صفحه 97 از 166 نخستنخست ... 47 87 93 94 95 96 97 98 99 100 101 107 147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    سلام جناب هراتی
    جسارتا میخواستم بپرسم دراین مورد که فرمودین :

ایا فیلمبرداری دی 7000 محدویت نداره ؟ مثل دی 90 که نمیشه بیشتر از 5 دقیقه در بالاترین کیفیت فیلمبرداری کرد.
    آیا در دی 7000 این مورد حل شده یا کماکان اون محدودیت باقی هستش .؟
    و با توجه به مگا پیکسل بالاتر اون از دی 90 بزرگترین سایزی که میشه چاپ کرد چقدره ؟ ( نمیدونم سئوالم درست هستش یا خیر ؟ )
    ممنونم
    سلام آقای محبی
    من زیاد با این دوربین فیلمبرداری نمیکنم ولی تا آنجا که میدانم تا 20 دقیقه محدود می باشد در هر شات.
    در مورد سایز چاپ با این دوربین شما دغدغه چاپ سایز بزرگ رو نخواهید داشت بخصوص اگر با فرمت خام عکس بگیرید و اصلا به این چیزها توجه نکنید در غیر این صورت باید برید طرف یکی از غول ها چند ملیونی کانن و نیکون
    در مورد دی 7000 و دی 90 باید بگم دو دوربین متفاوت هم در فیلمبرداری و هم در عکاسی

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

بنا به اظهارات سایت Imaging resource در Base ISO یا همون ISO100 این دوربین تا سایز 20*30 اینچ به شما پرینت های بسیار شارپ خواهد داد!....
    حتی یک سنسور 6 مگاپیکسلی خوب برای چاپ تا A3 کافی خواهد بود!
    جنگ مگاپیکسل ها بیشتر مربوط به دپارتمان Marketing کمپانی های سازنده است تا نیاز عکاسان....
    از نظر تعداد مگاپیکسل ها به قول جناب آقای هراتی غول های چند میلیونی کنون نیکون فقط برای عکاسان Landscape و مصارف خاص و چاپ پوستر مورد نیاز خواهند بود.

موفق باشن
    ahmad.abaee و ebi_m تشکر می‌کنند.

My Lovely Pentax gear
    NikonD7000+18-105+50f/1.8D+Tokina100f/2.8 Macro+Samyang85f/1.4+35f/1.8G

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

ممنونم از پاسخ و راهنمايي همه دوستان گرامي.
    راستش بنده هم بيشتر تمايل به عكاسي Landscape دارم.
    منتظر بودم شايد نيكون فول فريم جديد معرفي كنه كه گويا فعلا خبري نيست.
    داشتم به ارتقا بدنه در كنار دي 90 به دي 7000 فكر ميكردم ( البته هنوز هم صبر خواهم كرد تا خبري از نيكون بشه )
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

ممنونم از پاسخ و راهنمايي همه دوستان گرامي.
    راستش بنده هم بيشتر تمايل به عكاسي Landscape دارم.
    منتظر بودم شايد نيكون فول فريم جديد معرفي كنه كه گويا فعلا خبري نيست.
    داشتم به ارتقا بدنه در كنار دي 90 به دي 7000 فكر ميكردم ( البته هنوز هم صبر خواهم كرد تا خبري از نيكون بشه )
    با سلام
    ممکنه در ماه دسامبر یه خبرایی بشه !
    البته فول فریم جدید حتماً قیمتش هم نسبت به D7000 خیلی متفاوت میتونه باشه ( هم بخاطر فول فریم بودن و هم بخاطر جدید بودن)

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

البته فول فریم جدید حتماً قیمتش هم نسبت به D7000 خیلی متفاوت میتونه باشه ( هم بخاطر فول فریم بودن و هم بخاطر جدید بودن)
    صد البته. شما درست ميفرمائيد.
    انشالله تا وارد بازار ايران بشه و قيمتش هم تثبيت بشه . منتظر خواهم موند. چون فول فريم نيازمند لنزهاي مناسب هم هستش. بايد ديد نيكون كي تصميم به ارائه اونها ميگيره.
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

صد البته. شما درست ميفرمائيد.
    انشالله تا وارد بازار ايران بشه و قيمتش هم تثبيت بشه . منتظر خواهم موند. چون فول فريم نيازمند لنزهاي مناسب هم هستش. بايد ديد نيكون كي تصميم به ارائه اونها ميگيره.
    آقای محبی به نظر من شما اگر به فکر فول فریم هستید و به لنداسکیپ علاقه دارید باید بیشتر هزینه کنید و بنظر من نیاز به صبر ندارد و بروید طرف کانن 5 دی مارک 2
    من از روزی که نیکون دی 7000 رو خریدم بسیار لذت می برم و اصلا به فکر دوربین های جدید و امکانات جدید نیستم چون برای کار من بسیار ایده آل است
    حال شما هم خودتون رو زیاد درگیر نکنید
    نیکون ددی 7000 دوربین بسیار عالی در بین کراپ ها است و اصلا نیاز به صبر کردن ولی در مورد فول فریم حرف اول رو بودجه شما می زند.

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

از دوستان کسی لینک کتابچه راهنمای این دوربین رو داره؟(انگلیسی پی دی اف)

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    از دوستان کسی لینک کتابچه راهنمای این دوربین رو داره؟(انگلیسی پی دی اف)

کد:
    http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://aidin594.persiangig.com/document/D7000_ENnoprint_noPW.pdf

با قابلیت پرینت
    ویرایش توسط aidin594 : Thursday 6 October 2011 در ساعت 17:10 دلیل: با قابلیت پرینت
    Anoosh-Em و S_Neyshaburi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

یک موردی که در تنظیمات مربوط به کیفیت تصویر در مورد میزان فشرده سازی فایل Raw در خروجی D7000 به آن بر خوردم:

در Shooting Menu گزینه NEF (RAW ) recording هست که به طرز متفاوتی با دوربین قبلی ام که D300 بود عمل میکند

اگر وارد آن شویم در قسمت Type فقط دو گزینه دارد :

1- Lossless Compressed که در کتابچه راهنما در مورد آن گفته شده حالت فشرده با استفاده از الگوریتم معکوس کاهش سایز فایل Nef حدود 20 تا 40 درصد بدون هیچ تاثیری بروی کیفیت

2- Compressed که در کتابچه آنرا حالتی با فشردگی بیشتر 40 تا 55 درصد البته بدون هیچ تاثیری بر روی کیفیت تصویر و استفاده از الگوریتم غیر معکس یاد کرده

حالت سوم هم که در D7000 حذف شده و در D300 موجود هست حالات Un Compressed هست که هیچ فشردگی صورت نمیگیرد و زمان ذخیره فایل عکس اما بیشتر میشود

خوب در مورد دو حالات اول که در D7000 موجود هست و گفته شده هیچ کدام هیچ افت کیفیتی ایجاد نمیکنند تجربه ای که من داشتم بر عکس این موضوع هست

در حالات اول که Lossless Compressed است و تازه فشردگی کمتری هم اعمال میکند ، دیتیل عکس نزدیک به 30 درصد کم میشود طوری اگر کراپ 100% عکس را بررسی کنیم انگار یک نویز ریداکشن خیلی شدید روی آن اعمال شده باشد ( ضمنا نویز ریداکشن هم در حالات Off قرار دارد و همینطور در حالات 14bit هست)

جالب اینجاست بعد که متوجه این موضوع شدم و وقتی آنرا در حالت شماره 2 که Compressed باشد قرار دادم که تازه بیشتر هم فشرده سازی انجام میگیرد دیگر مشکلی ندارد !

ضمنا بیشتر از صد شات از سوژه ها در موقعیت های مختلف گرفته ام و هیچ اشتباهی هم در کار نبودده ( همگی روی سه پایه )

کسی دلیلی یا راهکاری برای آن دارد
    کاش میشد حالات Un compressed هم اضافه میشد تا این شک و تردید ها بر طرف میشد

با سپاس

انوش
    MAHDINK، shenasi، Saeed Barikani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

یک موردی که در تنظیمات مربوط به کیفیت تصویر در مورد میزان فشرده سازی فایل Raw در خروجی D7000 به آن بر خوردم:

..............

با سپاس

انوش
    سلام انوش جان

من همین الان این موردی رو که فرمودید رو تست کردم ، برای من هیچ تفاوتی بین این دو از نظر کیفیت و دیتیل وجود ندارد
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

صفحه 97 از 166 نخستنخست ... 47 87 93 94 95 96 97 98 99 100 101 107 147 ... آخرینآخرین