صفحه 34 از 59 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

این قضیه سنسور دی 600 به نظرم خیلی دیگه بزرگ شده و از طرفی هم تکراری و این عیب اینقدر مهم و اذیت کننده نیست که بخواهیم اینقدر روش مانور بدیم ... من خودم قبل از خرید دی 600 روی این موضوع سنسور حس خوبی نداشتم و مردد بودم برای خریدش و میگفتم چرا باید 6 میلیون بدم و دوربینی بگیرم که همچین عیبی داره ولی بعد وقتی دیدم از بین فول فریم های موجود نیکون جه از نظر قیمت و چه از نظر امکانات این گزینه برام مناسب هست دیگه وسواس گونه بهش نگاه نکردم و از وقتی هم که گرفتم توی کمتر از 20 درصد عکسها که پس زمینه یکدست و روشن دارن این مشکل رو دارم که اونم با چند تا کلیک موقع ادیت به راحتی رفع میشه و اصلا چیز مهمی نیست در مقابل مزایا و خروجی و امکاناتی که داره ... هفته پیش بعد از چند ماه بردم سنسور رو تمیز کرد تعمیرگاه مرکزی و به نسبت بهتر شده اگرچه باز تک و توک لکه دیده میشه ... دوستانی که میخوان دی 600 بگیرن اصلا روی این موضوع حساسیت و وسواس به خرج ندن که موضوع خیلی سطحی و پیش پا افتاده هست و شاید برای همین هم نیکون زیاد بهش توجه نکرده ... حالا حتی اگر هیچ وقت هم این مشکل حتی با تعداد شات های بیشتر حل نشه چیز عذاب آور و نگران کننده ای نیست که تو مخ باشه و یا محدودیت ایجاد کنه ...
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

بحث انتخاب بر میگرده به نیاز آدم و اینکه یک عکاس با بودجه ای که در نظر داره بتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه، دوستانی که این بدنه رو انتخاب میکنن اولین بارشون نیست که دوربین میخرن (یه کم برام عجیب بود که دوستی این وسط یه دوربین کراپ دار رو مثال زده بود! ) و قطعاً توی ای زمینه تجاربی داشتن

همیشه برای انتخاب نقاط قوت و ضعفی وجود داره، کاربری که قصد تهیه یه بدنه رو داره و نیاز خودش رو میشناسه نقاط قوت دوربین رو یه کفه ی ترازو میزاره و نقاط ضعف رو توی کفه ی دیگه ی ترازو و سبک سنگینی میکنه تا انتخاب قطعیش مشخص بشه

تمام دوستانی که این بدنه رو خریداری کردن حتماً میدونن که بحث گریس شاتر یکی از نقطه ضعف های این دوربین تا به امروز بوده و حتماً اون رو توی تصمیم گیری هاشون در نظر گرفتن، اما باز اقدام به خرید این دوربین در میان بدنه های دیگه کردن، چون دیدن که در کنار این نقطه ضعف نقاط قوت بیشتری وجود داره که حتماً براشون قابل چشم پوشی نبوده (حالا بگذریم که این وسط برای دوستانی که کارکشته تر هستن گریس شاتر اصلاً نقطه ضعف محسوب نمیشه)

دوستانی هم به خاطر بعضی از خصوصیات شخصیشون این نقطه ی ضعفه رو بسیار بزرگ میبینن به طوری که باعث تجدید نظر در انتخابشون میشه که حتماً هزینه اضافی خرید بدنه
    D800 و البته هزینه های بعدش هم مجبورن در نظر بگیرن (بخاطر یه ضعف!) ، دوست دیگری هم (مثل دوست خودم) با دیدن اولین لکه ذوق میکنه ! مهم رضایت بعد از خریده

در مورد این که این تاپیک با پست گریس شاتر بالا میاد برای بنده حقیر یه معنا بیشتر نداره، اونم اینه که خوشبختانه این دوربین توی بقیه موارد عالی بوده

Arash، Persian، Mashhadi Vahid و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    بحث انتخاب بر میگرده به نیاز آدم و اینکه یک عکاس با بودجه ای که در نظر داره بتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه، دوستانی که این بدنه رو انتخاب میکنن اولین بارشون نیست که دوربین میخرن (یه کم برام عجیب بود که دوستی این وسط یه دوربین کراپ دار رو مثال زده بود! ) و قطعاً توی ای زمینه تجاربی داشتن

همیشه برای انتخاب نقاط قوت و ضعفی وجود داره، کاربری که قصد تهیه یه بدنه رو داره و نیاز خودش رو میشناسه نقاط قوت دوربین رو یه کفه ی ترازو میزاره و نقاط ضعف رو توی کفه ی دیگه ی ترازو و سبک سنگینی میکنه تا انتخاب قطعیش مشخص بشه

تمام دوستانی که این بدنه رو خریداری کردن حتماً میدونن که بحث گریس شاتر یکی از نقطه ضعف های این دوربین تا به امروز بوده و حتماً اون رو توی تصمیم گیری هاشون در نظر گرفتن، اما باز اقدام به خرید این دوربین در میان بدنه های دیگه کردن، چون دیدن که در کنار این نقطه ضعف نقاط قوت بیشتری وجود داره که حتماً براشون قابل چشم پوشی نبوده (حالا بگذریم که این وسط برای دوستانی که کارکشته تر هستن گریس شاتر اصلاً نقطه ضعف محسوب نمیشه)

دوستانی هم به خاطر بعضی از خصوصیات شخصیشون این نقطه ی ضعفه رو بسیار بزرگ میبینن به طوری که باعث تجدید نظر در انتخابشون میشه که حتماً هزینه اضافی خرید بدنه
    D800 و البته هزینه های بعدش هم مجبورن در نظر بگیرن (بخاطر یه ضعف!) ، دوست دیگری هم (مثل دوست خودم) با دیدن اولین لکه ذوق میکنه ! مهم رضایت بعد از خریده

در مورد این که این تاپیک با پست گریس شاتر بالا میاد برای بنده حقیر یه معنا بیشتر نداره، اونم اینه که خوشبختانه این دوربین توی بقیه موارد عالی بوده

از چه چیز دوربین کراپ دار تعجب کردید؟ً کراپدار یا فول فریم بی آینه یا اس ال تی قطعات داخلی این دوربین باعث آلودگی سنسور میشن اما بدنه هایی هستن که هرگز دچار این مشکل نشدند و نمیشن.در همین برند نیکون اصلا دی5100 رو در نظر بگیرید!
    اینکه شما و سایر دوستانی که دی600 خریدید اینقدر کار کشته اید که لکه ها براتون مهم نیست هم چی بگم والله...بهتون تبریک میگم! بقیه کار کشته نیستند اما وقتی میلیون ها تومان هزینه میکنند انتظار یک محصول بدون نقص دارند.
    دیگه اینکه خواهش میکنم مثال های عجیب و غریب نزنید! کسی که از دیدن اولین لکه ذوق میکنه بهتر بود همون روز اول لنز رو از بدنه جدا بکنه و سر روغن دان رو جلوی سنسور قرار بده و شستی رو فشار بده! اینطوری خیلی زودتر به اون ذوق میرسه!
    و اما خط آخر:من نمیدونم چطور توی تمام نوشته های من برداشتی جز این صورت گرفت! چون اصلا توی یکی از پست هام هم این رو نوشته بودم.متاسفانه بعضی ها به محض اینکه کمترین نکته ای مخالف نظر خودشون میبینند چنان کور میشن که فقط کلمات رو بر صفحه کلید جاری میکنند...
    در آخر اینکه به این نمیگن نقطه ضعف.نقطه ضعف از نظر من سیستم فوکوس ضعیفه،نویز زیاد در ایزوهای مختلفه،چشمی با پوشش 97 درصد برای یک فول فریم ساخت 2012 و مواردی از این دسته.این یک نقص فنی است که وقتی در سری های بعدی حل بشه این بدنه رو همان بدنه عالی که در چند پست قبلی گفتم تبدیل خواهد کرد.این لکه ها ربطی به عملکرد دوربین ندارند.بلکه یک نقص فنی کار خانه ایست که مطمئن باشید کارخانه برانامه ای برای قرار دادن اون در بدنه به عنوان آپشن نداشته.حالا حتی اگر عده ای ذوق بکنند یا اصلا عاشق لکه باشند.
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 30 April 2013 در ساعت 09:13 دلیل: تایپی
    yaghoobi، Amin Zarif، nejadi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza orang نمایش پست ها
    توی کمتر از 20 درصد عکسها که پس زمینه یکدست و روشن دارن این مشکل رو دارم که اونم با چند تا کلیک موقع ادیت به راحتی رفع میشه و اصلا چیز مهمی نیست در مقابل مزایا و خروجی و امکاناتی که داره ... هفته پیش بعد از چند ماه بردم سنسور رو تمیز کرد تعمیرگاه مرکزی و به نسبت بهتر شده اگرچه باز تک و توک لکه دیده میشه ... دوستانی که میخوان دی 600 بگیرن اصلا روی این موضوع حساسیت و وسواس به خرج ندن که موضوع خیلی سطحی و پیش پا افتاده هست و شاید برای همین هم نیکون زیاد بهش توجه نکرده ... حالا حتی اگر هیچ وقت هم این مشکل حتی با تعداد شات های بیشتر حل نشه چیز عذاب آور و نگران کننده ای نیست که تو مخ باشه و یا محدودیت ایجاد کنه ...
    توی کمتر از 20 درصد عکسها(که اصلا رقم پایینی نیست) این نقص خودش رو نشون میده.تازه اگر منظورتون این باشه که 20درصد عکسهای شما پس زمینه یا زمینه ساده دارند و این مشکل در اونها دیده میشه.پس این یعنی 100درصد عکسهایی که زمینه های ساده دارند،حالا اگر کسی80 درصد عکسهاش چنین عکسهایی بود تکلیف چیه؟ دیگه اینکه از کجا اینقدر از مخ! بقیه افراد مطمئنید که قاطعانه اون رو توصیه میکنید؟! میفرمایید دوستان وسواس به خرج ندن،حالا اگر دوستی به خاطر گفته های شما و سایر دوستانی که این توصیه ها رو میکنند خرید انجام دادن بعد تبدیل به یک وسواس شد شما مسئولیتش رو قبول میکنید؟
    دیگه اینکه یعنی چی تکراری شده؟!تا زمانی که این مشکل در این بدنه وجود داره در موردش بحث خواهد شد.فردا اگر بنده خدایی اومد پرسید که دوستان من میخوام این بدنه رو بخرم به نظر شما این مشکل حل شده؟یا میشه؟یا کی میشه؟ اینطور جوابش رو میدید که حرف تکراری نزنید خواهشا! بقیه تاپیکها ده ها صفحه در موردی چیز چیز کشف نشده ای ماه ها و حتی سالها صحبت میکنند؟ بگذارید سورپرایزتون کنم:موارد تکراری!
    اونقدر مهم نبوده که نیکون بهش توجه نکرده؟! مگر دارید در مورد شرکتهای ایرانی صحبت میکند؟! اگر نیکون توجه کرد(که مطمئنا توجه میکنه و در سری های جدیدتر این نقص رو نخواهید دید) اونوقت چه جوابی دارید؟ کلا از اون حرفها بود...
    اگر هم هیچ وقت حل نشه ممکنه برای شما عذاب آور و توی مخ! نباشه ولی مطمئن باشید برای باقی افراد اینطور نیست.پس اینقدر با قاطعیت برای دیگران نسخه نپیچید.هیچ کاربری حتی خود شما راضی نیست این همه هزینه بکنه و دست آخر بدنه یک مشکل مادر زادی داشته باشه و حل نشدنی.اگر این بدنه این مشکل رو نداشت و یا فردا راه حلی برای بر طرف کردنش پیدا شد میگذارید همینطور بمونه؟
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 30 April 2013 در ساعت 07:56
    yaghoobi، nejadi، MAHosseini و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    و اساسا در تاپیک یک دوربین چه مباحثی معمولا مطرح میشود؟ به استثنای پستهایی اولیه بعد ازمعرفی ، که معمولا نظرات و پیش بینی های شخصی افراد است ( و تب آفتاپیک فرستادن بالاست) دیگر وقتی تاپیک به صفحه 30 رسید و چندین ماه هم از عرضه محصولی گذشته و دست تعداد زیادی از کاربران سایت ما هم هست ، فکر نمیکنم تاپیک همچنان جایی برای صحبت های کلی ( باید اینطور باشه و نباید اونطور باشه ...) داشته باشد.
    با این حساب تمامی تاپیک ها،تاکید میکنم تمامی تاپیکها بعد از همان 30 صفحه باید قفل بشن و بیشتر از نیمی از مطالب کل تالار باید حذف بشه.چون تکراری هستند.
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 30 April 2013 در ساعت 07:44
    ashkan 78، nejadi، Madjidm و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    و آن دوستانی دیگری که بین خرید D800 و D600 مردد بودند و بنا به دلائل شخصی خودشان D800 را انتخاب کردند ، دلیل ندارد برای اینکه به خود ثابت کنند کار درستی کردند مدام توی سر D600 بزنند ، d800 هم دوربین خوبی است ، این دست بحث ها برازنده نیست
    بله این هم شد یک پست فنی!
    اول اینکه اگر روی صحبت شما با بنده است که باید بگم حتی بیشتر از حذف پستهام از این پست متاسف شدم.
    به خودم ثابت بکنم کار درستی کردم؟! با کوبیدن دی600 ؟!! بعد چی گیرم میاد؟! خب میرفتم مارک 3 میخریدم اگر اینطور بود.برتری هایی رو هم بر دی800 و دی600 داشت.چه فکری در رابطه با من کردید؟! یادم نمیاد در هیچ سنی اینقدر آدم کوچک و احمقی بوده باشم.این نکته رو هم پر رنگ کنم که همیشه حتی برای خرید یک مداد هم تمام جوانب رو میسنجم و شکر خدا تا به این روز هرگز حتی همون مدادی رو نخریدم که بعدا از خریدش دو دل یا پشیمان بشم بعد شروع کنم به کوبیدن بقیه مدادها برای تسکین خودم...خیلی سنگین بود این حرف. حالا خوبه من بیام بگم شما که عجله کردید و بدنه مشکل دار خریدید فلان و بهمان؟...مگر اینکه من با همه دی600 داران مشکل روحی روانی یا چیز دیگری داشته باشم.
    کجای صحبتهای من دیدید که نوشته باشم دی600 دوربین بدی است؟! حتی یک مورد هم از این گفته ها توی کل نوشته های من پیدا نمیکنید.
    به خدا خیلی زشته من این حرف رو بزنم ولی میدونید چند نفر از دوستانم(همین الساعه دو کنونی) رو ترغیب به خرید دی600 کردم؟(منتها پس از رفع مشکل روغن) چون از هر نظر در رده خودش کاملترین بدنه است.تمام مشخصاتش هم بر روی کاغذ دست کم از رقیب کنونی خودش جلوتره.چیزی که خوبه خوبه! اگر ایرادش بر طرف بشه بهتره!
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 30 April 2013 در ساعت 09:20 دلیل: تایپی
    Amateur، ashkan 78، nejadi و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ببخشید ولی موضوعی بود در مورد D600 که نتونستم نگم
    اولا باید تشکر بکنم از جناب انوش خان که با صبر زیاد هنوز دارن درمورد D600 توضیح میدن و دوستان رو راهنمایی میکنن
    اما باید در نظر داشته باشیم و که با خرید این بدنه توسط هر کدام از شما عزیزان هیچ مبلغی برای جناب انوش دربر نخواهد داشت

این مورد رو باید از شما بپرسم.
    به نظر شما برای بقیه ما مبلغی در بر داره؟ مثلا ما از کنون پول گرفتیم که دی600 رو پایین بکشیم؟ یا از نیکون حق السکوت میگیریم که حرف نزنیم؟ یا هر چیز دیگری که از این بابت پولی به جیب ما سرازیر بکنه؟
    nejadi، Madjidm، illidan و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    البته در مورد این دل نگرانی که مبادا کسی با حرف های انوش گول بخورد و بعد از خرید بفهمد که کلاه سرش رفته راستش نظری ندارم و فکر میکنم کسی که میخواد این دوربین را بخرد تنها به نظر انوش استناد نمی کند.
    جناب غفاری مسئله فقط یک نفر نیست.این سوال برای من پیش میاد که اگر فردا شخص یا اشخاصی این بدنه رو با توصیه نه یک نفر بلکه چند نفر دیگری که این مشکل رو ندید میگیرند خرید و بعد از اون پشیمان ناراحت و متضرر بدنه رو فروخت این دوستان حتی 100 تومان از ضرر مالی رو به عهده میگیرند.موارد روانی وجدانیش به کنار.
    Madjidm، illidan، alir. و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

با سلام
    بنظر میرسه همه بحث ها بر سر اظهار نظر دوستانی است که این دوربین را دارند و مشکل روغن را خیلی بزرگ نمیدانند!؟ و تاکید دوستان دیگر بر سر کوچک نشان دادن مشکلی که ممکن است برای بعضی کوچک نباشد و باعث انتخاب نادرست شود. بنظر من بهتر است دوستانی که این مشکل را دارند همراه نتیجه گیری شخصی چند نمونه عکس (قبل و یا بعد از تمیز کردن سنسور) قرار بدهند و نتیجه گیری را به عهده خواننده بگذارند. تا اهمیت آن توسط خریدار احتمالی این بدنه که این پستها را میخواند بررسی شود.
    با تشکر
    lamagra، Madjidm، illidan و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    12097

اگر من بخوام با این بدنه ماکرو گرافی معکوس انجام بدم و بعد در هر شاتم هم این لکه ها رو داشته باشم بعد بخوام چند 10 یا حتی چند 100 شات رو استک کنم به نظر شما این مشکل چقدر من رو اذیت میکنه؟
    اگر بخوام در هر شات عکسها رو تمیز کنم حجم کار برای یک خروجی طاقت فرساست.اگر هم تمیز نکنم و استک کنم که به خاطر تقویت شدن آثار لکه به خاطر روی هم افتادنشون و تعداد زیاد که کل کارم از بین رفته.
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 30 April 2013 در ساعت 09:17
    Amateur، ashkan 78، Madjidm و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

صفحه 34 از 59 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین