صفحه 51 از 64 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

نقل قول نوشته اصلی توسط expose نمایش پست ها
    نه عزیزم همچنین چیزی نیست.
    شما تا هنگامی که کلید Off رو نزنید آینه بالا خواهد ماند.
    خوب پوبان این چیزی كه فیل گفته منظورش چی بوده؟
    ===============================
    .
    .
    بخاطر اینكه پست رو تكرار نكنم همینجا مینویسم.
    .
    درسته دوست خوب( Super Oli) همین است كه شما میفرمایی........... تو پست های قبلی هم اشاره شد اون بنده خدا خودش هم معترف بوده بسختی ایرادی میتونسته بگیره....... و بقول فرمایش شما هم شاید زیاد مهم نباشه . ارادتمند افشین
    Super Oli تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Super Oli نمایش پست ها
    توی یه قسمت از ریویو نوشته:
    Press the shutter release once to raise the mirror, again to take the shot. As I commented in my D2X and D200 reviews it would have been nice to have this combined with a self-timer so you don't need to touch the camera (or use a remote) to trigger the actual shutter release. (CSM d9; exposure delay mode; offers something similar but the delay is not long enough).
    ظاهرن منظورش این بوده که بهتر بود بعد از اینکه آینه بالا رفت، بشه دوربین رو روی سلف تایمر گذاشت تا کوچکترین لرزشی باقی نمونه.
    جالبه که فعال کردن حالت تاخیر شاتر ( که 1 ثانیه ست) رو هم کافی ندونسته.

این ایراد رو جهت خالی نبودن عریضه گرفته به نظر من.
    وقتی دوستان پاسخ های خوب میدن آدم مجبور میشه بحث های خوب بكنه
    .
    .
    در ادامه صحبت های دوست خوبمان(ای كاش یك اسمی بود میشد به نام صدا زد) این لینك در این فروم صحبت هایی در این مورد شده البته ظاهرا زمانی واسه اون تعریف نمیشه جز همون 1 ثانیه ولی...........لینك رو مطالعه بفرمایید
    http://www.nikonians.org/forums/dcbo...=117123&page=6
    .
    .
    میدونم اكثر دوستان این موارد رو میدونند اما چند نكته رو اضافه كنم واسه دوستانی كه بعدا اینجا رو می بینند یا میخواهند در جریان این بحث باشند
    .
    اینكه زمانی كه mirror میره بالا در اثر ضربه ای كه ایجاد میشه یك تنشی رو در بدنه دوربین ایجاد میكنه و متعاقبا سنسور. این باعث میشه عكس شارپنس رو از دست میده و اندكی بلور میشه(بنظرم در دوربین ها با توجه به طراحی این اثر میتونه متفاوت باشه). حالا با دقت در تجربه عكاسهای دیگر فروم ها معمولا این اتفاق زمانی میوفته كه عكاس نیاز به نور دهی در محدوده شاتر 1 الی 30/1 رو احتیاج داشته باشه. كه بیشترین اثر رو در 8/1 تا 15/1 میدونند و معمولا این میزان زمان شاتر در عكاسی حیات وحش اتفاق میوفته جایی كه عكاسها از لنز هایی تله با كانورتر ها استفاده میكنند كه بخاطر محدودیت های اجباری ممكنه مجبور باشند از دیاف های بالای 11 استفاده كند (درسته كه در این حالت دوربین ها اكثر روی 3پایه است اما تنش ناشی از آن اعمال میشه..........اگر دوستان كسی مطالبی مستند دیگه داره اضافه كنه استفاده خواهیم برد)
    .
    .
    قاعدتا این هیچ موردی واسه دی 300 نخواهد بود چون این توسط كارخانه تست میشه و حتما لزومی به استفاده از این حالت احساس نشده و همون تاخیر 1 ثانیه واسه دی300 كفایت كننده این كاره....... اما اینرو مطمین هستم كه حتما در حالتی كه 3پایه استفاده میكنید از 3پایه های استاندارد و مناسب استفاده بشه چون تجربه استفاده از 3 پایه های NON-Standard رو داشتم دراین حالت تنشه ناشی از میرور( میتونه تو حالت هایی كه دوربین در وضعیت های خاصی قرار داره) به 3پایه منتقل میشه و دیگه اون یك ثانیه كفایت كننده اینكار نیست مگر از مد دیگه استفاده بشه. ((ذكر این نكته هم واضح و بدیهی است كسانی كه مبلغی به این زیادی رو واسه این دوربین پرداخت میكنند هیچوقت استفاده كننده 3پایه های NON-Standard نخواهند بود........)) ارادتمند
    Super Oli تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب من به دستور جناب نیكنژاد عزیز زودتر از موعد از مرخصی بر گشتم:biggrin:

-------------------

بابا اینقدر این فیل عزیز رو اذیت نكنید. چنین ریویویی رو تا به حال برای هیچ دوربین كننی هم ننوشته بود و رسما لنگ انداخته است.

كسی به این جمله ی جالب توجهی نكرد :

Nikon's biggest problem now will be bettering the D300

این رسما معنیش اینه كه این دوربین دیگه آخرشه
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    دوستان کسی راجع به وضعیت عملکرد D300 در نوردهی طولانی مدت اطلاعی داره ؟ من امروز مطلبی در فروم Dpreview دیدم راجع به اینکه برای عکاسی آسمان شب وقتی دما هوا کمی بالا باشه(تصویری که دیدم در دمای 23 درجه و 16 دقیقه نور دهی بود) کیفیت عکس این دوربین خیلی محسوس افت میکنه (نسبت به عکسی دیگری که در دمای نزدیک به صفر و 26 دقیقه نور دهی گرفته شده بود)
    من تصور میکردم به دلیل استفاده از سنسور Cmos در این دوربین مشکل مربوط به نوردهی های طولانی مدت در این دوربین بر طرف شده باشد

آیا این مسئله عادی است و در سایر برندها (مثلا کنن که برای عکاسی شب زیاد توصیه میشود ) هم این مشکل وجود دارد؟ یا شاید این دوربین بخصوص مشکل دارد و در نهایت اینکه این دوربین برای عکاسی آسمان شب مناسب است یا نه ؟
    با تشکر

خوب ظاهرا سئوال من مورد عنایت دوستان واقع نگردید

پس خودم این پرسش رو پاسخ میدم! (گناه درست و غلط بودن جواب گردن با تجربه ها )
    تا اونجایی که من جستجو کردم ظاهرا مشکال نور دهی طولانی مدت در D300 در دمای 10 درجه سانتیگراد به بالا خودشو نشون میده و کاملا عمومیت داره و راه حل پیشنهادی برای حل این مشکل هم قرار دادن دوربین در یک محفظه خنک میباشد

کاش میشد دوستانی که از این دوربین استفاده میکنند هم برای اطمینان بیشتر نظر خودشان را می فرمودند
    حداقل یک جواب مطمئن برای کاربرانی که قصد خرید دوربین برای عکاسی آسمان شب را دارند پیدا میشد
    با تشکر
    ویرایش توسط usef : Friday 14 March 2008 در ساعت 23:19
    ashkan 78 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

كسی به این جمله ی جالب توجهی نكرد :

Nikon's biggest problem now will be bettering the D300

این رسما معنیش اینه كه این دوربین دیگه آخرشه
    فرهاد خان حضور شما رنگ و بوی خاصی به فروم میده
    .
    ولی این جمله از فیل بیشتر به شعر حافظ با برداشت متفاوت شباهت داره میتونه یك كنایه زیركانه باشه.... مثلا اینكه سال بعد چطور میخواد انتظارات و توقعات مشتری هاش رو برآورد كنه:biggrin:
    Amir Mohebi، A_Maddah، babakdin543 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    خوب ظاهرا سئوال من مورد عنایت دوستان واقع نگردید

پس خودم این پرسش رو پاسخ میدم! (گناه درست و غلط بودن جواب گردن با تجربه ها )
    تا اونجایی که من جستجو کردم ظاهرا مشکال نور دهی طولانی مدت در D300 در دمای 10 درجه سانتیگراد به بالا خودشو نشون میده و کاملا عمومیت داره و راه حل پیشنهادی برای حل این مشکل هم قرار دادن دوربین در یک محفظه خنک میباشد

کاش میشد دوستانی که از این دوربین استفاده میکنند هم برای اطمینان بیشتر نظر خودشان را می فرمودند
    حداقل یک جواب مطمئن برای کاربرانی که قصد خرید دوربین برای عکاسی آسمان شب را دارند پیدا میشد
    با تشکر
    دوست عزیز این موردی كه شما فرمودید كاملا اشتباه است!

قصد داشتم پست بزنم اما متاسفانه یكی سری مشكلات داشتم و امكان اون وجود نداشت...

این نمونه رو كه مشاهده می فرمایید كار یكی از دوستان عزیزم پویان احمدی نازنین است و نوردهی در حدود 30 دقیقه بوده.به نظرم اثری از نویز مشاهده نمی شود...

برای دیدن نمونه های بیشتر به سایت پویان عزیز مراجعه كنید.

http://pooyan.aminus3.com/
    Amir Mohebi، DELL، usef و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بنظر میرسه مشکل نویز در نوردهی های بلند مدت در سنسور های ccd فعلا" مشکل بزرگی محسوب میشه .

کاوه جان من عکسی رو که آپ کردید نمیبینم
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

کاوه جان من عکسی رو که آپ کردید نمیبینم
    من فكر كردم فقط من نمیتونم ببینم....
    كاوه جان من هم نمیتونم ببینم....

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    بنظر میرسه مشکل نویز در نوردهی های بلند مدت در سنسور های ccd فعلا" مشکل بزرگی محسوب میشه .
    شباب جان به گمانم سنسور دی300 ................
    12.3 megapixel DX format CMOS sensor
    .
    ccd نیست
    Amir Mohebi، Persian، shabab و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز این موردی كه شما فرمودید كاملا اشتباه است!

قصد داشتم پست بزنم اما متاسفانه یكی سری مشكلات داشتم و امكان اون وجود نداشت...

این نمونه رو كه مشاهده می فرمایید كار یكی از دوستان عزیزم پویان احمدی نازنین است و نوردهی در حدود 30 دقیقه بوده.به نظرم اثری از نویز مشاهده نمی شود..
    اول اینکه امیدوارم مطلب من میان این همه اظهار شعف و تبریک دوستان از نقد مثبت سایت DP موجب سوء تفاهم نشه حقیقت اینه که من هنوز هیچ دوربینی نخریدم و مشغول انتخاب هستم (با دقت اخبار دو برند canon , و nikon را دنبال میکنم)
    ظاهرا این نقد بیشتر از همه موجب خشم کاربران کنن در خود سایت DP شده :biggrin: به خصوص امتیاز بیشتری (VALUE)که ایشان به D300 (در برابر 40D ) دادند این هم اظهار نظر یکی از کاربران این سایت:

In the final score for value, Phil give 9.0 to D300, but only 8.5 for 40D.
    I dont agree with Phil here. Most people will say 40D is better value.
    Anyone else notice this ?

.
    جناب قبادی عزیز مطلبی که عرض کردم به نقل از کاربران سایت DP و صاحبان D300 بوده که نمونه عکسی هم مربوط به همین موضوع را در پست شماره 489 قرار دادم . آقای پویان احمدی و نحوه خرید دوربین D300 ایشان را بخوبی به خاطر دارم اما توجه بفرمایید که این مشکل در دمای 10 درجه سانتیگراد به بالا (بسته به میزان گرمی هوا و مدت نوردهی) اتقاق می افتد یعنی بیشتر در نیمه اول سال- بهار و تابستان - و به احتمال زیاد ایشان در شرایط مورد بحث ثبت های خود را انجام نداده اند.

به هرحال اگر از نادرستی مطلبی که عرض کردم مطمئن هستید از شنیدن دلایل شما بسیار ممنون خواهم شد
    واقعا حیف است که این دوربین با این مشخصات عالی(احتمالا ) چنین مشکلی داشته باشد .
    ممنونم که توجه فرمودید
    ashkan 78 تشکر می‌کند.

صفحه 51 از 64 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 ... آخرینآخرین