صفحه 122 از 166 نخستنخست ... 22 72 112 118 119 120 121 122 123 124 125 126 132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    تجربه جالبی که با این بدنه داشتم این است که وقتی بهمراه لنز 90 تامرون که لرزش گیر ندارد عکاسی میکنم به راحتی میتوانم با سرعت شاتر 1/60 لرزش دست را فریز کنم اما وقتی D90 داشتم با شاتر 1/160 هم به زور فریز میشد! دوستان چنین تجربه ای نداشتن؟دلیل آن چیست؟
    سلام سهیل جان ،

البته فکر میکنم این بیشتر به خودت بر میگردد و شرایطی که در لحظه ی عکاسی داری و داشتی ، و اینکه احتمالا هندلینگ D7000 برات راحت تره

ولی به نظر من D90 دوربین خوشدست تریست
    shahbazi و حامد صفائی تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed B نمایش پست ها
    سلام سهیل جان ،

البته فکر میکنم این بیشتر به خودت بر میگردد و شرایطی که در لحظه ی عکاسی داری و داشتی ، و اینکه احتمالا هندلینگ D7000 برات راحت تره

ولی به نظر من D90 دوربین خوشدست تریست
    متشکرم سعید جان
    احتمال زیاد به هندلینگ دوربین برمیگردد که ظاهراً هندلینگ D7000 برای دستان من عالی است وقتی عکس میگیرم احساس میکنم لنزم لرزش گیر دارد با این حساب خودم به لرزش گیر مجهز شده ام
    Saeed Barikani، D.Daneshmand و کوروش تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6051

متشکرم سعید جان
    احتمال زیاد به هندلینگ دوربین برمیگردد که ظاهراً هندلینگ D7000 برای دستان من عالی است وقتی عکس میگیرم احساس میکنم لنزم لرزش گیر دارد با این حساب خودم به لرزش گیر مجهز شده ام
    تبریک میگم ، فکر کنم D7000 خریدی ، درسته ؟

حالا اگر یک گریپ هم ببندی ، هندلینگ بسیار عالی خواهد شد ، حداقل برای من اینطور بوده است ،

ولی به نظرمن ، به جای بادی ، کاشکی ، یه لنز درست و درمون میگرفتی سهیل جان ، دی90 بادی خوبی بود ، میزاشتی بعد ها یک فول فریم

خوب میگرفتی ، با لنزهای خوبی که الان تهیه کرده بودی
    ویرایش توسط Saeed Barikani : Monday 24 September 2012 در ساعت 12:54
    D.Daneshmand و shahbazi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جناب شهبازی تبریک !

راست اش من هم از کوچ کنندگان D90 به D7000 بودم . به نظرم تفاوت عکسها بسیار زیاده . من کاملن حس اشون میکنم و وقتی رو کراپ صددرصد عکسهام و ویرایش کار میکنم ، کاملن میشه این تفاوت رو حس کرد .

به نظرم یکی از بهترین دوربینهای کراپ داره کنونی است . از لحاظ پختگی رنگ و داینامیک رنج .
    فوکوس بسیار سریع و راحتی هم داره . شاید اون موردی که جناب شهبازی عزیز میگن به همین سرعت فوکوس برگرده که فرصت خسته شدن رو به دست نمیده .
    و همینطور ویزور بسیار شفاف که کادربندی رو برای عکاس خیلی راحت تر می کنه .
    من ویزور اون رو هم خیلی دوس دارم چون نقاط فوکوس در اون دیده نمیشن و عامل مزاحمی در ویزور نیستند و فقط موقع فشردن نیمه دکمه شاتر ، برای یک لحظه نقاط فوکوس روشن میشن .
    و به قول جناب سعید ، که با گریپ که چه شود !!!
    D.Daneshmand، shahbazi و 47amir تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    جناب شهبازی تبریک !

راست اش من هم از کوچ کنندگان D90 به D7000 بودم . به نظرم تفاوت عکسها بسیار زیاده . من کاملن حس اشون میکنم و وقتی رو کراپ صددرصد عکسهام و ویرایش کار میکنم ، کاملن میشه این تفاوت رو حس کرد .
    سلام کوروش جان ،

به شما هم تبریک میگم ، بابت خرید d7000

خوب مسلما ، یک نسل از د90 جولتر است ، و سنسور آن به مراتب بهتر ،

ولی ، اینکه بتوان عکسهای این 2 دوربین رو در کراپ 100% مقایسه کرد درست نیست ، چون حجم پیکسلی عکسهای D7000 به مراتب

بیشتر است کورش جان (12 مگاپیکسل در مقابل 16 مگاپیکسل D7000 )

البته بستگی به نوع ادیت هم دارد ، که با توجه به نوع ادیتی که انجام میدهید ، چه مقدار دیتیل از دست خواهد رفت ،? !

shahbazi و کوروش تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

سعید عزیز
    من مدت بیشتری است که این دوربین رو دارم .
    در مواردی که گفتید حق با شماست . هم به دلیل نسل جلوتر بودن D7000 و هم حجم پیکسل های بیشتر .
    به راستی نمیشه این دو رو با هم خیلی مقایسه کرد چون توی یک کلاس و رده نیستند.

اما چون به دلیل شباهت بدنه و گاهی موارد دیگری (مثلن ارزش خرید و تفاوت حدود قیمت ) دوستان این دو را برای خرید مقایسه میکنند ، من این موارد رو گفتم . چون همون موقع هم یکی از دوستان به من توصیه کرد که عوض نکنم دوربین رو و من کاملن مردد شده بودم . این دوربین به تازگی اومده بود و دوست من که عکاس هم بود ، این فاصله رو اونقدر نمیدونست که بخوام بابت اش هزینه کنم .

اما من احساس ام بعد از این مدت کار کردن با D7000 اینه که این تفاوت هایی که شما هم فرمودید ، واقعن ارزش این تعویض رو از نظر من داشت . تفاوت ها خیلی آشکارند .
    البته که نوع ویرایش هم مهمه ولی من همانطور که گفتم ، وقتی با خروجی D7000 ام کار میکنم ، و پس از انجام مراحل ویرایش ، به مراتب خروجی راضی کننده تری رو باهاش روبرو هستم ، تا وقتی که همین الان گاهی مجبورم فایلهای قدیمی ام در D90 رو با همین مراحل ویرایش ، دوباره روشون کار کنم . تفاوت ها رو برای همین عرض کردم . که البته شما هم به درستی بهشون اشاره کردید .
    هر چند که به قول شما ، با اومدن D600 آدم به شدت وسوسه میشه که به سمت فول فریم کوچ کنه ، اما متاسفانه همونطور که خود شما هم میدونید ، با این وضعیت ارزی ، و با این شایعاتی که در مورد قیمت نهایی این دوربین در ایران هست ، به نظرم ما حتی به همین فول فریم نسبتا ارزان تر هم دسترسی نخواهیم داشت .
    مگر اینکه به سراغ دوربین های در رده های پایین تری چون D700 بریم و دست دوم که راست اش خیلی تمایلی به این کار ندارم .

من هم مانند شما امیدوارم که با سروسامان پیدا کردن وضعیت ارزی و بازار ، همه ما و دوستان دیگر به سمت فول فریم بتونیم کوچ کنیم و از این رقابت جالبی که بین کمپانی های معظم برای تولید فول فریم های نسبتا ارزان تر ، در جهان ایجاد شده ، سهمی داشته باشیم .
    faridz، Saeed Barikani، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed B نمایش پست ها
    تبریک میگم ، فکر کنم D7000 خریدی ، درسته ؟

حالا اگر یک گریپ هم ببندی ، هندلینگ بسیار عالی خواهد شد ، حداقل برای من اینطور بوده است ،

ولی به نظرمن ، به جای بادی ، کاشکی ، یه لنز درست و درمون میگرفتی سهیل جان ، دی90 بادی خوبی بود ، میزاشتی بعد ها یک فول فریم

خوب میگرفتی ، با لنزهای خوبی که الان تهیه کرده بودی
    مرسی سعید جان بله D7000 خریدم واقعاً راضی هستم سیستم فوکوس D90 در لنزهای فیکس واقعاً مشکل دارد و من را خیلی اذیت کرد همیشه مجبور بودم برای فوکوس دقیق چند تا شات بزنم بلکه یکی در فوکوس دقیق باشد اما سیستم فوکوس D7000 واقعاً من را متعجب کرده بسیار عالی و دقیق است.

در رابطه با تفاوت آن با D90 باید عرض کنم که اصلاً قابل قیاس نیستند واقعاً وضعیت نویز D7000 خیلی بهتر است و من آنرا به راحتی احساس کردم اختلاف نویز آن با D90 چیزی بیشتر از یک استاپ در واحد ایزو است!
    البته بستگی به ژانر هم دارد برای ماکروگرافی واقعاً میشود ایزو 200 دوربینها را از ایزوی 250 آنها تشخیص داد!
    در هر صورت خیلی راضی هستم.
    بخصوص سیستم عکاسی بیصدا ( کم صدا ) آن خیلی جالب است و برای من کارآمد است.
    ویرایش توسط shahbazi : Monday 24 September 2012 در ساعت 13:34 دلیل: قلت املایی
    aidin594، Saeed Barikani، D.Daneshmand و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

وقتی سرعت شاتر را 30 ثانیه میکنیم سپس بالپ میشود سپس گزینه دارد با نام X1/250 این گزینه که نوعی سرعت شاتر است چیست؟؟؟؟؟

تشکر کرده
    12880

وقتی سرعت شاتر را 30 ثانیه میکنیم سپس بالپ میشود سپس گزینه دارد با نام X1/250 این گزینه که نوعی سرعت شاتر است چیست؟؟؟؟؟
    نماد X نماد همزمانی فلاش است . این عدد در مودهای M یا S بعد از bulb می آید و نشاندهنده همزمانی سرعت شاتر شما با فلاش است.
    فکر میکنم این عدد می گوید که سرعت شاتر دوربین شما و همزمانی آن با فلاش برای این عدد تنظیم شده است .
    شما در منوی e1 میتونید این عدد رو تنظیم کنید .
    aidin594 و shahbazi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    نماد X نماد همزمانی فلاش است . این عدد در مودهای M یا S بعد از bulb می آید و نشاندهنده همزمانی سرعت شاتر شما با فلاش است.
    فکر میکنم این عدد می گوید که سرعت شاتر دوربین شما و همزمانی آن با فلاش برای این عدد تنظیم شده است .
    شما در منوی e1 میتونید این عدد رو تنظیم کنید .
    وجود این X در انتهای طولانی ترین سرعت شاتر به چه دلیل است؟ قطعاً برای نشان دادم سینک فلاش نیست و یک کاری انجام میدهم
    متوجه شدید X1/250 کجا وجود دارد؟( سرعت شاتر را به 30 ثانیه برسانید سپس بالپ میشود و بعد از آن X1/250 میشود!