صفحه 82 از 166 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر آشنا romeo_1593 آواتار ها
    تشکر کرده
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها

نه نميشه گفت از لحاظ رفتار و خروجي يكي هستند.

چرا بايد D7000 خريد و A580 يا A55 نخريد؟
    اولا به خاطر همون چيزي كه شما فكر ميكنيد تفاوتي ندارد، يعني كيفيت خروجي.
    دوما به خاطر امكانات حرفه اي تر؛ مثل وجود دو شكاف كارت حافظه - بدنه محكم تر - سيلينگ بهتر - وجود MUP - ويو فايندر منشوري - نقاط فوكوس بيشتر و پراكنده تر - دايناميك رنج بيشتر- ...

اينها جوابهايي بود كه به فكر من رسيد.

البته ميشه برتري هايي براي سوني هم ليست كرد. مثل لرزشگير داخل بدنه - سبكي بدنه - سرعت بالاي عكاسي - سيستم فوكوس اصلي براي ليو ويو و ويو فايندر و ...
    مرسی از راهنماییتون ولی میشه برام توضیح بدین چرا نميشه گفت از لحاظ رفتار و خروجي يكي هستند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط romeo_1593 نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون ولی میشه برام توضیح بدین چرا نميشه گفت از لحاظ رفتار و خروجي يكي هستند.
    چون تصوير خروجي سنسور بعد اعمال پردازش تبديل به فايل خروجي ميشود و الگوريتم هاي استفاده شده در بدنه هاي مختلف حتي در يك برند با هم مشابه نيستند. (البته همين مطلب رو من در اينترنت مطالعه كرده ام و بيشتر از اين نميتونم كمك كنم! شايد دوستان متخصص اين مطلب رو كامل تر بازگو كنند.)

كاربر آشنا romeo_1593 آواتار ها
    تشکر کرده
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    چون تصوير خروجي سنسور بعد اعمال پردازش تبديل به فايل خروجي ميشود و الگوريتم هاي استفاده شده در بدنه هاي مختلف حتي در يك برند با هم مشابه نيستند. (البته همين مطلب رو من در اينترنت مطالعه كرده ام و بيشتر از اين نميتونم كمك كنم! شايد دوستان متخصص اين مطلب رو كامل تر بازگو كنند.)
    شرمنده ولی برای تفهیم خودم می پرسم
    من نرم افزار خوندم . الگوریتم ها سالهاست که یکسانن و فقط موتورهای پردازش از لحاظ سرعت ، مصرف باطری و مسایل اینچنینی تفاوت دارند و البته زوم دیجیتال و ریت فیلم برداری و مسایلی از این قبیل ولی در مورد الگوریتم پردازش بعید میدونم .
    باز هم ممنون

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

اينجا رو هم ببينيد:

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

شرمنده ولی برای تفهیم خودم می پرسم
    من نرم افزار خوندم . الگوریتم ها سالهاست که یکسانن و فقط موتورهای پردازش از لحاظ سرعت ، مصرف باطری و مسایل اینچنینی تفاوت دارند و البته زوم دیجیتال و ریت فیلم برداری و مسایلی از این قبیل ولی در مورد الگوریتم پردازش بعید میدونم .
    باز هم ممنون
    سلام
    چرا فکر میکنید که الگوریتمها یکسان هستند؟...خودتون بهتر از من میدونید که برای یک برنامه میشه به n روش الگوریتم نوشت و الگوریتمی بهتره که کوتاهتر باشه و سریعتر و بدون باگ اجرا بشه...پس پر بیراه نگفتیم اگر بگیم الگوریتمها هم پا به پای سخت افزار تولید بهینه شدن...همون اتفاقی که در آپدیت فریم ویر میفته مگر غیر از بهینه کردن برنامه چیپ ها و آی سی های قابل برنامه ریزی دستگاه هست و مگر نه اینکه هر برنامه ای الگوریتمی داره؟
    زیادی کامپیوتری شد بحث...بگذریم...مخلص کلام اینکه هر کمپانی برنامه نویسهای خودش رو داره و هر برنامه نویسی تفکر و روش منحصر به خودش رو...اینطور نیست؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

تا اونجا که من میدونم کنون داره در دوربین هاش از سنسورهای سونی استفاده می کنه . در عین حال همین سنسور معروف D7000 رو در A580 و A55 سونی هم میشه پیدا کرد.............. . خوب الان A580 و A55 هر دو موتور فوکوس داخلی دارن ولی D7000 نه

درود

نتیجه گیری ها شما بر اساس اطلاعاتی غلط هست.

همانطور که دوستان فرمودند نه کنون از سنسور های سونی استفاده میکند
    و نه D7000 فاقد موتور فوکاس است.

و ضمنا اینکه D7000 از سنسوری بهره می برد که بدست سونی ساخته شده است دلیلی بر برتری اون بدنه های سونی که نام بردید بر D7000 نیست !
    سونی یک سوپر مارکت نبوده که کسی بره ازش خرید کنه نیکون ساخت سنسورش را تحت ضوابطی مشخص به سونی واگذار کرده و سابقا دیده ایم که وقتی سنسورمشابهی را سونی در دوربین خودش بکار میگیرد باز خروجی متفاوت است ( سنسور D300 نیکون که دقیقا همان سنسور آلفا 700 بود اما نتیجه دقیقا یکی نبود )

گذشته از این دوربین فقط سنسور نیست اینکه بخشی از خروجی و کیفیت عکس که از دوربین تاثیر میگیرد بسیار به سنسور مربوط است درست است اما فراموش نکنید که در خروجی بهتر سهم لنز بسیار بیشتر از سهم بدنه است . این موضوع همیشه همه جا گفته شده است که اگر شما یک بدنه بسیار حرفه ای تهیه کنید اما لنز متوسطی روی آن ببندید خروجی ضعیف تر از آن است که یک بدنه متوسط تهیه کنید اما لنز مرغوب روی ان ببندید.

بارها دیده شده است که کسی بدنه خیلی گرانی خریده اما بودجه اش برای خرید لنز دیگر کم شده است و لنز ارزانی روی آن بسته این کار اصلا صحیح نیست.

سونی در زمینه ساخت سنسور سرمایه گذاری های زیادی کرده و پیشرفت های خوبی داشته است و در واقع یک سنسور ساز شناخته شده است اما ابدا جایگاهی که در زمینه ساخت سنسور بدست آورده قابل مقایسه با جایگاهی که در بخش اپتیک دارد نیست و برای استفاده کننده حق انتخاب و تنوعی که در برند نیکون و کنون وجود دارد ابدا در سونی دیده نمیشود. برای همین است که اگر عکاسان سراسر دنیا را نگاه کنید به جز آنهایی که از مدیوم فرمتها استفاده میکنند و از برند هایی مثل هاسلبلاد و مامیا....که بگذریم اکثریت یا کنون هستند یا نیکون.

امروزه همه میدانیم که در LCD های با کیفیت سونی ، از پنل سامسونگ استفاده میشود. پس آیا LCD سامسونگ بهتر از سونی است خیر کلی تفاوت بین آنهاست.

و گذشته از این همه چیز فقط دوربین خریدن نیست ، این که چه برندی را انتخاب کرده باشیم بعد از سه یا 4 سال در بیشترین حالت که یک دوربین دیجیتال را کسی نگه نمیدارد . (بعضی ها هم شاید 2 یا 1.5 سال) با ورود نسل جدید کسی نیست که خواهان آپگرید کردن دوربین خود نباشد. پس دوربین بر عکس لنز چند سال یکبار عوض میشود و برای ما نخواهد ماند بر عکس لنز ها که اگر گزینه های مقبولی را انتخاب کرده باشیم روی بدنه های آینده مان هم بخوبی انجام وظیفه میکنند.

حال فکر میکنید که اگر دوربینی را به جز نیکون و کنون بخواهید بفروشید چقدر خریدار داشته باشد؟! یا چقدر زیر قیمت مجبور به فروش آن خواهیم شد

شخصا اگر به هر دلیلی نخواهم دیگر نیکون داشته باشم ، چیزی به جز کنون را انتخاب نخواهم کرد ( دوستان کنونی سوء استفاده نکنند ;) )

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 22 June 2011 در ساعت 14:40
    ashkan 78، romeo_1593، M.Nouri و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

پس میشه گفت که رفتار نویزی وکلا کیفیت خروجی عکس (فقط عکس) با یک لنز یکسان در هر سه این دوربین ها یکی هستند
    درمورد این مطلب عامل اصلی کیفیت خروجی و یا نویزی در دو دوربین مختلف و با یک سنسور نمی تواند یکسان باشد حتی بابودن لنز همسان .

یکی از فاکتورهای مهم خروجی قدرت پردازنده دراین بدنه ها می باشد .
    و مورد دیگر استفاده از نرم افزاریست که درداخل دوبین برای تشکیل ثبت استفاده شده ، که این مورد حتی با وجود فایل RAW باز هم تفاوت دارد .

درلینک زیر مقایسه سنسور 12 مگا پیکسلی سونی در سه دوربین نیکون نشان داده شده که خواهید دید نتیجه یکسان نیست .

http://dxomark.com/index.php/Camera-.../(brand3)/Sony

خوب الان A580 و A55 هر دو لرزشگیر و موتور فوکوس داخلی دارن که امکان استفاده از لنزهای ارزون قیمت ولی با کیفیت اپتیک خوب رو فراهم میکنه ولی D7000
    d7000 نیز موتورفوکس دارد . و لرزشگیر به عنوان عامل کیفیت محسوب نمی شود ، و بیشتر به عنوان امکانات بهتر کارایی دارد.

امکان استفاده از لنزهای ارزون قیمت ولی با کیفیت اپتیک خوب رو فراهم میکنه ولی D7000 نه و از طرفی ارزونتز هم هستند
    درمورد D7000 نیز می توان از لنزهای قدیمی استفاده کرد .

مثال ساده

هر دو دوبین D90 و D5000 از یک سنسور استفاده می کنند اما نتیجه بدست امده یکسان نیست .

جدا از تمام مسایل درمورد لوازم جانبی سونی به نسبت هم کمتر از هر دوبرند نیکون و کانون می باشد و هم گرانتر و مورد اخر گران بودن لوازم جانبی سونی هست
    و مورد اخر نبود بازار خرید و فروش مناسب و یا نبود مشتری برای این برند می باشد یعنی اگر امروز بخواهید دوربین SLR خود رو بفروشید اگر از دو برند بالا باشه ، می تونی
    به یکی از مغازه های فروش لوازم عکاسی بری و با یک قیمتی که شاید هم معقول نباشه دوربین رو بفروشی و یا عوض کنی ولی در مورد سونی درمراجعه به مغازه برای فروش بیشتر با جمله - ما برند سونی کار نمی کنیم - وبا مراجعه به مغازه و یا نمایندگی خود سونی با جمله - ما دوربین دست دوم خرید و فروش نداریم . مواجهه می شویم .
    این مورد را درنظر داشته باشید که اگر از این برندها خرید کنید چه فوجی - پنتاکس - سونی - برای فروش یا تعویض به ان نگاه نکنید ، و بیشتر به عنوان دوربینی که برای همیشه به کار خواهید برد نگاه کنید .
    چون حتی با مورد فروش یا تعویض این دوربینها ضرری که در فروش این دوربینها خواهید دید بیش از دو برند نیکون و کانون می باشد .

من بدون شک از ایران دوربین رو نمی گیرم پس دسترسی به سری آلفا با قیمت معقول هم دارم .
    این جمله نیز خود بیان کننده مشکل دیگر این برند می باشد .
    romeo_1593، moein_m، ahmad.abaee و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

خوب دوستان و استید یه معمایی داره مخمو میخوره :
    تا اونجا که من میدونم کنون داره در دوربین هاش از سنسورهای سونی استفاده می کنه . در عین حال همین سنسور معروف D7000 رو در A580 و A55 سونی هم میشه پیدا کرد ، پس میشه گفت که رفتار نویزی وکلا کیفیت خروجی عکس (فقط عکس) با یک لنز یکسان در هر سه این دوربین ها یکی هستند . خوب الان A580 و A55 هر دو لرزشگیر و موتور فوکوس داخلی دارن که امکان استفاده از لنزهای ارزون قیمت ولی با کیفیت اپتیک خوب رو فراهم میکنه ولی D7000 نه و از طرفی ارزونتز هم هستند . خوب میشه منو از جهالت در بیارید چرا آدم باید D7000 بخره ؟
    همین جریان هم در سنسور 550D و 600D و 60D هست که در خروجی عکس یکی هستند (در خروجی هرچند fps و بادی و LCD متفاوتند ) .
    پس میمونه برای خرید من اگه همه مسایل رو درست گفته باشم 550D و A580 وA55 وD7000 .
    خوب بحث بین A55 و A580 در اینجا نمی گنجه هرچند حتی در این مورد هم اگه منو بی نصیب نزارین ممنون میشم .

من بدون شک از ایران دوربین رو نمی گیرم پس دسترسی به سری آلفا با قیمت معقول هم دارم .
    دقت کنین مثلا منظورم از امکان استفاده از لنزهای ارزون قیمت ولی با کیفیت اپتیک خوب مثل A580 و سیگما 70200 قدیمی هست .
    در مورد برند هم اصلا و ابدا احساسی ندارم اتفاقا علاقه به برندهای ناشناخته هم دارم چون معمولا ابداعات توسط اونهاست و فروش توسط برندهای قویتر .
    قبلا هم پنتکس K200 داشتم که به علتی مجبور به فروشش شدم .

مرسی از همه
    سلام دوست عزیز

کنون از سنسور هایی که خودش تولید میکنه استفاده میکنه نه سنسورهای سونی ،

خروجی دوربین فقط به سنسور بستگی دارد ، درست ، ولی این وسط مسایلی مثل فکوس مناسب و .... ( بسته به نوع عکاسیتون ) هم

امکاناتی که دوربین در اختیارتون میزاره خیلی مهمه ،

و از همه مهمتر بحث تجهیزات یک برند است ، که مسلما شما بسیار راحتر میتوانید تجهیزات جنبی کنون و نیکون رو در ایران پیدا کنید تا

تجهیزات جانبی سونی رو ، و بعد ها کمتر دچار مشکل خواهید شد

این نظر شخصیست

موفق باشید
    romeo_1593، ahmad.abaee، data و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط movahedian نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    منظور شما اینه که به عنوان مثال یک لنز 50mm fxروی کراپدار همون تصویری رو میگیره که رو فول فریم ثبت می کنه ؟(از نظر پرسپکتیو و زاویه دید)
    و منظور شما از لنز هایhigh end چه لنزیه؟ با تشکر

با این سیمولاتور نیکون میتونید تاثیر زاویه .. بیشتر دامنه ها در لنزهای نیکون بر بدنه های DX-FX ببینید با هم مقایسه کنید

کد HTML:
    http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/index.htm
    vbigdeli و movahedian تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

سلام دوستان عزیز

میدونم که همه با این کتاب آشنایی دارن

ولی جهت دسترسی آسان دوستانی که ندارنند

کتاب راهنمای Nikon D7000 که داخل پک خود دوبین هسست :

لینک دانلود : http://oneslidephotography.com/downl...0-users-guide/
    M. Beyrami، Mohamad_Ali، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 82 از 166 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 ... آخرینآخرین