صفحه 23 از 87 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 867
Like Tree3318تشکر

موضوع: Nikon D750

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    روشنی ایجاد نمیشه. Here we go again. That’s what Nikon owners might be saying to themselves now that another possible problem with a new DSLR from the company has surfaced.

Several owners of the new Nikon D750 have reported that a dark shadowy band will appear in images with lens flare. The effect slices off the top of the flare, creating a distracting split between light and shadow across the top of the frame.

While using a lens hood will help get rid of the flare, some photographers like the artistic effect of flare in their images. (In fact, it’s quite trendy now.) The issue is harder to explain than it is to see, so take a look at the below video posted on YouTube by a photographer who is clearly very irritated by the problem.

داستان اینه که با فلری که لنز ایجاد میکنه (این داستان فلر ربطی به دوربین نداره) چون در مطلب هم میگه که طبیعاتا هود میتونه جلوی فلر را بگیره. ماجرا اینه که در جایی که نور مستقیم توی دوربین میخوره و انتظار فلر دارید در بالای عکس یک نوار سایه ایجاد میشه. فیلمهای گذاشته شده هم نشون دهنده موضوع هست.

حتی کسی از light leakage اسم نبرده و به lens flare banding معروفه.
    دقیقا. جایی صحبتی از نشتی نور نشده است و این نوع فلر طبیعی می باشد و چیزی که موضوع را حساس کرده است، سایه نوار مانند در بالای تصویر هنگام ایجاد فلر می باشد.
    دلیل این مسئله توسط شخصی به نام پیوتروسکی، قرار گرفتن سنسور اتوفوکوس اندکی بالاتر در باکس آینه عنوان شده است. با این تفاصیل رفع ایراد در دوربین های عنوان شده ساده خواهد بود.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    با کدوم همه ؟!!
    ایرادهای دیگه این دوربین رو میشه قید کنید؟
    تو پست های قبلی توضیح دادم در قسمت ریوو سایت نیکون و...هم نوشتم . حذف شدن نشانگر وایت بالانس نقاط فوکس کیفیت و اندازه...در ال سی دی بالایی حتی 2 سری بدنه پایین تر در نیکون دارندو من زیاد استفاده میکنم وحذفشون پس رفت هست.

مورد بسیار آزار دهنده روشن شدن ال سی دی اصلی در چشمتان وقتی در حالت منوال ایزو رو تغییر میدهید!!!!! این مورد تو تغییر وایت بالانس سایز عکس هم پیش میاد خیلی مهم نیست مگر در تاریکی منتظر سوژه باشید چون ال سی دی اصلی قابلیت خاموش شدن در زمان این تنظیمات رو نداره!

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اینهایی که گفتید ایرادند ؟؟؟!
    دوست عزیز ، هر دوربینی آپشن‌های خاص خودش رو داره ، حالا شاید شما دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید ...
    من ممکنه با منوهای کانن کار کنم ، بگم بده ، یکی کار کنه بگه خیلی هم خوبه ! یکی دیگه همین حس رو با نیکون داشته باشه ...
    یکی میگه ال سی دی متحرک خوبه اون یکی میگه بده ... ولی هیچکدوم ایراد نیستند .
    .
    من با فوجی کار می‌کردم ، آن‌هم وقتی هر عکسی می‌گرفت می‌خواستی نمی‌خواستی ال سی دی یک لحظه روشن می‌شد و عکس را نشان می‌داد ، ...
    حالا برعکس شما وقتی شما در حالت منوال ایزو رو تغییر می‌دهید ، روشن شدن ال سی دی می‌تواند یک نوع آلارم باشد ، به کاری که دارید می‌کنید ...
    ضمن اینکه من حتی در سالن تاتر که کلی عکس گرفته‌ام تا این حد روشن‌شدن ال سی دی آزارم نداده که هیچ ، بلکه حتمن همونجا عکس رو چک می‌کنم ! تا جایی که دیدم دیگران هم همین کار را می‌کنند ...
    راه های بسیاری هم برای پنهان کردن این روشنایی از چشم دیگران هست !
    و بعد شما به خاطر این چند نکته معتقدید که این دوربین ارزش انتخاب شدن رو نداره ؟؟!!
    Moeen Salehi، Moty، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    253

اینهایی که گفتید ایرادند ؟؟؟!
    دوست عزیز ، هر دوربینی آپشن‌های خاص خودش رو داره ، حالا شاید شما دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید ...
    من ممکنه با منوهای کانن کار کنم ، بگم بده ، یکی کار کنه بگه خیلی هم خوبه ! یکی دیگه همین حس رو با نیکون داشته باشه ...
    .
    من با فوجی کار می‌کردم ، آن‌هم وقتی هر عکسی می‌گرفت می‌خواستی نمی‌خواستی ال سی دی یک لحظه روشن می‌شد و عکس را نشان می‌داد ، ...
    حالا برعکس شما وقتی شما در حالت منوال ایزو رو تغییر می‌دهید ، روشن شدن ال سی دی می‌تواند یک نوع آلارم باشد ، به کاری که دارید می‌کنید ...
    ضمن اینکه من حتی در سالن تاتر که کلی عکس گرفته‌ام تا این حد روشن‌شدن ال سی دی آزارم نداده که هیچ ، بلکه حتمن همونجا عکس رو چک می‌کنم ! تا جایی که دیدم دیگران هم همین کار را می‌کنند ...
    راه های بسیاری هم برای پنهان کردن این روشنایی از چشم دیگران هست !
    و بعد شما به خاطر این چند نکته معتقدید که این دوربین ارزش انتخاب شدن رو نداره ؟؟!!
    کم کردن امکانات از مدل های قبلی برای مصرف کننده ایراد محسوب میشه من دوربین سطح بالاتری نگرفتم که از امکانات استاندارد مدل های قبلی و پایین تر و بالاتر که سال ها عادت کردم کم کنه اونم بی دلیل.
    در مورد ال سی دی با این دوربین در سالن تاتر عکس گرفتید و روشن شدن ال سی دی در چشم الارم و مناسب دیدید ؟

چک کردن عکس از فاصله مناسب هست و جای حساس عکاسی انجام نمیشه ولی تغییر حساسیت در حالت دستی وقتی داخل ویزور نگاه میکنید در تاریکی فاصله 1 سانتی از چشم ال سی دی روشن میشه برای من و کسانیکه تو چند سایت خارجی جواب منو دادند ازار دهنده هست. دست کم در منو حالتی اضافه میشد که این بقول شما الارم را خاموش کرد از همه اینها گذشته اگر بدنه را دارید امتحان کنید تغییر ایزو با تاخیر نسبت به تمام بدنه های نیکون انجام میشه چون اول دوربین ال سی دی روشن میکنه!
    yaghoobi، nejadi، M.Meghdari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

دوست گرامی ،
    وقتی ال سی دی می‌چرخه و به راحتی به سمت بالا می‌چرخه ، اون فردی که عادت داره مداوم به ال سی دی بالایی نگاه کنه ،به راحتی می‌تونه این کار رو در ال سی دی اصلی که رو به بالا چرخیده بکنه ، و با فشردن یک دکمه منو ، همه تنظیمات ، با گرافیک‌زیباتر اونجا هست ، پس ال سی دی دوم ، فقط می‌مونه برای تنظیمات بسیار ضروری تر ...
    و ضرورتی نداره کمپانی ال سی دی دوم رو از همه اطلاعات پر کنه ... ضمن اینکه اگر نخواد از یه حدی بدنه بزرگ‌تر بشه ...
    کسانی که با ال سی دی چرخان کار کرده اند این تجربه را دارند و اتفاقن خیلی هم بهتر است ، اصلن آن ال سی دی برای همین قضایاست که می چرخد ، نه فقط عکاسی لایوویو...
    .
    ضمن اینکه ، من نمی‌دانم شما دقیقن چه کاری انجام می‌دهید و در چه ژانری فعالیت می‌کنید که در تاریکی شب که مدام باید در حالت منوال ، ایزو را عوض کنید ؟ آنهم وقتی داخل چشمی نگاه میکنید ؟ و فرصت چشم برداشتن از ویزور و تغییر ایزو در ال سی دی را ندارید ، اما اگر حتی عکاسی نجومی هم بکنید ، روشن شدن ال سی دی ، مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند ...
    .
    اما همانطور که من هم گفتم ، در عکاسی تاتر که تازه نور هر صحنه مداوم عوض می‌شود ، و باید ایزو یا نوردهی را عوض کرد ، و تازه همه‌جا تاریک است و باید مراعات کرد ، روشن شدن ال‌سی‌دی یک ایراد نیست ، چون به راحتی راه‌های پوشاندن آن هست و چاره‌ای هم نیست ، باید روشن شود !

در نهایت ، شما با من هم موافق نباشید ، که حق دارید نباشید ، ولی اینها ایرادهایی محسوب نمی‌شوند که شما بخواهید بگویید این دوربین ارزش انتخاب شدن را نداشته و ...
    Moty و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

دوستان روشن شدن صفحه نمایش موقع تغییر ایزو اگه ایرادی محسوب بشه که منم فکر میکنم ایراد محسوب میشه ولی مشکل جدی و تعیین کننده ای نیست و چه بسا در اپدیتهای نرم افزار دوربین در اینده حل بشه اصا اپدیت برا همچین چیزایی گذاشتن دیگه.
    kiavash، rezaAlishahi و doki تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    253

دوست گرامی ،
    وقتی ال سی دی می‌چرخه و به راحتی به سمت بالا می‌چرخه ، اون فردی که عادت داره مداوم به ال سی دی بالایی نگاه کنه ،به راحتی می‌تونه این کار رو در ال سی دی اصلی که رو به بالا چرخیده بکنه ، و با فشردن یک دکمه منو ، همه تنظیمات ، با گرافیک‌زیباتر اونجا هست ، پس ال سی دی دوم ، فقط می‌مونه برای تنظیمات بسیار ضروری تر ...
    و ضرورتی نداره کمپانی ال سی دی دوم رو از همه اطلاعات پر کنه ... ضمن اینکه اگر نخواد از یه حدی بدنه بزرگ‌تر بشه ...
    کسانی که با ال سی دی چرخان کار کرده اند این تجربه را دارند و اتفاقن خیلی هم بهتر است ، اصلن آن ال سی دی برای همین قضایاست که می چرخد ، نه فقط عکاسی لایوویو...
    .
    ضمن اینکه ، من نمی‌دانم شما دقیقن چه کاری انجام می‌دهید و در چه ژانری فعالیت می‌کنید که در تاریکی شب که مدام باید در حالت منوال ، ایزو را عوض کنید ؟ آنهم وقتی داخل چشمی نگاه میکنید ؟ و فرصت چشم برداشتن از ویزور و تغییر ایزو در ال سی دی را ندارید ، اما اگر حتی عکاسی نجومی هم بکنید ، روشن شدن ال سی دی ، مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند ...
    .
    اما همانطور که من هم گفتم ، در عکاسی تاتر که تازه نور هر صحنه مداوم عوض می‌شود ، و باید ایزو یا نوردهی را عوض کرد ، و تازه همه‌جا تاریک است و باید مراعات کرد ، روشن شدن ال‌سی‌دی یک ایراد نیست ، چون به راحتی راه‌های پوشاندن آن هست و چاره‌ای هم نیست ، باید روشن شود !

در نهایت ، شما با من هم موافق نباشید ، که حق دارید نباشید ، ولی اینها ایرادهایی محسوب نمی‌شوند که شما بخواهید بگویید این دوربین ارزش انتخاب شدن را نداشته و ...
    دوست خوبم در مورد ال سی دی چرخان گرافیک بهتر و..همه اینها رو تو پست های قبلی عرض کردم و با شما موافقم. ولی عدم وجود گزینه ای برای خاموش کردن و پوشاندن ال سی دی که راه حل نیست ایراده!!
    منظور من هم دقیقا همان ژانر تاتر هست چاره اش اینه زمانیکه شما میخواهید روشن شود نه با هر تغییری تو تنظیمات ایزو ...

امروز فرصت کردم عکس هایی از ویدیو که با این دوربین گرفتم اماده کنم شاید ایراد بازتاب محسوس تر برای دوستان بشه .

دوربین حدود 20درجه بالای منبع نور در عکس شماره 1 هست دوربین به پایین تیلت میشه تا حدود 20 درجه پایین تر از منبع نور در عکس شماره8 جاهاییکه فلش زدم تاثیر بازتاب دیده میشه همانطور که دیده میشه در نزدیکی منبع نوری
    به کادر این اتفاق نمی افته حدود 20 درجه بالا یا پایین پیش میاد.d750-light21.jpg
    yaghoobi، nejadi، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

در مورد ایراد ، و این‌که چنین ایرادی به نظر شما ارزش دوربینی با این‌همه امکانات و قدرت تصویر رو ، از حیض انتفاع خارج می‌کنه ، با شما همچنان موافق نیستم ....
    به هر حال من صدها عکس تاتر ، گرفته‌ام و با گروه‌های تئاتری بسیاری کار کرده‌ام و با عکاسان بسیاری هم در آنجا آشنا هستم و تا حالا ندیدم کسی در ال سی دی عکسش را چک نکند و بعدن برود خانه ببیند عکس‌ها مشکلی دارند !
    می‌تونید عکس‌های تئاتر مرا ، در صفحه مربوطه همین فروم ببینید ...
    .
    چون اگر بخواهید اینطوری از دوربینی ایراد بگیرید ، می‌شود از همه دوربین‌ها ایراداتی این‌چنین درآورد ...
    اما در مورد این اشکال ، که بازتاب نور است و نه نشتی نور ، راه‌حلی وجود دارد ، که البته توسط کاربران ارایه شده ، و می‌توانید راه حل برطرف کردن آن را به صورت موقت ، انجام دهید ، تا زمانی که خود کمپانی راه حل قطعی رو ارایه بده :
    Nikon D750 reflection/flare issue - possible solution found | Nikon Rumors
    peacekeeper و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود،

قطعا اگر مواردی مانند روشن شدن LCD هنگام تغیر ایزو و سایر مواردی که دوستان عرض کردند ایراد محسوب میشد این دوربین هیچ وقت رده اول Gold Award 90% سایت Dpreview که معتبر ترین سایت عکاسی هست رو نمی گرفت، چرا که تیم تست کننده این سایت با در نظر گرفتن جمیع جوانب ( از ریز ترین موارد تا موارد عادی ) و مشخص شدن عیبها و ایرادات احتمالی و بررسی نظرات سایر سایتها و کاربرها از بروز مشکلات احتمالی تو کارشون نوعی وسواس به خرج میدن که باعث میشه ریویوی این سایت دیرتر از بقیه سایتها در مورد یه محصول جدید آماده بشه، و صد البته ریویوهای این سایت بسیار کامل و تهیه همچین رویوهایی قطعا زمان بر هست. پس مطمئنا ایراد نیست، اگر هم ایراد محسوب بشه، اونقدر کم رنگ هست که در مقابل سایر محاسن این دوربین به چشم نمی آید.

قضیه برطرف کردن نوار سیاه رنگ هم موضوع حادی نیست چرا که اولا این مشکل حادتر از مشکل سنسور D810 نیست، چرا که اون مشکل در تمامی بدنه های D810 وجود داشت اما مشکل D750 در بعضی بدنه ها و حل کردن اون برای نیکون مشکل ساز نخواهد بود، با این وجود نیکون سریعا اشکال مربوطه رو در D810 رفع کرد، در مورد D750 هم مطمئنا همچین اتفاقی رخ خواهد داد.
    yaghoobi، کوروش، aminmona و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

قطعا اگر مواردی مانند روشن شدن LCD هنگام تغیر ایزو و سایر مواردی که دوستان عرض کردند ایراد محسوب میشد این دوربین هیچ وقت رده اول Gold Award 90% سایت Dpreview که معتبر ترین سایت عکاسی هست رو نمی گرفت، چرا که تیم تست کننده این سایت با در نظر گرفتن جمیع جوانب ( از ریز ترین موارد تا موارد عادی ) و مشخص شدن عیبها و ایرادات احتمالی و بررسی نظرات سایر سایتها و کاربرها از بروز مشکلات احتمالی تو کارشون نوعی وسواس به خرج میدن که باعث میشه ریویوی این سایت دیرتر از بقیه سایتها در مورد یه محصول جدید آماده بشه، و صد البته ریویوهای این سایت بسیار کامل و تهیه همچین رویوهایی قطعا زمان بر هست. پس مطمئنا ایراد نیست، اگر هم ایراد محسوب بشه، اونقدر کم رنگ هست که در مقابل سایر محاسن این دوربین به چشم نمی آید.

قضیه برطرف کردن نوار سیاه رنگ هم موضوع حادی نیست چرا که اولا این مشکل حادتر از مشکل سنسور D810 نیست، چرا که اون مشکل در تمامی بدنه های D810 وجود داشت اما مشکل D750 در بعضی بدنه ها و حل کردن اون برای نیکون مشکل ساز نخواهد بود، با این وجود نیکون سریعا اشکال مربوطه رو در D810 رفع کرد، در مورد D750 هم مطمئنا همچین اتفاقی رخ خواهد داد.
    سلام
    البته خود دي پي هم ليستي از ايرادات اين دوربين را در آخر بررسي اش آورده است و دليل نمي شود با توجه به 8-9 تا مورد منفي، گلدن اوارد يا درجه 90 درصد به آن ندهد. هر دوربيني نقاط قوت و ضعفي دارد. تمركز دي پي روي كيفيت تصاوير است! البته هيچ بررسي كامل نيست. بايد چند بررسي در كنار هم مطالعه شود. بد نيست منتظر بررسي كامل imaging resource هم بمانيم!

مورد ديگر كه در يكي از گزارشهاي ir به آن اشاره شده عدم توانايي تغيير وايت بالانس در ويوفاندر يا ال سي دي بالا است و WB فقط در ال سي دي عقب قابل تغيير است. البته براي كسي كه با فرمت raw عكس ميگيرد اين مورد اهميت ندارد. سيستم اتو ايزو نيكون هم كه نياز به تغيير دستي ايزو را تقريبا از بين برده است. بنابراين فكر نمي كنم اين موارد تصميم كاربري با كمي تجربه را در مورد خريد يك دوربين تغيير دهد.

چند مشكل عجيب در عملكرد دوربين هم در بررسي راكول به چشم مي خورد:
    Oddly when shifting Program mode, if you run the dial more clicks past where it can go with the available apertures on your lens, instead of simply ignoring the extra clicks, it counts them and you have to run it back the same number of phantom clicks get back to where you can shift the program again.

If Auto ISO is on (I always use it), Program shift will simply stop when you get to the slowest shutter speed you have programmed in Auto ISO. It won't let you shift to slower shutter speeds as it should; you have to turn off Auto ISO (press ISO and turn front dial) to let you shift past that speed.
    و اما تفاوتهاي اصلي d810 و d750:

ویرایش توسط Nima Sadigh : Thursday 25 December 2014 در ساعت 01:30
    yaghoobi، M-Yousefi، AlirezaAkhlaghi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 23 از 87 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین