یا در CMOS هم این مشکل رو داره؟:confused:
    به هر حال در مورد این دوربین زمان نوردهی طولانی صدق نمیکنه!!! چون من عکسهایی دیدم از این دوربین که در 1/13 ثانیه گرفته شده و باز هم hot pixel وجود داره البته در ایزو های 3200 و 6400 و 12800 و مقدار بسیار کم در ایزو 1600 .
    البته دو نوع hot pixel در عکسهای 500D دیده میشه : 1_ hot pixel رنگی . 2_ hot pixel سفید البته نمیدونم که این نقطه های سفید hot pixel محسوب میشه یا نه اما این مورد در 1600 هم وجود داره اما خیلی کمه شاید در حدود 1 یا 2 نقطه باشه و باید عکس رو از نزدیک و در %100 کراپ ببینید تا قابله مشاهده باشه.

این مشکل با عکس از یک سوژه با کادر تقریبا یکسان و در ایزو های 1600-3200-6400 برسی شده.
    عکس بدون کراپ:
    [IMG]http://i41.*******.com/j8fj35.jpg[/IMG]
    مربع آبی رنگ جایی هستش که تقریبا در عکسهای بعدی 100% کراپ شده . (عکسها همراه با اگزیف هستند)
    [IMG]http://i43.*******.com/1zci7w1.jpg[/IMG]
    iso 1600
    [IMG]http://i42.*******.com/2nlz4pd.jpg[/IMG]
    iso 3200
    [IMG]http://i40.*******.com/dfivwn.jpg[/IMG]
    iso 6400

در ایزو 1600 باید دقت زیادی کرد تا نقطه های سفید رو از نزدیک دید اما در ایزو 3200 و 6400 کاملا مشهود هستن(مخصوصا در 6400)
    برای اینکه این نقطه ها یا به اصطلاح hot pixel براحتی قابله ملاحظه باشن از ابزار shadow/highlight فتوشاپ استفاده شده که نتیجه رو در ایزو 1600 در زیر می توانید ببینید:
    [IMG]http://i39.*******.com/21bogid.jpg[/IMG]
    iso 1600

همانطور که ملاحظه میکنید در ایزو 1600 با استفاده shadow/highlight نقطه های سفید و حتی hot pixel رنگی هم دیده میشه اما در حالت عادی این نقطه ها در این ایزو دیده نمیشه.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط moh-ahm نمایش پست ها
    سلام
    من از یک ماه پیش قصد خرید این دوربین یعنی 500D رو دارم و تقربیا تحقیق کاملی در این مدت درباره این دوربین کرده ام اما به یک مشکل برخوردم که تا حدودی دلسردم کرده و این مشکل hot pixel در ایزو های بالاست.
    در این سایت مقاله ای در مورد hot pixel خوندم که نوشته بود در زمان نوردهی طولانی و در نقاط تاریک در ایزو های بالا به وجود میاد اما یک چیزی رو متوجه نشدم که این مشکل فقط در حسگر های CCD وجود داره یا در CMOS هم این مشکل رو داره؟:confused:
    به هر حال در مورد این دوربین زمان نوردهی طولانی صدق نمیکنه!!! چون من عکسهایی دیدم از این دوربین که در 1/13 ثانیه گرفته شده و باز هم hot pixel وجود داره البته در ایزو های 3200 و 6400 و 12800 و مقدار بسیار کم در ایزو 1600 .
    البته دو نوع hot pixel در عکسهای 500D دیده میشه : 1_ hot pixel رنگی . 2_ hot pixel سفید البته نمیدونم که این نقطه های سفید hot pixel محسوب میشه یا نه اما این مورد در 1600 هم وجود داره اما خیلی کمه شاید در حدود 1 یا 2 نقطه باشه و باید عکس رو از نزدیک و در %100 کراپ ببینید تا قابله مشاهده باشه.

این مشکل با عکس از یک سوژه با کادر تقریبا یکسان و در ایزو های 1600-3200-6400 برسی شده.
    عکس بدون کراپ:

مربع آبی رنگ جایی هستش که تقریبا در عکسهای بعدی 100% کراپ شده . (عکسها همراه با اگزیف هستند)

در ایزو 1600 باید دقت زیادی کرد تا نقطه های سفید رو از نزدیک دید اما در ایزو 3200 و 6400 کاملا مشهود هستن(مخصوصا در 6400)
    برای اینکه این نقطه ها یا به اصطلاح hot pixel براحتی قابله ملاحظه باشن از ابزار shadow/highlight فتوشاپ استفاده شده که نتیجه رو در ایزو 1600 در زیر می توانید ببینید:

همانطور که ملاحظه میکنید در ایزو 1600 با استفاده shadow/highlight نقطه های سفید و حتی hot pixel رنگی هم دیده میشه اما در حالت عادی این نقطه ها در این ایزو دیده نمیشه.
    سلام دوست عزیز
    ورودتون رو به فروم تبریک میگم

اما شما با چیز عجیبی برخورد نکردید ! هات پیکسل یه مشکل عمومیه و برای تمام دوربینها پیش میاد
    در سنسورهای CCD شدتش بیشتر هست و در CMOS کمتر اما بلاخاره وجود داره
    اما یک سوال
    شما فکر میکنید چند تا عکس در طول مثلا یک سال با ایزو بالای 800 دوربینتون خواهید گرفت ؟
    اصلا بر فرض که این تعداد زیاد هم بود ، شما چند تای اونها رو میخواهید از کراپ 100% شون استفاده کنید ؟
    اصولا کراپ 100% رو بیخیال بشید و ایزوهای بالای 800 رو هم همینطور
    البته در اندک موارد مورد استفاده هم حتما لازم نیست کراپ 100% عکس رو ببینید ، اون رو در اندازه مانیتور ببینید و یا اصلا همین عکسها رو ببرید در سایزی که بعدا عکس چاپخواهید کرد ، چاپ کنید ببینید آیا نویزی هست که نگرانش باشید ؟

انشالله دوربین رو بگیرید و روز به روز پیشرفت کنید و عکسهای خوبی هم باهاش بگیرید
    تازه اون موقع میفهمید که نگران چی بودید
    (خودم این تجربه رو دارم ، نگران ایزو های بالا بودم در حالی که کمتر پیش میاد که حتی با ایزو 800 عکس بگیرم!)

موفق باشید :)
    vbigdeli، partow، Aramis_312 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ورودتون رو به فروم تبریک میگم

اما شما با چیز عجیبی برخورد نکردید ! هات پیکسل یه مشکل عمومیه و برای تمام دوربینها پیش میاد
    در سنسورهای CCD شدتش بیشتر هست و در CMOS کمتر اما بلاخاره وجود داره
    اما یک سوال
    شما فکر میکنید چند تا عکس در طول مثلا یک سال با ایزو بالای 800 دوربینتون خواهید گرفت ؟
    اصلا بر فرض که این تعداد زیاد هم بود ، شما چند تای اونها رو میخواهید از کراپ 100% شون استفاده کنید ؟
    اصولا کراپ 100% رو بیخیال بشید و ایزوهای بالای 800 رو هم همینطور
    البته در اندک موارد مورد استفاده هم حتما لازم نیست کراپ 100% عکس رو ببینید ، اون رو در اندازه مانیتور ببینید و یا اصلا همین عکسها رو ببرید در سایزی که بعدا عکس چاپخواهید کرد ، چاپ کنید ببینید آیا نویزی هست که نگرانش باشید ؟

انشالله دوربین رو بگیرید و روز به روز پیشرفت کنید و عکسهای خوبی هم باهاش بگیرید
    تازه اون موقع میفهمید که نگران چی بودید
    (خودم این تجربه رو دارم ، نگران ایزو های بالا بودم در حالی که کمتر پیش میاد که حتی با ایزو 800 عکس بگیرم!)

موفق باشید :)
    سلام ممنونم.

دوست عزیز من نگفتم چیز عجیبی هستش گفتم واسه من مشکل محسوب میشه .
    دوست گرامی من با دوربین کامپکت از ایزو 800 هم استفاده میکنم با اون همه نویزی که داره با انجام نویز ریداکشن های نرم افزاری واسم قابله استفاده میشه و به نظرم این دلیل خوبی نیست که نباید از ایزو بالای 800 استفاده کرد اگه اینجوره پس تفاوت کامپکت با slr چیست؟
    من کار چاپی چندانی ندارم اما دوست دارم عکس رو هم در کراپ کامل ببینم اگه بیخیال کراپ 100% بشم پس تکلیف جزیات چه خواهد شد؟ یعنی واسه یه دوربین این همه پول داده بشه و بهمون بگن بیخیال ایزو 800 به بالا و کراپ 100% بشید:confused:

خوب شما فکر کنید یک سوژه واسه عکاسی دارید که به سرعت شاتر بالا احتیاج دارید یا در محیط نور کمی وجود داره یا لنز شما تله هستش و احیانا در حداکثر فاصله کانونی دیافراگم بالایی داره - آیا میشه باز هم بیخیال ایزو بالاتر از 800 شد؟

500D دوربین کم نویزی هستش و من با نویزش مشکلی ندارم .

تشکر کرده
    3513

سلام ممنونم

دوست عزیز من نگفتم چیز عجیبی هستش گفتم واسه من مشکل محسوب میشه .
    دوست گرامی من با دوربین کامپکت از ایزو 800 هم استفاده میکنم با اون همه نویزی که داره با انجام نویز ریداکشن های نرم افزاری واسم قابله استفاده میشه و به نظرم این دلیل خوبی نیست که نباید از ایزو بالای 800 استفاده کرد اگه اینجوره پس تفاوت کامپکت با slr چیست؟
    سلام
    مثل اینکه سوء تفاهم شده
    من که نگفتم نباید با ایزو 800 عکس بگیرید !!!

اول اینکه نرم افزارهای نویز ریداکشن این نویز ها رو هم میتونن رفع کنند

دوم اینکه نویز ریداکشن خود دوربین هم میتونه تا حدودی این مساله رو حل کنه

سوم اینکه جدا" شما به خاطر نویز کمتر ، میخواهید اس ال آر بگیرید ؟
    اگر اینطوره اینو بگم (نتیجه ای تقریبی که بهش رسیدم) ، در بد ترین حالت نویز یک کامپکت مثلا اس ایکس 100 کانن با نویز یک اس ال آر مثل دی500 کانن 4 برابر تفاوت داره و این مقدار در شرایط معمولی تا 8 برابر هم فرق میکنه (یعنی نویز اس ال آر خیلی کمتره)

چهارم اینکه شما به این عکسها توجه کنید :
    میتونید حدس بزنید با چه ایزو هایی گرفته شده اند ؟ (با نیکون دی 90)

----

----

بترتیب از بالا ایزو
    1600
    3200
    6400
    بدون هیچ نویز ریداکشنی
    بنظر شما نویز ایزو 6400 و 3200 کمتز از نویز ایزو 1600 بنظر نمیرسه ؟ اما مساله اینجاست : چرا ؟

من کار چاپی چندانی ندارم اما دوست دارم عکس رو هم در کراپ کامل ببینم
    متاسفانه مشکل بسیاری از ما که وارد دنیای دیجیتال میشیم همین نداشتن چاپ هستش (بشخصه عکسهام رو تا سایز 20*30 چاپ کرده ام چه عکسی که با ایزو 100 گرفته شده و چه عکسی که با 1600و شاید بشه گفت تفاوت آنچنانی بینشون نبوده)

اگه بیخیال کراپ 100% بشم پس تکلیف جزیات چه خواهد شد؟
    منظور شما رو از این جمله نفهمیدم ! جزئیات که سر جاشون هستند !
    ولی در کل من مفهوم اینهمه تاکید روی کراپ 100% رو نمیفهمم
    مفهوم کراپ 100% اینه که شما از یک عکس 15 مگا پیکسلی ، یک کراپ مثلا در سایز 800*600 لازم داشته باشید و فقط اون مهم باشه . حاالا اگر موضوع اینه ، و شما هم موقع عکاسی این رو میدونستید پس چرا اون موقع سعی نکردید کادرتون رو درست انتخاب کنید ؟ (زوم کنید و یا برید جلوتر)
    حالا با این اوصاف سوال من از شما اینه :
    مگه شما همیشه از کراپ 100% عکسهاتون استفاده میکنید ؟

یعنی واسه یه دوربین این همه پول داده بشه و بهمون بگن بیخیال ایزو 800 به بالا و کراپ 100% بشید
    این طرز تفکر شما هم اصلا درست نیست
    مگه شما اینهمه پول میدید که از ایزو 800 به بالا و کراپ 100% استفاده کنید ؟ !!!!!!!!!!

خوب شما فکر کنید یک سوژه واسه عکاسی دارید که به سرعت شاتر بالا احتیاج دارید یا در محیط نور کمی وجود داره یا لنز شما تله هستش و احیانا در حداکثر فاصله کانونی دیافراگم بالایی داره - آیا میشه باز هم بیخیال ایزو بالاتر از 800 شد؟
    خیر
    در این شرایط 2 راه حل وجود داره
    1- افزایش نور محیط عکاسی (به هر نحو مثل استفاده از فلاش)
    2- بالا بردن ایزو

حالا مشکل کجاست ؟
    دوربین شما که بحمدالله ایزو 12800 هم داره !

500D دوربین کم نویزی هستش و من با نویزش مشکلی ندارم .
    پس اینهمه بحث سر چیه ؟
    اون عکسهایی که گذاشتین برای چی بود ؟ !!!!!!!!

در کل فکر کنم بهتر باشه قبل از خرید تا جایی که میتونید تحقیق و مطالعه کنید
    Majid Ghane، partow، Aramis_312 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    83

من که نگفتم نباید با ایزو 800 عکس بگیرید !!!
    جواب: من هم چنین چیزی نگفتم شما فرمودید بیخیال ایزو 800 به بالا.
    اول اینکه نرم افزارهای نویز ریداکشن این نویز ها رو هم میتونن رفع کنند
    جواب: نرم افزار های نویز ریداکشن تاثیر چندانی روی هات پیکسل ندارن و برای رفعشون باید از نرم افزارهای مخصوص مانند : hotpixelremover و ................... استفاده کرد.

دوم اینکه نویز ریداکشن خود دوربین هم میتونه تا حدودی این مساله رو حل کنه
    جواب : در مورد دوربین های دیگر ممکنه , اما این دوربین حتی با نویز ریداکشن هم هات پیکسل داره ( عکسهایی که گذاشتم با نویز ریداکشن بود)

سوم اینکه جدا" شما به خاطر نویز کمتر ، میخواهید اس ال آر بگیرید ؟
    اگر اینطوره اینو بگم (نتیجه ای تقریبی که بهش رسیدم) ، در بد ترین حالت نویز یک کامپکت مثلا اس ایکس 100 کانن با نویز یک اس ال آر مثل دی500 کانن 4 برابر تفاوت داره و این مقدار در شرایط معمولی تا 8 برابر هم فرق میکنه (یعنی نویز اس ال آر خیلی کمتره)
    جواب:منظورتون رو متوجه نشدم اما این که مسلمه نویز اس ال آر خیلی کمتره.

چهارم اینکه شما به این عکسها توجه کنید :
    میتونید حدس بزنید با چه ایزو هایی گرفته شده اند ؟ (با نیکون دی 90)

بدون هیچ نویز ریداکشنی
    بنظر شما نویز ایزو 6400 و 3200 کمتز از نویز ایزو 1600 بنظر نمیرسه ؟ اما مساله اینجاست :چرا ؟
    جوابه چرا رو من نباید بگم شما باید بگید که دی 90 دارید .در ضمن اینجا بحث در مورد 500D هستش.

حالا با این اوصاف سوال من از شما اینه :
    مگه شما همیشه از کراپ 100% عکسهاتون استفاده میکنید ؟
    جواب: خیر - من دوست دارم عکسمو در اندازه کامل هم ببینم - در یک عکس ماکرو( مثلا از یک زنبور ) به نظرتون جزیات در 15 مگاپیکسل بیشتر مشخصه یا در 1 یا 2 مگاپیکسل؟

در این شرایط 2 راه حل وجود داره
    1- افزایش نور محیط عکاسی (به هر نحو مثل استفاده از فلاش)
    2- بالا بردن ایزو
    حالا مشکل کجاست ؟
    دوربین شما که بحمدالله ایزو 12800 هم داره !
    مشکل اینجاست که این دوربین از ایزو 1600 تا 12800 هات پیکسل داره!!!

پس اینهمه بحث سر چیه ؟
    اون عکسهایی که گذاشتین برای چی بود ؟ !!!!!!!!
    پس بهتره دیگه بحث رو ادامه ندم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چون شما هنوز مشکل اون عکسها رو متوجه نشدید.

500D مشکل هات پیکسل داره البته از نظر من , گر چه با نرم افزار این مشکل قابله حله. من یا باید با این مشکل کنار بیام یا باید تغییر انتخاب بدم :(

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام
    .
    .
    .
    سلام دوست عزیز
    دوربین کانن 500 دی از سنسور کانن 50 دی استفاده میکنه.
    نمونه عکسهایی که من از کانن 50 دی هم دیدم ، همین مشکل رو داشتن!
    یعنی اینکه در ایزوهای بالا نقاط سفید و رنگی مثل هات پیکسل در عکس دیده میشه. ربطی هم به نوردهی طولانی نداره و با نویز ریداکشن نرم افزاری هم از بین نرفت!
    بقول آقای آشوری نیا ، جون میده واسه ستاره گرافی!
    لطفا در تاپیک کانن 50 دی ، پست های 85 به بعد رو مطالعه کنید:

http://www.akkasee.com/forum/showpos...3&postcount=85
    Saeed61، rezafh و MAHosseini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3513

سلام

دوست عزیز من که با شما احیانا خصومتی ندارم ، من یه آماتور هستم و هدفم از بودن در اینجا ، یاد گرفتن هستش
    و اگر بتونم و در حدی باشم که بتونم کسی رو هم کمک کنم ، سعی میکنم حتما این کار رو بکنم

حرف من هم اینه که شما نباید اینقدر نگران این هات پیکسلها باشید .
    هات پیکسلها در کراپ ها مشخص میشوند و وقتی شما عکسی رو کراپ نمیکنید ، چه فرقی میکنه که هات پیکسل باشه یا نباشه ؟
    بنظر من شما بیش از حد به این موضوع حساس هستید که اصلا خوب نیست
    در مورد اون عکسها هم منظورم این بود که نویز در نواحی روشن و نواحی که فوکوس باشند ، نویز کمتر هست و میتونید از این موارد استفاده کنید

اما در مورد تغییر انتخاب
    شاید درست نباشه ولی با این حساسیت شما به نویز ، نیکون دی90 رو پیشنهاد میدم

موفق باشید
    Saeed61، vbigdeli، partow و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد mamisava آواتار ها
    تشکر کرده
    42

اساتید محترم! بالاخره نویز بیشتر یا یکسانه نسبت به 50D؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

مطلب مهمی که گاهی فراموش میشود نقش نورسنجی درست در کنترل نویز است. طبیعی است که هر چقدر هیستوگرام به سمت چپ کشیده شود در ایزوهای بالا نویز قابل رویت بیشتر خواهد شد. یعنی اندراکسپوز بودن عکس بزرگترین عامل تولید نویز است.به خصوص اگر عکس اندر اکسپوز گرفته شود و در پست پروسس بخواهیم این مسئله را جبران کنیم به اندازه زیادی نویز میبینیم که در نقاط تاریک بیشتر هستند. هر ابزاری داری حدی از توانایی است که فکر میکنم عکاسی با ایزو بالا و اندراکسپوز بودن عکس ماکزیموم حد بسیاری از دوربینها در کنترل نویز است.
    Saeed61، FarhadBahramii، Amir Tavakoli و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    352

مقایسه رفتار نویزی Canon 500d و Nikon D5000 و Olympus E-620
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ca...1i/noise.shtml
    Amir Tavakoli، QashQai، partow و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon PowerShot G6

صفحه 11 از 72 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین