صفحه 9 از 18 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 179
Like Tree1تشکر

موضوع: تاپيك جامع D200

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

امیر به مسئله ای اشاره کرد که خیلی وقته برام سواله. این "سیلک اسموت" که بنظرم تفاوت قابل ملاحظه ایه بین عکسهای کنون و نیکون (تستی که شما و آرش انجام دادید گویا مربوط به فوجی و نیکون بوده) آیا این کیفیت ایجاد شده بنظر شما مربوط به نرم افزارهای داخلی دوربینه یا پردازنده دیجیک یا نوع سنسور سی موسی که استفاده می کنه!؟ اصلن این یه برتری برای دوربینهای کنونه یا چیزیه که می شه با فتوشاپ بدست آوردش؟
    ویرایش توسط behtash : Monday 7 November 2005 در ساعت 23:03
    M.Behtash

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

پیش فرض اجزاء قابل بررسي يك دوربين

با سلام و تشكر از توجه آقاي محبي

خدمتتان عرض كنم كه من فقط خواستم يك نمونه از پردازنده ها تصوير در دوربين هاي ديجيتال نام برده باشم ومطرح كنم كه يكي از عوامل موثر ومستقيم در خصوصيات تصوير و شارپ بودن آن پردازنده دوربين است و اينكه چه ماركي چه پردازنده اي را بكار برده موضوع بحث من در اينجا نيست و اينكه واقعا چه پروسه اي را انجام ميدهد بستگي به شخص دارد كه چقدر پي قضيه باشد.
    ولي بهر حال همه مطالبي كه در اين سايت ويا سايت هاي ديگر به بررسي محصولات مي پردازند براي تبيين ويژگي هر دوربين ناگزير سركي به خصوصيات داخلي آن نيز مي زنند. و خوب درست هست كه يكي از موارد مهم تصوير حاصله از دوربين مي باشد و هميشه در بررسي ها حتما به آن استناد ميشود ولي در كنار آن به ساير خصوصيات نيز پرداخته مي شود و خوب درستش هم همين است (مثلا ثايت dpreview )
    در هر دوربين ديجيتال نور پس از عبور از لنز به سنسور ميرسد و ثبت ميشود ولي سنسور از سايت هاي آبي و قرمز و دو سايت سبز شكل گرفته است و اين پردازنده هست كه داده هاي نور ثبت شده در سايت هاي مذكور را پردازش و نهايتا براي ما پيكسل هاي رنگي را ميدهد و شما بسته به قدرت پردازنده و پردازش آن (مثل دي 200) مي توانيد پارامترهاي مختلف تصوير حاصله را مثل رنگ و شارپ و .. . را تنظيم كنيد آيا اينها كم امكاناتي هستند. حالا شايد يه نفر بخواهد فقط به كاربرد قضيه توجه داشته باشد و يه نفر يه كم بيشتر آنرا مورد كنكاش قرار دهد.
    با دوربين هاي ديجيتال امروزي كه از سازنده هاي مختلف ارائه مي شود من انتظار تفاوت زياد در تصوير بوجود آمده از دو دوربين هم كلاس را ندارم مگر در نمونه هاي تست خيلي دقيق كه بيشتر سايت هاي خارجي ارائه مي دهند چرا كه همه اين سازنده ها از نظر تكنولوژي هر كدام حرفي براي گفتن دارند و اگر اينطور نبود و تفاوت محسوسي در تصوير خروجي بين دو دوربين رقيب وجو داشت كه اصلا در دنياي امروز برند (مارك) با كيفيت كمي پايين اصلا دوام نمي آورد و زود حذف مي شد.
    در هر صورت در بررسي دوربين هاي ديجيتال حداقل موارد زير به نظر من مهم و قابل برسي هستند:
    1- لنز هاي قابل استفاده در دوربين
    2-سنسور دوربين كه داده هاي اوليه تصوير را به پردازنده ارائه مي كند ضمنا رزولوشن و رنج ديناميكي و همجنين مدارهاي كنترل وكاهنده نويز در دل آن نهفته اند.
    3- پردازنده كه پارامترهاي مختلف تصوير و همچنين سرعت عكسهاي متوالي و خيلي موارد ديگر به آن و مدارهاي مربوطه وابسته اند.
    4- كارايي و دسترسي راحتتر و كنترل كاراي دوربين و خصوصيات بدنه و ...
    5- كيفيت تصوير نهايي حاصله كه منتجه تمام موارد مذكور مي باشد.

حال به هر كام از آنها چقدر اهميت بديم و بتوانيم نسبت به آتها اطلاعات گرد آوري و مد نظر داشته باشيم بستگي به سليقه خودمان دارد و بهر حال حداقل براي سرگرمي و مطالعه بد چيزي نيستن.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Talking

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity
    ممکنه بفرمایید در کجای این مطالب نوشته که سنسور ساخت کجاست ؟
    دوست عزیز
    بعد نوشتن ادرس متوجه شدم در تصحیح فراموش کردم که پیغام شما را پاک کنم ببخشید
    مجتبی

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

والا تو این لینک نوشته که سنسورش ساخت سونی می باشد
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...sp?dontcount=1
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 8 November 2005 در ساعت 13:31
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بهتاش جان اين داستان "سيلكي اسموت" كه گفتم، تا قبل از آمدن D70 بود كه با آمدنش ديديم كه %99 مثل هم بودند اين دو دوربين:

http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/page24.asp
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    1522
    ویرایش توسط babakdin543 : Thursday 10 November 2005 در ساعت 17:05
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d
    با سلام ;)
    نميدونم چرا وقتي يه دوربين جديد مياد همه جذبش ميشن و واسه خريدتش پولاشون جمع ميكنن وهيچ وقت به اين فكر نيوفتادن كه هنوز از حد اكثر قدرت دوربنشون نتونستن استفاده كنن.
    :cool:
    والا اینجتنب که این تاپیک رو گذاشتم واسه این بود که قدم نو رسیده نیکون رو به دوستان اطلاع بدم و با هم بررسیش کنیم
    من خودم الان با یه دوربین لوبیتل دو دارم عکاسی می کنم و کلی هم کیف می کنم قبلا یه فوجی s5000 داشتم که فروختم و دارم پولامو جمع می کنم که یه D50 بخرم و با توجه به اینکه سایز عکسهام به a4 هم نمیرسه فکر می کنم رزولوشنش هم زیاده برام و نهاینت دوتا لنز بخرم که ترجیح میدم لنزهای زوم باشن و سرعت و شارپنسشون برام خیلی مهمه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

کسی نمی دونه D200 تو بازار تهران آمده یا نه؟؟!!

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

پیش فرض همه چیز در باره نیکون D200

سلام دوستان
    از شما درخواست می کنم اگر موافق هستید اطلاعات جدید خود را در مورد دوربین نیکون D200 در این تاپیک ارایه فرمایید.

مرور مختصری برای این دوربین در آدرس زیر وجود دارد که حتما دیده اید:

http://www.kenrockwell.com/nikon/d200.htm#index

انتظار می رود این دوربین 10.2 مگاپیکسلی پر طرفدارترین دوربین در میان عکاسان حرفه ای گردد. زیرا از دوربین معروف D2X ارزان تر و سبک تر بوده و بسیاری از قابلیت های آن را دارا می باشد.

برای آپگرید کردن دوربین های D50، D70 ویا D70S به دوربین D200 برای عموم مردم ضرورت چندانی احساس نمی شود، مگر آنکه ویژگی هایی نظیر بدنه ی مقاوم و حرفه ای، سرعت بیشتر، هیستوگرام YRGB و یا استفاده ی آسان تر و چیدمان بهتر برخی تکمه ها و ... مورد نظر باشد.

دوربین D200 ارگونومی و طراحی عالی دارد و نمونه ی کامپکت مدل D2X محسوب می شود. این دوربین سریع، نرم و بی صدا است. صدای شاتر و میزان لرزش آن کمتر از مدل های دیگر نیکون به نظر می رسد. از لحاظ رزولوشن، شاید تفاوت این دوربین با مدل های D70 و D2X خیلی مهم و چشمگیر نباشد.
    دوربین در تایلند تولید می شود اما باطری ها و لنز کیت ساخت ژاپن است.

نمایشگر LCD در دوربین D200 از هر دوربین DSLR دیگری بهتر به نظر می رسد. رزولوشن نمایشگر بسیار خوب و رنگ ها عالیست؛ به طوری که تصویر از تمامی جهات فوق العاده واضح است.
    در خصوص سرعت فوکوس، تفاوت چندانی بین این دوربین و مدل های D70S و D50 وجود ندارد. داینمیک رینج دوربین مانند دوربین های دیگر است و به پای S3Pro نمی رسد.
    امکانات گسترده ی کنترل تراز سفیدی در این دوربین و نیز منظره یاب شفاف آن همراه با سه حالت قفل آینه، از جذابیت های دیگر D200 به شمار می رود. فلاش برون خیز دوربین عالیست و کنترل نوردهی صحیح و بسیار مطلوب به نظر می رسد.

در مورد کیفیت تصویر، اغلب دوربین های پیشرفته ی امروزی بر اساس رزولوشن و مقدار نویز تصاویر مشابهی تولید می کنند؛ به طوری که در عکس های حاصله و نمونه های چاپ شده، تفاوت آشکاری مشاهده نمی شود.

تصاویر تولید شده بوسیله ی این دوربین در ایزوی 100 نرم و عالی بدون هیچ نویزی است. در ایزوهای 200 و 400 نیز هنوز کیفیت عکس ها عالی است و مقدار نویز بسیار ناچیز است. افراد عادی براحتی متوجه این نویز نخواهند شد و تنها با دقت بسیار و وسواس، می توان در تصاویر چاپ شده به وجود نویز فوق العاده کم پی برد. در ایزوی 800 تصاویر همچنان بسیار خوب است و فقط در قسمت های مسطح و بدون طرح تصویر ممکن است نویز قابل تشخیص باشد. افراد معمولی چیز خاصی از نویز مشاهده نخواهند کرد. در ایزوهای بالاتر، به ویژه ایزوی 3200، تصاویر نسبت به این مقدار ایزو، محشر هستند به طوری که چاپ عکس هایی به ابعاد 8 در 12 اینچ بدون هیچ مشکل خاصی امکان پذیر است.
    از نظر سیستم نور سنجی، به نظر می رسد این دوربین سرآمد دوربین های هم رده ی خود باشد.

دوربین D200 همچنین با مدل های دیگر نیکون و دوربین های کانن قابل مقایسه است:

http://www.kenrockwell.com/nikon/d200-vs-nikon.htm
    http://www.kenrockwell.com/nikon/d200-vs-canon.htm

در آدرس زیر تجارب کار با نیکون D200 ذکر شده است:

http://www.outbackphoto.com/reviews/...00_review.html

مروری بر لنز 200-18 این دوربین نیز در آدرس زیر قابل مطالعه است:

http://www.kenrockwell.com/nikon/18200.htm

اگر دوستان در مطالب اخیر خطایی می بینند لطفا گوشزد فرمایند.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

تشکر کرده
    1522

والا فکر می کنم این لنز 200-18 لنز کیت این دوربین نیست فقط با هم معرفی شدن
    من تا حالا تو کیت اصلی این دوربین لنز ندیدم اگر اشتباه می کنم اصلاح کنید لطفا
    ویرایش توسط babakdin543 : Saturday 24 December 2005 در ساعت 09:55
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 9 از 18 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین