صفحه 44 از 125 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

متاسفانه موضوع کثیفی سنسور در بدنه های جدید نیکون بسیار آزاردهنده شده
    چندان روی این نقاط حساس نشوید تقریبا هر دوربین که ۲ ماه از عمرش گذشته باشد در دیافهای بسته دارای چنین نقاطی در عکس است!
    عدسی پشتی لنز را هم بررسی کنید در دیافراگمهای بسته کثیفی عدسی پشتی هم در عکس ممکن است ثبت شود
    درضمن پیشنهاد میکنم فعلا دوربین را گارانتی نبرید اگر تعداد گردوخاک بیشتر شد به گارانتی مراجعه کنید چراکه اگر قرار باشد سنسور را تمیز کنند وضعیت بدتر خواهد شد!
    Shafy، کوروش، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    عدسی پشتی لنز را هم بررسی کنید در دیافراگمهای بسته کثیفی عدسی پشتی هم در عکس ممکن است ثبت شود
    جناب شهبازی به نکته ای اشاره کردن که من چند هفته پیش مطرح کردم و مورد هجوم انتقاد های دوستان با تجربه تالار قرار گرفتم، به نظر من گرد و غبار عدسی پشتی لنز در دیاف های پایین هم می تونه تاثیر گذار باشه، ولی نمی دونم چرا بعضی از دوستان می فرماییند این لکه ها فقط و فقط به دلیل کثیفی سنسور هستن.
    البته دوربین من هم همین لکه ها رو داره، تصمیم دارم در اسرع وقت به نمایندگی مراجعه کنم، چون بخش عظیمی از لذت عکاسی، ثبت عکس با دیاف های بسته ست!
    البته به نظرم اگر در دیاف 29 همچین لکه های دیده شده، دوربین خیلی هم کثیف نیست، چون دوربین من در دیاف های 11-16 دو برابر این لکه ها رو نشون میده!
    shahbazi تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

چندان روی این نقاط حساس نشوید تقریبا هر دوربین که ۲ ماه از عمرش گذشته باشد در دیافهای بسته دارای چنین نقاطی در عکس است!
    5dmII نزدیک به سه ساله داره کار میکنه ولی چنین نقاطی دیده نمیشه...

البته به نظرم اگر در دیاف 29 همچین لکه های دیده شده، دوربین خیلی هم کثیف نیست
    این که خیلی خوبه ,حتی عالیه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

باسلام خدمت دوستان بلاخره بعد از کلی تحقیق دیروز دوربین دی 7100 خریداری شد به همراه 18-105 ولی متاسفانه الان که رفتم از ابر ها عکس بگیرم در f29 دو لکه در تصاویر مشخصه که حتما همون لکه هایی هست که دوستان در این دوربین روی سنسور مشاهده می کنن برای تمیز کردنش باید بفرستم گارانتی ؟؟؟ و بعد از تمیز کردن ممکنه دوباره لکه ظاهر شه ؟؟؟؟ خیلی خورد تو ذوقم

چرا اف 29 ؟

پیشنهاد می کنم این مقاله رو بخونی :
    http://www.akkasee.com/articles/8748

همچنین در حال حاظر سنسور شما هیچ مشکلی نداره و تمیز کردن سنسور زمانی تاثیر گذار هست که میزان غبار نشسته روی اون به حد غیر قابل قبولی بالا بره و دیگه نتونیم با ابزار های ویرایشی اونها رو برطرف کنیم.

این مورد مشکل همه ی عکاسان هست و تنها مختص به شما نیست، پس با خیال راحت به عکاسی بپردازید.

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    5dmII نزدیک به سه ساله داره کار میکنه ولی چنین نقاطی دیده نمیشه...

این که خیلی خوبه ,حتی عالیه
    بستگی به نوع دوربین و نحوه قرارگیری آینه هم دارد ، متاسفانه در دی۷۰۰۰ آینه طوری قرار میگیرد که ۳ میلیمتر زیر آینه باز است و به راحتی گرد و غبار به سنسور میرسد فکر میکنم دی۷۱۰۰ هم اینطور باشد.
    در مورد کنون اطلاعی ندارم...

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    جناب شهبازی به نکته ای اشاره کردن که من چند هفته پیش مطرح کردم و مورد هجوم انتقاد های دوستان با تجربه تالار قرار گرفتم، به نظر من گرد و غبار عدسی پشتی لنز در دیاف های پایین هم می تونه تاثیر گذار باشه، ولی نمی دونم چرا بعضی از دوستان می فرماییند این لکه ها فقط و فقط به دلیل کثیفی سنسور هستن.
    البته دوربین من هم همین لکه ها رو داره، تصمیم دارم در اسرع وقت به نمایندگی مراجعه کنم، چون بخش عظیمی از لذت عکاسی، ثبت عکس با دیاف های بسته ست!
    البته به نظرم اگر در دیاف 29 همچین لکه های دیده شده، دوربین خیلی هم کثیف نیست، چون دوربین من در دیاف های 11-16 دو برابر این لکه ها رو نشون میده!
    کثیفی عدسی پشتی لنز در عکس ها قابل مشاهده است ، هرچندکه بستگی به ژانر عکاس هم دارد ، بعضی ژانرها حساس هستن و ریزترین لکه ها در عکس تاثیرگذار هستن.
    mhtdmhtd تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    به نظر من گرد و غبار عدسی پشتی لنز در دیاف های پایین هم می تونه تاثیر گذار باشه، ولی نمی دونم چرا بعضی از دوستان می فرماییند این لکه ها فقط و فقط به دلیل کثیفی سنسور هستن.
    کشف این مورد بسیار راحت است لنز را تعویض کنید در صورت تکرارپدیری جایگاه لکه ها از سنسور است ولی اگر جایگاه لکه ها تغییر کند به المانهای لنز می توان فکر کرد
    ehssanehs، lamagra، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    187

[QUOTE=Saadat;370853]5dmII نزدیک به سه ساله داره کار میکنه ولی چنین نقاطی دیده نمیشه...

من هم به تازگي اين دوربين را گرفتم ولي متاسفانه هم داراي چندين لكه است كه از ديافراگم 16 به بالا كاملا مشخص و آزار دهنده است و هم نمايشگر آن كاليبره نيست و تمايل به رنگ‌هاي سبز و زرد دارد. در 7d و d90 كه قبلا داشتم عليرغم كار زياد حتي محيط هاي پر گرد و خاك هرگز چنين مواردي را نديدم.
    با سپاس

كاربر همراه abehrooz آواتار ها
    تشکر کرده
    610

97182259130162676556.jpg

دوستان در خصوص این قطعه که ظاهرا محافظ ال سی دی هست سوالم اینه که بصورت فابریک روی دوربین هست یا باید بصورت جداگانه تهیه کردش
    چون روی دوربین من نبود از فروشنده هم پرسیدم گفت اون فقط روی دی 7000 هست
    برای دی 7100 آیا موجود هست ؟؟/

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

بله همین حالا در سایت خود نیکون بخش accessories ( ملحقات ) دوربین D7100 را نگاه کردم ظاهرا D7100 چینین چیزی ندارد
    حتی روی خود دوربین شیار مربوط به وصل شدن BM-14 LCD Monitor را هم ندارد.

در واقع این قطع پلاستیکی محافظ مانیتور دوربین در برابر ضربه بود ، اگر نه با فاصله که زیر آن وجود داشت غبار و خاک به راحتی میتوانست زیر آن نفوذ کند.
    میتوانید یک محافظ LCD بدین برایتان وصل کنند از همین ها که شبیه عکس برگردان هستند. و بهتر است وصل کردنش را بندازید گردن خود فروشنده این کار دلایل خودش را دارد

پاینده باشید
    Shafy، Saadat، S_Neyshaburi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 44 از 125 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 ... آخرینآخرین