صفحه 68 از 120 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 671 تا 680 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    ببخشید من این تکه رو متوجه نشدم ! تا جایی که من میدونم ، فرمت فیلمبرداری با عکاسی فرق میکنه .
    یا باید پال باشه ، یا سکام یا NTSC یا HD که اینها هم یک سری خطوط و اندازه مشخص و استاندارد دارند !
    سایز خروجی تصویر از هر سنسور یا هر کراپی(که رزولوشن کافی داشته باشد) میتواند HD یا .. باشد.ربطی به اینکه از همه سنسور استفاده می شود یا خیر ندارد.
    rezakh و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سایز خروجی تصویر از هر سنسور یا هر کراپی(که رزولوشن کافی داشته باشد) میتواند HD یا .. باشد.ربطی به اینکه از همه سنسور استفاده می شود یا خیر ندارد.

فیلمبرداری یک سری استاندارد تصویری داره که در هر فرمت در همه دوربینها یکسانه . حالا چه دوربین کامپکت باشه و چه فول فریم .
    حالا در سنسورهای بزرگتر کیفیت تصویر میتونه به دلایل بزرگی سنسور و کیفیت لنزها افزایش پیدا کنه ، چه در شارپنس و چه در دیتیل و مهم تر از همه در داینامیک رنج . اما اندازه تصویر تغییر نمیکنه و اینکه در نهایت از همه سنسور فول فریم استفاده نمی شود . فقط چند دوربین تصویربرداری ویژه چون آریفلکس D20 هستند که از همه اندازه سنسوری معادل نگاتیو 35 میلی متری استفاده می کنند که آن هم بالای یکصد میلیون تومان قیمت دارند و یا دوربینی چون PRO 35 و البته فکر میکنم که دوربین Red هم همینطور است و البته دوربین جدید C500 کانن .
    و البته اندازه سنسور ( همانطور که شما هم گفتید ) هیچ ربطی به اندازه تصویر یا فرمت های ویدیویی نداره .
    ویرایش توسط کوروش : Thursday 6 September 2012 در ساعت 17:08
    masoudrejae و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    فیلمبرداری یک سری استاندارد تصویری داره که در هر فرمت در همه دوربینها یکسانه . حالا چه دوربین کامپکت باشه و چه فول فریم .
    حالا در سنسورهای بزرگتر کیفیت تصویر میتونه به دلایل بزرگی سنسور و کیفیت لنزها افزایش پیدا کنه ، چه در شارپنس و چه در دیتیل و مهم تر از همه در داینامیک رنج . اما اندازه تصویر تغییر نمیکنه و اینکه در نهایت از همه سنسور فول فریم استفاده نمی شود . فقط چند دوربین تصویربرداری ویژه چون آریفلکس D20 هستند که از همه اندازه سنسوری معادل نگاتیو 35 میلی متری استفاده می کنند که آن هم بالای یکصد میلیون تومان قیمت دارند و یا دوربینی چون PRO 35 و البته فکر میکنم که دوربین Red هم همینطور است و البته دوربین جدید C500 کانن .
    و البته اندازه سنسور ( همانطور که شما هم گفتید ) هیچ ربطی به اندازه تصویر یا فرمت های ویدیویی نداره .
    اینکه از همه پیکسلها استفاده شود یا خیر با اینکه از تمام طول تصویر سنسور استفاده شود متفاوت است.
    اگر قرار به این باشد از همه طول سنسور استفاده نشود کادر تصویر در یک فوکال لنت متفاوت خواهد شد.
    چیزی که جناب خلیلی نوشته اند به نظر من به کراپ شدن تصویر اشاره دارد.
    rezakh تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در مورد نسبت ابعاد استفاده از سنسور نیکون D800 در هنگام فیلمبرداری FULL HD :
    so I did some testing and found that yes there is indeed a slight crop. I'm unfamiliar with the camera, but I found it on the manual(so Nikon does disclose it using a diagram). The actual factor I roughly calculated is about 1.095X from a quick snap vs video. So yes, technically you'll gain some focal length (or lose wideness if you prefer)..

Reading the manual, I found that the HDMI out has two modes. 95% crop or 100%. I don't know if the HDMI set to 100% does this out does this as I have not yet used a external recorder (but definitively plan to since one reason I'm switching to the D800 is the 4:2:2 8bit for external recording).
    see ->vimeo.com/40788982
    rezakh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

بله .دقیقا 1.1 برابر میشود تصویر( live view را از مد ویدیو به عکس تغییر میدهیم بوضوح مشخص است.).همینطور در تست دو دوربین 5dmk2 .که تصویرش پروفایل پیکچرمه توی اف بی .تقریبا میتونید اختلاف را ببینید (هردو دوربین ۵۰ میلیمتر اف ۱/۴ بسته شده بود).
    mreza1001، M.Mobin و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

عکس هاسایز واقعی به همراه اکزیف
    Video : 1080/24f
    other info like image exif
    just screen shoted
    image jpeg fine

کد:
    http://www.imagetoo.com/images/screenmcm.png
    کد:
    http://i.minus.com/iCP3Y65MnmSwV.JPG
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام
    من یه مشکلی با فایل خام این دوربین دارم نمیتونم تو هیچ نرافزاری بازش کنم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط nikzad نمایش پست ها
    سلام
    به کمک ACR7.1 و ACR7.2 بتا به راحتی باز می شود.

علاوه بر آن در نرم افزار نیکون کپچر NX هم می توان فایل ها را ویرایش کرد.
    Anoosh-Em، nikzad و M.Barani تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط nikzad نمایش پست ها
    سلام
    یک codec هم خود نیکون داره که باعث میشه مثل یک فایل jpg تو ویندوز هم پیش نمایش ازش داشت و هم با همون برنامه های معمول ویندوز بازشون کرد. البته همون دیدن یک thumbnail بزرگ تو اکسپلورر یک حسن بزرگ به شمار میاد.

http://www.nikonimglib.com/nefcodec/
    nikzad تشکر می‌کند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

ممنون از دوستان بابت پاسخ سریع
    من بیشتر با لایت روم کار میکنم فکر کنم باید ورژن 4 رو نصب کنم
    یه سئوال دیگه اینکه طریقه استفاده ریموت تو این دوربین چه جوریه با همون ml l3 میشه؟

صفحه 68 از 120 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 ... آخرینآخرین