صفحه 36 از 59 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

مرتضی جان ، خود شما هم جز همان دسته هستید که وسواس دارند یا خیر؟
    بله! متاسفانه من اینقدر وسواس دارم که حتی جنس دسته دوم هم نمیخرم!
    Anoosh-Em، lamagra، stuonline89 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    کسی که این دوربین را میخرد به دنبال نهایت کیفیت است وگرنه همان دی 7000 با قیمت بسیار پایین تر کافی است . پس سنسور لک دار در این دوربین در واقع نقض غرض است. و توجیه آن معنی ندارد.

منظورم با این جمله بود

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    از چه چیز دوربین کراپ دار تعجب کردید؟ً کراپدار یا فول فریم بی آینه یا اس ال تی قطعات داخلی این دوربین باعث آلودگی سنسور میشن اما بدنه هایی هستن که هرگز دچار این مشکل نشدند و نمیشن.در همین برند نیکون اصلا دی5100 رو در نظر بگیرید!
    اینکه شما و سایر دوستانی که دی600 خریدید اینقدر کار کشته اید که لکه ها براتون مهم نیست هم چی بگم والله...بهتون تبریک میگم! بقیه کار کشته نیستند اما وقتی میلیون ها تومان هزینه میکنند انتظار یک محصول بدون نقص دارند.
    دیگه اینکه خواهش میکنم مثال های عجیب و غریب نزنید! کسی که از دیدن اولین لکه ذوق میکنه بهتر بود همون روز اول لنز رو از بدنه جدا بکنه و سر روغن دان رو جلوی سنسور قرار بده و شستی رو فشار بده! اینطوری خیلی زودتر به اون ذوق میرسه!
    و اما خط آخر:من نمیدونم چطور توی تمام نوشته های من برداشتی جز این صورت گرفت! چون اصلا توی یکی از پست هام هم این رو نوشته بودم.متاسفانه بعضی ها به محض اینکه کمترین نکته ای مخالف نظر خودشون میبینند چنان کور میشن که فقط کلمات رو بر صفحه کلید جاری میکنند...
    در آخر اینکه به این نمیگن نقطه ضعف.نقطه ضعف از نظر من سیستم فوکوس ضعیفه،نویز زیاد در ایزوهای مختلفه،چشمی با پوشش 97 درصد برای یک فول فریم ساخت 2012 و مواردی از این دسته.این یک نقص فنی است که وقتی در سری های بعدی حل بشه این بدنه رو همان بدنه عالی که در چند پست قبلی گفتم تبدیل خواهد کرد.این لکه ها ربطی به عملکرد دوربین ندارند.بلکه یک نقص فنی کار خانه ایست که مطمئن باشید کارخانه برانامه ای برای قرار دادن اون در بدنه به عنوان آپشن نداشته.حالا حتی اگر عده ای ذوق بکنند یا اصلا عاشق لکه باشند.
    عقیل جــــــان !

فقط یک نکته بگم که من موقع نوشتن یه پست اینقدر کلمات رو بالا پایین میکنم که خدایی نکرده دوستی به خود نگیره
    والله اگه بخوام راحت اسم میبرم و شخص رو مشخص میکنم، اصلاً چه کاریه با کنایه حرف زدن ! و البته فکر میکنم که اگه بگم عقیل D800 خرید و ... حتماً عقیل احمدی دوستانه به من نظرات خودش رو میگه
    lamagra، M.Barani و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    بله! متاسفانه من اینقدر وسواس دارم که حتی جنس دسته دوم هم نمیخرم!
    درود

بنده هم همینطور هستم ، دوستان که با من عکاسی امده اند دیده اند که چقدر استریلیزه لنز عوض میکنم

درواقع اون سوال رو برای این پرسیدم که عرض کنم رسما لکهای روی سنسور D600 کمتر از لکهایی که گاه و بی گاه روی سنسور D5100 سرو کله شان پیدا میشود ، احتیاج به تمیز کردن سنسور دارد در عین اینکه دوستان فروم و شما d5100 دارید و از آن راضی هستید.

لکهای روی سنسور من همانطور که قبلا توضیح دادم از شات حوالی 400 پیدا شدند و از شات 1500 به بعد هم دیگر همانها هستند بدون تغییری ، اما دوستم d5100 اش دست کم 10 روز یکبار پیش من میآورد که گرد و غبار روی سنسورش رو تمیز کنم جالب این بود که تنها یک لنز داشتند و تعویض لنزی هم نداشتند ( دلیلش هم کیف نایلونی جنس ونگارد بود که الکتریسته ساکن داشت و تمام پرز ها رو جذب میکرد و تحویل اون D5100 بیچاره میداد)

كاربر آشنا IYIostafa آواتار ها
    تشکر کرده
    171

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    لکهای روی سنسور من همانطور که قبلا توضیح دادم از شات حوالی 400 پیدا شدند و از شات 1500 به بعد هم دیگر همانها هستند بدون تغییری ، اما دوستم d5100 اش دست کم 10 روز یکبار پیش من میآورد که گرد و غبار روی سنسورش رو تمیز کنم جالب این بود که تنها یک لنز داشتند و تعویض لنزی هم نداشتند ( دلیلش هم کیف نایلونی جنس ونگارد بود که الکتریسته ساکن داشت و تمام پرز ها رو جذب میکرد و تحویل اون D5100 بیچاره میداد)
    دقیقا درست هست و من واقعا در شگفت بودم که دلیل ورود اینهمه گرد و غبار بدوربین و سنسور چه میتونه باشه.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    Nikon D5300 | Nikkor 18-55 VR II | Manfrotto 190xProB + 804 RC2

فتوبلاگ

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

من که از روزی دی 5100 معرفی شده اونو خریدم و دوستانی که منو میشناسند میدونند که همیشه تو بیابونم! تا الان هم دست به سنسور نزدم! 2یا 3 تا ذره گرد و غبار هست ولی اذیتم نمیکنه و 99.99 درصد اوقات نمیبینمشون و فقط تو عکس های اچ دی ار اونم فقط تو اسمون میشه اونها رو دید!
    lamagra، Madjidm، alir. و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    منظورم با این جمله بود
    درود
    جناب فکوری شما که خودتان هر دو دوربین را استفاده کرده اید بهتر از هر کسی میدانید که تمامی امکانات این دو بدنه شبیه هم هستند ( با کمی اغماض ) و فقط مبلغ اضافی بابت سنسور فول فریم پرداخت میشود ، مراد بنده از این مثال همین بود که دقیقا 4 میلیون اضافه فقط برای سنسور پرداخت میشود اونهم برای سنسوری که وضعیتش یه این صورت است که از دیاف فلان استفاده نکنید که فلان نشود و ...
    حالا اگر برای شما پرداخت 4 میلیون اضافی و سنسور لک دار لذت بخش است ! این مسئله دیگری است ...
    ویرایش توسط alir. : Tuesday 30 April 2013 در ساعت 15:29
    lamagra، morteza khademy، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    . حرف هایتان را که زدید. این قدر تک بعدی و از دیدگاه خودتان به قضیه نگاه نکنید. بقیه هم عقل و منطق دارند، پست ها را میخوانند، تصمیمشان را می گیرند.[/LEFT]
    جناب عبدل پناه
    دقیقا نکته همینجا بود که اقای انوش این تاپیک را تبدیل به ملک شخصی خود کرده بود و تمامی پستهایی را که در این مورد بود به طور سلیقه ای پاک میکرد.
    حتی به تاپیک موارد نامربوط هم ارجاع نمیداد و پست را از بیخ و بن پاک میکرد !
    همانطور که قبلا گفتم محیط فاروم برای تبادل نظر و صحبت در موارد مشخص است و با قسمت نظرات در وب سایت شخصی افراد متفاوت است.
    اگر اینگونه برخورد نشده بود مطمئنا این تاپک هم مسیر منطقی خودش رو مانند تاپیک صدها بدنه دیگری که در این فاروم قرار دارند، طی میکرد.

بهر حال امیدوارم جناب انوش هم از این مسایل پیش امده سوء برداشت نکنند و خدای نکرده مارا دشمن خود حساب نکنند. اینهامباحث فنی و نهایتا سلیقه ای است و به امید خدا این مشکل که از این بدنه رفع بشود خود من هم دی600 خواهم خرید.
    lamagra و obsidiyan تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود
    جناب فکوری شما که خودتان هر دو دوربین را استفاده کرده اید بهتر از هر کسی میدانید که تمامی امکانات این دو بدنه شبیه هم هستند ( با کمی اغماض ) و فقط مبلغ اضافی بابت سنسور فول فریم پرداخت میشود ، مراد بنده از این مثال همین بود که دقیقا 4 میلیون اضافه فقط برای سنسور پرداخت میشود اونهم برای سنسوری که وضعیتش یه این صورت است که از دیاف فلان استفاده نکنید که فلان نشود و ...
    حالا اگر برای شما پرداخت 4 میلیون اضافی و سنسور لک دار لذت بخش است دیگر این مسئله دیگری است ...
    با لک روغن یا بدون لک روغن کسی که نیکون دارد و دوربین فول فریم میخواهد و دی 800 چه از نظر مالی یا سایز فایل یا هر دلیلی دیگری مناسب کارش نیست باید دی 600 بخرد.چرا؟چون انتخاب دیگری ندارد.

حالا اگر لکهای سنسور برایش از سایز سنسور مهمتر باشد باید به قول شما دی 5100 بخرد! ولی به نظر من کسی که به این صورت بدنه انتخاب میکند حتی اگر دی 600 این مورد را نداشت،همان بدنه کراپدار برایش مناسب تر است.

به نظر من برای کسی هم که به یک دوربین فول فریم ارزان نیاز واقعی دارد این لکها خیلی مهم نخواهد بود چون در دیافهای خیلی بسته و یا ویرایشهای زیاد این مورد می تواند خودش را نشان دهد که این نوع عکسها معمولا تعداد زیادی از عکسهای یک نفر را (به صورت عمومی و نه برای یک شخص خاص) تشکیل نمی دهند.
    Anoosh-Em، alireza orang، Alireza_Lv و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه illidan آواتار ها
    تشکر کرده
    7441

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    باور کنید یک دو دوتا چهارتای ساده است!

یک نفر چندان لکه ها برایش مهم نیستند، برای یک نفر بسیار مهم است.
    یک نفر می تواند پول بیشتری فراهم کند، یک نفر نمی تواند.
    برای یک نفر می صرفد، برای یک نفر نمی صرفد!

اینقدر بحث و جدل واقعا نه برازنده شما دوستان است، نه برازنده این انجمن. حرف هایتان را که زدید. این قدر تک بعدی و از دیدگاه خودتان به قضیه نگاه نکنید. بقیه هم عقل و منطق دارند، پست ها را می خوانند، تصمیمشان را می گیرند. بچه هم نیستند که گول بخورند، نگران هیچ چیز نباشید.

این پست را هم به خودتان نگیرید لطفا!
    سلام آقا امیر
    مطلبی که شما ذکر کردید از بدیهیات است آقا غفاری هم قبل از شما اشاره کرده بودند.
    من از جمله کسانی بودم که با خواندن این تاپیک و با توجه به این مشکل این بدنه رو از انتخاب هام حذف کردم حداقل تا زمانی که این مشکل وجود دارد.ولی بحث بر سر اینه که دوستان سعی دارند این مشکل رو بی اهمیت و یه ضعف جلوه بدن در صورتی که این یه نقص فنی است و باید برطرف شود.تویه پست ها بارها دیدم که دوستان گفته بودند که این دوربین آنقدر خوب هست که خریدار بعد از خرید به این مشکل توجهی نکند. حالا اگر من 6 میلیون تومان پرداخت کردم و این مورد باز هم باعث آزار من شد بعد چه کسی به گردن می گیرد؟
    lamagra، alir.، sohrab-gh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین حق شناس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

برای دوستانی که قصد دارند از کراپ دار نیکون به فول فریم کوچ کنند ، در این رنج D600 و D800 هست که پیشنهاد میکنم این مطلب رو در موردش مطالعه کنید
    The Nikon D800 vs the D600: Which One is the Right One For You? | Scott Kelby's Photoshop Insider
    همچنین سایتهایی مثل Dpreview با وجود اشاره به مشکل وجود ذرات روی سنسور به عنوان نقطه منفی این دوربین، نهایتا جمع بندی کرده و به این دوربین Gold Award داده.
    ریویو های دیگری هم هست که قطعا اساتید قبل از خرید مطالعه میکنند و بابت خرید چنین وسیله ای با دقت زیاد تصمیم میگیرند....
    من شخصا عکاسی حرفه ای نمیکنم اما در همین حالت آماتور و حدود 2000 شات مشکلی ندیدم. با روشهایی که دوستان در خصوص هایلایت کردن لکه ها در عکس گفته بودند، دوربین D90 قبلیم رو هم چک کردم و اتفاقا کلی لکه دیدم !
    اما به دوستان پیشنهاد میکنم خیلی سخت نگیرید. قطعا یک نویسنده خوب، به خاطر استفاده از خودنویس عالی ، نویسنده نشده است.
    موفق باشید
    Anoosh-Em، alireza orang و کوروش تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

صفحه 36 از 59 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین