صفحه 5 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 179
Like Tree1تشکر

موضوع: تاپيك جامع D200

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

یک پیشنهاد!! میگم چطوره یه تاپیک کل کل باز کنیم که دوستان استقلالی و پرسپولیسی برن اونجا شعار دوربینهای نیکون و کانن رو بدن!
    امین جان مگه نشنیدید که جناب احمدی نژاد فرمودند که مشکلات استقلال و پرسپولیس باید هرچه زودتر حل بشه؟ بعد شما میخوای مشکلات کنون و نیکون رو به وجود بیارید؟ (:

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

امین جان همه حرفهایی که زدی درست...
    مهمترین مساله به نظر من اینه که دو کمپانی تقریبا به نقطه صفر رسیدن و باید تازه دویدن رو شروع کنن(البته نیکون فول فریم دیجیتال نداره)

اما من کلا با 5D مشکل دارم... چرا فکر میکنی که فول فریم حتما به درد آتلیه میخوره؟ مگه DX یا 1.6 کنون تو آتلیه مشکلی بوجود میارن؟ از لحاظ شارپنس که مشکل خاصی ندارن... تو آتلیه مشکل نویز هم که نداریم؟

و عکاسی صنعتی یعنی چه؟ باز محیط آتلیه ؟ یا عکاسی محیطی بیرون ؟ فضای باز؟ لنز واید؟ مشکل خاصی وجود نداره... 12-24 و 10 فیش آی موجود....(حالا فرقی نمیکنه؟ 20دی رو هم به همه توصیه میکنم نسبت به 5d )
    این یه نظر شخصیه که اصلا 5d کنون رو دوست ندارم!
    امکان خرید دوربین فول فریم یه ویژگی هست و وجود همچین دوربینی ویترین کنون با قیمت پایین خیلی خوبه اما همونایی که گفتم! (کداک هم فول فریم برای نیکون داران میزد که فعلا بی خیال شد و رفت!)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

من يك مقدار نسبت به انقلابي بودن5D شك دارم. درست است قدرت خريد استاندارد در دنيا به كلي با داستان ما فرق ميكند. اما در يك كلام دوربين Affordable نيست! فول فريم بودن امتياز بزرگي است، و همونطور كه قبلا هم بحث شد اصولا فول فريم نبودن، واكنشي به گراني سنسورهاي فول فريم بود. اين هم قبول! اما نكته اين جاست كه همه اين واقعيت را فراموش ميكنند كه فول فريم نبودن، اگر باعث از دست رفتن چيزي نشود (compromise) به هيچ وجه اشكال ندارد! همانطور كه در مورد دو دوربين D2X و D200 صدق ميكند. نيكون با عرضه لنز هايي DX مثل 24-12 اصولا كاري كرده كه شما هر انتظاري كه از كاربرد دوربين خود داشته باشيد، برآورده سازيد. در زمينه كيفيت تصوير هم حتما ريويو هاي D2X را خوانده ايد، حتي در مد RAW يك جاهايي به 1DS Mark II هم فخر ميفروخت!
    http://www.dpreview.com/reviews/cano...kii/page24.asp
    باز هم ميگويم كه قبول دارم شايد روزي همه سنسور ها فول فريم باشند، اما اين براي من و هزاران عكاس ديگر هيچ كششي را نسبت به يك دوربين فول فريم مثل 5D ايجاد نميكند. البته به قول نعماي عزيز قرار نبوده اين دو دوربين رقيب هم باشند، اما نوزاد جغله نيكون، بد جور توانا از آب در اومده، و مطمئنا روي فروش 5D تاثير زيادي خواهد گذاشت.
    وقتي اوايل آرش ميگفت دوربين در برابر گردو غبار و خاك محافظت شده باورم نميشد و بعد از معرفي زسمي سرم سوت كشيد كه با اين قيمت چطور ممكن است؟
    كيتي را در نظر بگيريد شامل يك D200 و 24-12 و 200-70 VRو 18-200 VR قيمت دقيقش رو يكي محاسبه كنه اما فكر ميكنم كه يه ذره از 3300 دلار 5D بالا بزنه! شما چي رو انتخاب ميكنيد؟

البته حتما كانون برگ برنده اي در آستين دارد! منتظر ميمانيم. در دوربين هاي جديد كانون ، 20D و 350D انصافا دوربين هايي انقلابي بودند. اما 5D اون واكنش مورد انتظار رو در پي نداشت، يك مقدارش طبيعي بود كه اصولا دوربين هاي در اين رده قيمتي زياد در دستان مردم يافت نميشود كه بشود فيدبك ان را در اينترنت ديد. با اين اوصاف5D چيز ويژه اي – جز فول فريم بودن ندشت – يعني كانون لااقل مرا نتوانست متقاعد كند كه اين فول فريم بودن در دنياي واقعي و با خريد اين دوربين چه امتيازي را نصيبم ميكند. اما دوربيني مثل 20D به هر سنت اش مي ارزيد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

عجب چیزیه ......
    10.2 Megapixel DX format CCD produces images at 3872 x 2592
    Nikkor F-mount with 1.5x focal length conversion
    Sturdy and durable magnesium alloy frame; shutter unit tested to over 100k cycles
    2.5" LCD display
    AF-assist lamp
    Full manual controls (as you'd expect); shutter speed range of 30 - 1/8000 sec; ISO range of 100 - 1600
    Great continuous shooting performance: camera can shoot at 5 frames/second for up to 22 RAW (NEF) or 37 JPEG images
    Almost no startup and shutter lag (timed at 0.15 sec and 50 ms, respectively)
    Built-in flash plus hot shoe and PC sync terminal
    11-area autofocus, 1005 point metering systems
    Multiple exposure feature lets you combine up to 10 exposures into one image; image overlay function lets you combine two RAW images into one with full control over opacity
    Refined menu system; new "recent settings" feature remembers the last 14 settings changed
    CompactFlash Type II slot
    Uses new EN-EL3e lithium-ion battery; Nikon says the D200 can take 1800 shots per charge; "Fuel Gauge" feature shows remaining battery life in 1% increments
    USB 2.0 High Speed support
    Optional battery grip (holds two EN-EL3e or six AA batteries), Wi-Fi, and GPS accessories
    Ships in late December for $1699

اینو حتما ببینید......
    http://www.dcresource.com/news/newsitem.php?id=3181
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Talking

عموما این دعوا ی کنون نیکون باعث خوش به حالی ما کار برها میشه
    رقابت بیشتر امکانات بهتر قیمت پاینتر
    مجتبی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض زمان تولد محصولات

دوست دارم این نکته را بگویم که اگر چه کانن و نیکون به نوعی در پاسخ به هم مدلهای جدید را به بازار وارد میکنند ولی در عمل حتما دوستانی که مدتی در اروپا و آمریکا زندگی کرده اند میدانند که اینجا دو دوره مهم برای فروش وجود دارد یکی اواخر آگوست و اوایل سپتامبر و یکی اواخر دسامبر و اوایل ژانویه این دو شرکت بزرگ هم مثل تمام شرکهتای مهم دیگر در این دو دوره محصولات جدید را وارد بازار میکنند و مثلا الان همین مدل دوست داشتنی برای بازار سال نو به بازار میاید اگر در مورد تمام محصولات مهم توچه کنید هم همینطور است
    بالاخره باید تمام شرکتها برای مشتریانشان در هر دوره چیزی داشته باشند آن هم در مارکت
    سیری ناپذیر اینجا
    فقط هر کدام بر اساس سیاست تجاری در زمان خاصی محصول را معرفی میکنند مطمن باشید در آینده نزدیک خبری از کانن خواهید شنید ولی نه لزوما در پاسخ به دی 200 ممکن است آنها گروه دیگری از مشتریان را نشانه بگیرند

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

چيزي كه يادم رفت ، تاثير ارائه اين دوربين نيكون مستقيما بر فوجي S3 Pro است كه تازه داشت با كاهش قيمتش و مشخصات نسبتا خوبش جاني ميگرفت، اينقدر كه منو حسابي قلقلك داده بود براي خريدش! اما حالا بعد از عرضه D200 بيشتر عكاسان استوديويي نيز - كه تارگت عمده اين دوربين ميباشند - به سمت D200 جذب خواهند شد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بروشور 13 صفحه ای این جیگرو از اینجا حتما دانلود کنید !(1.84MB)
    http://www.nikon.ca/pdf/brochures/d200.pdf

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

واقعا در اينكه 5D ممكن است اشتياقي را براي خيلي از افراد بر نيانگيزد، موافقم. اما دو نكته مهم وجود دارد. يكي اينكه موضوع ارائه يك دوربين فول فريم با اين قيمت است. اين دوربين خودش ممكن است چندان جذاب نباشد اما درانقلابي بودنش همين بس كه در قيمت خيلي دوربينهاي ديگر تاثير گذاشته. چه دوربينهاي فول فريم آينده و چه دوربينهاي غير فول فريم. شايد اگر اين دوربين و با اين قيمت نبود، D200 به قيمتي بيشتر عرضه مي شد. اما حالا ديگر نميتواند. چون تا قيمتها بالا برود، همه ياد 5D مي افتند و قيمتش و ...
    نكته دوم اينكه ممكن است 5d براي خيلي از افراد جاذبه كافي نداشته باشد .اما براي خيليها هم جذابيت فراواني دارد. بخصوص براي كسانيكه تازه وارد دنياي ديجيتال شده اند و هميشه از اين وموضوع اندازه سنسور نگران بوده اند. ونيز براي كسانيكه قبلا دوربينهاي مثل سري 1دي داشته اند يا ميخواستند بخرند اما از اندازه بزرگش راضي نبودند. خيلي از همينها رفتند و 5D خريدند . چه به عنوان تك دوربين و چه به عنوان دوربين دوم. چرا؟ به خاطر همون قيمتش...
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

دوستان، چرا همگی فکر میکنیم که اگر دوربینی به بازار عرضه میشود، هدفش به دست آوردن بازار کسانی است که میخواهند بار اول یک دوربین تهیه کنند؟ باور کنید داستان ایران با بقیه دنیا کاملا متفاوت است که همه فقط یک دوربین دیجیتال دارند!
    آرش جان، درست، با سایز 1.6 و 1.5 و حتی 2 سیگما هم میشه تو اتلیه عکس گرفت! لازم باشه با آ510 هم میشه! ولی "میشه" فرق میکنه با اینکه چی خوبه! اگر خود شما بتونید
    با 200 هزار تومان یک دوربین خوب 1.5 داشته باشید و با 400هزار تومان هم یک دوربین فول فریم، آیا هردوشو تهیه نمیکنید که از فول فریم داخل استودیو استفاده کنید و از دیگری برای کار خبری خارج از استودیو؟ یا اینکه اگر هفته ای یک روز برای آتلیه ی مثلا ایران خودرو قراره عکاسی کنید و تجهیزات سفارش دهیدبرای آنها دوربین فول فریم سفارش نمیدهید؟
    اگر قرار باشد که من آماتور بخواهم دوربین انتخاب کنم، به سراغ 5دی نخواهم رفت.. اگر هم آرش عاشوری نیا باشم که بودجه یک دوربین در حد مثلا دو یا دو و نیم میلیون را دارم، باز هم سراغ 5دی نخواهم رفت چرا که باید با همین دو دو و نیم میلیون دوربینی تهیه کنم که به همه دردی بخورد.. ولی آیا اینها دلیل براینست که فول فریم بده؟! همگی متفق القول هستیم که نه!! و نکته ای در تمام صحبتهای دوستان دقت کردم این بود که همگی فرض میگیرند که میخواهیم فقط یک دوربین داشته باشیم، حالا آیا 5دی یا دی200 یا ... ؟ بسیاری از عکاسان دنیا بیشتر از یک دوربین دارند.. هر دوربین برای کاری!! حالا اینکه سقف بودجه ما اجازه اینکارها را به ما نمیدهد ، ما در ایران زندگی میکنیم و داستان دیگری داریم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    مطمئنا روي فروش 5D تاثير زيادي خواهد گذاشت
    من به هیچ وجه اینطور فکر نمیکنم. چرا؟ 1- درصد کسانی که برای بار اول دست به انتخاب برند میزنند، انقدر در مقابل دوربین داران قبلی زیاد نیست (البته دقت دارید که منظور من از دوربین در این صحبتها دوربین اس ال آر است!) 2- باز هم تاکید میکنم که این دوربینها به هیچ وجه در یک رده و یک کلاس نیستند. نه نیکون این دوربین را تولید کرده که با 5دی رقابت کرده باشد، و نه کانن از ترس رقیبی که شایعات اومدنش به بازار زیاد بوده، با عجله این دوربین را بیرون فرستاده. پروژه دی200 مدتها بوده که روش کار شده، از طرف دیگر کانن هم برای به قول آرش کامل کردن ویترین دوربینهاش، اضافه کردن انتخاب های بیشتر ، تنوع بیشتر و مهمتر از همه سود بالاتر دست به تولید 5دی زده. یادمه یک جایی آرش نوشته بود که "کانن و نیکون هرکدام 8 مدل بدنه نگاتیو دارند در صورتیکه بدنه های دیجیتال آنها حداکثر به 4 مدل محدود میشود" (آرش جان، درست یادم نیست، ولی همچین مضمونی داشت.. درسته؟) خوب، 5دی کانن هم یک جواب برای این عکاس حرفه ای که کمبود انواع مختلف بدنه های دیجیتال را حس میکند.. فقط نکته اینست که آرش تو ایران زندگی می کنه و نه امریکا، وگرنه آرش جان اگر یک عکاس امریکایی بودی و به فرض اینکه نیکون هم یک دوربینی مانند 5دی داشت، آیا آنرا برای آتلیه ات تهیه نمیکردی؟ و خوب نکته اینه که امریکا 300 میلیون جمعیت داره و ایران 70 میلیون، نسبت تعداد عکاس حرفه ای اونجا بیشتر هم هست!! فکر هم نمی کنم که رئیس کانن تا حالا به ذهنش خطور کرده باشه که توی ایران عکاسان چه میکنند!!
    خوب، ببینید موضوع بحث دو قسمته.. یکی اینکه عرضه دی200 چه تاثیری در بازار دوربین و عکاسان دنیا خواهد گذاشت و دیگر اینکه عکاسان ایرانی چقدر از آن استقبال خواهند کرد.. در مورد عکاسان ایرانی، مسلما این دوربین به تمامی برای نیکون داران توصیه میشود.. حتی اگر دوستداران کاننی در آینده نزدیک جواب مناسبی از کانن دریافت نکنند و تجهیزات کانن زیادی هم نداشته باشند، مسلما جلب این دوربین توانا و خوب-قیمت!! خواهند شد. اگر هم کسی از دوستان به دنبال یک دوربین نیمه حرفه ای باشد، شخصا دی200 را قویا توصیه خواهم کرد و حرفهای آرش و امیر را کاملا صحیح میبینم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    اصولا دوربين اس ال آر خاصيتش همين است. يعني وقتي خريده شد، تا مدتها نيازي به آپگريد احساس نميشود. هر چند دوربين جديدي بيايد و هر چند دوربين جديد حرفهاي زيادي براي گفتن داشته باشد
    سخنان نعمای عزیز را باید با آب طلا نوشت و بر دیوار نصب کرد! دقیقا به نکته ای اشاره کرده اند که بسیاری از آن غافلند.. دوربین دیجیتال اس ال آر لباس نیست که تا جدیدش اومد، قبلیه از مد بیفته! منی که 300دی دارم تا زمانی که این دوربین کار میکند و کاملا جوابگوی نیازهای منست، دلیلی برای آپگرید شدن به 350دی یا بقیه دی ها ندارد!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    مهمترین مساله به نظر من اینه که دو کمپانی تقریبا به نقطه صفر رسیدن و باید تازه دویدن رو شروع کنن
    آرش جان منظورتو از این جمله متوجه نشدم.. میتونی بیشتر توضیح بدی؟ نقطه صفر یعنی چی؟

و در پایان به آقای رضا مسعودی سلام و خوشامد میگویم. مقالات ایشان را درباره لنزهای نیکون خوانده بودم و بسیار استفاده کردم. بسیار از بودنتان در جمع دوستانه فروم خوشحالم.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

صفحه 5 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین