صفحه 81 از 166 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    وقتی رو حالت live view میگذاریم و شاتر را تا نیمه فشار میدهیم کلی مکث برای فوکوس و ... داره نمیشه جوری تنظیمش کرد که مثل حالتی که از ویوفایندر میبینیم به راحتی و سرعت فوکوس کنه و عکس بگیره؟
    خیر تو حالت لایو سیستم فوکوسینگ فرق میکنه تازه کلی بهتر شده شما با لایو d90 کار بکنین متوجه میشید
    Miri تشکر می‌کند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    خیر تو حالت لایو سیستم فوکوسینگ فرق میکنه تازه کلی بهتر شده شما با لایو d90 کار بکنین متوجه میشید
    یعنی هیچ راهی نداره که بشه حداقل یک شمای کلی از تصویر را در لایو ویو دید
    برای کسانی که مسن هستن دیدن از ویوفایندر سخته

تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    یعنی هیچ راهی نداره که بشه حداقل یک شمای کلی از تصویر را در لایو ویو دید
    برای کسانی که مسن هستن دیدن از ویوفایندر سخته
    منظورتون متوجه نشدم وقتی تو lcd تصویر دارید سیستم فوکوسینگ ی چیزی مثل دوربینهای کمپکت کمی هم ضیف تر میشه
    تنها کاری که میشه کرد تو حالت لایو کادر بندی کنند بعد تو حالت معمولی فوکوس
    اگه مساله تنظیم و کنترل دوربین هم باشه با استفاده از کامپوتر و نرم افزار کمرا کنترل پرو امکان پذیر هست

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

تصور شما کاملا درست هست ،
    و باید اضافه کنم که حتی فاصله کانونی لنز های Fx (فول فریم) روی دوربین های کراپدار (DX ) با فاصله کانونی لنز های کراپدار روی دوربین های کراپدار فرقی هم ندارند
    تا آنجا که من سراغ دارم حداقل در نیکون لنز های High End همگی فول فریم هستند.

و در مورد کادری که لنز 14-24 روی کراپدار می دهد که صحبت شد، گذشته از اینکه این لنز بهترین لنز اولترا واید هست اما برای استفاده روی کراپدار 14mm آن 2 میلیمتر از 16mm در لنز 16-85 واید تر است. و برای منظره گرافی ارجح تر.

موفق باشید

انوش

با سلام خدمت شما
    منظور شما اینه که به عنوان مثال یک لنز 50mm fxروی کراپدار همون تصویری رو میگیره که رو فول فریم ثبت می کنه ؟(از نظر پرسپکتیو و زاویه دید)
    و منظور شما از لنز هایhigh end چه لنزیه؟ با تشکر

كاربر آشنا romeo_1593 آواتار ها
    تشکر کرده
    44

پیش فرض یه سوال اساسش

خوب دوستان و استید یه معمایی داره مخمو میخوره :
    تا اونجا که من میدونم کنون داره در دوربین هاش از سنسورهای سونی استفاده می کنه . در عین حال همین سنسور معروف D7000 رو در A580 و A55 سونی هم میشه پیدا کرد ، پس میشه گفت که رفتار نویزی وکلا کیفیت خروجی عکس (فقط عکس) با یک لنز یکسان در هر سه این دوربین ها یکی هستند . خوب الان A580 و A55 هر دو لرزشگیر و موتور فوکوس داخلی دارن که امکان استفاده از لنزهای ارزون قیمت ولی با کیفیت اپتیک خوب رو فراهم میکنه ولی D7000 نه و از طرفی ارزونتز هم هستند . خوب میشه منو از جهالت در بیارید چرا آدم باید D7000 بخره ؟
    همین جریان هم در سنسور 550D و 600D و 60D هست که در خروجی عکس یکی هستند (در خروجی هرچند fps و بادی و LCD متفاوتند ) .
    پس میمونه برای خرید من اگه همه مسایل رو درست گفته باشم 550D و A580 وA55 وD7000 .
    خوب بحث بین A55 و A580 در اینجا نمی گنجه هرچند حتی در این مورد هم اگه منو بی نصیب نزارین ممنون میشم .

من بدون شک از ایران دوربین رو نمی گیرم پس دسترسی به سری آلفا با قیمت معقول هم دارم .
    دقت کنین مثلا منظورم از امکان استفاده از لنزهای ارزون قیمت ولی با کیفیت اپتیک خوب مثل A580 و سیگما 70200 قدیمی هست .
    در مورد برند هم اصلا و ابدا احساسی ندارم اتفاقا علاقه به برندهای ناشناخته هم دارم چون معمولا ابداعات توسط اونهاست و فروش توسط برندهای قویتر .
    قبلا هم پنتکس K200 داشتم که به علتی مجبور به فروشش شدم .

مرسی از همه

تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط romeo_1593 نمایش پست ها
    خوب دوستان و استید یه معمایی داره مخمو میخوره :
    تا اونجا که من میدونم کنون داره در دوربین هاش از سنسورهای سونی استفاده می کنه . در عین حال همین سنسور معروف D7000 رو در A580 و A55 سونی هم میشه پیدا کرد ، پس میشه گفت که رفتار نویزی وکلا کیفیت خروجی عکس (فقط عکس) با یک لنز یکسان در هر سه این دوربین ها یکی هستند . خوب الان A580 و A55 هر دو لرزشگیر و موتور فوکوس داخلی دارن که امکان استفاده از لنزهای ارزون قیمت ولی با کیفیت اپتیک خوب رو فراهم میکنه ولی D7000 نه و از طرفی ارزونتز هم هستند . خوب میشه منو از جهالت در بیارید چرا آدم باید D7000 بخره ؟
    همین جریان هم در سنسور 550D و 600D و 60D هست که در خروجی عکس یکی هستند (در خروجی هرچند fps و بادی و LCD متفاوتند ) .
    پس میمونه برای خرید من اگه همه مسایل رو درست گفته باشم 550D و A580 وA55 وD7000 .
    خوب بحث بین A55 و A580 در اینجا نمی گنجه هرچند حتی در این مورد هم اگه منو بی نصیب نزارین ممنون میشم .

من بدون شک از ایران دوربین رو نمی گیرم پس دسترسی به سری آلفا با قیمت معقول هم دارم .
    دقت کنین مثلا منظورم از امکان استفاده از لنزهای ارزون قیمت ولی با کیفیت اپتیک خوب مثل A580 و سیگما 70200 قدیمی هست .
    در مورد برند هم اصلا و ابدا احساسی ندارم اتفاقا علاقه به برندهای ناشناخته هم دارم چون معمولا ابداعات توسط اونهاست و فروش توسط برندهای قویتر .
    قبلا هم پنتکس K200 داشتم که به علتی مجبور به فروشش شدم .

مرسی از همه

فقط وجود سنسور مشابه تو عمل کرد و خروجی دوربین تاثیر نداره
    مثل موتور ماشین میمونه شما موتور بنز رو رو پژو سوار کنید انتظار سواری ایمنی امکانات بنزو از پژو نمیتوند داشته باشید
    پردازشگر تصویر بدنه ...یک عمر تولید تجربه ساخت دوربین عکاسی نیکون یا کنون با سونی قابل قیاس نیست
    لرزشگیر تا جایکه عملی دیدم رو لنز بهتر از سنسور عمل میکنه در ضمن تا جاییکه من میدونم کنون بیشتر سنسورهای خودش رو تولید میکنه ازسنسور سونی استفاده نمیکنه
    romeo_1593 و M.Nouri تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط movahedian نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    منظور شما اینه که به عنوان مثال یک لنز 50mm fxروی کراپدار همون تصویری رو میگیره که رو فول فریم ثبت می کنه ؟(از نظر پرسپکتیو و زاویه دید)
    نه فرق دارند تصویر بسته تر میشه تو سایت نیکون ی قسمت مقایسه تصویری خوب بین تمام دامنه ها رو بدنه fx و dx هست
    یک نگاه به امضای انوش بندازید منظور از های اند اون لنزاست:biggrin:
    منظور سری N و سری حلقه طلایی نیکون که نسبت به بقیه لنزهای هم دامنه , کیفیت بهتری دارند
    iman sabbaghian تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط movahedian نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    درود

خیر ، منظور من همانی بود که عرض کردم : لنز ها برای بستن روی دوربین های کراپدار هیچ فرقی نخواهند داشت که فول فریم باشند یا کراپدار.

لنز های رده high end هم لنز های رده حرفه ای هستند.که در ساخت آنها تقریبا آخرین کاری که کمپانی از دستش بر میآمده را انجام داده.

موفق باشید

انوش

یک نگاه به امضای انوش بندازید منظور از های اند اون لنزاست:biggrin:
    عجب ;)
    movahedian و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا romeo_1593 آواتار ها
    تشکر کرده
    44

فقط وجود سنسور مشابه تو عمل کرد و خروجی دوربین تاثیر نداره
    مثل موتور ماشین میمونه شما موتور بنز رو رو پژو سوار کنید انتظار سواری ایمنی امکانات بنزو از پژو نمیتوند داشته باشید
    پردازشگر تصویر بدنه ...یک عمر تولید تجربه ساخت دوربین عکاسی نیکون یا کنون با سونی قابل قیاس نیست
    لرزشگیر تا جایکه عملی دیدم رو لنز بهتر از سنسور عمل میکنه در ضمن تا جاییکه من میدونم کنون بیشتر سنسورهای خودش رو تولید میکنه ازسنسور سونی استفاده نمیکنه
    اشتباه عرض کردم نیکون از سونی استفاده می کنه نه کنون .
    موتور های پردازش که همشون تا اونجایی که من میدونم یه چیزن تقریبا . در مورد لرزشگیر ممنون میشم یه سورس معتبر بدید تا از گمراهی در بیام چون تا الان فکر می کردم فرقی نداره . در ضمن در کمال احترام تا اونجایی که اطلاعات خیلی کمه من یاری میده سونی هم داره با پشتوانه تجربه مینولتا دوربین میزنه .

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نوشته اصلی توسط romeo_1593
    ......پس میشه گفت که رفتار نویزی وکلا کیفیت خروجی عکس (فقط عکس) با یک لنز یکسان در هر سه این دوربین ها یکی هستند . ......

نه نميشه گفت از لحاظ رفتار و خروجي يكي هستند.

چرا بايد D7000 خريد و A580 يا A55 نخريد؟
    اولا به خاطر همون چيزي كه شما فكر ميكنيد تفاوتي ندارد، يعني كيفيت خروجي.
    دوما به خاطر امكانات حرفه اي تر؛ مثل وجود دو شكاف كارت حافظه - بدنه محكم تر - سيلينگ بهتر - وجود MUP - ويو فايندر منشوري - نقاط فوكوس بيشتر و پراكنده تر - دايناميك رنج بيشتر- ...

اينها جوابهايي بود كه به فكر من رسيد.

البته ميشه برتري هايي براي سوني هم ليست كرد. مثل لرزشگير داخل بدنه - وجود مونيتور چرخان - سبكي بدنه - سرعت بالاي عكاسي - سيستم فوكوس اصلي براي ليو ويو و ويو فايندر و ...
    ویرایش توسط aidin594 : Wednesday 22 June 2011 در ساعت 13:13
    romeo_1593، Miri و persianeyes تشکر می‌کنند.

صفحه 81 از 166 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 131 ... آخرینآخرین