صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 140
Like Tree282تشکر

موضوع: FUJIFILM X-T2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط urahara07 نمایش پست ها
    چقدر من کم توجه هستم بله ضدآب هستن. با این وجود درک نمیکنم کسی که عکاس ورزشی یا حیات وحش نیست چرا باید راحتی و کیفیت 1 لنز پرایم رو کنار بذاره و و با 1 لنز زوم کار کنه! حالا ممکنه نهایتا 1 نفر 135-18 رو بپسنده . اما متوجه نمیشم وقتی فوجی این همه لنزهای پرایم با کیفیت داره چرا دوستان بعنوان لنز اول 1 زوم گرون قیمت رو به مردم پیشنهاد میدن ؟ درحالی که معقول اینه که لنز اول 1 لنز پرایم نرمال باشه

اینم که میگید سبکتره دیگه تفاوت معنا داری نداره
    X-T2 با لنز 135-18 حدود 970 گرم وزن داره ( این عملا میشه وزن یک DSLR ) و 80D با لنز 135-18 حدود 1180 گرمه که تفاوتی 200 گرمیه
    درحالی که مثلا X-T1 با لنز 35 , f2 وزنش 620 گرمه 600 گرم با 80D تفاوت داره یعنی نصف . دیگه حرف 27mm کوچیک 78 گرمی رو وسط نمیکشم

همینطور 135-18 اجازه خلق پرتره های جذاب و بوکه رو از عکاس میگیره ؟
    چرا 1 عکاس مخصوصا کسی که دوربین اولشه باید خودش رو از گرفتن پرتره خوب محروم کنه !!
    خدایی اون فاصله 135-55 بجز فریز کردن مرغ دریایی به چه درد 1 دوربین اولی میخوره!؟
    والا راستش خود من X-Pro2 و مجموعه لنزهای F/2 فوجی رو دارم و در عین حال لنز زوم هم دارم ... همش بستگی به موقعیت و زمان و مکان داره .. یه کار جالبی که تو فروشگاه نمایندگی دیدم اینه که اونجا از هر کسی که دوربین X میگیره یه عکس فوری میگیرن و روی دیوار نصب میکنن ... اینجوری همه میفهمن که کی چه وسیله ای انتخاب کرده ... من واقعن عکسها رو از سر کنجکاوی بررسی میکنم مثلا الان میدونم که آقای نصرالله کسراییان X-T1+18-135 داره یا کامران عدل X-T2+18-135 داره سیمون آیوازیان X-Pro2 و لنزهای 10-24 و18-55 حسن غفاری X-T1 و X-T2 با لنزهای زوم و ۳۵مم اف ۱/۴ داره .... البته لیست بلند بالایی هست منظورم اینه که نمیشه حکم صادر کرد و یه عکاس با هر سبک عکاسی باید همه جور لنزی داشته باشه اما خودم همیشه به عنوان لنز اول به یه زوم خوب رای میدم .

۲۰۰ گرم تفاوت وزن در یه روز عکاسی ۲کیلو به نظر میرسه تفاوت کمی نیست! ضمن اینکه یه مجموعه ضد آب هم داری که اگه بخوای در کانن بدنه سری ۱ و لنز ال داشته باشی تفاوت بیشتر از ۱ کیلو میشه
    yaghoobi، M.Nouri، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

در مورد ابعاد هم من الان xt20 رو با لنز 16-55 که جزو زومهای بزرگ فوجی هست. دارم استفاده میکنم. که نه تنها مشکلی باهاش ندارم بلکه بسیار هم خوش دسته. با نیکون 5300 هم که جزو کوچکترینای نیکونه همزمان مقایسه کردم.. وباید بگم اصلا قابل مقایسه نبود از نظر ابعاد و خوشدستی.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    در مورد ابعاد هم من الان xt20 رو با لنز 16-55 که جزو زومهای بزرگ فوجی هست. دارم استفاده میکنم. که نه تنها مشکلی باهاش ندارم بلکه بسیار هم خوش دسته. با نیکون 5300 هم که جزو کوچکترینای نیکونه همزمان مقایسه کردم.. وباید بگم اصلا قابل مقایسه نبود از نظر ابعاد و خوشدستی.
    اصولا من مشکلی جدی با 55-16 ندارم . دامنه اش منطقیه.گرچه خودم 35 فیکس یا 23 فیکس رو کاملا بهتر میدونم . نهایتش چند قدم جابه جا شدنه .
    اما 55-16 چیزی نیست که برا لنز اول خیلی بشه بهش گیر داد .گرچه تو بازه 55-35 دیافراگم بازی نداره و کارایی لازم رو نداره

