صفحه 43 از 59 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Mistyc_7 نمایش پست ها
    سلام ، من يه لنز ٧٠-٢٠٠ داشتم كه يه خاطر سنگينيش با يه ٢٤-٧٠ اف ٢.٨ عوض كردم ، هنوز عكس هايي كه ٢٤-٧٠ گرفتمو تو كامپيتر نديدم اما ٧٠-٢٠٠ كه ظاهرا شارپنس مشابهي با ٢٤-٧٠ داره ( به خاطر اين كه جفتشون سري N هستند ) شارپنس ٧٠-٢٠٠ ما فوق عالي بود و من واقعا سري N لنز هاي نيكون رو به شدت توصيه مي كنم ، خيلي بهتر از چيزي هست كه فكر مي كنيد !

درود

البته کیفیت Nikkor 70-200 VR II بیشتر از 24-70 هست. هر چند که کاربرد مشابهی نسبت به هم ندارند و جایی هم برای مقایسه نیست.

24-70 رنج کمی داره اما در عوض در این بازه دارای کیفیت عالی و نیزدارای دیافراگم بازی است که البته همین باعث وزن و البته قیمت بیشتر آن شده است.
    این لنز روی نسل قبلی دوربین های نیکون و آنهایی که چگالی پیکسلی مشابهی دارند مثل همین دوربین D600 عالی است. اما اگر در حالی که با خروجی این لنز حسابی آشنا شدید آنرا روی دوربینی مثل D7000 ببندید ( و یا چگالی های مشابه ) با لنز دیگری طرف خواهید بود که از نظر خروجی 30% ضعیف تر خواهد بود خصوصا توی دیافراگمهای بازش ، یعنی همان چیزی که این لنز رو به این قیمت رسانده است.
    maziyarsh، ahmad.abaee، Kavian.Karimi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Zohha آواتار ها
    تشکر کرده
    234

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

البته کیفیت Nikkor 70-200 VR II بیشتر از 24-70 هست. هر چند که کاربرد مشابهی نسبت به هم ندارند و جایی هم برای مقایسه نیست.

24-70 رنج کمی داره اما در عوض در این بازه دارای کیفیت عالی و نیزدارای دیافراگم بازی است که البته همین باعث وزن و البته قیمت بیشتر آن شده است.
    این لنز روی نسل قبلی دوربین های نیکون و آنهایی که چگالی پیکسلی مشابهی دارند مثل همین دوربین D600 عالی است. اما اگر در حالی که با خروجی این لنز حسابی آشنا شدید آنرا روی دوربینی مثل D7000 ببندید ( و یا چگالی های مشابه ) با لنز دیگری طرف خواهید بود که از نظر خروجی 30% ضعیف تر خواهد بود خصوصا توی دیافراگمهای بازش ، یعنی همان چیزی که این لنز رو به این قیمت رسانده است.
    سلام
    اقای انوش درمورد30% مطمئن هستین؟ یعنی این قضیه وافت در مورد7100 بازهم بیشتر خواهدشد؟ یعنی اینقدر تفاوت دارند؟

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Zohha نمایش پست ها
    سلام
    اقای انوش درمورد30% مطمئن هستین؟ یعنی این قضیه وافت در مورد7100 بازهم بیشتر خواهدشد؟ یعنی اینقدر تفاوت دارند؟
    درود

آن عددی حدودی است ، اما از نظر اطمینان داشتن بله اطمینان دارم ، چون 24-70 رو از تاریخ 13 مرداد 1388 روی دوربین D300 استفاده میکردم تا زمانی که D7000 خریدم.

خروجی لنزها روی چنین مگاپیکسلی شبیه زمانی بود که تله کانور تر Tc2x III خودم رو روی آن بسته باشم. و این بخاطر چگالی پیکسلی D7000 بود حال اینکه روی d7100 چگونه خواهد شد تجربه عینی در مورد آن ندارم.

البته خود نیکون بعد ها با انتشار مقاله ای راهکار هایی برای از بین بردن اثرات بالا رفتن چگالی پیکسلی ارائه داد که ترجمه آن در اینجا قرار داده شده ، اما یکی از توصیه های آن بستن 2 تا 3 استاپ از باز ترین دیافراگم لنز برای رسیدن به خروجی دلخواه است ، حال تصور کنید این دیافراگم باز یکی از عوامل اصلی قیمت گران لنز مورد استفاده مان باشد!
    maziyarsh، obsidiyan، کوروش و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

درود

اختلاف كيفيت اي دو محسوس از هم ديگن ؟

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درود

سلام
    انوش عزيز، اين عكسهاي ضعيفتر ، درچه جايي وچه نوع استفاده اي منظورتون هست؟ منظورم اينه كه بحث شما روي عكاسي روي دست هست يا اينكه بطور كلي و درشرايط يكسان مثل عكاسي روي سه پايه واز يك صحنه يكسان رو هم شامل ميشه اين قضيه؟ چرا تا بحال در ريويوهاي اين دو دوربين متوجه تفاوتي درسمپلهاي مثلاd600و d800 مشاهده نشدم؟ منظورريويوهايي كه عكسهاي مشابه رامقايسه ميكنمند؟ حتي با 5dIII?
    ممنون ازشما
    Ghahraie و كارن تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12235

اختلاف كيفيت اي دو محسوس از هم ديگن ؟
    درود

اگر قرار باشه از خروجی که از آنها روی D300 دیدم قضاون کنم ، 24-70 رنگهای جذابی رو میداد آن قدری که باید شارپ بود حتی از همان F2.8
    اما 70-200 شارپنس خیلی بالایی داشت تا جایی که با بستن تله کانورتر و افت شارپنس ناشی از بستن خروچی همچنان قابل قبول بود.

حالا روی دوربین شما هم از آنجایی که حتی چگالی پیکسلی کمتری هم دارد ( نسبت به دوربین D300 ) نباید شارپنس کمتری داشته باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    سلام
    انوش عزيز، اين عكسهاي ضعيفتر ، درچه جايي وچه نوع استفاده اي منظورتون هست؟ منظورم اينه كه بحث شما روي عكاسي روي دست هست يا اينكه بطور كلي و درشرايط يكسان مثل عكاسي روي سه پايه واز يك صحنه يكسان رو هم شامل ميشه اين قضيه؟ چرا تا بحال در ريويوهاي اين دو دوربين متوجه تفاوتي درسمپلهاي مثلاd600و d800 مشاهده نشدم؟ منظورريويوهايي كه عكسهاي مشابه رامقايسه ميكنمند؟ حتي با 5dIII?
    ممنون ازشما

در شرایطی که دوربینی رو میخرید و لنز هایی رو که دو سال باهاشون عکاسی کردید میبندید روی دوربین جدید و می بینید به خروجی قبلی دیگر دسترسی ندارید. من کلا 4 بار در شرایط مختلف نوری عکاسی رفتم با ترکیب جدید ( D7000 و آون لنز ها ) هر راهکاری هم که به فکر میرسید انجام دادم نشد هر سری که بیشتر عکس میگرفتم بیشتر از نتیجه مایوس میشدم خلاصه 900 تا عکس با اون دوربین گرفتم که همش برای تست بود برای اینکه ببینم چرا خروجی اینطوری شده! شاید برای کسی که از ابتدا خروجی اون ترکیب رو میدید شرایط طور دیگری میشد اما برای من که واقعا از خروجی لنزی مثل 24-70 روی D300 لذت میبردم هنوزم دیدن سمپل های اون روی دوربین D700 واقعا هیجان انگیز هست ،
    بستن آن روی D7000 تجربه جالبی به همراه نداشت.

29 روز بیشتر هم نتونستم تحملش کنم و فروختم دوربین رو ، مشخصا همه تست هام روی دست بودن ، کانورتری هم که داشتم دیگر بلا استفاده شده بود
    چون کانورتر نبسته، اوضاع خراب بود ... آنموقع منبع و دلیل و توضیح علمی دقیقا برایش نبود تا اینکه خود نیکون اون مقاله رو چندی پیش منتشر کرد که نشون داد مشکل از کجاست و راهکارها چیست..
    M.Meghdari، kiavash، Moty و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

يه نكته اي كه توي D600 محسوسه ( حداقل براي من ) سرعت فوكوسش از اجسامي كه سريع حركت مي كنن و تو تاريكي خيلي ضعيفه

شما هم تجربه ي مشابه داشتين ؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

يه نكته اي كه توي D600 محسوسه ( حداقل براي من ) سرعت فوكوسش از اجسامي كه سريع حركت مي كنن و تو تاريكي خيلي ضعيفه

شما هم تجربه ي مشابه داشتين ؟
    دوست عزیز از چه مود فوکوسی استفاده میکنید؟
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

تشکر کرده
    12235

قابل توجه همه ي دوستاني كه دي ٦٠٠ دارند

من خدمت آقاي قاسمي بودم چند هفته پيش ، ايشون به من گفتن براي يه دوره مخصوص دي ٦٠٠ به ژاپن مي رن و گفتن ٣-٤ خرداد برم تا اين مشكل داست سنسور رو برام حل كنن .

گفتم در جريان باشيد
    درود

بسیار خوب ، اتفاقا 13 اسفند 91 که بنده هم خدمت آقای قاسمی بودم ، ایشان فرموده بودند که نیکون برای آموزش رفع دائم مشکل پاشیدن گریس شاتر، روی سنسور d600 برنامه ای دارد... که پس از آن ، خودشان برای بردن دوربین برای رفع این مشکل ، اعلام خواهند کرد ، هم اکنون هم گویا ژاپن هستند

نمیخاستم تا جدی نشده در این تاپیک مطرح کنم تا خودشان اعلام بفرمایند
    M.Rahimizadeh، alireza orang، Alireza_Lv و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

خدارو شکر گویا مشکل دوستان نیکونی D600 دار هم داره حل میشه
    ببخشید ولی بخدا دیگه خسته شده بودم !!!
    آخه خودم درسته canon دارم ولی عاشق D600 , D800 هستم و همیشه مطالب مربوط به این دو عزیز دل رو دنبال میکنم ولی این اواخر
    دیگه خسته شده بودم تا میدیدم تاپیکشون بالاست سریع خودمو میرسندوم که ببنیم خبر جدید چیه اما میدیدم دوباره لکه بازی شده
    ایشالله همه چیز درست بشه جناب انوش خان یک نفس راحت بکشن

صفحه 43 از 59 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین