صفحه 45 از 166 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 95 145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط a.parsa نمایش پست ها
    سلام
    جناب ابراهیمی
    بنده هم تایید میکنم که از دی۷۰۰ خروجی بهتری داشته
    شما سری به ایمیجینگ بزنید و با دی ۷۰۰ مقایسه کنید حواهید دید ایا صحبت بنده صحت دارد یا خیر
    موفق باشید
    سلام
    البته به لحاظ اینکه تست های ایمیجینگ ریسورسز بر اساس عکس های JPG انجام می گیره نمیشه خیلی روش حساب کرد اما باز هم D700 عملکرد بهتری نشون داده.

در عکس اول, سمت راستی مربوط به D700 هست و سمت چپی مربوط به D7000. به روشنی میشه دید که D700 دیتیل بهتری داره (عکس ها در ایزو 1600 هستند)

در عکس دوم که در ایزو 3200 گرفته شده, برتری D700 باز هم بیشتر شده.

در ایزو های بالا چیزی که مهمتر از کم نویز بودن هست , جزئیات تصویر و وضعیت رنگ و دینامیک رنج عکس هست وگرنه نویز رو که به سهولت و در پست پروسسینگ میشه از بین برد. مهم جزئیاتی هست که اگه از بین بره دیگه نمیشه به دستشون آورد.
    Anoosh-Em و ahmad-d تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

‍Cameralab هم اين دوربين رو بررسي كرد:

کد:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D7000/

اينجا هم به مشكل تمايل دوربين به over expose در صحنه هاي روشن و پركنتراست اشاره كرده :
    ویرایش توسط Rouzbeh Ehsani : Sunday 12 December 2010 در ساعت 08:16
    Saeed61، king4 و persianeyes تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط mrm1 نمایش پست ها
    با سلام به همگی دوستان
    از خود شما عزیزان آموختم که مقایسه باید در شرایط یکسان انجام بشه تا اعتبار پیدا کنه. صرفنظر از مورد ایزوهای مختلف که دوستان اشاره کردن، آیا شاتهایی با فاصله کانونی مختلف (f7 & f14) میتونه نتیجه یکسانی بده؟
    اگه اشتباه میکنم دوستان لطف کنن توضیح بدن
    با سپاس
    بالنده باشید.
    سلام دوست من

احتمالا اشتباه لپي بوده ولي ميزان گشادگي ديافراگم رو كه با F نشون ميدن با فاصله كانوني اشتباه نكنيد.

ببخشيد بابت آف تاپيك

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    ‍Cameralab هم اين دوربين رو بررسي كرد:
    اينجا هم به مشكل تمايل دوربين به over expose در صحنه هاي روشن و پركنتراست اشاره كرده :
    سلام
    فکر نمی کنید حداقل جای هیستوگرام ها عوض شده باشه ...!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadahmad نمایش پست ها
    سلام
    فکر نمی کنید حداقل جای هیستوگرام ها عوض شده باشه ...!
    نه درست هست. وقتیکه تصویر روشن هست در این حالت تجمع نقاط در سمت راست هیستوگرام هست ولی وقتی تیره میشه تجمع نقاط هیستوگرام در سمت چپ هست.
    king4 و persianeyes تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.کلا دوربین های نیکون در این مود نورسنجی (مخصوصا که اسمان هم در کار باشد) کمی اور

میشوند.به این علت که (اگر اشتباه نکنم) نورسنجی میانگینی از گوشه های تصویر به همراه مرکز کادر

است.من دی300 و دی 90 را اکثرا با 3/1 گام تاریکتر تنظیم میکردم.دکمه جلوی دوربین سمت راست را

(اسمش یادم نیست) برای تغییر نورسنجی به حالت مرکزگرا تنظیم کرده بودم که هم زیاد به کار می آمد هم

دسترسی راحتی داشت.

اگر مجددا عکاسی را شروع کنم,دوست دارم این دوربین را تهیه کنم اما اگر قیمتش افت نکند همان دی300اس

گزینه ی بهتری خواهد بود(نظر شخصی)
    jebrahim، aidin594، farhad_k و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    سلام.کلا دوربین های نیکون در این مود نورسنجی (مخصوصا که اسمان هم در کار باشد) کمی اور

میشوند.به این علت که (اگر اشتباه نکنم) نورسنجی میانگینی از گوشه های تصویر به همراه مرکز کادر

است.من دی300 ......

درود

من برعکس تجربه ای را که فرمودید با D300 داشتم
    یعنی در میحیط Outdoor در حالت Program که نورسنجی اتوماتیک هست ،
    گاهی نورسنجی خود دوربین باعث میشد خروجی کمی تاریک تر از آن چیزی که میخواستم بشود
    گذشته از این موضوع در یکی از ورک شاپ های سایت که مدرس جناب دکتر روشن بودند مطلبی را بیان کرده بودند در خصوص حسن متمایل بودن هیستوگرام به سمت راست و روشن تر بودن عکس گرفته شده برای نتیجه بهتر در هنگام کار روی فایل خام.

برای همین هرگاه در چنین وضعیتی قرار میگرفتم فورا از حالت M استفاده میکردم و نیم تا یک استاپ دیافراگم باز تر از همان چیزی که نورسنج خودش تشخصی داده بود میکردم.

موفق باشید

انوش
    t_tanhayam تشکر می‌کند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.اتفاقا یاد جمله ی جناب روشن بودم اما فراموش کردم بگویم...

من اکثرا در مود A عکس میگرفتم و گاها s.حتی در منزل و محیط بسته هم همان قضیه برقرار بود.البته هر

عکس شرایط خاص خود را دارد اما گاها تا 3/2 گام هم تاریکتر میکردم(در طبیعت).فکر نمیکنم موضوع اهمیتی

داشته باشد دوربین هم مانند هر وسیله ای قلق خاص خود را دارد وقتی هدف رسیدن به نتیجه ایده ال باشد.
    raffi و t_tanhayam تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    برای همین هرگاه در چنین وضعیتی قرار میگرفتم فورا از حالت M استفاده میکردم و نیم تا یک استاپ دیافراگم باز تر از همان چیزی که نورسنج خودش تشخصی داده بود میکردم.
    برای چی در چنین وضعیتی به حالت M می روید؟؟ :confused:

چرا در همان مُدی که بودید , از تغییر EV برای اصلاح نورسنجی استفاده نمی کنید؟!
    nmroshan، Amir Mohebi، Persian و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام
    صفحه 17 ریووی این دوربین در سایت dpreview هم جالب بود و توی این تاپیک تا حالا بهش اشاره نشده بود :biggrin:
    که در مورد سنسور نیکون D7000 صحبت میکنه و میگه که این سنسور از نسل جدیدی هست و نویز فوق العاده کمی تولید میکنه.
    و این موضوع میتونه در بازیابی اطلاعات از نقاط تاریک عکس توسط مبدلهای RAW مفید باشه.

The Nikon D7000's imaging sensor is of a new generation which produces exceptionally low read noise at base ISO. This lowers the noise floor that usually limits DR and means that you can pull much more dynamic range out of the shadows in RAW conversion than with 'conventional' sensors

و بعد هم فایل خام این دوربین و کانن 60D رو در بازیابی اطلاعات نقاط تاریک با یکدیگر مقایسه کرده.

To illustrate this we have taken the base ISO RAW shots of our studio test scene and developed them in Adobe Camera RAW with a +3.0EV digital exposure compensation to lift the shadows. We've then taken crops in the darkest areas of our scene to compare the level of shadow noise on the D7000 and the Canon EOS 60D which features a more conventional imaging sensor. Applying the digital exposure compensation makes shadow noise more visible and at 100% magnification it becomes clear that the Nikon D7000 produces noticeably less shadow noise than the Canon. Take a look at the sample shot below to see how this low shadow noise translates into a real-life advantage
    merdax، Omid Araki، QashQai و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 45 از 166 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 95 145 ... آخرینآخرین