صفحه 37 از 59 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط shetab2 نمایش پست ها
    برای دوستانی که قصد دارند از کراپ دار نیکون به فول فریم کوچ کنند ، در این رنج D600 و D800 هست که پیشنهاد میکنم این مطلب رو در موردش مطالعه کنید
    The Nikon D800 vs the D600: Which One is the Right One For You? | Scott Kelby's Photoshop Insider
    همچنین سایتهایی مثل Dpreview با وجود اشاره به مشکل وجود ذرات روی سنسور به عنوان نقطه منفی این دوربین، نهایتا جمع بندی کرده و به این دوربین Gold Award داده.
    ریویو های دیگری هم هست که قطعا اساتید قبل از خرید مطالعه میکنند و بابت خرید چنین وسیله ای با دقت زیاد تصمیم میگیرند....
    من شخصا عکاسی حرفه ای نمیکنم اما در همین حالت آماتور و حدود 2000 شات مشکلی ندیدم. با روشهایی که دوستان در خصوص هایلایت کردن لکه ها در عکس گفته بودند، دوربین D90 قبلیم رو هم چک کردم و اتفاقا کلی لکه دیدم !
    اما به دوستان پیشنهاد میکنم خیلی سخت نگیرید. قطعا یک نویسنده خوب، به خاطر استفاده از خودنویس عالی ، نویسنده نشده است.
    موفق باشید
    درود

سخت نگیرید چون از این پس اشکالی ندارد افرادی که کمترین ذهنیت و تجربه عملی با این دوربین نداشته اند در مورد آن اظهار نظر کنند
    و تا جایی پیش روند که دیگرانی رو که تجربیات عملی و واقعی خودشون رو به اشتراک گذاشتن را متهم کنند.
    Alireza_Lv و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط illidan نمایش پست ها
    سلام آقا امیر
    مطلبی که شما ذکر کردید از بدیهیات است آقا غفاری هم قبل از شما اشاره کرده بودند.
    من از جمله کسانی بودم که با خواندن این تاپیک و با توجه به این مشکل این بدنه رو از انتخاب هام حذف کردم حداقل تا زمانی که این مشکل وجود دارد.ولی بحث بر سر اینه که دوستان سعی دارند این مشکل رو بی اهمیت و یه ضعف جلوه بدن در صورتی که این یه نقص فنی است و باید برطرف شود.تویه پست ها بارها دیدم که دوستان گفته بودند که این دوربین آنقدر خوب هست که خریدار بعد از خرید به این مشکل توجهی نکند. حالا اگر من 6 میلیون تومان پرداخت کردم و این مورد باز هم باعث آزار من شد بعد چه کسی به گردن می گیرد؟
    جناب حق شناس
    من فکر میکنم هر کسی حق دارد نظر خودش را بیان کند و نیاز به در نظر گرفتن خسارت احتمالی نباشد اگر این جور به داستان نگاه کنیم میشود استدلال کرد که من نوعی به خاطر اینکه فلان کس گفت اصلا سمت این دوربین نرو چون مشکلش بزرگ است رفتم دی800 خریدم و 4 میلیون اضافه دادم و بعد به این نتیجه رسیدم که این حرف درست نیست و کی میخواد 4 میلیون من را پس بده. کم کم بحث ما دارد به زیر سوال بردن حق نظر دادن هم میرسد. اگر قرار باشد در فروم همه یک نظر داشته باشند که نیاز به بحث نیست. فکر میکنم در این تاپیک هم اینقدر اطلاعات و نظرات متفاوت هست که کسی با نادانی سمت خریدن و یا نخریدن این یا آن دوربین نمیرود.
    Amir Mohebi، Anoosh-Em، M.Mobin و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا faridz آواتار ها
    تشکر کرده
    173

سلام به دوستان عزیز خواهشن بسه دیگه هر بار میام به اینجا سر بزنم که یه چیز جدید از d600 از دوستان یاد بگیرم همش شده حرف و حدیث .من خودم با اینکه مشکل لکه روغن رو میدونستم رفتم d600 خریدم چون احتیاج به فول فریم داشتم و لنز هایم فول فریم بود .2 تا انتخاب داشتم d700 یا d600 بعد از تحقیقات فراوان از اساتید و دو دو تا چهارتا کردن به این نتیجه رسیدم که انتخاب از بین d600 و d700 باید توجیح اقتصادی داشته باشه .چون d700 6300 بود و d600 6400 پس انتخاب دیگری نداشتم غیر از d600 بدنه 2012 با روغن یا بدنه 2008 بی روغن . d800 خدابیامرز هم که تا رسید دستمون همون اوایل ورودش به ایران شات نزده فروختیمش . والان هم با این قیمت ها نمیتونستم بخرمش. ولی نکته اینجاست یه d600 بگیرید دستتون عکس بگیرید و بعد ممکنه حتی آب و روغنم قاطی کنه اهمیت نمیدید . واقعا دوربین عالی هستش . برای همین از تمام دوستان خواهش میکنم در مورد این دوربین نکته های آموزشی رو بگن و تجربشون از عکاسی با این دوربین .باز هم ببخشید پر حرفی کردم .
    calligrapher، Anoosh-Em، Viper و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

با تمام این تبلیغات منفی در مورد این دوربین سر این روغن و بزرگ کردن این مورد بی اهمیت منم امروز رفتم گرفتمش. جالب اینکه اکثر فروشنده ها چه عکاس و مطلع و چه بی اطلاع همه میگن این دوربین بی نظیره و توصیه همشون این دوربین بود نه رقیب کنونیش. این دوربین واقعا عالی هست همه اون مواردش خوبش رو رو ول کردن چسبیدن به روغن و لکه روغنی. دیگه الان همه متوجه شدیم که این عیب نه چندان ازار دهنده هست دیگه بحث ها رو روی این مورد نباید ادامه داد و یکم دوستان از نکات خوب این دوربین که کم هم نیست بگن.
    masoudrejae، calligrapher و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط nimapix نمایش پست ها
    با تمام این تبلیغات منفی در مورد این دوربین سر این روغن و بزرگ کردن این مورد بی اهمیت منم امروز رفتم گرفتمش. جالب اینکه اکثر فروشنده ها چه عکاس و مطلع و چه بی اطلاع همه میگن این دوربین بی نظیره و توصیه همشون این دوربین بود نه رقیب کنونیش. این دوربین واقعا عالی هست همه اون مواردش خوبش رو رو ول کردن چسبیدن به روغن و لکه روغنی. دیگه الان همه متوجه شدیم که این عیب نه چندان ازار دهنده هست دیگه بحث ها رو روی این مورد نباید ادامه داد و یکم دوستان از نکات خوب این دوربین که کم هم نیست بگن.
    البته اگر این دوربین رو از رقیب کنونیش برتر دیدن باید کمی اطلاعاتشون رو افزایش بدن
    این تاپیک جاش نیست ولی اصلا نمیشه برتری داد به یکی از این دو یعنی nikon d600 , canon 6d
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    توی کمتر از 20 درصد عکسها(که اصلا رقم پایینی نیست) این نقص خودش رو نشون میده.تازه اگر منظورتون این باشه که 20درصد عکسهای شما پس زمینه یا زمینه ساده دارند و این مشکل در اونها دیده میشه.پس این یعنی 100درصد عکسهایی که زمینه های ساده دارند،حالا اگر کسی80 درصد عکسهاش چنین عکسهایی بود تکلیف چیه؟ دیگه اینکه از کجا اینقدر از مخ! بقیه افراد مطمئنید که قاطعانه اون رو توصیه میکنید؟! میفرمایید دوستان وسواس به خرج ندن،حالا اگر دوستی به خاطر گفته های شما و سایر دوستانی که این توصیه ها رو میکنند خرید انجام دادن بعد تبدیل به یک وسواس شد شما مسئولیتش رو قبول میکنید؟
    دیگه اینکه یعنی چی تکراری شده؟!تا زمانی که این مشکل در این بدنه وجود داره در موردش بحث خواهد شد.فردا اگر بنده خدایی اومد پرسید که دوستان من میخوام این بدنه رو بخرم به نظر شما این مشکل حل شده؟یا میشه؟یا کی میشه؟ اینطور جوابش رو میدید که حرف تکراری نزنید خواهشا! بقیه تاپیکها ده ها صفحه در موردی چیز چیز کشف نشده ای ماه ها و حتی سالها صحبت میکنند؟ بگذارید سورپرایزتون کنم:موارد تکراری!
    اونقدر مهم نبوده که نیکون بهش توجه نکرده؟! مگر دارید در مورد شرکتهای ایرانی صحبت میکند؟! اگر نیکون توجه کرد(که مطمئنا توجه میکنه و در سری های جدیدتر این نقص رو نخواهید دید) اونوقت چه جوابی دارید؟ کلا از اون حرفها بود...
    اگر هم هیچ وقت حل نشه ممکنه برای شما عذاب آور و توی مخ! نباشه ولی مطمئن باشید برای باقی افراد اینطور نیست.پس اینقدر با قاطعیت برای دیگران نسخه نپیچید.هیچ کاربری حتی خود شما راضی نیست این همه هزینه بکنه و دست آخر بدنه یک مشکل مادر زادی داشته باشه و حل نشدنی.اگر این بدنه این مشکل رو نداشت و یا فردا راه حلی برای بر طرف کردنش پیدا شد میگذارید همینطور بمونه؟
    من توی این پست به عنوان یه کاربر این دوربین نظر شخصی و تجربی ام رو گفتم و قرار نیست چیزی که می نویسم بر اساس نظرات و نگرانی ها و شرایط مختلف جمیع دوستان عکاس باشه بنابراین این عیب از نظر من خیلی پیش پا افتاده و سطحی هست و اصلا هم توی مخ من که نیست حالا اگر توی مخ شما یا دیگر دوستان هست انشالله که مشکل حل بشه ... دوستانی هم که میخوان این بادی رو بخرن مطمئنا از همون صفحه اول متوجه میشن که همچین مشکلی روی سنسور این دوربین وجود داره حالا بر اساس نیاز و سبک عکاسی و شرایط دیگه تصمیم به خیر میگیرن ... به نظرم نیازی به کش دادن این قضیه و تکرارش هم نیست چون مدیرعامل نیکون این مطالب رو نمیخونه که بخواد تکرارش تاثیری بر روی تولیدات بعدی این بدنه داشته باشه و هیچ کدوم از دوستان یا مدیران این فروم هم کاری از دستشون بر نمیاد در رابطه با سنسور دی 600 ، فقط باعث شلوغ شدن تاپیک و طولانی تر شدن مباحث میشه که خود این ضربه بیشتری به دوستانی میزنه که میخوان درباره این دوربین مطالب رو بخونن و تصمیم بگیرن در این حالت خیلی از مطالب مهم و مفید در بین مطالب تکراری و غیر مفید پنهان میشه ... حالا اگر همچنان صلاح میدونید که مطلب روغن و گیریس شاتر دی 600 رو کش بدید بسم الله بکشید ................................
    Anoosh-Em و Alireza_Lv تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066
    ashkan 78، KHAKSAR، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

تا چه حد میشه به این مقایسات و نمونه ها اعتماد کرد تا این لحظه فقط از برتری های دی 600 نسبت به 6 دی شنیده بودم ولی با استناد به نمونه هایی که در لینک اول دیدم حداقل به لحاظ رفتار نویزی دی 600 هیچ حرفی برای گفتن نداره در برابر 6 دی!!!
    KHAKSAR، lamagra، sohrab-gh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    تا چه حد میشه به این مقایسات و نمونه ها اعتماد کرد تا این لحظه فقط از برتری های دی 600 نسبت به 6 دی شنیده بودم ولی با استناد به نمونه هایی که در لینک اول دیدم حداقل به لحاظ رفتار نویزی دی 600 هیچ حرفی برای گفتن نداره در برابر 6 دی!!!

Capture.JPG

خیلی به این مقایسه‌های پیکسلی اعتماد نکنید،
    مثلا این مربوط به استودیو DPreview است.
    اگر توانستید برند ساعت را از روی عکس 6D تشخیص دهید، به ما هم بگویید.
    ashkan 78، KHAKSAR، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد زرندی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط MZITech نمایش پست ها
    Capture.JPG

خیلی به این مقایسه‌های پیکسلی اعتماد نکنید،
    مثلا این مربوط به استودیو DPreview است.
    اگر توانستید برند ساعت را از روی عکس 6D تشخیص دهید، به ما هم بگویید.
    به نظر دوستان نویز در عکس 6d بیشتر است یا D600 :
    Untitled-1.jpg

صفحه 37 از 59 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین