صفحه 84 از 120 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

خوب دوستان در نهایت که انوش خان افتخار ندادن و حقیر به ناچار دست بکار شدم . از اینکه کمی دیر شد باید بنده رو ببخشید . اینها که عرض میکنم همه نتیجه گیری شخصی یک آماتور هست
    1- وی آر حسابی بداد میرسه ! گمان کنم پرسش جناب یوسفی نیز بهمین خاطر بود . نسخه های وی آر لنزها عکسهای شارپتری روی دی 800 میگیرن ! اینجا لزوم تجهیز بدنه ها به یک لرزه گیر داخلی کاملا احساس میشه ! با 70-200 وی آر در 200 اون با سرعتهای پایینتر تعداد عکسهای شارپ بیشتری از 50 فیکس گرفته میشه .
    2- برای غلبه بر تکانهای دست در نهایت یک تک پایه و جوی استیک تهیه کردم که بشه در سرعتهای پایینتر به عکسهای شارپی رسید . وزن تک پایه 800 گرم هست که برام قابل تحمله . البته حتما در سرعتهای پایین از تاخیر 1 ثانیه ای آینه استفاده میکنم .
    حرف آخر اینکه : چی بگم وقتی اکثر ریویوها همینها رو نوشتن : مناسب برای عکاسان استدیویی و طبیعت !!! باید گفت دوربین حاضر هیچ مشکلی نداره . اگه میخواهید از ثبت جزئیات اون لذت ببرید ، باید بتونید شرایط رو براش مهیا کنید ، وگرنه مثل دوربینهای نسل قبل از خودش بهتون خروجی میده . تصور اینکه همه کراپهای صدتون عالی در میاد (تصوری که من بهنگام خرید داشتم ) اشتباه است . بله اگه شرایطش رو مهیا کنید صد درصد عکساتون قابلیت کراپ 100 رو خواهند داشت . این دوربین رو به مثل فراری تشبیه کنید که میتونه به سرعت بالای 300 برسه ، اما یه راننده حرفه ای باید اون رو به سرحد توانش برسونه و یه راننده معمولی با اون از 80 نمیتونه بیشتر بره !
    در انتها 2 تا عکس میزارم : اولی کراپ 100 اف 2.8 سرعت 1/1600 ثانیه ایزو 100 فاصله 135 روی دست با 70-200 در پارک جنگلی سراوان و دومی کراپ 150 در منزل روی تک پایه نور چراغهای منزل در شب اف 2.8 سرعت 1/8 ثانیه تاخیر 1 ثانیه ای آینه ایزو 400 فاصله 122 ! از هر دوعکس نمونه های زیادی دارم .
    _DSC0808.jpg
    _DSC0951.jpg
    شاید حضرات به نتایج منطقی ، مستدل و فنی بسیار ارزنده تری برسند .
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 17 January 2013 در ساعت 09:27
    adeliry، reza_Bahman، yaghoobi و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

دوستان می خواستم بدونم از تراز این دوربین استفاده می کنید ؟
    نمیدونم چرا اما هرموقع مبنای کادرم رو روی تراز گذاشتم و بهش اعتماد کردم کلا کادر کج شده!
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    دوستان می خواستم بدونم از تراز این دوربین استفاده می کنید ؟
    نمیدونم چرا اما هرموقع مبنای کادرم رو روی تراز گذاشتم و بهش اعتماد کردم کلا کادر کج شده!
    چطوری متوجه میشید که کادر کج شده؟ بعضی وقت ها ممکنه بر اثر خطای دید به نظر بیاد که کادر کج شده در حالی که اینطور نیست. مثلا ممکنه از لنز واید استفاده کرده باشید و بر اثر پرسپکتیو, مبنای قضاوت شما خطوط عمودی داخل کادر باشند که چون به خاطر پرسپکتیو, کج به نظر رسیده اند شما فکر کرده باشید کادرتون کجه. یا ممکنه خطی رو به عنوان خط افق فرض کرده باشید (مثلا مرز آب با خشکی) که موازی با سنسور دوربین نباشه. در این صورت اگر کادرتون کاملا صاف باشه اونوقت خط افق باید کج به نظر بیاد! من اولین باره که در مورد ایراد تراز دی ۸۰۰ می شنوم. به هر حال بد نیست که یک عکس که فکر می کنید کادرش کج هست رو قرار بدید تا بهتر بشه نظر داد!
    Anoosh-Em، KHAKSAR، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    چطوری متوجه میشید که کادر کج شده؟ بعضی وقت ها ممکنه بر اثر خطای دید به نظر بیاد که کادر کج شده در حالی که اینطور نیست. مثلا ممکنه از لنز واید استفاده کرده باشید و بر اثر پرسپکتیو, مبنای قضاوت شما خطوط عمودی داخل کادر باشند که چون به خاطر پرسپکتیو, کج به نظر رسیده اند شما فکر کرده باشید کادرتون کجه. یا ممکنه خطی رو به عنوان خط افق فرض کرده باشید (مثلا مرز آب با خشکی) که موازی با سنسور دوربین نباشه. در این صورت اگر کادرتون کاملا صاف باشه اونوقت خط افق باید کج به نظر بیاد! من اولین باره که در مورد ایراد تراز دی ۸۰۰ می شنوم. به هر حال بد نیست که یک عکس که فکر می کنید کادرش کج هست رو قرار بدید تا بهتر بشه نظر داد!
    lممنون از پاسختون
    البته من اینجوری که فرمودین تراز رو متهم نکردم!
    در مورد لنز هم از 85mm استفاده می کنم اکثرا. حتی وقتی روی سه پایه کادر رو می بندم و میام روی سیستم عکس رو می بینم اون جور که باید تراز باشه نیست. سعی می کنم یه نمونه عکس بذارم .
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام بر دوستان و اساتید ارجمند
    یکی دو نکته کلیدی و کمی مایوس کننده
    ابتدا عرض میکنم بنده با کنون کار میکردم اخیرا این ذی800 وسوسه مان کرد و مجبور به خرید یک دستگاه بادی
    از انجایی که جیبمان خالی شد پولمان به 24-70 و 24-120 اف4 نرسید و یک 24-120 اف 3.5 خریدم
    سوال اول واقعا اختلاف این لنزی با این دو لنزی که خریدم انقدر زیاد هست که الان اصلن نتیجه رضایت بخشی از دوربین نمیگیریم و خبری از ان جزئیاتی که توی سمپل های نیکون و سایت ها دیگه بود نیست یا اینکه نه مشکل جای دیگه اس
    دوم یه سوال خنده دار . من هرچی به این دوربین ور رفتم نتونستم فوکوس را روی حالت اتوماتی بگذارم که خودش به صورت چند نقطه ای فوکوس کنه و فوکوس فقط نقطه ای و به صورت دستی به نقطه ی دیگه جابجا میشه. راه حال چیست
    عذرخواهی بابت سوال دوم و در مورد سوال اول هم عرض بکنم که تست های صورت گرفته در استدیو و با نور استودیو صورت گرفته

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط myfiuver نمایش پست ها
    سلام بر دوستان و اساتید ارجمند
    یکی دو نکته کلیدی و کمی مایوس کننده
    ابتدا عرض میکنم بنده با کنون کار میکردم اخیرا این ذی800 وسوسه مان کرد و مجبور به خرید یک دستگاه بادی
    از انجایی که جیبمان خالی شد پولمان به 24-70 و 24-120 اف4 نرسید و یک 24-120 اف 3.5 خریدم
    سوال اول واقعا اختلاف این لنزی با این دو لنزی که خریدم انقدر زیاد هست که الان اصلن نتیجه رضایت بخشی از دوربین نمیگیریم و خبری از ان جزئیاتی که توی سمپل های نیکون و سایت ها دیگه بود نیست یا اینکه نه مشکل جای دیگه اس
    دوم یه سوال خنده دار . من هرچی به این دوربین ور رفتم نتونستم فوکوس را روی حالت اتوماتی بگذارم که خودش به صورت چند نقطه ای فوکوس کنه و فوکوس فقط نقطه ای و به صورت دستی به نقطه ی دیگه جابجا میشه. راه حال چیست
    عذرخواهی بابت سوال دوم و در مورد سوال اول هم عرض بکنم که تست های صورت گرفته در استدیو و با نور استودیو صورت گرفته
    دوست عزیز, شما رفتین یکی از بی کیفیت ترین زومهای فول فریم نیکون رو روی دی ۸۰۰ بستین توقع دارید رزلوشن آنچنانی بهتون بده ؟
    در مورد سوال دومتون, وقتی دوربین رو در دستتون میگیرید, در جلو دوربین و سمت چپ یک کلید وجود داره که برای تغییر فوکوس به منوال استفاده میشه. روی همین کلید دکمه ای هست که اگر اونو فشار بدید و همزمان دایال جلویی رو بچرخونید می تونید مود فوکوس رو تغییر بدید و روی Auto قرار بدید. اگر به جای دایال جلویی, دایال عقبی رو بچرخونید در اون صورت مود فوکوس رو می تونید روی AF-C یا AF-S قرار بدید.
    یه نگاه به راهنمای دوربین بندازید هم جواب بسیاری از سوالاتتون که در آینده بهش بر خواهید خورد رو پیدا خواهید کرد.
    در ضمن, دوربین نو هم مبارک!
    ویرایش توسط jebrahim : Wednesday 30 January 2013 در ساعت 17:35
    yaghoobi، M-Yousefi، masoudrejae و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط myfiuver نمایش پست ها
    یک 24-120 اف 3.5 خریدم..... خبری از ان جزئیاتی که توی سمپل های نیکون و سایت ها دیگه بود نیست

درود

به فرمایش جناب ابراهیمی اضافه کنم که اون 24-120 ورژن قبلی برای بسته شدن روی بدنه هایی که مگاپیکسل بالایی نداشتند (نسل قبلی دوربین ها) هم سافت ترین لنز زوم ممکن بود ، نتیجه اش روی دوربینی با این مگاپیکسل ! باید فجیع تر هم شده باشد. در این شرایط دسته کم توصیه میکنم برای پر مصرف ترین فواصل کانونی که لازم دارید اگر نمیتوانید لنز زوم High End تهیه کنید ، لنز پرایم تهیه کنید

موفق باشید
    yaghoobi، M-Yousefi، masoudrejae و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

مرسی واقعا لطف کردی
    هرچی دفترچه رو خوندم متوجه اون دکمه ریز روی af نشده بودم
    واقعا خدا خیرت بده
    در مورد اولی هم متاسفانه یکی از دوستان مدعی نیکونی گفت این لنز رو بگیرم شارپ خوبی داره و الا همون روز f4 رو میگرفتم

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

IMG_0526.jpgIMG_0527.jpg

اگر شک و تردید داشتید.، دیگر آسوده خرید کنید. دوستان تائید کردند! ;)
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، A. Mohammadi و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من اصلا همین برچسب رو که دیدم خریدم!
    حالا برای آف تاپیک نبودن...
    اولین چیزی که برای جالب بود فرم گریپ این دوربین بود.اولین باری که اون رو در دست گرفتم توی ذوقم خورد! راستش تصویر خوبی که از دی 700 داشتم رو به کلی خراب کرد! حتی 7دی مرحوم و یک مارک دو که الان اینجا دارم به نظرم خوش دست ترند! البته بعد از این چند روز عادت کردم و به فرم متفاوت گریپهای نیکون آشنا شدم.اما در کل بدنه های قدیمیتر حتی دی300 و از همه عجیبتر دی90 که اون رو هم الان اینجا دارم بهتر در دستهای من جا میگیرند.
    یک قوسی روی گریپ 7دی بود که این اون رو نداره یا مثلا دی300 و دی700 کاملا به کف دستم میچسبیدند اما دی 800 علیرغم گریپ چاقش اون طوری که انتظار داشتم توی دستم جا نمیگیره.دیگه اینکه وقتی 7دی رو دست میگیرم احساس استحکام بیشتری میکنم.البته شاید یک حس عدم آشنایی باشه ولی خب،این احساس به من منتقل میشه.
    مطمئنا ظرف روزهای آینده این احساس برطرف میشه اما برخورد اول دلچسب نبود! حتی یادمه یکبار آلفا 850 دست گرفتم به شدت خوش دست و جذاب بود حتی برای همان لحظات کوتاه.

فکر کنم کلا سیستم دستم با اون گریپها فرم گرفته!
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 17 March 2013 در ساعت 12:58
    yaghoobi، Madjidm، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 84 از 120 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 ... آخرینآخرین