صفحه 85 از 166 نخستنخست ... 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 95 135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 841 تا 850 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    البته در مورد تمیز کردن سنسور بهتره در حالت دستی بذارید و هر چند وقت یکبار به صورت دستی این کار رو بکنید...استفاده مدام در زمان خاموش یا روشن شدن دوربین خیلی به صلاح نیست
    سلام دوست خوبم فکر نمیکنم اگه آسیب قرار بود بزنه کارخونه حتی حالتی داره که هم زمان روشن شدن و هم خاموش شدن فعال بشه اگه ضرری داشت کارخونه به صورت دستی فقط امکانشو قرار میداد
    علت اینکه گفتم موقع خاموشی قرار دهند اینه که تو آمادگی دوربین شاید کمی وقفه بیوفته مگر نه رو این حالت هم میزاشتم
    king4، M.Nouri، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم فکر نمیکنم اگه آسیب قرار بود بزنه کارخونه حتی حالتی داره که هم زمان روشن شدن و هم خاموش شدن فعال بشه اگه ضرری داشت کارخونه به صورت دستی فقط امکانشو قرار میداد
    علت اینکه گفتم موقع خاموشی قرار دهند اینه که تو آمادگی دوربین شاید کمی وقفه بیوفته مگر نه رو این حالت هم میزاشتم
    سلام
    بهر حال تمیز شدن مدام سنسور همیشه لازم نیست...هست؟
    ممکنه کارخونه این امکان رو گذاشته باشه،اما استفاده مدام از یک وسیله الکترونیکی قطعاً در طول عمرش تأثیر میذاره...برای هر وسیله الکترونیکی یک بازه کارکردی طول عمر تعریف میشه به اضافه یه تلورانس...
    در مدت زمانی مشخص در استفاده از تمیز کننده سنسور موردی پیش نمیاد...اما اگر به همین منوال ادامه بدیم،قطعاً بعد از مدتی این دیوایس عملکرد بهینه اش رو از دست میده و پس از مدتی هم نیاز به تعویض پیدا میکنه...

حالا که تمیز کردن همیشگی سنسور نیاز نیست،چرا باید مدام اینکار رو بکنیم و با توضیحاتی که دادم،به مرور زمان،به کاهش بهینه عملکرد برسیم

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

بهترین حالت در زمان Shutdown است.

اینم پیشنهاد Thom Hogan

If your camera has a built-in sensor cleaning function (which vibrates the filter to dislodge dust), then use it regularly (on the Nikon cameras I suggest that you have your camera set to Clean on Shutdown).
    http://www.bythom.com/cleaning.htm
    Saeed Barikani، M.Nouri، aliii و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام
    بهر حال تمیز شدن مدام سنسور همیشه لازم نیست...هست؟
    ممکنه کارخونه این امکان رو گذاشته باشه،اما استفاده مدام از یک وسیله الکترونیکی قطعاً در طول عمرش تأثیر میذاره...برای هر وسیله الکترونیکی یک بازه کارکردی طول عمر تعریف میشه به اضافه یه تلورانس...
    در مدت زمانی مشخص در استفاده از تمیز کننده سنسور موردی پیش نمیاد...اما اگر به همین منوال ادامه بدیم،قطعاً بعد از مدتی این دیوایس عملکرد بهینه اش رو از دست میده و پس از مدتی هم نیاز به تعویض پیدا میکنه...

حالا که تمیز کردن همیشگی سنسور نیاز نیست،چرا باید مدام اینکار رو بکنیم و با توضیحاتی که دادم،به مرور زمان،به کاهش بهینه عملکرد برسیم