اما خداییش درک نمیکنم تو لنز اول اعدادی مثل 90 - 110 - 135 چه کاربردی برای کاربر داره
    صحیح اینه که کاربر با 1 لنز نرمال شروع کنه . هم به پیشرفتش کمک میکنه و هم کادربندی رو درستر و بهتر درک میکنه
    تو این فاصله کاربر با علایق خودش آشنا میشه و بعدا در صورت نیاز میتونه 1 لنز مکمل بگیره . (اینجوری کاربر 2 لنز کامل داره )

اما وقتی 135-18 رو به عنوان لنز اول پیشنهاد بدین ، این بنده خدا بخوات جدی عکاسی خیابانی و مستند انجام بده مشکل داره . بخوات جدی پرتره بگیره مشکل اساسی داره . بخوات لند اسکیپ بگیره باز داستان داره .
    درواقع این لنز هیچ کاری رو کامل انجام نمیده و در آینده سبب تحمیل هزینه اضافه به کاربر میشه
    ویرایش توسط urahara07 : Wednesday 23 August 2017 در ساعت 14:12

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

دوستان اهل فوجی
    بنده مشکل اساسی با پردازش jpge دوربین فوجی xt2 دارم
    عکس ها در کراپ 50 درصد ( 50 درصد زوم در فتوشاپ یا acdsee ) همه چیز خیلی زیبا و عالی هست اما در حالت 100 درصد انگار 110 درصد زوم داریم و یه طور هایی عکس حالت آبرنگی داره

الان تست کردم عکس خام رو در لایت روم باز کردم و با jpg اش مقایسه کردم خیلی این مورد به چشم میاد
    عکس خام فوقالعاده هست از نظر شارپنس و طبیعی بودن بافت های چشم و پوست
    اما jpg مصنوعی به نظر میاد
    چطور و با چه تنظیماتی میشه jpg رو شبیه عکس خامش کرد ؟
    تنظیمات شارپنس و ... درمنوی Q همگی 0 هستند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1808 نمایش پست ها
    دوستان اهل فوجی
    عکس ها در کراپ 50 درصد ( 50 درصد زوم در فتوشاپ یا acdsee ) همه چیز خیلی زیبا و عالی هست اما در حالت 100 درصد انگار 120 درصد زوم داریم و یه طور هایی عکس حالت آبرنگی داره

الان تست کردم عکس خام رو در لایت روم باز کردم و با jpg اش مقایسه کردم خیلی این مورد به چشم میاد
    سلام

طبیعتا داستان به چندین متغیر مختلف بستگی داره ، به طور کلی فایل jpeg به سلیقه هر کمپانی در پردازش برمیگرده درست مثل اینکه شما دست پخت چند آشپز مختلف از یک نوع غذا رو بچشین ... این سلیقه مثلا ممکنه برای منظره خوب باشه برای پرتره نه و یا برعکس در موردی که گفتین اولا پیشنهاد میکنم فیلم سیمولیشنهای مختلف رو آزمایش کنین دوما اینکه پارامتری رو که اذیت میکنه شما رو میتونین منفی کنین مثل کاهش نویز که منفی هم داره
    obsidiyan و sina1808 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

من از آمازون فلش کوچک tt350 گوداکس و تریگر x1t-f مخصوص فوجی خریدم خیلی عالی هستند هر دو
    میخوام برای منزل فلش بزرگتر و سافت باکس بخرم برای عکاسی از کودک
    به نظرتون میشه از مدل Godox QS-400 استفاده کرد در کنار فوجی فیلم ؟ آیا از تریگر x1t-f میشه براش استفاده کرد ؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    X-Pro2 حکایت دیگریست عمده تفاوت در ویزور هایبرید ( رنج فایندر-الکترونیک) و عدم حرکت ال سی دی پشت دوربین است . یه سری از قدیمیها یا کسانی که به سبک قدیم و با لنزهای پرایم عکاسی میکنن ، از جمله خودم طرفدار این دوربین هستند مجموعه لنزهای پرایم ۱۸-۲۳-۳۵-۵۰-۹۰ با اف ۲ و این دوربین ترکیب جذابی هستند اما اگه به دوربینهای اس ال ار عادت دارین و نگاهی به فیمبرداری دارین X-T2 بهتره . در واقع در دنیای واقعی و عکاسی حرفه ای به عنوان شغل X-T2 دوربین درست تریه .
    درود برشما دوست گرامی وممنون ازتوضیحات کاملتون.
    Contax تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

X-Pro2 خیابانی تره ( محل قرار گرفتن ویزور و شکل دوربین )، شاید بعنوان دوربین دوم جذابتر از X-T2 باشه .گرچه X-100 هم هست ولی بهرحال X-T2 کامتره
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط urahara07 نمایش پست ها
    اصولا من مشکلی جدی با 55-16 ندارم . دامنه اش منطقیه.گرچه خودم 35 فیکس یا 23 فیکس رو کاملا بهتر میدونم . نهایتش چند قدم جابه جا شدنه .
    اما 55-16 چیزی نیست که برا لنز اول خیلی بشه بهش گیر داد .گرچه تو بازه 55-35 دیافراگم بازی نداره و کارایی لازم رو نداره

اما خداییش درک نمیکنم تو لنز اول اعدادی مثل 90 - 110 - 135 چه کاربردی برای کاربر داره
    صحیح اینه که کاربر با 1 لنز نرمال شروع کنه . هم به پیشرفتش کمک میکنه و هم کادربندی رو درستر و بهتر درک میکنه
    تو این فاصله کاربر با علایق خودش آشنا میشه و بعدا در صورت نیاز میتونه 1 لنز مکمل بگیره . (اینجوری کاربر 2 لنز کامل داره )

اما وقتی 135-18 رو به عنوان لنز اول پیشنهاد بدین ، این بنده خدا بخوات جدی عکاسی خیابانی و مستند انجام بده مشکل داره . بخوات جدی پرتره بگیره مشکل اساسی داره . بخوات لند اسکیپ بگیره باز داستان داره .
    درواقع این لنز هیچ کاری رو کامل انجام نمیده و در آینده سبب تحمیل هزینه اضافه به کاربر میشه
    درود.
    لنز فوجی 55-16 دارای دیافراگم 2.8 در تمامی بازه لنز و همچنین از سری WR می باشد.

سپاس از توجه شما.

FUJINON LENS XF16-55mmF2.8 R LM WR | Specifications | Fujifilm Global
    zarfam و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1808 نمایش پست ها
    دوستان اهل فوجی
    عکس ها در کراپ 50 درصد ( 50 درصد زوم در فتوشاپ یا acdsee ) همه چیز خیلی زیبا و عالی هست اما در حالت 100 درصد انگار 110 درصد زوم داریم و یه طور هایی عکس حالت آبرنگی داره

این مشکل مربوط میشه به موتور پردازش برنامه‌های لایت‌روم و فتوشاپ که نمیتونن فایلهای خام سنسورهای ایکس‌ترنس رو بدرستی پردازش کنن. شما دوکار میتونین انجام بدین.

اول اینکه برنامه پروسس فایل خام رو کلا تغییر بدین، من بر اساس تجربه خودم برنامه فوتونینجا رو پیشنهاد میدم که بهترین الگوریتم پروسس رو‌ برای بازیابی جزئیات فایلهای خام فوجی داره.

دوم اینکه اگه مثل من ترجیح میدین عکسهاتون رو داخل لایت‌رووم پروسس کنید باید از یه برنامه واسط استفاده کنین تا فایل خام فوجی رو به فرمتی که برای لایت‌رووم مناسب باشه تبدیل کنید.
    برنامه‌ای هست به اسم Iridient X-Transformer که فرمت خام فوجی رو به فرمت dng که فرمت خام ادوبی هست تبدیل میکنه و دیگه اون مشکل پیش نمیاد.
    ویرایش توسط nDman : Wednesday 11 October 2017 در ساعت 15:35
    yaghoobi، aliakbar، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    [Canon A-1 + many FD lenses] & [Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 14mm f2.8 R + Fujinon XF 27mm f2.8 + Metabones FD-XF]

صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین