صفحه 63 از 120 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 621 تا 630 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    چه خوب که کاوه قبادی عزیز در اولین پست خودش pixelpeeping نکرد و مثل یک عکاس خوب از تجربه‌اش در مورد کار با دوربین به عنوان ابزار عکاسی گفت.

بدم نمی‌آید این مقایسه را ببینید و به بی‌ارزشی pixelpeeping بیش‌ازپیش ایمان بیاورید.
    سلام جناب محبی
    بنظرم اینکه قسمتی از عکس رو که شما انتخاب کرده اید در دوربینهای سنسور کوچک شارپتر بنظر میرسه طبیعیه، چون در لوکیشن عکس، تنها یک شیئی مسطح وجود نداره بلکه اشیاء مختلف با فاصله های متفاوتی از دوبین قرار دارند و دوربینهای سنسور کوچک چون عمق میدان بیشتری دارند، قسمتهای بیشتری را ( از جمله قسمت انتخابی شما) در فوکوس و شارپ نشون میدن، چرا که عمق میدان بیشتری دارند ولی وقتی کراپ را به جاییکه فوکوس همه ی دوربینها روی اونه جابجا کنیم، (مثل این قسمت)، تفاوت معنی داری در کیفیت دوربینها میشه دید که شاید از لحاظ دیتیل و شارپنس بتونه مفید باشه و بعنوان یک معیار (فقط در زمینه کیفیت عکس از نظر دیتیل و per-pixcel sharpness) بشه از اون استفاده کرد.
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi، MZITech و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

جمع بندی شخصی من از مقایسه ها و نظراتی که دیدم:

1-مقایسه D800 با 5d mkiii اشتباه است چون این دو, دوربین های مختلفی هستند برای عکاسانی با نیاز های مختلف و صرف قیمت مشابه و فول فریم بودن دلیل قابل مقایسه بودن آنها نیست.
    2-مقایسه D800 با D700 اشتباه است چون طبق گفته Nikon در این مورد, D800 به هیچ وجه نسخه جدید D700 نیست بلکه یک شاخه جدید در SLR هاست.
    3-مقایسه D800 با Medium Format ها کاملا اشتباه است چون مسئله فقط مگاپیکسل نیست و این دو در قالب های کاملا متفاوتی قرار دارند.
    4-مقایسه D800 با خودش هم بنوعی اشتباه است. دیدن نمونه تصاویر موجود از این دوربین و مقایسه و بررسی آنها در سایز اصلی (pixel peeping) به هيچ‌وجه براي مقايسه قطعي و انتخاب دوربين مناسب نيست. (برای مثال صحبت های آقای محبی در همین صفحه "ديدن و مقايسه خروجي‌ها يك ديد كلي مي‌دهد اما به هيچ‌وجه براي مقايسه قطعي و انتخاب دوربين مناسب نيست" و در کل اکثر عکاسان بزرگ pixel peepinng را کار نکوهیده ای دانستند)
    5-نتایج DXO Mark را نباید زیاد جدی گرفت چون صرفا به مسایل تئوریک میپردازد و با عملکرد کل دوربین (نه فقط سنسور) در واقعیت بسیار فاصله دارد.
    6-تست های عملی که سایت های مختلف میگذازند را نباید جدی گرفت چون ما از شرایط دقیق تست بیخبریم. (برای مثال بقول آقای حسیتی ممکن هست حتی سر کار بریم و برخی هم مثل digital Rev بقول آقای روشن showman هستند)
    7-نظر و مقایسه عکاس ها غیر قابل استفاده است چون شرایط تست آزمایشگاهی مثل DXO را ندارند.(رجوع به بند پنجم) آنها صرفا میتوانند نظر کاملا شخصی خود را بگویند که بدلیل شخصی بودن (کاملا Subjective و نه Objective ) برای دیگران نمیتواند زیاد قابل استفاده باشد (مثل صحبت آقای محبی در مورد انتظار مقایسه دوربین توسط اقای قبادی از طرف بعضی کاربران)

نتیجه :
    با توجه به اینکه این دوربین هنوز تازه وارد هست و قابل اجاره هم نیست تنها راه تست و بررسی, خرید آن بوده که در صورت عدم رضایت میتوانید آن را بفروش برسانید.
    Amir Mohebi، bf ، yaghoobi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

DPreview رو جا انداختید. (پست 585)
    Bijan.DSLR تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Behin Nazem نمایش پست ها
    سلام جناب محبی
    بنظرم اینکه قسمتی از عکس رو که شما انتخاب کرده اید در دوربینهای سنسور کوچک شارپتر بنظر میرسه طبیعیه، چون در لوکیشن عکس، تنها یک شیئی مسطح وجود نداره بلکه اشیاء مختلف با فاصله های متفاوتی از دوبین قرار دارند و دوربینهای سنسور کوچک چون عمق میدان بیشتری دارند، قسمتهای بیشتری را ( از جمله قسمت انتخابی شما) در فوکوس و شارپ نشون میدن، چرا که عمق میدان بیشتری دارند ولی وقتی کراپ را به جاییکه فوکوس همه ی دوربینها روی اونه جابجا کنیم، (مثل این قسمت)، تفاوت معنی داری در کیفیت دوربینها میشه دید که شاید از لحاظ دیتیل و شارپنس بتونه مفید باشه و بعنوان یک معیار (فقط در زمینه کیفیت عکس از نظر دیتیل و per-pixcel sharpness) بشه از اون استفاده کرد.
    شاید به نوعی مشکلات pixelpeeping همین باشد که بتوان با کمی جابه‌جایی (حالا عمدی یا غیر عمدی) اطلاعت غلط ارائه کرد. من شخصن این نوع مقایسه و بررسی را برای اظهارنظر قطعی مفید نمی‌دانم. به نظرم این کراپ‌ها خیلی بدها را مشخص می‌کنند...اما معیار خوبی برای مقایسه خوب‌ها نیستند، چرا که پارامترهای زیادی این وسط دخیل هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    نتیجه :
    با توجه به اینکه این دوربین هنوز تازه وارد هست و قابل اجاره هم نیست تنها راه تست و بررسی, خرید آن بوده که در صورت عدم رضایت میتوانید آن را بفروش برسانید.
    عدم رضایت؟ من فکر نمی‌کنم با توجه به بلوغ دوربین‌های امروز بتوان از خرید دوربینی پشیمان شد یا راضی نبود. مگر این که اشتباه مرسوم "من ماهرم و اگر عکس‌ها بد می‌شوند حتمن مشکل ابزار است" انجام شود که خیلی اتفاق افتاده کسی دوربین و در نهایت برند را عوض می‌کند اما در تکنیک و دید عکاسی خودش شک نمی‌کند.
    yaghoobi، farhad44، Behin Nazem و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

1-مقایسه D800 با 5d mkiii اشتباه است چون این دو, دوربین های مختلفی هستند برای عکاسانی با نیاز های مختلف و صرف قیمت مشابه و فول فریم بودن دلیل قابل مقایسه بودن آنها نیست.
    2-مقایسه D800 با D700 اشتباه است چون طبق گفته Nikon در این مورد, D800 به هیچ وجه نسخه جدید D700 نیست بلکه یک شاخه جدید در SLR هاست.
    3-مقایسه D800 با Medium Format ها کاملا اشتباه است چون مسئله فقط مگاپیکسل نیست و این دو در قالب های کاملا متفاوتی قرار دارند.
    4-مقایسه D800 با خودش هم بنوعی اشتباه است. دیدن نمونه تصاویر موجود از این دوربین و مقایسه و بررسی آنها در سایز اصلی (pixel peeping) به هيچ‌وجه براي مقايسه قطعي و انتخاب دوربين مناسب نيست. (برای مثال صحبت های آقای محبی در همین صفحه "ديدن و مقايسه خروجي‌ها يك ديد كلي مي‌دهد اما به هيچ‌وجه براي مقايسه قطعي و انتخاب دوربين مناسب نيست")
    5-نتایج DXO Mark را نباید زیاد جدی گرفت چون صرفا به مسایل تئوریک میپردازد و با عملکرد کل دوربین (نه فقط سنسور) در واقعیت بسیار فاصله دارد.
    6-تست های عملی که سایت های مختلف میگذازند را نباید جدی گرفت چون ما از شرایط دقیق تست بیخبریم. (برای مثال بقول آقای حسیتی ممکن هست حتی سر کار بریم و برخی هم مثل digital Rev بقول آقای روشن showman هستند)
    7-نظر و مقایسه عکاس ها غیر قابل استفاده است چون شرایط تست آزمایشگاهی مثل DXO را ندارند.(رجوع به بند پنجم) آنها صرفا میتوانند نظر کاملا شخصی خود را بگویند که بدلیل شخصی بودن (کاملا Subjective و نه Objective ) برای دیگران نمیتواند زیاد قابل استفاده باشد (مثل صحبت آقای محبی در مورد انتظار مقایسه دوربین توسط اقای قبادی از طرف بعضی کاربران)

نتیجه :
    سلام

خوب من نمی دانم باید با این پست که توش هم شوخی موج می زنه هم کنایه هم جدی باید با کدام لحن پاسخ گفت

خوب اگر جدی بخوام جواب بدم باید عرض کنم که نتیجه گیری های شما هم درستند و هم غیر قطعی. با آن بندی که می گوید سایتهای معتبر و حرفه ای مانند Dpreview ریویوهای قابل اعتمادی ندارند موافق نیستم و با نتیجه گیری نهایی هم موافق نیستم چون تجربه نشان داده که این دو کمپانی تا به حال در هیچ مدلی پسرفت نداشته اند. این جبر تاریخ تکنولوژیست که هر مدلی باید از مدل قبلی بهتر و موفق تر باشد و من ندید مطمئن هستم که D800 دوربین بی نقص تری نسبت به دوربین های قبلی خواهد بود.
    yaghoobi، towfigh، hamid_kh و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

4-مقایسه D800 با خودش هم بنوعی اشتباه است. دیدن نمونه تصاویر موجود از این دوربین و مقایسه و بررسی آنها در سایز اصلی (pixel peeping) به هيچ‌وجه براي مقايسه قطعي و انتخاب دوربين مناسب نيست. (برای مثال صحبت های آقای محبی در همین صفحه "ديدن و مقايسه خروجي‌ها يك ديد كلي مي‌دهد اما به هيچ‌وجه براي مقايسه قطعي و انتخاب دوربين مناسب نيست" و در کل اکثر عکاسان بزرگ pixel peepinng را کار نکوهیده ای دانستند)

درود

به عنوان کاربری رهگذر از این تاپیک عرض کنم

نقد گویایی نوشتید ، مشتاق بودم ببینم ، آخرش چه میشود اما اخری نداشت !

پیام این است ظاهرا ، تحت هیچ عنوان نباید D800 برتری داشته باشد ، هر کجا چنین بگوید Fake است ، اعتبار ندارد ، دسیسه کرده اند و.....

چطور است مجسمه D800 درست کنیم و به صورت نمادین آنرا سنگباران کنیم

موفق باشید
    yaghoobi، towfigh، piransal و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

خوب من نمیدانم باید با این پست که توش هم شوخی موج می زنه هم کنایه هم جدی باید با کدام لحن پاسخ گفت

خوب اگر جدی بخوام جواب بدم باید عرض کنم که نتیجه گیری های شما هم درستند و هم غیر قطعی. با آن بندی که می گوید سایتهای معتبر و حرفه ای مانند دیپریویو ریویوهای قابل اعتمادی ندارند موافق نیستم و با نتیجه گیری نهایی هم موافق نیستم چون تجربه نشان داده که این دو کمپانی تا به حال در هیچ مدلی پسرفت نداشته اند. این جبر تاریخ تکنولوژیست که هر مدلی باید از مدل قبلی بهتر و موفق تر باشد و من ندید مطمین هستم که D800 دوربین بی نقص تری نسبت به دوربین های قبلی خواهد بود.
    آقای حسینی من صرفا صحبت ها و نظریات را مانند تکه های پازل کنار هم قرار دادم و در تصویر کلی ایجاد شده بی تقصیرم
    در مورد اینکه تکنولوژی رو به جلوست با هم قطعا هم نظر هستیم ولی امکانش هست که انتظار کاربران کمی جلوتر از روند اجرایی شدن پیشرفت تکنولوژیک باشد ( به جا و یا بی جا) و این دوربین برایشان کافی نبوده باشد.( از دید خودم که آرزوی خرید آن را با این قیمت ها دارم عرض کنم که از سرم هم زیاد تر است! ولی آنجا باید کلی میگفتم نه شخصی)
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 31 May 2012 در ساعت 11:04 دلیل: اصلاح اشكال نقل قول
    farhad44، merdax، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

به عنوان کاربری رهگذر از این تاپیک عرض کنم

نقد گویایی نوشتید ، مشتاق بودم ببینم ، آخرش چه میشود اما اخری نداشت !

پیام این است ظاهرا ، تحت هیچ عنوان نباید D800 برتری داشته باشد ، هر کجا چنین بگوید Fake است ، اعتبار ندارد ، دسیسه کرده اند و.....

چطور است مجسمه D800 درست کنیم و به صورت نمادین آنرا سنگباران کنیم

موفق باشید
    اشتباه برداشت کردید آقای انوش (همانطور که در پست بالاتر گفتم من خودم آرزوی خرید D800 را دارم)
    بحث این است که هرگونه تست و آزمایش و مقایسه ای توسط بزرگی و عزیزی رد شده و من اینها را صرفا کنار هم قرار دادم
    yaghoobi و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

اصلاً این همه نظر و مقایسه را برای D800 نمی‌فهمم.

اگر کاربر را از اقشار متوسط جامعه در نظر بگیریم، با توجه به وضعیت اقتصادی اگر واقعاً کاربر محترم به این مشخصات نیاز نداشته باشد اما تشریف ببرد برای خرید حتماً بهتر است قبلش با یک روانشناس بالینی صحبت کند.

این دوربین کاری را که مدعی است انجام می‌دهد!

چه اصراری است هی از اینور و اونور حرف و سخن بتراشیم؟!

واقعاً درک نمی‌کنم این همه برو و بیا را که چه؟؟؟

تکلیف مشخص است: یک‌سری ویژگی‌ها هست بر مبنای آن دوربین انتخاب می‌شود. هر کلاس و هر مدلی که با جیب و نیاز ما سازگارتر باشد همان را میخریم... موضوع خیلی ساده است!!!

کلی گفتم، جزءاً برداشت نشود....
    shabab، M.Mobin، Viper و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    اگر دقت كرده‌باشيد برخي دوستان علاقه خاصي به كراپ صد درصد دارند (خصوصن در اين تاپيك) لابد از لينكي كه من ارسال كردم ميشه اين نتيجه رو گرفت كه آن دو كامپكت كه تصوير شارپتري دارند كيفيت تصوير مقبول‌تري مي‌دهند، اين روزها خيلي جمله "تصويرشارپ‌تر" را مي‌بينم.
    ممنون جناب محبی.
    منظور من همون نکته ای بود که بهین عزیز هم بهش اشاره کرده بود.
    پیشتر هم در همین تاپیک و در پاسخ به پست یک دوست عزیز در باب شارپ بودن K-5 نسبت به D800 دقیقا همین مطلب رو اشاره کردم که خوب ظاهرا به مذاق دوست داران پر شر و شور و جوان K-5 خیلی خوش نیومد و جوش و خروش کردند. بهتر دیدم که جواب دوست جوونمون رو ندم.
    باز هم ازتون ممنونم که وقت گذاشتین و جواب دادید.
    Amir Mohebi، ehsan+، soheil1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 63 از 120 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 113 ... آخرینآخرین