بله همیشه لازم هست اگه تاخیر تو آمادگی دوربین نمیشد حتما رو ۲ حالت قرار میدادم
    حتی پیش اماده دوربین که نو هست بار اول که لنز بستم سنسور تمیز نبوده
    وقتی حتی لنز عوض نمیکنیم گرد و خاک از طریق بدنه لنز به داخل میتونن راه پیدا کنند معلق میمونند و معمولا زمانیکه دوربین ثابت هست روی صفحه لا پس فیلتر بشینند که چه بهتر تا دوربین روشن میشه سنسور تمیز بشه
    البته کارایی خیلی محدود هست و برای من زیاد پیش اماده با ریسک با دمنده فیلتر(سنسور) رو تمیز کنم
    کلا همیشه سنسور دوربین dslr کمی گرد روش هست اجتناب ناپذیر هست
    سیستم تمیز کننده این دوربین به این صورت عمل میکنه که با ۴ فرکانس مختلف صفحه روی سنسور رو میلرزونه
    در مورد تالرنس
    درسته ولی در نظر بگیرید کارخونه سازنده قطعات و عمرشون رو مناسب هم قرار داده شاتری ۱۵۰ هزار بار عمر مفید تعیین شده با عمر دوگمه روشن خاموش با عمر تمیز کننده سنسور...متناسب هستند
    اگه طراحی و ساخت یک شرکت معمولی بود انتظار نمیشد داشت
    در آخر استفاده از دوربین dslr بخاطر یا کیفیت هست یا حرفه ای بودن گرفتن عکسی که ۱ نقطه هم کمتر خاک یا تاثیر منفی رو عکس داشته باشه مهمتر از عمر مفید دوربینیکه نهایت ۴ سال مهمون ماست برای من (۲ سال )
    M.Nouri، persian.boy، ahmad.abaee و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    بله همیشه لازم هست اگه تاخیر تو آمادگی دوربین نمیشد حتما رو ۲ حالت قرار میدادم
    حتی پیش اماده دوربین که نو هست بار اول که لنز بستم سنسور تمیز نبوده
    وقتی حتی لنز عوض نمیکنیم گرد و خاک از طریق بدنه لنز به داخل میتونن راه پیدا کنند معلق میمونند و معمولا زمانیکه دوربین ثابت هست روی صفحه لا پس فیلتر بشینند که چه بهتر تا دوربین روشن میشه سنسور تمیز بشه
    البته کارایی خیلی محدود هست و برای من زیاد پیش اماده با ریسک با دمنده فیلتر(سنسور) رو تمیز کنم
    کلا همیشه سنسور دوربین dslr کمی گرد روش هست اجتناب ناپذیر هست
    سیستم تمیز کننده این دوربین به این صورت عمل میکنه که با ۴ فرکانس مختلف صفحه روی سنسور رو میلرزونه
    در مورد تالرنس
    درسته ولی در نظر بگیرید کارخونه سازنده قطعات و عمرشون رو مناسب هم قرار داده شاتری ۱۵۰ هزار بار عمر مفید تعیین شده با عمر دوگمه روشن خاموش با عمر تمیز کننده سنسور...متناسب هستند
    اگه طراحی و ساخت یک شرکت معمولی بود انتظار نمیشد داشت
    در آخر استفاده از دوربین dslr بخاطر یا کیفیت هست یا حرفه ای بودن گرفتن عکسی که ۱ نقطه هم کمتر خاک یا تاثیر منفی رو عکس داشته باشه مهمتر از عمر مفید دوربینیکه نهایت ۴ سال مهمون ماست برای من (۲ سال )
    بحثه اینه که وقتی میرید برای عکاسی،مثلاً به طبیعت یا شهر یا ... جند بار ممکنه پیش بیاد که دوربین رو خاموش روشن کنید؟بشخصه ممکنه چند ده بار ، در طول یک روز عکاسی دوربین رو خاموش و روشن کنم...حالا اگر قرار باشه مدام این تمیز کننده سنسور عمل کنه،اصلاً آیا مفید خواهد بود؟
    نظر من اینه که یه بار وقتی میخوام برم عکاسی و یه بار هم وقتی از عکاسی اومدم سنسور رو تمیز کنم...البته اگر لنز رو عوض کردم،یکبار هم بعد از تعویض لنز...
    این نظر منه...با توجه به دلایلی که ذکر کردم...بلاخره هر کسی نظر خودش رو داره و مختاره با دوربینش اونطوری که فکر میکنه بهتر و صحیحتره برخورد کنه...
    ;)

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

سلام
    دوستان یه چیزی که من در کانون بهش عادت کردم صدای بیپ هنگام فوکوس کردن هست .

اما با D7000 که کار کردم نداشت این بیپ رو ... کلا نداره یا غیر فعال بوده ؟ اگه غیر فعال بوده از چه مسیری میشه فعالش کرد ؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehr282 نمایش پست ها
    سلام

اما با D7000 که کار کردم نداشت این بیپ رو ... کلا نداره یا غیر فعال بوده ؟ اگه غیر فعال بوده از چه مسیری میشه فعالش کرد ؟
    درود

بحق چیز های ندیده ! همه دوربین های امروزی این صدا را دارند

در D7000 به صورت دیفالت روی Off هست برای فعال کردن آن در Custom Setting Menu وارد گزینه d Shooting/Display بشوید ،
    D1 Beep مربوط به این کار هست بلندی صدا آن را میتوانید تغییر دهید با Select Volume and Pitch حتی کوک یا تن (Pitch) آنرا نیز میتوانید تغییر دهید

موفق باشید

انوش
    Kaveh Ghobadi، M. Beyrami، Saeed Barikani و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام

به قول انوش به حق چیز های ندیده و نشنیده!

حتی در نیکون شما می توانید میزان و نوع صدا را عوض کنید که در کانن اصلا وجود ندارد.

از نظر امکانات ریز شده دوربین های نیکون شاهکار هستند که اغلب کانن ها هیچ کدام از این امکانات را ندارند.

مثلا Grid ویزور یک موضوع ساده در اغلب دوربین های نیکون است اما در کانن ها شما باید 100 دلاری خرج خرید یک فوکوس اسکرین Grid دار بکنید.تازه همیشه هم جلوی چشم تان است!

یا انتخاب تعداد نقاط فوکوس....

انتخاب ابعاد محدوده نورسنجی در نقطه فوکوس مورد نظر چیزی که بنده همیشه آرزویش را در کانن دارم و هیچ گاه به دست نخواهم آورد.

چندگانه بودن ( سه گانه ) در مقابل دو گانه بودن روشنایی ویزور در دوربین های نیکون...

داشتن یک دکمه MLU ساده در قسمت مد دیال اکثر مد ها ( در مقابل کانن دکمه پرینت عکس با پرینتر جوهرافشان دارد که عمر عقل نیکون و جن هم نمی رسید که می شود همچین مکانیزم خفن و هیجان انگیز و فوق پیشرفته و محرمانه ای را در یک دوربین DSLR به کار برد !!!!!!! )

امکان 12 بیت یا 14 بیتی بودن تصاویر

داشتن تایمر ( در برخی مدل ها ) برای عکاسی پیاپی ( همانند یک ریموت 100 دلاری کانن ! )

و ...............................................

یقین بدانید نیکون در هر چیزی ( مثل ارتقا دیر به دیر و مورچه ای بدنه ها و افزایش رزلوشن ) کم بگذارد در این امکانات حرفه ای برای مشتری چیزی کم نمی گذارد.
    yasin-m، Daruosha، Mashhadi Vahid و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

بحق چیز های ندیده ! همه دوربین های امروزی این صدا را دارند

در D7000 به صورت دیفالت روی Off هست برای فعال کردن آن در Custom Setting Menu وارد گزینه d Shooting/Display بشوید ،
    D1 Beep مربوط به این کار هست بلندی صدا آن را میتوانید تغییر دهید با Select Volume and Pitch حتی کوک یا تن (Pitch) آنرا نیز میتوانید تغییر دهید

موفق باشید

انوش
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    به قول انوش به حق چیز های ندیده و نشنیده!

حتی در نیکون شما می توانید میزان و نوع صدا را عوض کنید که در کانن اصلا وجود ندارد.

از نظر امکانات ریز شده دوربین های نیکون شاهکار هستند که اغلب کانن ها هیچ کدام از این امکانات را ندارند.

مثلا Grid ویزور یک موضوع ساده در اغلب دوربین های نیکون است اما در کانن ها شما باید 100 دلاری خرج خرید یک فوکوس اسکرین Grid دار بکنید.تازه همیشه هم جلوی چشم تان است!

یا انتخاب تعداد نقاط فوکوس....

انتخاب ابعاد محدوده نورسنجی در نقطه فوکوس مورد نظر چیزی که بنده همیشه آرزویش را در کانن دارم و هیچ گاه به دست نخواهم آورد.

چندگانه بودن ( سه گانه ) در مقابل دو گانه بودن روشنایی ویزور در دوربین های نیکون...

داشتن یک دکمه MLU ساده در قسمت مد دیال اکثر مد ها ( در مقابل کانن دکمه پرینت عکس با پرینتر جوهرافشان دارد که عمر عقل نیکون و جن هم نمی رسید که می شود همچین مکانیزم خفن و هیجان انگیز و فوق پیشرفته و محرمانه ای را در یک دوربین DSLR به کار برد !!!!!!! )

امکان 12 بیت یا 14 بیتی بودن تصاویر

داشتن تایمر ( در برخی مدل ها ) برای عکاسی پیاپی ( همانند یک ریموت 100 دلاری کانن ! )

و ...............................................

یقین بدانید نیکون در هر چیزی ( مثل ارتقا دیر به دیر و مورچه ای بدنه ها و افزایش رزلوشن ) کم بگذارد در این امکانات حرفه ای برای مشتری چیزی کم نمی گذارد.
    ممنون از توضیحات شماا .. من یه چند هفته ای هست که از دنیای کانون میخوام بیام به نایکون ( 1000D به D7000 ) حق بدید که تنظیمات نایکون برام گیج کننده باشه :D با اون همه تنظیمااات . البته من از اون دسته افراد به قول معروف خووره :D هستم که اگه دستم باشه D7000 زیر و روش رو توی 3 و 4 روز در میارم . البته دفترچه راهنما هم میتونه کمک خوبی باشه. در کل تنظیمات احساس میکنم در نایکون حرفه ای تر باشه و پیچیده تر

البته راجب اون مسیری که انوش عزیز گفت اتفاقا این مسیر رو رفتن ON کردم و ولومش هم روی 2 گذاشتم ولی باز فوکوس میگرفتم صدا نمیداد حالا شاید یه همچین گزینه ای برای یک قابلیت دیگه هم باشه . مثلا ولوم یک امکانات دیگری رو ON کردم ... ولی دوباره که دستم به D7000 برسه این مسیری رو که گفتید انجام میدم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ممنون از توضیحات شماا .. من یه چند هفته ای هست که از دنیای کانون میخوام بیام به نایکون ( 1000D به D7000 ) حق بدید که تنظیمات نایکون برام گیج کننده باشه :D با اون همه تنظیمااات . البته من از اون دسته افراد به قول معروف خووره :D هستم که اگه دستم باشه D7000 زیر و روش رو توی 3 و 4 روز در میارم . البته دفترچه راهنما هم میتونه کمک خوبی باشه. در کل تنظیمات احساس میکنم در نایکون حرفه ای تر باشه و پیچیده تر

البته راجب اون مسیری که انوش عزیز گفت اتفاقا این مسیر رو رفتن ON کردم و ولومش هم روی 2 گذاشتم ولی باز فوکوس میگرفتم صدا نمیداد حالا شاید یه همچین گزینه ای برای یک قابلیت دیگه هم باشه . مثلا ولوم یک امکانات دیگری رو ON کردم ... ولی دوباره که دستم به D7000 برسه این مسیری رو که گفتید انجام میدم
    در حالت فوکوس پیوسته ممکن است صدای بیپ شنیده نشود.

صدای بیپ در مد فوکوس تک شات شنیده می شود.
    Arash، Kourosh Kahal، ashkan 78 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 85 از 166 نخستنخست ... 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 95 135 ... آخرینآخرین