صفحه 24 از 87 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 867
Like Tree3318تشکر

موضوع: Nikon D750

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    کم کردن امکانات از مدل های قبلی برای مصرف کننده ایراد محسوب میشه من دوربین سطح بالاتری نگرفتم که از امکانات استاندارد مدل های قبلی و پایین تر و بالاتر که سال ها عادت کردم کم کنه اونم بی دلیل.
    این بی دلیل خیلی هم بی دلیل نیست علی آقا عزیز. طراحی باریک تر این دوربین باعث شده است که ال سی دی بالایی دوربین باریک تر شود و به ناچار بعضی اطلاعات حذف شود.

عده ای این طراحی باریک تر را به عنوان یک مزیت آرگونومی مخصوصا هنگام استفاده از گریپ و برای انگشت های کوچکتر ابراز کرده اند. همچنین با متحرک شدن ال سی دی اصلی و امکان قرار دادن این ال سی دی در زاویه ای نزدیک به ال سی دی بالایی، ال سی دی اصلی را جانشینی برای ال سی دی بالایی معرفی کرده اند.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg D750.jpg‏ (94.2 کیلو بایت, 443 بازدید)

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام
    البته خود دي پي هم ليستي از ايرادات اين دوربين را در آخر بررسي اش آورده است و دليل نمي شود با توجه به 8-9 تا مورد منفي، گلدن اوارد يا درجه 90 درصد به آن ندهد. هر دوربيني نقاط قوت و ضعفي دارد. تمركز دي پي روي كيفيت تصاوير است! البته هيچ بررسي كامل نيست. بايد چند بررسي در كنار هم مطالعه شود. بد نيست منتظر بررسي كامل imaging resource هم بمانيم!

مورد ديگر كه در يكي از گزارشهاي ir به آن اشاره شده عدم توانايي تغيير وايت بالانس در ويوفاندر يا ال سي دي بالا است و WB فقط در ال سي دي عقب قابل تغيير است. البته براي كسي كه با فرمت raw عكس ميگيرد اين مورد اهميت ندارد. سيستم اتو ايزو نيكون هم كه نياز به تغيير دستي ايزو را تقريبا از بين برده است. بنابراين فكر نمي كنم اين موارد تصميم كاربري با كمي تجربه را در مورد خريد يك دوربين تغيير دهد.

چند مشكل عجيب در عملكرد دوربين هم در بررسي راكول به چشم مي خورد:

و اما تفاوتهاي اصلي d810 و d750:

دوست عزیز کیفیت تصویر فقط یک عامل از چند عاملی هست که dpreview بررسی می کند.

کیفیت بدنه، ارگونومی، نویز، سیلینگ بدنه، کنترلها و منوها، فوکوس، سرعت عکاسی و ... عواملی هستند که dpreview تک به تک بررسی می کند و در این مورد هیچ سایتی به کاملی dpreview نیست.

البته نظرات و نتیجه تست سایر سایتها هم می تونه معتبر و قابل استناد باشه که ممکن هست تا حدودی درست باشد و نباشد. اما اونچه که dpreview رو از سایر سایتها متمایز میکنه درست بودن نتیجه آزمایشات و قابل استناد تر بودن اونها هست.

به شخصه بیشتر نظرات آقای راکول رو قبول نمی کنم، چرا که ایشون بر اساس نظرات شخصی خودشون نظر میدهند و بدیهی هست نظر شخصی نمی تونه وحی منزل باشه اما وقتی گروهی از عکاسهای حرفه ای و کسایی که کارشون تست دوربینها و لنزها هست در شرایط آزمایشگاهی و با پیشرفته ترین نرم افزار ها تست میکنند و همگی به بک جمع بندی و اتفاق نظر میرسند و نتیجه رو با دقت و وسواس اعلام می کنند، بسیار قابل استناد تر و معتبر تر از نظرات شخصی امثال آقای راکول هستند.
    yaghoobi، behzad_milad، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز کیفیت تصویر فقط یک عامل از چند عاملی هست که dpreview بررسی می کند.

کیفیت بدنه، ارگونومی، نویز، سیلینگ بدنه، کنترلها و منوها، فوکوس، سرعت عکاسی و ... عواملی هستند که dpreview تک به تک بررسی می کند و در این مورد هیچ سایتی به کاملی dpreview نیست.

البته نظرات و نتیجه تست سایر سایتها هم می تونه معتبر و قابل استناد باشه که ممکن هست تا حدودی درست باشد و نباشد. اما اونچه که dpreview رو از سایر سایتها متمایز میکنه درست بودن نتیجه آزمایشات و قابل استناد تر بودن اونها هست.

به شخصه بیشتر نظرات آقای راکول رو قبول نمی کنم، چرا که ایشون بر اساس نظرات شخصی خودشون نظر میدهند و بدیهی هست نظر شخصی نمی تونه وحی منزل باشه اما وقتی گروهی از عکاسهای حرفه ای و کسایی که کارشون تست دوربینها و لنزها هست در شرایط آزمایشگاهی و با پیشرفته ترین نرم افزار ها تست میکنند و همگی به بک جمع بندی و اتفاق نظر میرسند و نتیجه رو با دقت و وسواس اعلام می کنند، بسیار قابل استناد تر و معتبر تر از نظرات شخصی امثال آقای راکول هستند.
    سلام دوباره
    با نظر شما در مورد dpreview تقريبا موافقم.
    ولي با بزرگ ديدن اين سايت و اطمينان بيش از حد به آن مخالفم. كما اينكه در نمونه عكسهاي استوديويي اين سايت كه با دوربين هاي مختلف گرفته مي شود هر از چند گاهي مشكلاتي يافت مي شود. از جمله عمق ميدان كم و يا مبهم بودن نقطه فوكوس. و يا در مورد برخي چيزها نظراتش به اين شكل است:‌ خيلي خوب، خوب و....! و نمي توان مقايسه اي با ديگر دوربينها داشت. البته بررسي d750 اش نسبتا كامل است و مقايسه هاي جديدي در بررسي اش مي بينيم كه تا به حال نديده بوديم.
    همان طور كه خودتان بهتر از من مي دانيد هيچ كدام از بررسيها عاري از نقص نيستند. بايد با مقايسه نتايج يك بررسي با منطق و عقلمان درستي آنرا تشخيص دهيم.

در مورد ken rockwell من هم تا چندي پيش نظرم دقيقا مشابه شما بود. تا آنكه با مطالعه مقالات پايه اي ايشون در زمينه عكاسي و هنر و همچنين ديدن سبك عكاسيش متوجه شدم راهي كه ايشون طي كرده شبيه راهي است كه الان خودم در حال طي كردن آن هستم.
    ken rockwell در بررسي دوربينها به عملكرد دوربين از نظر ارگونومي توجه زيادي دارد. خودش دليل روي آوردنش به كنون را نبود مودهاي C1,C2, ... در نيكون مي داند. الان مي بينيم كه D750 مودهاي U1, U2 را دارد. جالب اين جا است كه d800 و d4 هم اين آپشن را نداشته اند. قابليت بسيار مفيدي است براي عكاساني كه در سبك هاي مختلف و مكانهاي متفاوت عكس مي گيرند. استفاده از اين قابليت شبيه اين هست كه چند دوربين در اختيار داريد!

بعضي از مقالات سايتش ken rockwell بسيار مفيد است مثلا: How to Use Ultra-Wide Lenses و يا تكنيك F A R T

ارادتمندم
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Thursday 25 December 2014 در ساعت 21:31
    Niaz، ME، yaghoobi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

البته این مدهارو نیکون روی d7000 به بعد داشته نیماجان.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

مقایسه نویز و کیفیت تصویر در دوفورمت RAW و JPEG دوربین Nikon D750 و canon 6D و دیگردوربینها .

و اینکه less noise at ISO 25600 compared to the 6D

درمقایسه با 6D در ایزوهای بالا نویز کمتری داشته .

Nikon D750 Review: Digital Photography Review
    yaghoobi، kiavash، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    ...

بعضي از مقالات سايتش ken rockwell بسيار مفيد است مثلا: How to Use Ultra-Wide Lenses و يا تكنيك F A R T

...
    بنده اولین بار هست که این تکنیک FART رو میبینم و کلی هم خندیدم مخصوصاً این قسمت که میگه :
    I take my best pictures when I FART first.
    FARTing helps us remember to make a strong, meaningful photo instead of just snapping away and winding up with a lot of boring, thoughtless snapshots.
    FART is a mnemonic for a creative process.

عذرخواهی میکنم اگر پستم خارج از موضوع تاپیک بود.

در مورد D750 بنده به عنوان یک کاربر آماتور کانن به خریداران نیکون D750 و افرادی که قصد آپگرید به D750 دارند حسودی میکنم. ای کاش سنسور 36 مگاپیکسلی داشت.
    Nima Sadigh، fariborz.nz، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    بنده اولین بار هست که این تکنیک FART رو میبینم و کلی هم خندیدم مخصوصاً این قسمت که میگه :
    FARTing helps us remember to make a strong, meaningful photo instead of just snapping away and winding up with a lot of boring, thoughtless snapshots.

در مورد D750 بنده به عنوان یک کاربر آماتور کانن به خریداران نیکون D750 و افرادی که قصد آپگرید به D750 دارند حسودی میکنم. ای کاش سنسور 36 مگاپیکسلی داشت.
    دقیقا چون نداره خوبه، ۳۶مگ واقعا کاربردی نداره جز سنگین کردن فایل ها. فقط بدرد کسی میخوره که میخواد چاپ سایز بزرگ داشته باشه.
    من خیلی راضیم که نداره.
    Niaz، yaghoobi، Mehrdad-PL و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    البته این مدهارو نیکون روی d7000 به بعد داشته نیماجان.
    d800 , d800E ,d4 , d810 همه بعد از d7000 معرفي شده اند ولي متاسفانه كابران اين دوربينها از اين نعمت محروم مانده اند.
    البته d600 و d610 اين مودها را دارند و كابرانش متنعم گشته اند!
    فلسفه اي بايد پشتش باشد كه بنده از آن بي خبرم. فكر كنم جايگزيني برايش در نظر گرفته اند در آن دوربينها.

ظاهرش شبيه جوك هست ولي چه بسا عكاسهاي تازه كاري دور و برمون مي بينيم كه با ديدن يك سوژه،‌ بدون فكر كردن يك شات مي گيرند و مي روند.
    اسكات كلبي ويديويي آموزشي دارد كه همين تكنيك را آموزش مي داد. اون ويديو راحتتر قابل درك است.
    http://kelbyone.com/course/skelby_crushcomposition/
    به نظرم بهترين فيلم آموزشي كلبي همين ويديو است. تازه كارها حتما دانلودش كنند. خودم حوس كردم دوباره ببينمش
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Friday 26 December 2014 در ساعت 16:31
    Niaz، yaghoobi، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

خریداران نیکون D750 و افرادی که قصد آپگرید به D750 دارند حسودی میکنم. ای کاش سنسور 36 مگاپیکسلی داشت.
    این دوربین اتفاقا باهمین سنسور بهتره.۳۶ مگاپیکسل به جز برای کسی که واقعا بهش نیازداره،درشکل معمول نیازی بهش نیست،وواقعا هاردپرکن هست. راستش من از۲سال قبل تابحال 4/5 ترابایت هارد خریدم! ضمن اینکه درهرصورت هم یه۳۶مگاپیکسلی داره الان نیکون که خیلی هم اختلاف قیمت دوراز دسترس باهم ندارند. درمجموع d750 واقعا دوربین فوق العاده ای هست وحالا دلیل تولیدش رو درک کردم(واقعا این دوربین رو میشه یهd700 مدل۲۰۱۴دونست وd800 هم همونطور که قبلا درتاپیکش دراوایل وروداشاره کرده بودم یه سری جدید در نیکون به حساب میاد!)حیف که نیکون در کنترل کیفیت خط تولید تایلند ضعیف عمل میکنه! عجیب اینکه این موضوع احتمال نزدیک به یقین برمیگرده به نحوه مدیریت داستان! ولیکن نیکون بعداز ۳تجربه بد (d600,d810,d750) همچنان تغییری در مدیریت خط تایلند نداده!الان متوجه شدم چرا نیکون تا بحال فول فریم هاش رو در ژاپن تولید میکرد! تاحال فکرمیکردم نوعی کلاس گذاشتن برای فول فریم هاش بوده!! ممنونم

تشکر کرده
    6705

بررسي كامل مشكل فِلِر در نيكون D750 و مقايسه آن با ديگر دوربينهاي فول فريم برندهاي نيكون و كنون:

Nikon D750 flare problems? Here’s why and what to do about them. (It’s not your lens.)

مشكل بدنه نيكون d750:
    ?ACT=44&fid=17&d=4327&f=d750_a-300px.jpg

مشكل مشابه ولي با شدت كمتر در بدنه 1dx كنون:
    ?ACT=44&fid=17&d=4327&f=1dx_a-300px.jpg

اين مشكل در موارد خيلي خاص اتفاق مي افتد و بيشتر نمونه عكسهاي موجود در اين بررسي(مخصوصا عكسهاي در فضاي باز) در بدترين شرايط ممكن هستند.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Saturday 27 December 2014 در ساعت 20:52 دلیل: نگارش
    Persian، yaghoobi، Mehrdad-PL و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 24 از 87 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 ... آخرینآخرین